Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Red Book of Doom


  • Please log in to reply
250 replies to this topic

#226 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 21 June 2008 - 18:54

Amaryllis (<-- ρε παιδιά βγήκε μια τραγουδιάρα με αυτό το όνομα, ντρέπομαι να το γράφω!!!)

"Σα να με τρομάζει το μέρος...γιατί σταματήσαμε εδώ? Όλο αυτό το θέμα με την μαύρη ξωτικιά με κάνει να ανατριχιάζω απ'το θρόισμα φύλλων και μόνο..."
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#227 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 21 June 2008 - 20:08

Amaryllis (<-- ρε παιδιά βγήκε μια τραγουδιάρα με αυτό το όνομα, ντρέπομαι να το γράφω!!!)

"Σα να με τρομάζει το μέρος...γιατί σταματήσαμε εδώ? Όλο αυτό το θέμα με την μαύρη ξωτικιά με κάνει να ανατριχιάζω απ'το θρόισμα φύλλων και μόνο..."


DM speaking: Μην σκας αυτή δεν είναι κοντή, δεν θα σας μπερδέψουν :hahaha:.


Πριν η Amaryllis προλάβει να τελειώσει την φράση της μία μαύρη σκιά εμφανίστηκε και πήρε την μορφή ενός από τους μάγους της Μεγάλης Αρκάνας ντυμένος με σκούρα μωβ robe. Το αναστημά του δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο και φαίνεται να είναι μιας κάποιας ηλικίας. Φοράει κουκούλα από την οποία διακρίνονται έντονα τα δραστήρια μάτια του που περιεργάζονται ασταμάτητα και με ταχύτητα τον χώρο. Με ένα μικρό πλην ύποπτο χαμογελάκι χαιρετάει την ομάδα.

"Χαίρομαι που σας ξαναβλέπω ταξιδιώτες. Το όνομα μου είναι Lekard και ήρθα να σας βρω για ένα... ιδιωτικό θέμα. Είμαι σίγουρος ότι θα θέλετε να συζητήσουμε περί του Βιβλίου...."

Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#228 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 21 June 2008 - 20:25

Arnon

"θέλουμε;" :orly:

... let the massacre begin...
Posted Image


#229 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 21 June 2008 - 20:49

"Θέλετε... :hehehe: Εεε.... Εννοώ... θέλετε.... :ureshii:"
Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#230 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 21 June 2008 - 21:31

Iltemars

"Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα αν και θα ήθελα να γίνει πρώτα η "συζήτηση", από το βλέμμα σου μάγε πιστεύω πως θα αναλύσουμε σε βάθος το θέμα. Ελπίζω η τσέπη σου να έχει το ίδιο βάθος."

Και γυρνώντας στην Amaryllis

"Όσο για σένα μικρή μου, δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Το πολύ πολύ να πεθάνεις, άλλωστε για αυτό δεν έγινες adventurer;"
Posted Image

#231 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 22 June 2008 - 01:21

Amelor

"Μήν γίνεσαι κυνικός Iltemars...
Ξανασυναντήσει; Τον παρατηρήσατε στον συμβούλιο μεταξύ των 9 μάγων αυτόν;" λέει χαμηλόφωνα στους συντρόφους του.
Γυρίζει στην συνέχεια το βλέμα του προς τον ξένο και αφού τον
"μελετήσει" προσεκτικά συνεχίζει:
"Φαίνεται να έχεις να μας πεις κάτι σημαντικό ξένε. Είμαστε όλοι αυτιά..."

#232 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 22 June 2008 - 20:41

"Είμαι εδώ για να σας προσφέρω την βοήθειά μου στην αναζήτηση του Βιβλίου. Οι ικανότητες και η εμπειρία μου με την μαγεία και κυρίως την όχι και τόσο ασφαλή της πλευρά μπορούν να σας φανούν ανεκτίμητες. Έχω όλη την... καλή διάθεση να σας βοηθήσω λοιπόν... Με το αζημίωτο φυσικά. Αλλά πιστέψτε με, μπροστά στα οφέλη που θα αποκομίσετε και εσείς κι εγώ, αυτό που θα σας ζητήσω δεν είναι κάτι το σημαντικό. Ενδιαφέρεστε να ακούσετε;...."
Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#233 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 23 June 2008 - 08:12

Ixador

*σταυρώνοντας τα χέρια του*

"Είσαι ελεύθερος να μιλήσεις, μάγε της μεγάλης αρκάνας. Το κατά πόσο
θα μπορέσουμε να σε εμπιστευθούμε και να συμφωνίσουμε μαζί σου εξαρτάται και από αυτά που θα μας πεις."


