Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gungrave


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#16 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 03 June 2007 - 16:29

Οκ, το τέλος ήταν όλα τα λεφτά....Γ@μισε...
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#17 kjeldoran

kjeldoran

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 26 June 2007 - 17:00

Para poli kalo anime va8eia upothesi xwris kena kai poli oloklhrwmenoi xaraktires.
Auto kai to trigun ta spane gia ta kala.

#18 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 27 June 2007 - 01:57

Έκανε καλή δουλειά η Madhouse... :Blissfull:

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#19 the_end

the_end

    Μ.Ο.Ν.Κ.

  • Members
  • 56 posts

Posted 27 June 2007 - 03:17

μάλλον είμαι απ'τους λίγους που δε μου άρεσε το gungrave (από animeclipse το είδα, αρκετά καλή δουλειά κάναν τα παιδιά:))

σίγουρα το περίμενα διαφορετικό, με μπόλικη δράση (δεν είχε όση ήλπιζα) και νομίζω ότι πιο μεγάλο αρνητικό είναι ότι δεν κατάφερε να συνδυάσει αρμονικά (για μένα) τα δυο είδη, mafia και sci-fi. η ανάπτυξη των χαρακτήρων ήταν όντως πολύ καλή (αυτό έλειπε άλλωστε, τα 3/4 της διάρκειας ήταν ανάπτυξη χαρακτήρων). αλλά δυστυχώς "μόνο" με ανάπτυξη χαρακτήρων δεν πάει και πολύ μπροστά το anime. το στόρι δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο και το βασικό πρόβλημα ήταν ότι έλειπε η χημεία ανάμεσα στα 2 μέρη (mafia blah blah και sci-fi εκδίκηση blah blah).
η μουσική ήταν άθλια και ειδικά το opening είναι μακράν ό,τι χειρότερο ότι έχω ακούσει (αλλά εντάξει, δεν έχω ακούσει και πάάάρα πολλά:P).
από δράση και μάχες ανέφερα παραπάνω ότι απογοητεύτηκα (αλλά αυτό μάλλον είναι δικό μου φταίξιμο, γιατί ,κακώς όπως αποδείχτηκε, περίμενα αρκετά πράγματα).
σε βάρος της (ωραίας) ανάπτυξης χαρακτήρων ήταν ο ρυθμός. αρκετά αργός, πιο πολύ απ'ότι θα'πρεπε (αν και γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους αργούς ρυθμούς, είτε σε ταινίες είτε σε anime).

στα θετικά (ουσιαστικά πάει με την ανάπτυξη) οι πολύ ωραίοι και μουράτοι χαρακτήρες. μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον 4-5.

αυτά πάνω κάτω. σε γενικές γραμμές, not my kind of anime.

#20 kjeldoran

kjeldoran

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 27 June 2007 - 05:11

μάλλον είμαι απ'τους λίγους που δε μου άρεσε το gungrave (από animeclipse το είδα, αρκετά καλή δουλειά κάναν τα παιδιά:))

σίγουρα το περίμενα διαφορετικό, με μπόλικη δράση (δεν είχε όση ήλπιζα) και νομίζω ότι πιο μεγάλο αρνητικό είναι ότι δεν κατάφερε να συνδυάσει αρμονικά (για μένα) τα δυο είδη, mafia και sci-fi. η ανάπτυξη των χαρακτήρων ήταν όντως πολύ καλή (αυτό έλειπε άλλωστε, τα 3/4 της διάρκειας ήταν ανάπτυξη χαρακτήρων). αλλά δυστυχώς "μόνο" με ανάπτυξη χαρακτήρων δεν πάει και πολύ μπροστά το anime. το στόρι δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο και το βασικό πρόβλημα ήταν ότι έλειπε η χημεία ανάμεσα στα 2 μέρη (mafia blah blah και sci-fi εκδίκηση blah blah).
η μουσική ήταν άθλια και ειδικά το opening είναι μακράν ό,τι χειρότερο ότι έχω ακούσει (αλλά εντάξει, δεν έχω ακούσει και πάάάρα πολλά:P).
από δράση και μάχες ανέφερα παραπάνω ότι απογοητεύτηκα (αλλά αυτό μάλλον είναι δικό μου φταίξιμο, γιατί ,κακώς όπως αποδείχτηκε, περίμενα αρκετά πράγματα).
σε βάρος της (ωραίας) ανάπτυξης χαρακτήρων ήταν ο ρυθμός. αρκετά αργός, πιο πολύ απ'ότι θα'πρεπε (αν και γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους αργούς ρυθμούς, είτε σε ταινίες είτε σε anime).

στα θετικά (ουσιαστικά πάει με την ανάπτυξη) οι πολύ ωραίοι και μουράτοι χαρακτήρες. μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον 4-5.

