Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Captain Harlock


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#106 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 05 July 2010 - 21:52

:oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo::oo:
:angell::angell::angell:I died and went to heaven...:angell::angell::angell:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#107 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 05 July 2010 - 22:49

Ωραίο φαίνεται...:oo: ας βγει κάτι καινούριο με τον captain και είμαι σίγουρος ότι θα είναι καλό...
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#108 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 06 July 2010 - 15:03

Τρισδιαστατο!; ξενερωσα......Ας κανουν τοτε τα Toy Story και Shrek με cels.

#109 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 06 July 2010 - 16:56

Γιατί βρε συ ξενέρωσες.Εγώ έλειωσα όταν το δα.Τελείως.Και όχι δεν είμαι αυτός που προτιμά τα 3D έναντι του animation.Αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο.Δεν είναι από εκείνα τα 'άδεια' ' μονόχρωμα' 3D.Ούτε οι συνηθισμένες παιδικές ταινίες.Είναι άλλη κλάση από μόνο του.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#110 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 07 July 2010 - 12:29

ερωτηση
Εχω κατεβασει αυτη την ταινια.Στεκει να την δω μονη της, η θα πρεπει να εχω κοιταξει και τη σειρα?
Γενικα βλεπω πολλα anime με captain Harlock, τι προτεινετε σε καποιον καινουργιο?


Θα αρχιζα τη σειρα αλλα λογο χρονου λεω αν ειναι να την αποφυγω με καποιο compilation movie/ova κλπ.

qzMHWHd.png


#111 Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

    Dark Lord of the Sith

  • Members
  • 318 posts
  • LocationKamatero, Athens

Posted 07 July 2010 - 15:16

ερωτηση
Εχω κατεβασει αυτη την ταινια.Στεκει να την δω μονη της, η θα πρεπει να εχω κοιταξει και τη σειρα?
Γενικα βλεπω πολλα anime με captain Harlock, τι προτεινετε σε καποιον καινουργιο?


Θα αρχιζα τη σειρα αλλα λογο χρονου λεω αν ειναι να την αποφυγω με καποιο compilation movie/ova κλπ.



Βασικά μετά από αυτήν την ταινία ακολούθησε το Endless Orbit SSX που δυστυχώς δεν έχει μεταφραστεί ολόκληρο. :nanteee: Αν δεν έχεις δει την κλασική σειρά του 1978 δες την, καθώς επίσης και το Endless Orbit που είναι (θεωρητικά βέβαια) η συνέχειά της.

Posted Image

Posted Image

#112 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 08 July 2010 - 09:37

Posted Image
http://www.wired.com/underwire/2010/03/first-look-space-pirate-captain-harlock-poster/

Posted Image
Posted Image

Το poster και μερικες εικονες απο την νεα ταινια

Edited by lordofblues, 08 July 2010 - 10:37.

Posted Image



#113 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 08 July 2010 - 11:24

Έχω χαζέψει, λέμε...

Το καλό που τους θέλω να έχει και fluid animation... τότε θα μιλάμε για υπερπαραγωγή.

Πάω να ενημερώσω 2-3 φιλαράκια. Ενδέχεται να κλάψουν από τη συγκίνηση.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#114 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 08 July 2010 - 13:00

H πλοκή της ταινίας:

“Former Federation Army Captain Harlock…the Arcadia vessel under his command enters into open rebellion against the Federation and disappears beyond the Solar System. From that time on the Arcadia travels throughout space, raiding and plundering any convoys it meets on their way back to Earth. A hundred years pass and more, but his purpose is still unclear. His name is on every Federation planet’s top wanted list and several fleets have pursued and engaged the Arcadia, but so far no one has been able to deliver that mortal blow…
What was the reason for Harlock’s sudden reappearance? Why did the battleship that everyone gave for destroyed rose again as a pirate ship? How can he live on after a century? And more importantly, why did a captain so motivated by respect and honor chose to rebel against his government? Rumors of Harlock spread among the people like the legends of ghost ships: with a mixture of reverence and dread. And now, after a hundred years…
a plan to assassinate Harlock has been put into operation!!”


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#115 Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

    Dark Lord of the Sith

  • Members
  • 318 posts
  • LocationKamatero, Athens

Posted 08 July 2010 - 17:49

Για να δούμε τι θα δούμε..... Ταινίες Harlock και Yamato οσονούπω κι ελπίζω να είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα! Πάντως αν η ταινία του Harlock έμοιαζε σαν ένα fan-made βιντεάκι που κυκλοφορεί στο internet εδώ και καιρό (παρακάτω βάζω το link για όσους δεν το έχουν δει) θα μου κινούσε πιο πολύ το ενδιαφέρον.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=PyUvwcXywtQ[/media]
Posted Image

Posted Image

#116 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 08 July 2010 - 21:11

Παντως η Κei Υuki στο trailer ειναι πολυ sexy.

Posted Image



#117 denvertz007

denvertz007

    Anime Newbie

  • Members
  • 75 posts

Posted 21 December 2010 - 23:29

Εχω παρακολουθησει και τα 42 επεισοδια,στα Ιαπωνικα με Αγγλικους υποτιτλους.Ειναι πολυ ωραια.Μιας και διαβαζω τα σχολια πολλων για την σειρα,θα ηθελα να ρωτησω,απο εμπνευστηκε τους χαρακτηρες της σειρας,ο Λειτζι Ματσουμοτο.Παντως αυτη την σειρα,την θεωρω ποιοτικα ανωτερη,απο τις Αμερικανικες σαχλαμαρες,τυπου"Σταρ Τρεκ",και"Πολεμο των Αστρων".

#118 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 01 January 2011 - 21:02

Έτσι μπαίνει σωστά η νέα χρονιά!
Η πρώτη μέρα του 2011 μας βρίσκει όχι με ένα, αλλά δύο νέα επεισόδια Captain Harlock SSX!
Επιτέλους οι Live-eviL επαναδραστηριοποιούνται!
Τα επεισόδια 8 και 9 θα τα βρείτε εδώ:
http://live-evil.fansub-torrents.com

#119 Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

    Dark Lord of the Sith

  • Members
  • 318 posts
  • LocationKamatero, Athens

Posted 01 January 2011 - 21:27

Έτσι μπαίνει σωστά η νέα χρονιά!
Η πρώτη μέρα του 2011 μας βρίσκει όχι με ένα, αλλά δύο νέα επεισόδια Captain Harlock SSX!
Επιτέλους οι Live-eviL επαναδραστηριοποιούνται!
Τα επεισόδια 8 και 9 θα τα βρείτε εδώ:
http://live-evil.fansub-torrents.com


Αυτά είναι νέα για μια καλή anime χρονιά!:riiight:
Posted Image

Posted Image

#120 oni12

oni12

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 posts

Posted 01 July 2011 - 14:30

Εχω παρακολουθησει και τα 42 επεισοδια,στα Ιαπωνικα με Αγγλικους υποτιτλους.Ειναι πολυ ωραια.Μιας και διαβαζω τα σχολια πολλων για την σειρα,θα ηθελα να ρωτησω,απο εμπνευστηκε τους χαρακτηρες της σειρας,ο Λειτζι Ματσουμοτο.Παντως αυτη την σειρα,την θεωρω ποιοτικα ανωτερη,απο τις Αμερικανικες σαχλαμαρες,τυπου"Σταρ Τρεκ",και"Πολεμο των Αστρων".


Που τα ειδες?? ψαχνω να τα κατεβασω και δεν τα βρισκω!!!
:himitsu: