Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει... [γενική συζήτηση]


  • Please log in to reply
5827 replies to this topic

#5356 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 07 July 2017 - 13:21

Γαμώτο έχασα Παλέρμο



#5357 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 07 July 2017 - 14:05

Καταραμένοι, ένας ένας μου εμφανίζεστε. Όταν σας ήθελα για να μαζέψω δεκαοχτάδα όμως ήσασταν άφαντοι.

 

Ντροπή σας.



#5358 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 07 July 2017 - 14:47

Tουλάχιστον favoritism ο ''θάνατος''/αποχώρηση του Escanor από τον GM. Που είνια οι παλιοί καλοί καιροί που κάθε μέλος κατέληγε κατακρεουγημένο?

 

Ice tea και ελαφριά κουβεντούλα #2.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#5359 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 08 July 2017 - 11:10

Ο Groke δεν το βάζει κάτω λοιπόν



#5360 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 08 July 2017 - 20:18

Ρε Kaiser ειλικρινά μπράβο για το RP του τελευταίου γύρου.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#5361 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 09 July 2017 - 11:33

Σορρυ για ολα τα ποστ με το άθλιο συντακτικό και τα ορθογραφικά που βγάζουν μάτια, γράφω και από το κινητό περισσότερο.

Ας πει και ο Kamui αν θα ξαναγράψει, μας ειχε γραψει κατι ο Οσάμα αν θέλουμε να το κλείσουμε και νωρίτερα.

#5362 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 09 July 2017 - 12:27

Ναι οκ κι από εμένα

ySss0UF.jpg


#5363 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 09 July 2017 - 13:57

Εμένα και η ώρα που είπε νωρίς μου φάνηκε, θα κάνω ένα ποστ ακόμα τουλάχιστον, έστω για την ιστορία.


O6rrvsU.jpg


#5364 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 09 July 2017 - 19:31

Τελείωσε και αυτό.

 

Καταρχήν, δυο λόγια για το setup.

 

Πριν αρχίσει το παιχνίδι πίστευα ότι θα υπήρχε λίγο "burn-out" με δύο Παλέρμο back-to-back. Έτσι, αποφάσισα να φτιάξω κάτι τελείως custom και δικό μου με κουλούς ρόλους ή συνθήκες ώστε να έχει λίγο περισσότερο ενδιαφέρον για εσάς καθώς πίστευα ότι κάτι πιο κλασσικό μετά από το σχεδόν κλασσικό παλέρμο του Kai θα σας κούραζε περισσότερο. Εννιά άτομα ήταν καλος αριθμός που μου έδινε πολλές επιλογές.

 

Η θεματολογία των ρόλων γενικά, αν μπορεί να θεωρηθεί κάτι τέτοιο, ήταν η "δυσκολία νίκης". Ήθελα να δω δολοφόνους χωρίς nightkill και αθώους που πρέπει να υποχρεούνται από τους ρόλους τους να κάνουν διάφορα με τις ψήφους τους που δεν τα κάνουν συνήθως αθώοι ώστε να τους θεωρούν δολοφόνους και να γίνει το παιχνίδι αχταρμάς.

 

Ακόμα και οι third party ρόλοι ήταν δύσκολο να νικήσουν θεωρητικά.

 

Αν και έγινε προσπάθεια με την βοήθεια του skinner να το κάνουμε λίγο balance, εν τέλει δεν ήταν αυτός ο σκοπός του, αλλά να περάσετε καλά με κάτι μοναδικό. Κάποιες λάθος επιλογές έγιναν σίγουρα, όπως το γεγονός ότι δεν φαινόταν σωστά τι είναι ποιος όταν πέθαιναν. Επίσης, ο μόνος ρόλος που εν τέλει δεν μου άρεσε ήταν ο Τζον Σνόου, αυτός που έτυχε στον Takayama. Έπρεπε απλώς να τον βάλω να νικάει αν κρεμαστεί, χωρίς το "δεν πεθαίνεις" κομμάτι.