αυτά πάνω κάτω. σε γενικές γραμμές, not my kind of anime.



Edaksei gousta einai auta, emena mou aresei to opening arketa...
Genika jazz kastaseis gia atmosfairikous mafiozous!

#21 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 28 June 2007 - 20:45

Εμένα πάντως αυτό που μου έμεινε ήταν το πολύ ωραίο flashback, τα φανταστικά στοιχεία με τους άτρωτους περιφερόμενους πράκτορες στυλ ζόμπι με χάλασε λίγο, δεν ξέρω γιατί. Κατά τα άλλα, σε γενικές γραμμές πολύ καλό anime. Και ναι με χάλασε κι εμένα το OST...

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#22 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 03 July 2007 - 17:37

Κοιταγα στο boxtorrent και ειδα οτι βγηκε κι ενα ova που λεγετε gungrave overdose.
Ξερει κανεις κατι σχετικο?


Χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, νομίζω πως το Gungrave Overdose είναι το παιχνίδι Gungrave


Και το έχω στην διακίνηση και είναι anime και όπως το είπε είναι OVA βασισμένο από το παιχνίδι PS2 και είναι άλλη ιστορία...

Spoiler:

My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#23 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 16 February 2008 - 05:12

Ηδη εγινε απο τ αγαπημενα μου ανιμε...

#24 SeiMei

SeiMei

    proud V.O.L.P.Y. member

  • Members
  • 83 posts

Posted 16 February 2008 - 11:46

απ'τα καλύτερα άνιμε που έχω δει!πολύ ωραίοι χαρακτήρες, αν κ αυτός ο harry θέλει πολύ ξύλο!!!και εντάξει ήτανε λίγο ήρεμο αλλά δεν πρέπει να είναι κ όλα τα άνιμε μένα χαζό με πορτοκαλί μπλούζα να φωνάζει συνέχεια....!!κ εγώ πάντως νομίζω οτι δεν τα μπλέξανε πολύ καλά τα ήδη παρόλαυτα δεν νομίζω πως έχασε πολύ το άνιμε απο κει.

#25 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 16 February 2008 - 17:10

Δεν ήταν τόσο καλό όσο περίμενα, μετά από τόσα που είχα ακούσει/διαβάσει.

Μέχρι το επ 17 (νομίζω) είναι ολίγον τι βαρετό, μετά ξαφνικά από τις πιο "real/normal" καταστάσεις (όσο φυσιολογικές μπορεί να είναι καταστάσεις που συμπεριλαμβάνουν μαφίες) μας πετάει
Spoiler:


Ήθελα να γράψω και κάτι άλλο αλλά το ξέχασα.


Τέσπα, ε λιτλ οβερρέητεντ φορ μι.

HnH5aB0.jpg


#26 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 22 February 2008 - 18:17

εμενα πολυ με αρεσε και με αγκιξε το anime απο την αρχη μεχρι το τελος τα εσπασε αμα καποιος δεν κολαει στιν δραση και στα sci-fi ηταν μια γαματη ιστορια φιλιας. ειδικα στο τελευταιω επεισοδιο ειχα δακρηση απο την συγκινισει με αυτα που ειπε ο bradon στο τελος. πολυ καλο ανιμε !!!

#27 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 25 February 2008 - 12:40

συμφωνω με το godzila13, αν και το ειδα πριν μηνες αυτο που μου εμεινε απο το anime ηταν οι σχεσεις μεταξυ των χαρακτηρων, μου θυμισε παλιες μαυροασπρες 'μαφιοζικες' ταινιες ε και κει το λατρεψα.

Παντως η εναλαγη με τα zombie και λοιπους improved- modified χαρακτηρες παρα ηταν αποτομη.

#28 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 29 February 2008 - 14:53

Ειμαι στο 12 επεισοδιο.Μου αρεσει παρα πολυ.Σημερα προβλεπεται να το τελειωσω.
Posted Image

#29 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 29 February 2008 - 21:35

Ειμαι στο 12 επεισοδιο.Μου αρεσει παρα πολυ.Σημερα προβλεπεται να το τελειωσω.


ισως σου φανει λιγο παραξενο απο δω κ περα καθως παραξενευει λιγο η ιστορια απο το 15 κ μετα αλλα μην κολλησεις(μην ξεχνας οτι η ιστορια προερχεται απο videogame πρωταρχικα κ απλα προσθεσαν την ιστορια στο ανιμε)...ασε που θα λατρεψεις το τελος....

#30 hell_lord

hell_lord

    Ψυχάκιας

  • Members
  • 44 posts

Posted 02 April 2008 - 16:26

ένα anime που μου θυμίζει trinity blood και FMA(FullMetalAlchemist)στον τρόπο με τον οποίο προχωρά η δράση-ιστορία-σενάριο