Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gunslinger Girl + GSG Teatrino


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#46 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 16 May 2008 - 02:31

bump μιας και έγινε licensed. No more Triad κλαψ. Ήρθε και το τέλος τους, φάγανε άπειρο βρίσιμο στο site τους.
R.I.P Triad. :(

Μεγάλη μούφα τώρα ποιος ξέρει πόσο καιρό θα πάρει για να ολοκληρωθεί η σειρά από κάποιο αξιόλογο group... Μάλλον κάναν χρόνο.

Απ'οτι λένε πάντως οι περισσότεροι δεν ήταν τόσο καλό το season2 οπότε δε χάνουμε και τίποτα φοβερό. Εγώ προσωπικά είδα μόνο το season1 που ήταν πολύ καλό άξιζε.

Edited by Radagast, 16 May 2008 - 03:59.


#47 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 16 May 2008 - 02:39

μπα το τελος τους δεν ειναι εχουν αλλες σειρες που παρακολουθει κοσμος.

Αλλα οντως το χεσανε λιγο με το speed τους. Τα αλλα fansubs που το κανουν ειναι αγνωστα.. Ω ρε γαμωτο να δω τωρα τι θα κανουμε.

Το season 2 εχει διαφορετικο feeling απο την 1η, σε καποια εγινε χειροτερο σε αλλα καλυτερο, σιγουρα αξιζει να το δεις μια φορα.

#48 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 16 May 2008 - 16:54

bump μιας και έγινε licensed. No more Triad κλαψ. Ήρθε και το τέλος τους, φάγανε άπειρο βρίσιμο στο site τους.
R.I.P Triad. :(

Is that for sure? :nosey:

Εγώ πάντως το έχω παρατήσει εδώ και καιρό. Έχοντας δει την πρώτη season σε DVD rip, δεν μπορώ να δω την δεύτερη σε TV rip. Και ας ελπίσουμε τα DVDs να έχουν revamped animation.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#49 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 26 May 2008 - 02:42

ποσα επεισοδια ειναι η δευτερη σεζον???12 η 24???

#50 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 26 May 2008 - 05:48

13 μπορεις να το δεις για οποιοδηποτε ανιμε ειτε

MyAnimeList or Anidb

#51 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 26 May 2008 - 10:40

καλά ρε παιδιά επισόδειο 8 γιοκ?
:/

κάθε πότε βγαίνει δλδ?
-.-

#52 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 26 May 2008 - 15:24

dropped απο triad, stalled απο αλλους στο 7, πλησιαζουν κατι fansubs σιγα σιγα αλλα τωρα το τι μεταφραση / encoding θα φαμε στη μαπα ...

#53 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 27 July 2008 - 13:43

Guys, ερώτηση:
Τον πρώτο κύκλο, τον κατέβασα προχθές από KAA και τώρα είμαι στο 6ο ep. Θέλω να κατεβάσω και το II (Teatrino) αλλά δεν το βρίσκω... Και θυμάμαι ότι κάπου που το είχα βρει σε RAW αλλά μόνο τα πρώτα 7 eps. 13 δεν είναι? Αξίζει να το κατεβάσω? Και κυρίως από που?

Πάντος μέχρι στιγμής με έχει ξετρελάνει :)

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#54 Tamaki

Tamaki

    Anime Amateur

  • Members
  • 66 posts

Posted 27 July 2008 - 14:16

Για το Il Teatrino έχω την εντύπωση πως αφού το παράτησαν οι Triad στο 7ο επεισόδειο περιμένουμε πλέον το dvdrip..
και θα περιμένουμε αρκετά..
Από εκεί και πέρα τα επεισόδεια υπάρχουν όλα σε torrent αν θυμάμαι καλά..(search isohunt)
αλλά χωρίς υπότιτλους μετά το 7ο.. τι να τα κάνεις.. :emptyonexg1:

Spoiler:




#55 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 04 September 2008 - 15:25

bump οι zomg συνεχιζουν απο κει που εμειναν οι Triad δηλαδη στο 8, μια ματια που ειδα στο επισοδειο το quality κυμαινεται στα ιδια περιπου επιπεδα ( γενικα δεν ηταν φοβερο ^^), για τη μεταφραση δε μπορω να μιλησω.

[Zomg] Gunslinger Girl IL Teatrino - 08 [5D0DGF918] avi : Anime > Other - Mininova

#56 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 03 October 2008 - 16:07

Mόλις το άρχισα...και μπορώ να πω ότι ειμαι καταγοητευμένη...Καταπληκτικό σεν'άριο κατεμε και συγκινητικό ..Αξίζει....
Posted Image

#57 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 28 November 2008 - 13:11

Μόλις τελείωσα την πρώτη season.Το λάτρεψα.Tο πρώτο post νομίζω τα λέει όλα,διαμάντι η σειρά.Το OST φανταστικό!
Από τις αγαπημένες μου σκηνές:
Spoiler:
Το τέλος επίσης μου άρεσε πάρα πολύ(γενικά δεν μπορώ να βρω μειονέκτημα:).*will wait patiently for s2 DVD rips*

2s9p2fs.jpg
 


#58 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 November 2008 - 13:18

βασικά....
δεν βρίσκω λόγο να δω την δεύτερη σαιζόν εκτός αν κάποιος μου εγγυηθεί ότι
είναι πολύ καλή. Γιατί όπως είπα η πρώτη ήταν ναι μεν ωραία δουλειά και προσεγμένη
αλλά πολύ μα πολύ πολύ βαρετή. δεν την θεωρώ διαμάντι αλλά ούτε και μπαρούφα.
νομίζω ότι απλά πρέπει να είσαι στην σωστή ψυχολογική διάθεση για να τη δεις.

#59 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 28 November 2008 - 14:17

εχουν βγει τα 8+9 απο τους zomg, που ελπιζουμε να το τελειωσουν. ( refreshing ling, adding 1 )

Zomg Gunsliger Il Teatrino 8 mkv

Zomg Gunsliger Il Teatrino 9 mkv

#60 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 09 March 2009 - 13:50

εκτος απο τα 13 επεισοδεια του ΙΙ υπαρχουν και 2 OVA που βγηκαν οκτ-08