Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNiMe//GR Awards 2008 - Προτάσεις


  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#16 Lumiaen

Lumiaen

    Starting...

  • Members
  • 29 posts

Posted 01 February 2008 - 17:24

Πρόταση:

α=32

Κάτω από 32 το rank είναι "Starting". Από 32 και πάνω το rank είναι "10%" ή μεγαλύτερο.

32 λοιπόν που ελέγχεται πανεύκολα. :Blissfull:


Συγνώμη ρε παιδια αλλα για να ψηφίσω θα πρέπει να ξεκινήσω να postάρω
με αυτό τον τρόπο;;;

Δηλαδή να postάρω χωρίς να έχω κάτι να πώ απλά και μόνο για το post counter???

Έχετε δίκιο οτι πρέπει να ελεγθεί κάπως και δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο άλλο
τρόπο να προτείνω, αλλά με έλεγχω ελαχίστων post αναμείνατε floods.......

Posted Image
IT'S ABSOLUTLY DEVASTATIGLY TRUE, EXCEPT FROM THE BITS THAT ARE LIES

http://www.artisio.gr/


#17 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 February 2008 - 17:45

Βρε Lumiaen... έχεις ήδη 22 posts. Μέχρι το Δεκέμβρη/Γενάρη/whatever δεν θα έχεις κάνει άλλα 11; Μιλάμε για ΕΝΑ POST ΤΟ ΜΗΝΑ. Έτσι, να ξέρουμε ότι υπάρχεις.

Όσο για το flooding, μπορούμε να βάλουμε επιπρόσθετο κανόνα που αποκλείει από την ψηφοφορία άτομα που γράφτηκαν στο forum μετά την 30/11/2008.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#18 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 February 2008 - 22:22

Με τι θα ισούται το α, θα το βρούμε στην πορεία. Το γενικό σκεπτικό πάντως είναι να μπει ένα όριο στα posts.

Αν τώρα το όριο μπει μόνο και μόνο για τον διαγωνισμό, τότε ακόμα και 10 posts είναι αρκετά. Δεν νομίζω να έχει το κουράγιο να κάνει κάποιος νέο account και να κάνει 10 posts μονοκοπανιάς. Αλλά και να το κάνει, θα το καταλάβουμε καθώς:

1) Χρήστης που μόλις γράφτηκε στο forum
2) Κάνει 10 συνεχόμενα posts
3) Σταματάει να ποστάρει αιφνιδίως
4) Ψηφίζει μόνο στον εν λόγω διαγωνισμό
Κάνει μπαμ πως είναι 2ο account :terror2:


Anyways, αυτό αφήστε το πάνω μας. Εσείς σκεφτείτε περισσότερες νέες ιδέες για τον διαγωνισμό του 2008 :wooi2:

E5VV38U.jpg


#19 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 02 February 2008 - 00:02

Μα τι λες?Μπορει να μου ερθει εμενα πχ η ιδεα να κανω δευτερο account σημερα και να κανω post οποτε μου καπνιζει μεσα στη χρονια...
Καλα αστο το παραχεσα...Υπαρχει καποιο οριο κατα ποσο μπορει να ελεγχει αν εισαι οντως πραγματικο μελος...

Εκτος και αν απαραιτητη προυποθεση για να ψηφισεις να ειναι ο καθενας λογαριασμος να συνοδευτεται απο ενα video οπου το εν λογω μελος να κανει 15 κωλοτουμπες και να τραγουδησει ολο το loituma και στο τελος να κανει τη μαιμου για 2 λεπτα και αλλα διαφορα πραγματα.Και να προσθετει και λιγο θεαμα για το αντιθετο φυλο...:P.Ετσι ειμαι σιγουρη οτι κανεις δεν θα εμπαινε στον κοπο να κανει καμια τσατσια γιατι ακομη και να ηθελε να βρει εθελοντη αγνωστο να κανει αυτο το video για το αλλο του account αμφιβαλλω αν θα εβρισκε ποτε...
ΜΟΝΟ ετσι θα ημασταν σιγουροι :hehehe:

#20 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 02 February 2008 - 01:22

Θα κάνω αναλυτικό ποστ αύριο, προς τω παρρόν έχω να πω τα εξής:

Ο διαγωνισμός πρέπει να γίνεται το καλοκαίρι, όποτε δηλαδή ακόμα και τα μεγαλύτερα που άρχισαν στην αρχή του εν λόγω χρόνου έχουν τελειώσει... Βέβαια να μου πείτε... Αλλιώς είναι το κλίμα το χειμώνα... Δεν ξέρω. Τουλάχιστον να γίνεται ο διαγωνισμός για ένα χρόνο πίσω... Μπα και αυτό προβληματικό... :emptyonexg1:

