Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

Οδηγός για manga στην Αθήνα


  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#151 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 12 May 2012 - 10:26

Να κάνω και εγώ μια μικρή προσθήκη. Το jemma στο Πειραιά έχει κλείσει :(
Όταν πέρασα από εκεί ήταν εντελώς άδειο και δεν είδα κάποιο χαρτί ότι άλλαξε διεύθυνση οπότε υποθέτω ότι έκλεισε εντελώς. Για το κατάστημα της Καλλιθέας πάλι δεν ξέρω.

#152 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 12 May 2012 - 18:02

Σημερα περασα απο τα Public καθως επρεπε να τσιμπισω επιγοντος το volume10 του Rosario + Vampire και να τελειωσω την πρωτη σεζον και παρεμπιπτοντος τσιμπισα και ενα vol one piece (51) ετσι επειδη εχει μια απο της αγαπημενες μου στιγμες μεσα και επισεις ειπα να κατσω να δω τι παιζει απο μανγκα για να γραψω στο σιτε.

Το public εχει σχετικα μικρη λιστα και ακομα χειροτερα μερικες φορες μονο 1 volume απο μια σειρα.Ειδα τις εξεις σειρες.

DB.
DBZ
SHAMANKING
YUGIOH DUELIST
ONE PIECE
RUROUNI KENSHIN
REBORN (1-8)
D.GRAY MAN
VAMPIRE KNIGHT (FULL + FANBOOK)
ROSARIO+VAMPIRE
DEATH NOTE (+ BOXSET)
BERSERK
CASE CLOSED (ΔΙΑΣΠΑΡΤΑ)
KEKKAISHI
TSUBASA (ΔΙΑΣΠΑΡΤΑ)
F.M.A
BLEACH
20TH CENTURY BOYS
IS
NARUTO
FUSHIGI YUKI
FULL MOON
HELLSING (ΔΙΑΣΠΑΡΤΑ)




και καποιες αλλες που δεν θυμαμαι.Μετρια ποικιλεια και το λεω γιατι λοιπουν τρομερα μεγαλες σειρες πχ
fairy tail
hxh

κτκ.




Τιμες κλασσικα 8,99
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#153 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 12 May 2012 - 18:31

Μετρια ποικιλεια και το λεω γιατι λοιπουν τρομερα μεγαλες σειρες πχ
fairy tail
hxh



Τιμες κλασσικα 8,99

Fairy tail έχει συνήθως στο κεντρικό κατάστημα στο σύνταγμα αλλα δυστηχώς σε μικρό απόθεμα οπότε τελιώνουν σύντομα.Εαν μπεισ στο site του μπορεις να βρεις περισσότερα πραγματα και μαλιστα στη μισή τιμή. Μπορεις επίσης να παραγγειλεις και να στα φερουν σπιτι-δωρεαν μεταφορικα με 3 κομματια και ανω- η να σου τα φέρουν στο καταστημα της επιλογης σου
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#154 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 02 November 2013 - 19:57

Να κάνω και εγώ μια μικρή προσθήκη. Το jemma στο Πειραιά έχει κλείσει :(
Όταν πέρασα από εκεί ήταν εντελώς άδειο και δεν είδα κάποιο χαρτί ότι άλλαξε διεύθυνση οπότε υποθέτω ότι έκλεισε εντελώς. Για το κατάστημα της Καλλιθέας πάλι δεν ξέρω.

 

Say what? You sure? Έχω αιώνες να περάσω αλλα ήταν κάλα που το είχα κοντά. Θα το κοιτάξω... Το κατάστημα της Καλλιθέας έχει κλείσει χρόνια τώρα.



#155 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 05 November 2013 - 19:03

Say what? You sure? Έχω αιώνες να περάσω αλλα ήταν κάλα που το είχα κοντά. Θα το κοιτάξω... Το κατάστημα της Καλλιθέας έχει κλείσει χρόνια τώρα.

 

Η αλήθεια είναι από πέρσι που πέρασα και το έγραψα και εδώ, δεν έχω ξαναπάει. Όταν είχα περάσει εγώ ήτανε κλειστό και ο χώρος μέσα ήτανε άδειος, οπότε και για αυτό υπέθεσα ότι πιθανόν να έκλεισε.. Ίσος να το πέτυχα σε περίοδο ανακαίνισης ή να μην έχει κλείσει και απλά να μεταφέρθηκε σε άλλο σημείο.. Not sure.

Αν κάποιος έχει πάει τώρα πρόσφατα και ξέρει ας μας διαφωτίσει.



#156 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 22 November 2013 - 23:25

Το public στην Λαμία είχε manga τσεκάρεται αν έχει και στην Αθήνα. Ακομη τσεκάρεται αν έχει και το volume 1 για τις εκάστοτε σειρές.



#157 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 23 November 2013 - 16:26

Η αλήθεια είναι από πέρσι που πέρασα και το έγραψα και εδώ, δεν έχω ξαναπάει. Όταν είχα περάσει εγώ ήτανε κλειστό και ο χώρος μέσα ήτανε άδειος, οπότε και για αυτό υπέθεσα ότι πιθανόν να έκλεισε.. Ίσος να το πέτυχα σε περίοδο ανακαίνισης ή να μην έχει κλείσει και απλά να μεταφέρθηκε σε άλλο σημείο.. Not sure.

