Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Οδηγός για manga στην Αθήνα


  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#136 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 01 June 2011 - 00:35

Yaoi στην Ελλάδα δεν φέρνουνε, πολύ σπάνια θα βρεις. Τα πιο πολλά είναι αμερικάνικες εκδόσεις, που στην πραγματικότητα είναι shonen ai περισσότερο, αλλά οι Αμερικάνοι τα λένε yaoi. Για περισσότερη ποικιλία και καλές τιμές υπάρχει το νετ βέβαια (ξέρω δεν είμαι στη λογική του θρεντ)



#137 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 04 June 2011 - 12:10

Thanks, Vagelio!!!

I know, Namida, I know... :sigh2: Γι'αυτό πήγα κι έβγαλα prepaid πριν 1-2 μήνες αλλά είπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στα κομιξάδικα της Αθήνας :hihi2:

#138 BloodyPrincess

BloodyPrincess

    The Day That Never Comes

  • Members
  • 11 posts

Posted 15 January 2012 - 14:35

τελικα το καλυτερο(τιμη και ποικιλια εννοω) ποιο ειναι; :blurah5: :drink:
Posted Image

χαχαχχα όλες δικές του xD

#139 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 03 May 2012 - 18:23

ειχα μεγαλω προβλημα να βρω μανγκα....μονο public ηξερα

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#140 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 08 May 2012 - 18:35

Καλησπερα.Και εγω αναρωτιεμαι γιατι ειναι ετσι τα πραγματα αλλα πλεων οταν δεν παραγγελνω ονλινε πρωτιμαω τα Public.Το θεμα ειναι οτι εχω παει μονο στο Συνταγμα και δεν βρισκω καποιες σειρες που θελω.Φανταζωμαι σε αλλο καταστημα μπορεις να τις εχει παντως.
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#141 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 10 May 2012 - 18:30

Καλησπερα παιδια.
Εχω μια απορεια...ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ HxH σε καποιο μαγαζι;Πραγματικα δηλαδη αρχισα την σειρα με vol 1,2 απο bookdepository και εχω φαει αγριο σκαλωμα.Δυστηχος ομως ειναι διαδικασια το να τρεχω στην τραπεζα να βαζω λευτα στη χρεωστικη συνεχεια και επισεις θελω να ρωτισω γενικα που ισως μπορω να βρω.

Εχω κοιταξει στο public του Συνταγματος αλλα δεν ειδα τιποτα.


ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ MOVE θα σας παρακαλεσω να σκευτητε οτι μιλαω για μεμονομενη σειρα και απευθυνομαι για αυτο στο συγκεκριμενο section.

Επισεις αν καποιος εχει την καποια volumes , αγοραζω.



ΥΓ.Παντα μιλαμε για την αγγλικη version.


Ευχαριστω και συγνωμη αν ειναι ΛΙΓΟ ακιρο αλλα απο ολα τα sections εδω παει καλυτερα.

<3
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#142 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 11 May 2012 - 07:47

Μπορείς είτε να κάνεις παραγγελία από τα Public, για να έρθουν σπίτι σου, είτε να παραγγείλεις απευθείας από τη VIZ MEDIA, κάτι που δεν ξέρω όμως εάν γίνεται. Εγώ πάντως τα manga τα παραγγέλνω από Public ή Getitnow και αν αυτά είναι διαθέσιμα την επόμενη μέρα τα έχω στα χέρια μου.
Posted Image

#143 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 11 May 2012 - 12:37

Μπορείς είτε να κάνεις παραγγελία από τα Public, για να έρθουν σπίτι σου, είτε να παραγγείλεις απευθείας από τη VIZ MEDIA, κάτι που δεν ξέρω όμως εάν γίνεται. Εγώ πάντως τα manga τα παραγγέλνω από Public ή Getitnow και αν αυτά είναι διαθέσιμα την επόμενη μέρα τα έχω στα χέρια μου.

