Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gungrave


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 December 2005 - 20:21

Apo tous dimiourgous tou Trigun erhetai to Gungrave. Apo tis poli kales seires pou eho dei, me sci-fi ipothesi kai me enan apo tous pio mouratous haraktires [Brandon 8) ] Sto proto episode vlepoume na ginetai o panikos me ta zombie alike plasmata kai meta girnaei i ipothesi se ena yakuza anime me poli drama stoiheio mesa. To olo tehnasma einai arketa kalo kai deinei megalitero vathos sti seira prin arhisei to "petsoma" :( ps: Osoi paixetai to Gungrave Overdose mesa tha vreite kai enan gnosto xantho me kokkini kabardina :lol:
rsrGbGx.gif

#2 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 13 October 2006 - 15:38

Imo από τα καλύτερα anime που έχω δει. Χαρακτήρες με βάθος, ωραίες μάχες...μόνο λίγο το ost με χάλασε λίγο.
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#3 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 13 October 2006 - 21:36

Yep και εμένα ένα από τα αγαπημένα μου anime.Οι χαρακτήρες είναι όλοι πάρα πολλύ καλά σχεδιασμένοι και έχουν πολύ βάθος.

:arrow: Ο ήχος και εμένα με χάλασε.Πολύ φτωχός.

:arrow: Το animation είναι φανταστικό ειδικά στις σκηνές μάχης και με πάρα πολύ λεπτομερή σχεδιασμό.

Το μεγαλύτερο flash back σε ανιμε.Στην αρχή μπορεί να το βαρεθήτε αλλά στα τελευταία επεισόδια θα δικαιωθείτε. 8)
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#4 sokollatos

sokollatos

    .:: Art Is A Lifestyle ::

  • Members
  • 74 posts

Posted 14 October 2006 - 01:55

Κοιταγα στο boxtorrent και ειδα οτι βγηκε κι ενα ova που λεγετε gungrave overdose.
Ξερει κανεις κατι σχετικο?
Posted Image
.:: Gungrave, Released By AC ::.
.:: Devil May Cry, Releasing By AC ::.

#5 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 14 October 2006 - 10:03

Χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, νομίζω πως το Gungrave Overdose είναι το παιχνίδι Gungrave

E5VV38U.jpg


#6 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 15 October 2006 - 02:09

ps: Osoi paixetai to Gungrave Overdose mesa tha vreite kai enan gnosto xantho me kokkini kabardina ;)



;)

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#7 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 11 April 2007 - 00:51

Μόλις το είδα το gungrave.
Πέντε πράγματα έχω να πω :respect::respect::respect::respect::respect:

Μου θύμησε έντονα Νονό και ένα παιχνίδι που είναι απο τα αγαπημένα μου, το Mafia(το έχω τερματίσει 2 φορές και έχω ξεκλειδώσει και τερματίσει όλες τις έξτρα αποστολές μετά το τέλος)

Μου άρεσε η ιστορία του καθώς συνδύασε την κλασσική ιστορία μίας μαφίας στο πρώτο μισό με sci-fi στοιχεία στο δεύτερο μισό.

Οι χαρακτήρες είναι πολύ καλά αναπτυγμένοι.
Ποτέ δεν είδα πρωταγωνιστικό χαρακτήρα να εκφράζετε με τόσο λίγα λόγια τόσο πολύ!
Καταπληκτικές σκηνές μάχης!:dwarf:
Γενικά είναι πολύ προσεγμένο σε κάθε τομέα και έχει και ωραίο τέλος!

Το μεγαλύτερο flash back σε ανιμε.Στην αρχή μπορεί να το βαρεθήτε αλλά στα τελευταία επεισόδια θα δικαιωθείτε. 8)


Δεν θεωρώ ότι ήταν flashback στην αρχή. Απλά έκανε την εισαγωγή πιο πιασάρικη και εντυπωσιακή δείχνοντας τον πρωταγωνιστή στα καλύτερά του όταν ξεκινούσε να πάρει την εκδίκησή του.
Όπως έχω ξαναπεί και για το Berserk που ξεκινάει όμοια με το Gungrave, απλά δείχνει ένα επεισόδιο μόνο για να σε πορώσει και να δεις με μεγαλύτερη αγωνία και διάθεση τα πρώτα επεισόδια.
π.χ. Στο naruto shippuden ξεκινάει στο πρώτο επεισόδιο δείχνοντας τον Sasuke να τον βρίσκει ο Naruto, ε δεν μπορείς να πεις ότι τώρα δείχνει flashback!!!
Μία σειρά που έδειξε μεγάλο flashback είναι το Tenjou Tenge το οποίο είχε αρχίσει να αναπτύσει χαρακτήρες και υπόθεση στα πρώτα επεισόδια για να κάνει αργότερα το flashback.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#8 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 04 May 2007 - 13:44

Να ενημερώσω και σ' αυτό το thread πως η AnimeClipse τελείωσε το Gungrave όποτε όσοι πιστοί προσέλθετε! www.animeclipse.com

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#9 gorillazz

gorillazz

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts

Posted 04 May 2007 - 14:15

Μπράβο παιδιά Superb Job :nod:

#10 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 04 May 2007 - 22:32

Μπραβο στα παλλικάρια!:d5f02ecd:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#11 ambient

ambient

    sSsSs

  • Members
  • 131 posts

Posted 08 May 2007 - 23:58

Spoiler:

Ένα μπράβο στα παιδιά της AC για τη δουλειά τους.
Κρίμα που δε χώρεσαν όλα τα επεισόδια σε ένα dvd :P

#12 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 25 May 2007 - 01:57

Μόλις το άρχισα και είμαι στο 11 επ. Ένταξει δε λέω, είναι αρκετά ωραίο σε υπόθεση και σχέδιο, αλλά δε με έχει ενθουσιάσει ιδιαίτερα.Αλλά από οτι έχω καταλάβει το anime έχει να κάνει περισσότερο με βαθύτερα νοήματα παρά με δράση. Γενικότερα είναι αρκετά σιωπηλό anime και μπορεί γι' αυτό να μην με τραβάει τόσο, αλλά περνάει πολλά και σωστά νοήματα!

Αλλά ρε γ@μωτο αυτός ο Brandon ξέρει άλλες λέξεις εκτός από ''hai,arigatou,gomenasai κλπ???'' (lol)
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#13 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 May 2007 - 15:44

Γενικότερα είναι αρκετά σιωπηλό anime και μπορεί γι' αυτό να μην με τραβάει τόσο, αλλά περνάει πολλά και σωστά νοήματα!


Όταν θα φτάσεις στη σκηνή με το ασανσέρ τα ξαναλέμε :hahaha:
rsrGbGx.gif

#14 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 25 May 2007 - 23:21

Καλά....Έφτασα στη σκηνή με το ασανσέρ....ΤΙ ΠΑΙΧΤΗΚΕ!!!!Τα έπαιξα εντελώς, λέω τι έγινε εδω πέρα...Τώρα είμαι στο 24! Τελικά μπορεί να έκανα λάθος στην κρίση μου....
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#15 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 26 May 2007 - 04:03

Καλά....Έφτασα στη σκηνή με το ασανσέρ....ΤΙ ΠΑΙΧΤΗΚΕ!!!!Τα έπαιξα εντελώς, λέω τι έγινε εδω πέρα...Τώρα είμαι στο 24! Τελικά μπορεί να έκανα λάθος στην κρίση μου....

Έτσι γίνεται όταν πλησιάζεις προς το τέλος του... :riiight:

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif