Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Captain Harlock


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#136 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 01 January 2018 - 17:09

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να βρω κάπου τα επεισόδια της σειράς μεταγλωτισμένα στα ελληνικά; Υπήρχαν ένα φεγγάρι 7 απ' αυτά στο ίντερνετ, πλέον δεν υπάρχουν.


Posted Image

#137 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 January 2018 - 19:42

Ε δύσκολο, καταρχάς δεν ξέρω αν είχε φτάσει ολόκληρη Ελλάδα και δεν έδειξαν μόνο κάποια επεισόδια. Τώρα αν θα τα βρεις σε κάποιο Ελληνικό tracker.


rsrGbGx.gif

#138 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 02 January 2018 - 15:25

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να βρω κάπου τα επεισόδια της σειράς μεταγλωτισμένα στα ελληνικά; Υπήρχαν ένα φεγγάρι 7 απ' αυτά στο ίντερνετ, πλέον δεν υπάρχουν.

Μόνο τα πρώτα 7 υπάρχουν στο RCG και η ταινία τα υπόλοιπα δεν υπάρχουν γενικότερα νομίζω.



#139 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 02 January 2018 - 22:43

Και αυτα που καταφεραν να φερουν στην Ελλαδα ηταν αρκετα για πολυ ψυχοπλακωμα, καναν πολυ καλη δουλεια κιολας οχι τιποτα αλλο.


header.jpg?t=1485907896


#140 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 03 January 2018 - 11:42

Μόνο τα πρώτα 7 υπάρχουν στο RCG και η ταινία τα υπόλοιπα δεν υπάρχουν γενικότερα νομίζω.

Όταν λες, φίλε μου, RCG, τι εννοείς; Σας ευχαριστώ πάντως!


Posted Image

#141 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 03 January 2018 - 14:40

Retro Cartoons Greek



#142 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 03 January 2018 - 17:56

Ευχαριστώ!!


Posted Image

#143 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 January 2018 - 21:55

Ε δύσκολο, καταρχάς δεν ξέρω αν είχε φτάσει ολόκληρη Ελλάδα και δεν έδειξαν μόνο κάποια επεισόδια. Τώρα αν θα τα βρεις σε κάποιο Ελληνικό tracker.

 

Η ΕΡΤ είχε δειξει τη σειρά του 1978 πάντως. Δυστηχώς με το SECAM πολλές σειρές χάθηκαν με το πέρασμα σε PAL



#144 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2018 - 23:40

Γιατί τι σχέση έχει το πρότυπο μετάδοσης αν εγώ κάνω εγγραφή, επίσης το secam ήξερα ότι είναι συμβατό με το pal.


rsrGbGx.gif

#145 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 26 January 2021 - 16:57

Ξεκίνησα και γω επιτέλους να βλέπω τη σειρά του 78. Είμαι στο επεισόδιο 6, αλλά σε γενικές γραμμές δε μου αρέσει. Ακούω ότι γίνεται καλύτερο αργότερα;


Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#146 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 January 2021 - 14:41

Θα συνιστούσα τη σειρά του 80, ssx που έχει και λιγότερα επεισόδια και δεν χρειάζεται να έχεις δει την παλιά. Προσωπικά τη βρήκα καλύτερη και πιο προσεγμένη.