Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Dragonball στα Ελληνικα


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#31 raiza

raiza

    gomu gomu no

  • Members
  • 13 posts

Posted 13 September 2008 - 12:15

πολύ καλή δουλειά φίλε συνέχισε!
Posted Image
.:TRAGEDY:.

#32 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 16 September 2008 - 18:24

αψογος,μπραβο

qzMHWHd.png


#33 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 17 September 2008 - 08:54

Bro πιστυεω οτι εισαι ατομο με μεγαλα...μυαλα συνεχισε την καλη δουλεια και μη κωλονεις που8ενα

Posted Image


#34 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 17 September 2008 - 10:57

Korkofilaki is a girl! Check status sometime guys.

Δεν έχω κοιτάξει ακόμα τη δουλεία σου, αλλά θα το κάνω σύντομα, μιας και το ντράγκονμπολ είναι από τα αγαπιμένα μου μάνγκα



#35 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 17 September 2008 - 11:06

Spoiler:

MY BAD SORRY^^

Posted Image


#36 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 17 September 2008 - 19:28

Μα να γινεται αυτο το μπερδεμα σε ολα τα forum?:hahaha:

Θα μου προξενησετε ολοι κριση ταυτοτητας...

#37 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 17 September 2008 - 21:10

Θα παω μια να κατεβασω ενα κεφαλαιο μιας και εχω χρονο!BTW το Full Metal Alchemist ποτε το αρχιζεις γιατι βαριεμαι να κατσω να δω το ανιμε και θα ηθελα να διαβασω το μανγκα πρωτα.(δεν σε υποχρεωνω,θα με φανε οι αλλοι :hahaha: )

#38 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 19 September 2008 - 13:28

Για το Fullmetal Alchemist μου ειπε μια αλλη ομαδα (οι γνωστοι που κανουν και το One Piece) οτι σχεδιαζουν να το ξεκινησουν, οποτε σταματησα (και μονο το Dragonball αρκει να με κρατησει υπερ-απασχολημενη). Εχω ανεβασει ορισμενα προχειρα κεφαλαια που ειχα κανει παλιοτερα (μην περιμενετε δα και σουπερ ποιοτητα) στο forum του animeclipse αρα αμα βαριεστε να περιμενετε μπορειτε να δειτε εκεινα προς το παρον.

#39 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 19 September 2008 - 16:23

Διαβασα το πρωτο κεφαλαιο και μου αρεσε πολλυ!Αλλα εχω ενα παραπονο.Γιατι δεν βαζεις credics στα releases σου?Ειναι κριμα να μην ξερουν ολοι οτι τα εχεις φτιαξει εσυ!

#40 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 19 September 2008 - 16:36

credits δεν βαζει γιατι μαλλον η ιδια τα ποσταρει,η ιδια τα σχολιαζει...:Blissfull:...μια χαρα ειναι...


επισης μιας και αναφερθηκε, το FMA δεν προκειται να γινει απο anathemanga στο αμεσο μελλον και μπορει να μην γινει και καθολου...

καλη συνεχεια κορκοφιλακι!:riiight:

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#41 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 20 September 2008 - 10:34

Ρε παιδια τελικα το DB ειναι ενχρωμο η ασπρομαυρο?Γιατι αλλα κεφαλαια εχουν χρωμα και αλλα οχι.Mην μου πητε παντος πως το Κορκοφιλακι τα χρωματισε μονο του γιατι δεν θα το πιστεψω!

Edited by zeliga, 20 September 2008 - 10:40.


#42 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 21 September 2008 - 00:04

Α ωραια, ερωτησεις. ANSWER-HAME-HAAA!!!

Το FMA το εχω σταματησει εφ'οσον με ειδοποιησανε οτι εχουν φτιαξει ομαδα και σκοπευουν να το ξεκινησουν, τωρα αν δεν ηταν απο το anathemanga, σορι φορ δε παρανοησις. Αμα μου πουν πως τελικα ακυρωθηκε ΜΠΟΡΕΙ να το συνεχισω, αλλα και παλι μην περιμενετε πολλη ποιοτητα (δεν εχω RAW της προκοπης) ουτε και γρηγορα releases (ειδικα αμα ειμαι απασχολημενη με το Dragonball)

Credits εχω αρχισει να βαζω στο Dragonball (αν θεωρουνται credits με ενα ονομα μονο:canthelp:) αλλα σε πιο πρωτα κεφαλαια δεν εχω βαλει, το ιδιο και στο FMA γιατι πολυ απλα τα εκανα χωρις να εχω ως σκοπο μου να τα ανεβασω, τωρα αφου το εκανα βαζω και credits στα καινουρια κεφαλαια που κανω.

Και τελος, το Dragonball (οπως και αρκετα αλλα manga) οταν κυκλοφορησε στα περιοδικα ειχε καποιες σελιδες χρωματισμενες (ενιοτε και κεφαλαια οπως το πρωτο). Αργοτερα ομως οταν τυπωθηκε σε tankoubon (ελληνιστι "τομος") τυπωθηκε ασπρομαυρο για οικονομια. Για καλη μας τυχη βρήκα RAWs (και το χαρηκα γιατι ολο εβρισκα scans Yatabaza) απο την perfect edition, δηλαδη τομους στα γιαπωνεζικα, κανονικα με τα χρωματα (και uncensored παρακαλω).:wooi2: Πληροφοριακα, προς το παρον εχω χρωματισει ΜΟΝΟ ενα εξωφυλλο το οποιο μπορειτε να το δειτε και στο DeviantArt αμα θελετε.

Θεματα μεταφρασης (μιας και πηρα φορα): Στο FMA εχω μεταφρασει καθαρα απο τα αγγλικα. Στο Dragonball (μιας και εχω και τα γιαπωνεζικα, και σε καποιες φασεις μου τη δινουν οι "αμερικανιες" που εχουν γινει στην αγγλικη εκδοση) εχω ενα λεξικο και τις λιγοστες μου γνωσεις ιαπωνικων :bahhh: και προσπαθω την μεταφραση οσο πιο κοντα στο πρωτοτυπο γινεται. Αμα δε βγαζω ακρη τοτε μεταφραζω απο τα αγγλικα να μην κανω και καμια κοτσανα.

#43 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 02 October 2008 - 18:29

Κεφάλαιο 13:

RapidShare: Easy Filehosting

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

Συνεχίζω ακαθεκτα (δεν ξερω ποσο "ακαθεκτα" θα ειναι αυτο με την πτυχιακη στο μελλον, αλλα δε βαριεσαι)

#44 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 09 October 2008 - 19:19

Τωρα βγαζω και standard post για καθε κεφαλαιο που ανεβαζω σε forum...:hahaha:
Κεφαλαιο 14

Λοιπον, νομιζω οτι εσπασα καθε προηγουμενο ρεκορ μου. Δε θυμαμαι να εχω βγαλει ξανα κεφαλαιο τοσο γρηγορα. Μπορει βεβαια να ευθυνεται και το γεγονος οτι και μονο η σκηνη του Kamehameha τρωει δυο-τρεις σελιδες, αλλα και παλι... Τελος παντων. Αυτος ο φακελος ενδεχεται να ειναι μεγαλυτερος σε μεγεθος, καθως περιεχει μια πληθωρα απο παλια και καινουρια εξωφυλλα για την σειρα. Απολαυστε!

Rapidshare:
RapidShare: Easy Filehosting

Megaupload:
http://www.megaupload.com/?d=0J0FEVR0

Μετα απο μια μικρη "ξεκαθαριση" σχετικα με την "συμφωνια" για το σβησιμο της φωτιας του βουνου Fry-pan, ο Kame Sennin θα δειξει επιτελους την απιστευτη δυναμη του! Σωστα! Η πρωτη εμφανιση της πιο θρυλικης επιθεσης στην ιστορια του Dragonball ειναι εδω! Καθως ολοι μενουν αναυδοι απο τη δυναμη αυτου που λιγο πιο πριν νομιζαν απλα εναν "γερακο", αργουν λιγο να συνειδητοποιησουν τις συνεπειες αυτης της τεχνικης...

#45 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 09 October 2008 - 22:14

Θυμάμαι είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό όταν είχα πρωτοδεί το κάμε χάμε. Καλή δουλειά κορκοφιλάκι :thumbup:


E5VV38U.jpg