#234 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 23 June 2008 - 11:00

Iltemars

Ρίχνοντας ένα πλάγιο βλέμμα στον Ixador

"Και ανάλογα με το τί θέλει ο καθένας..."
Posted Image

#235 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 23 June 2008 - 13:48

Serindil


"Εγω παντως δεν σε εμπιστευομαι εξαρχης, πριν ακουσω τι εχεις να πεις,
ειπε ο Serindil και εριξε ενα βλεμμα αηδιας στον μαγο"

Posted ImagePosted Image


#236 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 29 October 2008 - 21:06

DM speaking: Και ναι, μετά από τόσο καιρό συνεχίζουμε. Τυχόν κενά στο story λόγω κακής μου μνήμης παρακαλώ να συγχωρεθούν και να επισημανθούν. Λοιπόν, γενναίοι ταξιδιώτες και μικρή κοντοστούπα halfling, η περιπέτεια ανοίγεται (ξανά) μπροστά σας!
Spoiler:


Ο Lekard δεν φάνηκε να ενοχλείται από το επιφυλακτικό ύφος του party απέναντί του. Απεναντίας έδειχνε να ευχαριστιέται κάθε στιγμή, κάθε υποψία. Με ένα ύπουλο χαμόγελο και μάτια απαστράπτοντα είπε στους ταξιδιώτες:

"Η αναζήτηση του Βιβλίου θα είναι ιδιαίτερα επώδυνη και επικίνδυνη. Οι δυνάμεις του Σκότους δεν θα σας αφήσουν να σφραγίσετε το Βιβλίο ανενόχλητοι. Συνεπώς σας χρειάζεται κάποιος εξοικειωμένος με αυτές ώστε να σας προφυλάξει καλύτερα... Σαν necromancer και μάλιστα ο necromancer της Μεγάλης Αρκάνας, πιστεύω ότι τα ταλέντα μου θα σας είναι χρήσιμα..."

Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#237 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 October 2008 - 11:24

Arnon

Είδες πουθενά ταμπέλα "LFM last spot!" και να ζητάμε και μάλιστα Necromancer; Επιπλέον η μωβ ρόμπα είναι so out of fashion που θα σε πάρουμε έτσι μαζί μας;
:hmmm:

#238 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 30 October 2008 - 14:13

Ixador

Κάνοντας ένα βήμα μπροστά

"Θα συμφωνήσω κατά κάποιο τρόπο με τον μάγο φίλο μου..δεν πιστεύω πως θα έχουμε κάποιο πρόβλημα μόνοι μας...όχι όσο υπάρχει το φως για να διαλύσει το σκοτάδι!"

#239 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 30 October 2008 - 23:25

Iltemars

(sense motive check= 23)

"Δεν έχω πρόβλημα να συνεργαστώ μαζί σου, αν είσαι τόσο καλός όσο λες."

Posted Image

#240 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 31 October 2008 - 00:07

Amaryllis

παιζοντας με το μαχαιρι της, απευθυνεται στο νεοφερμενο. η σταση της ειναι σαφως επιθετικη.
Εσενα μαγε με τον μωβ μανδυα σε θυμαμαι. και θυμαμαι οτι ησουν πολυ ανυπομονος την τελευταια φορα που συναντηθηκαμε. και να τωρα που εμφανιζεσαι μπροστα μας.
σαν πολυ να αγωνιας για το βιβλιο αυτο. το συμβουλιο δε σε στελνει, διοτι αλλιως θα μας το ελεγες, κα θα ειχες καποιο χαρτι που να μας επιβεβαιωνε οτι εχεις εντολη να μας βοηθησεις.
αρα λοιπον, τι κερδος εχεις εσυ απο αυτη την ιστορια?

1345977285497_zps066ae44a.jpg