Εχουνε τοσο γρηγορη παραδοση ;
Επισεις , δεχονται paypal?
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#144 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 11 May 2012 - 18:25

Με courier τα στέλνουνε οπότε ναι, έρχονται κατευθείαν. Προσωπικά πληρώνω με αντικαταβολή, αλλά όταν πηγαίνεις στο βήμα ολοκλήρωσης της παραγγελίας σε ρωτάει αν θες να πληρώσεις με paypal ή με αντικαταβολή, αν θυμάμαι καλά.
Posted Image

#145 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 11 May 2012 - 18:30

Με courier τα στέλνουνε οπότε ναι, έρχονται κατευθείαν. Προσωπικά πληρώνω με αντικαταβολή, αλλά όταν πηγαίνεις στο βήμα ολοκλήρωσης της παραγγελίας σε ρωτάει αν θες να πληρώσεις με paypal ή με αντικαταβολή, αν θυμάμαι καλά.

Καλο αυτο , και εχει σχετικα καλες τιμες (-1 ευρω απο τα public) και εχει επιλογη αντικαταβολης διοτι εγω εχω προβλημα με την χρεωστικη μου και το paypal αυτο τον καιρο.
Αυτο που με ενοχλει ειναι η πολυ μικρη του ποικιλεια.

Anyway Arrigato.
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#146 The Truth

The Truth

    Storm King

  • Members
  • 195 posts

Posted 11 May 2012 - 23:41

Όχι δεν έχει μικρή ποικιλία. Έχει όλα τα manga που έχει βγάλει η Kondasha και η Viz και φέρνει καινούργιους τόμους κάθε φορά που βγαίνουν. Π.χ. Μόλις πήρα τους 3 τόμους Psyren που έχουν και τώρα θα φέρουν και τον 4 που έβγαλε πριν λίγες μέρες η Viz. Το ίδιο συμβαίνει και με τα Bleach, Naruto, One piece, ao no exorcist κτλ κτλ. Πάτα VIZ MEDIA στο search και θα δεις πόσα αποτελέσματα θα βγάλει. Τέλος πάντων ας βάλουμε μία τελεία εδώ για να μην βγαίνουμε και off topic. Αν το ψάξεις λίγο θα το βρεις. :)
Posted Image

#147 fotitsas

fotitsas

    Anime Amateur

  • Members
  • 232 posts

Posted 12 May 2012 - 00:04

Ωραιος οδηγος, αλλα εχω μια απορεια. Ποσο up-to-date ειναι??? Δηλαδη ολα αυτα τα μαγαζια λειτουργουν η εχουν κλισει τα μισα λογο κρισης?? Γιατι εχω σκοπο να κατεβω κεντρο μια μερα να παω σε οσα μπορω, αλλα να μην γυρναω ολη την Αθηνα τσαμπα.

gVaaH5O.jpg


#148 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 12 May 2012 - 00:14

Το otaku no sekai έχει κλείσει σίγουρα. Tilt και solaris είναι ακόμα εκεί.

Κάποια στιγμή θα κάνουμε ένα update.

xbJ3b2w.jpeg


#149 fotitsas

fotitsas

    Anime Amateur

  • Members
  • 232 posts

Posted 12 May 2012 - 00:22

Αααα ωραια ειναι και ευκολο να πας σ'αυτα τα 2

Αντε να δουμε γιατι το Public ολο τα ιδια και τα ιδια εχει, και βαριεμε να περιμενω 1-2 βδομαδες για να ερθουν απ εξω...

gVaaH5O.jpg


#150 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 12 May 2012 - 09:29

Μπας και το solaris εχει ριξει καθολους της τιμες ; Εννοω να ειναι 10-11 ευρω οχι παραπανω , γιατι απο οτι διαβαζω εχει μεγαλη ποικιλια.






@GETITNOW.


Κατι εχει τελικα.Οχι τιποτα σπουδαιο anyway.Τιμες αρκετα καλες.


Δυστηχος για μενα δεν ειχε hunter x hunter ουτε αυτο :/

Edited by RevengerGR, 12 May 2012 - 09:41.

Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA