Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Οδηγός για manga στην Αθήνα


  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#121 MewMew

MewMew

    Death 'n' Rebirth

  • Members
  • 71 posts

Posted 30 July 2010 - 16:56

Για το Otaku no sekai;

Αν είμαι τώρα Πανόρμου, προς τα που πρέπει να κατευθυνθώ;

#122 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 30 July 2010 - 17:21

το Otaku no sekai έκλεισε.

#123 Blackcut

Blackcut

    Anime Amateur

  • Members
  • 118 posts

Posted 30 July 2010 - 17:31

Επισης και τα Fnac στο Mall εκλεισαν και εγηναν Puplic.

Attached File  Code_Geass___CC_Wallpaper_by_0Vera.jpg   37.05KB   9 downloads



#124 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 30 July 2010 - 19:17

Μπαι δε γουέη,κατι ψήγματα από μάνγκα εχουν φερει και τα μετρόπολις στο κέντρο.

#125 mightyr

mightyr

    Anime Newbie

  • Members
  • 47 posts

Posted 04 August 2010 - 23:28

το Otaku no sekai έκλεισε.


έκλεισε??πότε?βέβαια είχα δυο μήνες να πάω..κρίμα πολύ κρίμα,μπορεί να είχε τσιμπημένες τιμές αλλά ήταν το καλύτερο,τώρα πιο μπορεί να είναι ανάλογο του?

#126 Dj Manga

Dj Manga

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 28 October 2010 - 18:08

To Jemma στον Πειραια υπαρχει ακομα.
Ειμαι πειραιωτησα,και το επισκεφτομαι πολυ συχνα.
Δεν ειναι εντελως εξιδικευμενο στα Manga,αλλα εχει μεγαλη ποικιλια ασυνιθιστων βιβλιων που δεν βρισκεις συχνα.
Δεν πιστευω οτι εχει καθολου anime.
Αλλα εχει τεραστια ποικιλια αν και φενεται μικρο.
Ειναι υπογειο,αλλα εχει βιτρινα οποτε μπορειτε να το βρειτε με λιγη βοηθεια.

#127 Revan

Revan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 87 posts

Posted 01 November 2010 - 22:22

Περναω απο Πειραια πανω κατω καθε βδομαδα τον τελευταιο καιρο, αυτο το Jemma λεει τιποτα? Και αν ναι που βρισκεται ακριβως?
Posted Image

#128 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 01 November 2010 - 23:28

Περναω απο Πειραια πανω κατω καθε βδομαδα τον τελευταιο καιρο, αυτο το Jemma λεει τιποτα? Και αν ναι που βρισκεται ακριβως?

καλό είναι (έχει τα βασικά τουλάχιστον και πιο φτηνά απο το solaris )δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις παραγελλία.Για να πάς :
Με το που βγείς από το σταθμό του πειραιά θα πασ στη παλαιά αγορα όλο ευθεία και σε μια εκκλησία θα στρίψεις δεξιά και πα΄λι ευθεία και θα το βρείς μετά από ένα πεζόδρομο σε ένα ημιυπόγειο.Γιε περισσότερες πληροφορίες στείλε μου message

ΥΓ:για μια πορσελάνινη μινιατούρα (μικρότερη από ένα ασύρματο τηλ) 120-200 ευρώ είναι καλά?

#129 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 08 November 2010 - 20:31

Παιδια ας βαλει κάποιος στο Dojo το email να ξέρουν όσοι το θέλουν dojocomics@gmail.com

Επίσης παιδια αμα πάτε στο dojo και δεν βρειτε ένα συγκεκριμένο μανγκα μην βγείτε αμέσως.... Πεστε τους να σας το παραγγειλουν και θα το φέρουν ^.^
Also φέρνει και SJ καθε μήνα για όσους ενδιαφερονται!
(Advertisment is over nao)

v4kFmx.png


#130 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 18 November 2010 - 08:38

Παιδια ας βαλει κάποιος στο Dojo το email να ξέρουν όσοι το θέλουν dojocomics@gmail.com

Επίσης παιδια αμα πάτε στο dojo και δεν βρειτε ένα συγκεκριμένο μανγκα μην βγείτε αμέσως.... Πεστε τους να σας το παραγγειλουν και θα το φέρουν ^.^
Also φέρνει και SJ καθε μήνα για όσους ενδιαφερονται!
(Advertisment is over nao)

Αυτό γίνεται σε όλα τα κομιξάδικα. Και δεν θέλω να κάνω δυσφήμιση στα παιδιά γιατί τους συμπαθώ και παλιότερα με είχαν βοηθήσει αλλά αργούνε πολύ περισσότερο από τα άλλα κομιξάδικα να σου φέρουν αυτά που έχεις παραγκείλει.
But still dojo rocks (κομιξάδικο που το φτιάξανε με πρότυπο το θρυλικό Tilt πάντα αξίζει xD )

Posted Image


#131 Den_Exw_Idea

Den_Exw_Idea

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 05 December 2010 - 14:21

το εχω τσεκαρει αυτο το μαγαζακι στα εξαρχεια. μου φαινεται καλυτερο απο τα αλλα.
τοτε δεν ειχα ιδεα ομως
τα αλλα ειναι πιο τεραστια? ποιο εχει μεγαλυτερη ποικιλια? ειλικρινα..

#132 MangaRebel

MangaRebel

    Διαδρομή για Δαφνί...

  • Members
  • 61 posts

Posted 05 December 2010 - 16:53

UPDATE: και στο athens metro mall στον άγιο δημήτριο άνοιξε public, αλλά έχει μόνο τα βασικά manga (bleach, one piece, dragonball και ό,τι άλλο mainstream)

Tουλάχιστον είναι κοντά

EDIT: μόλις ανακάλυψα πόσο περίεργη φαίνεται η λέξη τουλάχιστον όταν τη γράφεις :P

Don't look back... :tensai:


#133 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 25 May 2011 - 13:33

Kαλο θα ηταν να κανετε ενα uptade μιας και πολλα μαγαζια κλεισαν,μετακομισαν,αλλαξαν ονομα, ανοιξαν καινουργια. απ το 2008 εχει να γινει uptade. ^^


2bbd14fc.jpg


#134 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 30 May 2011 - 23:02

Παίδες, μήπως μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιο μαγαζί στην Αθήνα είναι πιο πιθανό να βρεις κανένα yaoi της προκοπής??? Δύο που έχω πάρει τα βρήκα εντελώς τυχαία στο Jemma στον Πειραιά, αλλά δεν είχε κανένα τρανταχτό τίτλο πχ. Junjou Romantica ή Tyrant... Αν όντως υπάρχει κάτι στην Αθήνα, παρακαλώ πείτε!!!

#135 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 31 May 2011 - 23:53

Παίδες, μήπως μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιο μαγαζί στην Αθήνα είναι πιο πιθανό να βρεις κανένα yaoi της προκοπής??? Δύο που έχω πάρει τα βρήκα εντελώς τυχαία στο Jemma στον Πειραιά, αλλά δεν είχε κανένα τρανταχτό τίτλο πχ. Junjou Romantica ή Tyrant... Αν όντως υπάρχει κάτι στην Αθήνα, παρακαλώ πείτε!!!

To solaris στην οδό μποτάση έχει τα κάτι τις του απ' ότι έχω δει, αλλά έχει και τσιμπημένες τιμές Τ^Τ.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.