Επίσης:
MANGA OF THE YEAR. Must happen. Δεν διαβάζουν και πολλοί manga βέβαια, αλλά θα τα προωθήσουμε... :P
VIDEO GAME OF THE YEAR. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΑΒΑΔΙΣΤΑ. Anime forum είμαστε, και ομολογουμένως έχουμε άπειρους gamers. Νομίζω ότι θα ήταν εκτός από επιτυχημένο, και ενδιαφέρον. Και θα ύψωνε το Hype... :Blissfull:

Αυτά για τώρα... :wooi2:

oR4yYRl.gif


#21 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 February 2008 - 01:29

VIDEO GAME OF THE YEAR. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΑΒΑΔΙΣΤΑ. Anime forum είμαστε, και ομολογουμένως έχουμε άπειρους gamers. Νομίζω ότι θα ήταν εκτός από επιτυχημένο, και ενδιαφέρον. Και θα ύψωνε το Hype... :Blissfull:

Ναι... και να νικάει παιχνίδι της Nintendo κάθε χρόνο. Πριτς. :hahaha:

Anyway, βλέπω και γράφεις "Manga Of The Year", "Videogame Of The Year"... η γνώμη μου είναι να μην ξεμοναχιάζουμε έναν τίτλο ως ΤΟΝ νικητή, αλλά να έχουμε εξειδικευμένα βραβεία. Με άλλα λόγια, αντί για "Anime Of The Year 2008" να διοργανώσουμε "2008 Anime Awards". :bath:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#22 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 02 February 2008 - 13:46

Ναι... και να νικάει παιχνίδι της Nintendo κάθε χρόνο. Πριτς. :hahaha:

Anyway, βλέπω και γράφεις "Manga Of The Year", "Videogame Of The Year"... η γνώμη μου είναι να μην ξεμοναχιάζουμε έναν τίτλο ως ΤΟΝ νικητή, αλλά να έχουμε εξειδικευμένα βραβεία. Με άλλα λόγια, αντί για "Anime Of The Year 2008" να διοργανώσουμε "2008 Anime Awards". :bath:


Πολύ σωστό αυτό. Και γω θα ήθελα πάρα πολύ ένα Video Game contest, δεν ξέρω βέβαια αν αυτό είναι το σωστό forum, μιας και είμαστε anime και όχι gaming forum, αλλά οκ. Μπορούμε να το κάνουμε ίσως με μικρότερη έκταση, ή απλώς να συμμετέχουν μόνο games που σχετίζονται με anime (?). :nosey:
1

#23 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 02 February 2008 - 16:56

Θα κάνω αναλυτικό ποστ αύριο, προς τω παρρόν έχω να πω τα εξής:


1, 2, 3, ΠΑΜΕ!

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ!


Πολύ σωστό αυτό. Και γω θα ήθελα πάρα πολύ ένα Video Game contest, δεν ξέρω βέβαια αν αυτό είναι το σωστό forum, μιας και είμαστε anime και όχι gaming forum, αλλά οκ. Μπορούμε να το κάνουμε ίσως με μικρότερη έκταση, ή απλώς να συμμετέχουν μόνο games που σχετίζονται με anime (?). :nosey:


Υπάρχουν κι άλλα forums για να ψηφίζεις video game of the year, ρε (:if:), γιατί δεν τα υποστηρίζεις;

Πάντως, αυτό που λες για τη συμμετοχή μόνο anime-style games είναι ορθότατον. Κι εγώ αυτό προτείνω να κάνουμε. ;)


Anyway, βλέπω και γράφεις "Manga Of The Year", "Videogame Of The Year"... η γνώμη μου είναι να μην ξεμοναχιάζουμε έναν τίτλο ως ΤΟΝ νικητή, αλλά να έχουμε εξειδικευμένα βραβεία. Με άλλα λόγια, αντί για "Anime Of The Year 2008" να διοργανώσουμε "2008 Anime Awards". :bath:


Το 'πατε και προηγουμένως αυτό. Δίκιο έχετε, αλλά θα χρειαστεί ΤΕΡΑΣΤΙΟ moderating η όλη υπόθεση αν πρόκειται να κάνουμε μέσα σ' ένα μήνα (Δεκέμβριο) όλα αυτά τα contests για κάθε κατηγορία (mecha, drama etc.). :confused:
Επίσης, αν πρόκειται να κάνουμε contests μόνο μια φορά το χρόνο και να τα μαζεύουμε όλα σ' εκείνη την περίοδο, τότε καήκαμε. Εγώ θα προτείνω κάτι λίγο παρατραβηγμένο, αλλά who cares? (:bleh:), όλοι είπατε την άποψή σας.