Αν κάποιος έχει πάει τώρα πρόσφατα και ξέρει ας μας διαφωτίσει.

 

Ακόμη εκεί είναι, πήγα πριν μια εβδομάδα. Ίσως να το πετυχες όταν ακόμη γινόταν η μετακίνηση στον διπλανό χώρο. Το υπόγειο που βρισκόταν το Jemma έχει γίνει κατάστημα με παιχνίδια ρόλων ή οπως τα λένε, το Jemma μετακινήθηκε λίγο πιο δίπλα.



#158 mightyr

mightyr

    Anime Newbie

  • Members
  • 47 posts

Posted 29 December 2013 - 02:15

λέω να κατέβω τη δευτέρα κέντρο αθήνα,να περάσω μια βόλτα απο τα διάφορα μαγαζιά που έχω χρόνια,

ποια μου προτείνετε να επισκευθώ?

δεν έχω κάτι κατα νού,απλά θα μπώ και ότι κάτσει!

μάνγκα θα κοιτάξω πιο πολύ να δώ γενικά και κανένα dvd για τη συλλογή.



#159 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 29 December 2013 - 19:00

Τα μαγαζιά στο κέντρο είτε έχουν κλείσει, είτε έχουν πάψει να φέρνουν μάνγκα. Το otaku no sekai δεν υπάρχει πια, το solaris έχει σταματήσει να φέρνει μανγκα, έχει κάμποσα ακόμα βέβαια, αλλά όχι όσα έφερνε. Το ίδιο και το Relax. Μόνο το public συνεχίζει να φέρνει καινούρια, έχει όμως αυξήσει αρκετά τις τιμές

 

Τα DVD ξέχνα τα. Στα μαγαζιά αυτά τα έχουν σε απαράδεκτες τιμές


Edited by Namida, 29 December 2013 - 19:01.



#160 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 30 December 2013 - 18:59

Τα μαγαζιά στο κέντρο είτε έχουν κλείσει, είτε έχουν πάψει να φέρνουν μάνγκα. Το otaku no sekai δεν υπάρχει πια, το solaris έχει σταματήσει να φέρνει μανγκα, έχει κάμποσα ακόμα βέβαια, αλλά όχι όσα έφερνε. Το ίδιο και το Relax. Μόνο το public συνεχίζει να φέρνει καινούρια, έχει όμως αυξήσει αρκετά τις τιμές

 

Τα DVD ξέχνα τα. Στα μαγαζιά αυτά τα έχουν σε απαράδεκτες τιμές

 

Από πότε το Solaris έπαψε να φέρνει μάνγκα; Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Εδω και ένα χρόνο μάλιστα φέρνουν μέχρι και Πόκεμον τεύχη, που δεν το έκαναν παλιά. Το ότι το συγκεκριμένο μαγαζί οπώς και αλλα ειναι ακριβό, είναι σίγουρο. Στο πάμπλικ ακόμη και να παραγγείλεις τεύχος που δεν το έχουν θα πληρώσεις το πολύ 9 ευρω (δεν αναφέρομαι σε ειδικές εκδοσεις). Επίσης έχω εντοπίσει δυο με τρια καινούρια καταστήματα κόμικ στα εξάρχεια. Όσο για τα DVD ναι οι τιμές είναι άκρως τσουχτερες (π.χ. 50 ευρώ Special edition Howl's Moving Castle).



#161 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 30 December 2013 - 20:02

Αν μπορεις γραψε διευθυνσεις το update του thread ειναι στην to do list.



#162 Freemix13

Freemix13

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 07 February 2014 - 00:53

Παιδια θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος καποιο μαγαζι με ανιμε στην αθήνα γτ παω πενταήμερη αθηνα και ειναι chance :P ελπιζω να βρικα τι σωστη τοποθεσια για το θεμα γτ δεν ειμαι σιγουρος που αλλου θα πηγενε :Ρ


Edited by Freemix13, 07 February 2014 - 00:53.


#163 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 February 2014 - 01:56

not sure...τα περισσότερα έχουν κλείσει. Σίγουρα θα βρεις στα public πάντος...και στο Solaris (πρέπει να υπάρχει ακόμα).


Edited by GhostPrince, 07 February 2014 - 01:57.

フカフカ

#164 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 16 February 2014 - 11:11

Παίδες επειδή πέραα ΕΛΔΥΚ έχεται να προτείνεται κανα Manga Store στην Κύπρο;



#165 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 16 February 2014 - 17:14

Eλδυκαριος ημουν κι εγω :)))

Εχει ενα manga store στο τελος του πεζοδρομου της ληδρας (το κεντρο της λευκωσιας θα το γνωρισεις στην 1η σου εξοδο) ακριβως διπλα απ μια καφετερια - τσιπουραδικο "καλα καθουμενα" Το 2011 - 2012 ετσι λεγοταν παντως.

Εχει κι αλλα manga store αλλα δεν θυμαμαι να σου πω για σιγουρα. Υπαρχουν καποιοι Κυπριοι εδω μεσα που μπορει να σε εξυπηρετησουν ^^



2bbd14fc.jpg