Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ghost In The Shell (Movies & Series)


  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#16 EXORISTOS

EXORISTOS

    見捨てられた

  • Members
  • 44 posts

Posted 11 November 2007 - 00:03

(Manga | 1st Movie | TV Series, 1st season | TV Series, 2nd season | TV Special | 2nd Movie) :wooi2:



kenny είσαι απλά θεός, τα λόγια είναι περιττά:awww:

Your Life Is An Illusion, Life Starts After Death
Posted Image


#17 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 17 February 2008 - 04:27

Οι λάτρεις του είδους αρχίστε τις αποταμιεύσεις όσο είναι νωρίς

Stand-Alone Complex Blu-ray Box English-Dubbed, Subbed - Anime News Network

E5VV38U.jpg


#18 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 February 2008 - 05:09

*reaching dangerous levels of fanboyism*

*faints*

...

...

...


*recovers*

*dances around like a fool*

:congrats:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#19 ambient

ambient

    sSsSs

  • Members
  • 131 posts

Posted 17 February 2008 - 07:43

275$ :oo:
Μας κατέστρεψε :fromabove:

#20 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 15 April 2008 - 12:04

Τον τελευταιο καιρο συνεχως το ονομα του Steven SPIELBERG εμπλεκεται γυρω απο προσπαθειες που κανει το Hollywood να μεταφερει στη μεγαλη οθονη διασημους anime titles. Yστερα απο την αγορα των πνευματικων δικαιοματων του Lupin III και το Ghost in the Shell φαινεται να βρισκει το δρομο του για να γραψει τη δικια του ιστορια στο Hollywood.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2008-04-15/dreamworks-to-make-3d-live-action-ghost-in-the-shell

Posted Image



#21 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 15 April 2008 - 13:06

Spielberg??? NOOOOOOOOOOOOOOOOoooooooooooooooooooooooooooooooooo.

(ή μάλλον IIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeee)

#22 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 15 April 2008 - 18:10

δε θα πω τπτ (εξαλλου i suck στη εκφραση λογου)

μονο οτι ειναι και μενα το αγαπημενο μου ανιμε, η μουσικη σε ολα ειναι απιστευτη ( yoko kanno rules .. hard) σεναριο σε βαζει σε πολυ σκεψη και εχει και ωραιες μαχες για οσους δε μπορουν χωρις.

Το μοναδικο αρνητικο αυτης της σειρας ειναι οτι ειναι pause friendly ^^ (δηλαδη πολλες φορες πρεπει να κανεις Pause για να σκεφτεις, να ξαναδιαβασεις κατι κτλπ ;) )

edit: 275 $ το blu-ray box ??? oro ? αυτο ΠΟΝΑΕΙ γαμωτο.

#23 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 17 April 2008 - 11:55

Να και το link του ΑΝΝ για την ταινία
DreamWorks to Make 3D Live-Action Ghost in the Shell - Anime News Network

E5VV38U.jpg


#24 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 17 April 2008 - 22:45

Λοιπόν εγώ boycottάρω τα πάντα της DreamWorks και προτείνω να το κάνουμε όλοι μπας και προλάβουμε να τους χρεωκοπήσουμε πριν προλάβουν να φτιάξουν αυτό το τερατούργημα που σκοπεύουν να κάνουν.

#25 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 18 April 2008 - 14:42

Πραγματικα φοβερη δουλεια απο Mamoru Oshii..
Πιανει την κορυφη σε ολους τους τομεις..Οι ταινιες εχουν καταπληκτικο animation,οι σειρες εχουν απιστευτη πλοκη,με το σεναριο γενικα να ειναι πολυ πρωτοποριακο κ εξυπνο,με πολλες cyberpunk επιρροες..Ο τροπος που η ανθρωπινη ψυχη "δενεται" με την τεχνολογια,ειναι ακρως πετυχημενος κ με προφητικες δοσεις αν θελετε(με την σημερινη εξαπλωση του internet κ την εξαρτηση του ανθρωπου απο αυτο γενικοτερα,τιποτα δεν αποκλειεται στο μελλον)
Αν κ μου αρεσε πιο πολυ το 1st Gig με το κυνηγι για τον χακερ,κ το 2nd Gig που δινει εμφαση σε πολιτικο/πολεμικες αποστολες εχει αν μη τι αλλο πολυ δραση..
Η αισθηση γενικα που δινει η σειρα αυτη ειναι πραγματικα υπεροχη κ ακρως ατμοσφαιρικη με την μουσικη να δινει ρεστα(Yoko Kanno=:nod:)
Πραγματικα χαιρομαι που αυτη η σειρα κ οι ταινιες ηταν απ τα πρωτα animu που επεσαν στα χερια μου,κ εγω με τη σειρα μου τα συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους..

Τωρα για αυτο που λεγεται κ στα πιο πανω ποστ για Live-Action film/Spielberg
(:OMG3::puke:)απλα ελπιζω να μην γινει γιατι οσο κ πετυχημενο να προσπαθησουνε να το κανουνε,αποκλειεται να πλησιασουν εστω το feeling που εκπεμπει το animation...(ασε που θα το πετσοκοψουνε γενικοτερα..)
THE NET IS VAST AND INFINITE..............................indeed..
Posted Image

#26 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 18 April 2008 - 14:52

Τωρα για αυτο που λεγεται κ στα πιο πανω ποστ για Live-Action film/Spielberg
(:OMG3::puke:)απλα ελπιζω να μην γινει γιατι οσο κ πετυχημενο να προσπαθησουνε να το κανουνε,αποκλειεται να πλησιασουν εστω το feeling που εκπεμπει το animation...(ασε που θα το πετσοκοψουνε γενικοτερα..)


Δε λες πάλι καλά που το ανέλαβε τουλάχιστον κάποιος αξιόλογος, φαντάζεσαι να το είχε αναλάβει κάποιος παντελώς άσχετος και να βεβυλωνόταν πλήρως το όνομα gits. Βέβαια δε θα κρύψω πως έχω τις αμφιβολίες μου για το τι αποτέλεσμα θα βγει απ'αυτό το live-action movie, αλλά Spielberg είναι αυτός και πιστεύω έχει κάποιες δυνατότητες. Με έτοιμο τόσο δυνατό σενάριο και τέτοιο κορυφαίο scifi κόσμο, πιστεύω πως του δίνονται πολλές δυνατότητες. Ίσως να το κάνει και τριλογία. Φράγκα/budger θα υπάρχει άφθονο οπότε θα δείξει... Αν καταφέρει και περάσει έστω και ένα 60-70% του feeling του anime/manga , τότε θα γίνει επιτυχία και το καλύτερο απ'όλα είναι πως θα γίνει αφορμή για πολύ κόσμο να ασχοληθεί μελλοντικά με το αντίστοιχο anime/manga, κι έτσι θα μάθουν περισσότεροι ανίδεοι τον πραγματικό δημιουργό.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Όπως ο κόσμος ξαφνικά μέσω των LOTR live action movies, έμαθε για τον θρυλικό Tolkien, που κάποιοι άλλοι τα διαβάζαμε από πριν 10-20 χρόνια, έτσι και σ'αυτή τη περίπτωση πιστεύω πως ξαφνικά όλοι θα μάθουν τι εστι Gits κι ίσως έτσι γίνει πιο famous τόσο τα anime όσο και το manga.

Οπότε ας είμαστε έστω λίγο αισιόδοξοι, κι ας έχουμε τους φόβους μας.

#27 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 18 April 2008 - 15:01

Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Όπως ο κόσμος ξαφνικά μέσω των LOTR live action movies, έμαθε για τον θρυλικό Tolkien, που κάποιοι άλλοι τα διαβάζαμε από πριν 10-20 χρόνια, έτσι και σ'αυτή τη περίπτωση πιστεύω πως ξαφνικά όλοι θα μάθουν τι εστι Gits κι ίσως έτσι γίνει πιο famous τόσο τα anime όσο και το manga.
Οπότε ας είμαστε έστω λίγο αισιόδοξοι, κι ας έχουμε τους φόβους μας.



Μακαρι να γινει ετσι φιλε Radagast,αυτο θα ηταν απλως τελειο..Μη ξεχνας ομως οτι υπαρχει κ η μειοψηφια που μετα απο τις ταινιες LOTR περιοριστικαν στα online games,κ δεν μπηκαν στον κοπο να ανοιξουν τα πρωτοτυπα του Tolkien..
Αν η επικειμενη ταινια ειναι καθαρη "αμερικανια"το πολυ-πολυ να βγει κανενας τιτλος για PS κ μεχρι εκει(πχ Aeon Flux)..Παντως η σειρα δινει τα φοντα για την δημιουργια κατι αξιολογου κ θα συμφωνησω μαζι σου οτι ο εν λογω σκηνοθετης εχει τα προσοντα για να το δημιουργησει σε σχεση με κατι αλλους..Oh,well..Only time will tell.....
Posted Image

#28 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 April 2008 - 15:13

Υπαρχουν οι προδιαγραφες για κατι πολυ καλο.
Πιστευω οτι η τριλογια ειναι η καλυτερη λυση.
Καιρος να μαθει ο κοσμος απο που το Matrix εκλεψε τοσα στοιχεια.

Posted Image



#29 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 18 April 2008 - 21:59

Δε λες πάλι καλά που το ανέλαβε τουλάχιστον κάποιος αξιόλογος, φαντάζεσαι να το είχε αναλάβει κάποιος παντελώς άσχετος και να βεβυλωνόταν πλήρως το όνομα gits. Βέβαια δε θα κρύψω πως έχω τις αμφιβολίες μου για το τι αποτέλεσμα θα βγει απ'αυτό το live-action movie, αλλά Spielberg είναι αυτός και πιστεύω έχει κάποιες δυνατότητες.


Αχ, μα τι λες.... Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που στο μυαλό τους Spielberg = αξιόλογος???....

#30 maniatis

maniatis

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 51 posts

Posted 23 April 2008 - 16:37

ρε παιδες εμενα μου εχω δει μεχρι το επεισοδιο 14 στα πρωτα επεισοδια μου αρεσε. μετα ομως που μπλεξανε με μια γελαστη φατσα δεν καταλαβαινα χριστο μπωρει καπως να μου εξηγησει τι παιζει με αυτο???γιατι τα αγγλικα ηταν πολυ δυσκολα και δεν καταλαβαινα καλα....