Π.χ. έχουμε 2008. Το μήνα Ιανουάριο, κάνουμε το drama anime of the year 2007 contest, το Φεβρουάριο το ecchi anime of the year 2007 contest κ.ο.κ.
Έτσι, θα είναι ενεργή η κατηγορία Contests όλο το χρόνο. :thatsit:


#24 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 02 February 2008 - 17:11



Π.χ. έχουμε 2008. Το μήνα Ιανουάριο, κάνουμε το drama anime of the year 2007 contest, το Φεβρουάριο το ecchi anime of the year 2007 contest κ.ο.κ.
Έτσι, θα είναι ενεργή η κατηγορία Contests όλο το χρόνο. :thatsit:


Έτσι όμως οι mods θα έχουν εκτός από ένα παραπάνω thread να προσέχουν και πολύ δουλειά πριν τη δημιουργία του thread αυτού γιατί θα πρέπει να ψάχνουν τους συμμετέχοντες χαρακτήρες/anime/etc.(πόσοι είναι,ποιοι είναι, γιατί να μπουν εκείνοι και όχι άλλοι κλπ) Η ιδέα είναι καλή, αλλά πολύ δύσκολη. :wis:

Posted Image


#25 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 February 2008 - 17:13

Το 'πατε και προηγουμένως αυτό. Δίκιο έχετε, αλλά θα χρειαστεί ΤΕΡΑΣΤΙΟ moderating η όλη υπόθεση αν πρόκειται να κάνουμε μέσα σ' ένα μήνα (Δεκέμβριο) όλα αυτά τα contests για κάθε κατηγορία (mecha, drama etc.). :confused:

O RLY? :P Ρίξε ξανά μια ματιά στον διαγωνισμό του 2007. Αποτελούνταν από 31 polls, διάρκειας μιας βδομάδας το καθένα.

Αντιθέτως, αν μπουν οι κατηγορίες που πρότεινα:

Spoiler:
το πολύ-πολύ να μαζευτούν 25 polls για όλο το μήνα. Λιγότερα! 8) Κι αν σε φοβίζει το ενδεχόμενο να έχουμε 25 polls ταυτόχρονα, μπορούμε να τα μοιράζουμε ανα εβδομάδες.

Επίσης, αν πρόκειται να κάνουμε contests μόνο μια φορά το χρόνο και να τα μαζεύουμε όλα σ' εκείνη την περίοδο, τότε καήκαμε. Εγώ θα προτείνω κάτι λίγο παρατραβηγμένο, αλλά who cares? (:bleh:), όλοι είπατε την άποψή σας.

Π.χ. έχουμε 2008. Το μήνα Ιανουάριο, κάνουμε το drama anime of the year 2007 contest, το Φεβρουάριο το ecchi anime of the year 2007 contest κ.ο.κ.
Έτσι, θα είναι ενεργή η κατηγορία Contests όλο το χρόνο. :thatsit:

Δεν βολεύει λόγω TV seasons, man. :|

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#26 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 02 February 2008 - 17:29

Έτσι όμως οι mods θα έχουν εκτός από ένα παραπάνω thread να προσέχουν και πολύ δουλειά πριν τη δημιουργία του thread αυτού γιατί θα πρέπει να ψάχνουν τους συμμετέχοντες χαρακτήρες/anime/etc.(πόσοι είναι,ποιοι είναι, γιατί να μπουν εκείνοι και όχι άλλοι κλπ) Η ιδέα είναι καλή, αλλά πολύ δύσκολη. :wis:


Αυτή η δουλειά δε θα γίνεται έτσι κι αλλιώς; :hmmm: Όσον αφορά το άλλο, ναι, θα έχουν άλλη μια κατηγορία να προσέχουν, αλλά αυτό είναι καλύτερο από το να την προσέχουν 24/7 κάθε δευτερόλεπτο για μια περίοδο (Δεκέμβριος) που ούτως ή άλλως θα είναι και γιορτινή. :oo:


O RLY? :P Ρίξε ξανά μια ματιά στον διαγωνισμό του 2007. Αποτελούνταν από 31 polls, διάρκειας μιας βδομάδας το καθένα.