 

Μιλώντας για τον Takayama, θα του ζητήσω ένα συγγνώμη. Πίστευα όντως ότι είχες ξενερώσει και ότι θα αυτοκτονούσες και αντέδρασα υπερβολικά επειδή η αυτοκτονίες στα Παλέρμο είναι κάτι που σιχαίνομαι όσο τίποτα άλλο, ειδικά αν πρόκειται για μικρά παιχνίδια όπως εδώ, που ένας παίκτης λιγότερος σημαίνει πάρα πολλά. Παρ'όλα αυτά και μπορεί να το επιβεβαιώσει και η ίδια, προφανώς και δεν είπα στην Zura να σε σκοτώσει. Απλώς το ξεκαθαρίζω γιατί το timing ήταν τέτοιο που μπορεί να φάνηκε ότι συνέβη κάτι τέτοιο.

 

Τα κείμενά μου δεν ήταν καλά και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος επειδή αφότου άρχισε το Παλέρμο συνέβησαν διάφορα άσχετα που με έκαναν να μην έχω χρόνο ή/και πολλή διάθεση.

 

To RP σας ήταν εξαιρετικό γενικά.

 

MVP metal πάει στον Kai, που πήρε θεωρητικά τον ρόλο με τον λιγότερο περιορισμό αλλά τον έπαιξε απίστευτα καλά. Ήταν απολαυστικό να μπαίνω και αν τον βλέπω να κάνει το παιχνίδι μαντάρα.

 

Δεν ξέρω τι άλλο θα ήθελα να πω, αλλά όταν το θυμηθώ θα το γράψω.

 

Κλείνοντας λοιπόν, να πω ότι αυτό το setup ήταν όπως καταλάβατε γενικά τρολιά και δεν έχει καμία σχέση με το τι ήταν το μεγάλο που μπορεί να παίζαμε, στο οποίο έχει πέσει (όπως έχω ήδη πει) πάρα πολλή δουλειά σε όλους τους τομείς.


Edited by Osama Bin Laden, 09 July 2017 - 19:36.


#5365 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 09 July 2017 - 19:34

Osama θέλω να περάσω με το Panzer πάνω από εσένα και το setup σου.



#5366 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 09 July 2017 - 19:37

Απλώς ζηλεύεις που δεν το σκέφτηκες εσύ.



#5367 MariaD

MariaD

    Starting...

  • Banned
  • 26 posts

Posted 09 July 2017 - 19:41

ποιος κερδισε?



#5368 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 09 July 2017 - 19:43

Εσύ.



#5369 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 09 July 2017 - 19:58

Τον Takayama εγώ τον έβγαλα με τη θέλησή μου. Πίστευα ότι δεν ήταν με τους αθώους για κάποιο λόγο και χαίρομαι που επέλεξα εκείνον και όχι τον Kaizer είναι η αλήθεια. Ο θάνατος του Metabee δεν ήταν σχεδιασμένος, δεν ήξερα καν τι ήταν η ενεργή μου ιδιότητα και το ρίσκαρα.

Η αδερφή μου είχε ρόλο που ήταν ένας απλός αθώος και τίποτα άλλο, αλλά απο ο,τι φαίνεται το έπαιξε σωστά με τα δεδομένα που της έδωσαν, είχαν πέσει πάνω της όλοι. Ήμουν σίγουρη ότι αν ήταν δολοφόνος σιγά μην έπαιζε έτσι. GG στον Kaizer για το RP, απολαυστικό για άλλη μια φορά και τα ποιηματάκια του Kamui επίσης.

Σορρυ για τα ποστ με το άθλιο συντακτικό και τις επιλογές μου το βράδυ :ρ επίσης είναι στην μοίρα της Μπουγατσας και του Γκανς να βγαίνουν νωρίς.

Τώρα περί του παιχνιδιού δεν ξέρω τι θελω να γράψω άλλο, όταν βρεθώ σε πισι ίσως.

Edited by Kamen Tantei Zura, 09 July 2017 - 19:59.


#5370 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 09 July 2017 - 20:25

Για την ωρα, το μονο που εχω να πω ήταν οτι αν και τρολλοπαλέρμο, ηταν το πιο δικαιο παλερμο που εχω παρακολουθησει. Οι τεσσερεις καλυτεροι (με διαφορά) παίχτες ήταν και οι φιναλιστ. Αυτό στα δικά μου ματια το κανει πετυχημένο, παρά τα όποια προβληματα του.

Αν και ειχα ελαχιστο χρονο προλαβα και φχαριστηθηκα οσο γινοταν το ρολο μου οποτε καλα περασα. Και απο οτι καταλαβα και σεις, αν κρινω απο τα γραπτά σας.

stasou%2520mygdala.jpg