Αντιθέτως, αν μπουν οι κατηγορίες που πρότεινα:

Spoiler:
το πολύ-πολύ να μαζευτούν 25 polls για όλο το μήνα. Λιγότερα! 8) Κι αν σε φοβίζει το ενδεχόμενο να έχουμε 25 polls ταυτόχρονα, μπορούμε να τα μοιράζουμε ανα εβδομάδες.Δεν βολεύει λόγω TV seasons, man. :|


Κάτσε...
Μάλλον λάθος κατάλαβα. Εννοείτε, δηλ., να φτιάξουμε ένα poll π.χ. για το drama anime of the year και να περιέχουμε μέσα περισσότερα από 2 anime για να ψηφίσουμε, ε; Γιατί εγώ νόμιζα ότι θα κάναμε 1v1 polls για κάθε κατηγορία, η οποία θα περιέχει 5-6 anime. Δηλαδή, σαν να λέμε [ο τελευταίος διαγωνισμός]x20. :confused:

Ε, εντάξει, αν είναι να έχουμε ένα και μόνο poll για όλα τα anime μιας κατηγορίας, τότε θα είμαστε μια χαρά. :thatsit:


#27 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 February 2008 - 17:34

Γιατί, στο AnimeReactor πιο μάγκες από εμάς είναι ? Και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η ιδέα για aNiMe//GR Awards :wooi2:. Έτσι θα έχουμε και πολύ περισσότερα βραβευμένα anime.

Φαντάσου πως θα είναι κάπως έτσι ένα πράγμα.

E5VV38U.jpg


#28 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 February 2008 - 17:38

Γιατί, στο AnimeReactor πιο μάγκες από εμάς είναι ?

Ο πάπιας το έθεσε πιο σωστά απ' όλους. :nod:

Το μεγάλο ερώτημα είναι το εξής: Θα έχουμε κι εμείς Jury's Pick; :smokingg:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#29 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 02 February 2008 - 17:42

Ο πάπιας το έθεσε πιο σωστά απ' όλους. :nod:

Το μεγάλο ερώτημα είναι το εξής: Θα έχουμε κι εμείς Jury's Pick; :smokingg:


Yami's Pick μάλλον θα εννοούσες:hihi2:Πάντως για την ecchi κατηγορία πιστεύω θα μου κάνετε τη τιμή να πω την προτίμησή μου:hehehe:

Posted Image


#30 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 02 February 2008 - 17:49


Αυτή η δουλειά δε θα γίνεται έτσι κι αλλιώς; :hmmm:


(Έκανα quote only αυτό γιατί στα άλλα πείστικα)
Θα γίνεται αλλά παίρνω παράδειγμα το anime of the year. In there υπήρχε ένα topic που μέλη βάζανε/πρότειναν διάφορα φετεινά(well περσινά even προπέρσινα but what the hell:P) anime, αλλά στην τελική οι mods (or only Kenny?) αναγκάστικαν να φτιάξουν τη λίστα και με άλλα αξιόλογα anime για την θέση. (μια σελίδα αν θυμάμαι καλά έλεγε μόνο Claymore, Darker than Black και 2 άλλα, που προφανώς δε βοήθησε ιδιαίτερα). Και even με αυτή τη βοήθεια στο τέλος ήταν λίγο κουραστικό αυτό με το να βρει κάποιος την τελική λίστα. (φυσικά το άνοιγμα/κλείσιμο του topic δεν το βάζω μέσα, είναι δουλειά λίγων λεπτών).
Η δουλειά αυτή λοιπόν ναι μεν γίνεται έτσι κι αλλιώς αλλά υποτίθεται ότι έχουν πολύ χρόνο μπροστά τους. Αν γίνεται διαφορετικό award το μήνα, τότε θα πρέπει σε ένα μήνα να έχουν βρει τους καλύτερους/πιο κατάλληλους χαρακτήρες/τίτλους για το εν λόγο award. Δε λέω ότι είναι αδύνατο αλλά θεωρώ 39% πιο εφικτό να ψιλοσκέφτονται όλες τις λίστες καθόλη τη διάρκεια του χρόνου που θα τους ελαττώσει και το άγχος. (Θα μου πεις έτσι κι αλλιώς we greeks are ppl who do our job just before the deadline αλλά ευελπιστώ ότι εδώ δε θα γίνει έτσι μιας και το κάνουμε επειδή το θέλουμε και όχι σαν αγγαρία:Blissfull:)

Posted Image