Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gungrave


  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#121 The Rock

The Rock

    Otaku In The Making ....

  • Members
  • 53 posts

Posted 20 March 2011 - 14:10

εχμ... καποιος δεν ξερει τι σημαινει fanservice.

και ναι ειναι δραμα ρε φιλε αμα δεν σου αρεσε να μην το εβλεπες.

Όπως το μεγαλύτερο ποσοστό, έτσι και γω το είδα με την προοπτική ότι θα δω καλό sci-fi-gunfights και όχι με τόσο πολύ δράμα. Προφανώς αν ήξερα ότι είναι έτσι ίσως και να μην το έβλεπα, αλλά δεν καταλαβαίνω το πρόβλημά σου και δεν με ενδιαφέρει και στην τελική:borednn9:

sigpic14881_9.gif
 


#122 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 21 March 2011 - 02:11

Απ' τα αγαπημένα μου anime και με ωραίο τέλος :)

#123 Deathstalker

Deathstalker

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 21 March 2011 - 02:24

Απο τα αγαπημενα μου και εμενα!Αξιζει να του δωσεις ευκαιρια και με το παραπανω!

#124 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 26 June 2011 - 15:13

πολύ καλή action σειρά η οποία άκουσον άκουσον δίνει βάρος στους χαρακτήρες!!! Και να σκεφτείς ότι δεν μου γέμιζε με τίποτα το μάτι (ιδίως το 1ο ep είναι παραπλανητικό!).

Βλέπετε ευχάριστα αν και για να πω την μαύρη αλήθεια πρέπει να είναι ο θεατής προετοιμασμένος για μερικές περιπτώσης υπερανάλησης γεγονότων. Οι σκηνές μάχης δεν με εντυπωσίασαν όσο ήθελα, αλλά αυτό που σου προσφέρει η σειρά είναι ενα καλοστημένο σενάριο που ξέρει που πηγαίνει, ανάλογοι πολύπλευροι χαρακτήρες να το στηρίζουν, καλή δουλειά στο animation και ωμότητα (όσο χρειάζεται). Κενά και flaws υπάρχουν διάσπαρτα και είναι εμφανή αλλά δεν είναι αρκετά για να μειώσουν την αξία της σειράς. Thumbs up indeed.
Posted Image

#125 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 26 June 2011 - 15:28

Είμαι στη μέση και θα συμφωνήσω ότι το 1ο επεισόδιο δεν έχει καμιά σχέση με την υπόλοιπη σειρά. :P Αριστούργημα δεν τη λες, έχει αρκετά κλισέ και αρκετό μελό και θα μπορούσε να είναι καλύτερη σε κάποια σημεία (πχ, οι "κακοί" έχουν εντελώς χαζούς στόχους και η πάρλα στις μάχες πλησιάζει τα επίπεδα shonen). Υπάρχουν όμως πραγματικά δραματικές σκηνές, άσχετο αν τις βλέπεις να πλησιάζουν στη γωνία, και η υπόθεση καταφέρνει να κρατάει το ενδιαφέρον και προχωράει με καλό ρυθμό. + οτι έχει μαφία και πιστολίδι και βγαίνουν άνετα μερικά ευχάριστα βράδυα.

15fkk04.jpg


#126 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 26 June 2011 - 16:53

για το μπλα μπλα στις μαχες συμφωνω με τα χιλια,οσον αφορα ωστοσο τους κακους,δεν ειναι κακοστημενη η νοοτροπια τους. Ειναι μια καλη αναπαρασταση της μαφιοζικης ζωης,ολιγον τι japanised βεβαια, και ο big daddy και ο harry , ειχαν τη δικη τους κοσμοθεωρια, η οποια δεν ηταν το κλασσικο θα γινω πιο πλουσιος / πιο αρχοντας/ πιο χαρεμ κακος ¨-)

Βεβαια από εκει και ύστερα αν το αντιπαραβάλεις με το Νονο πχ θα σου φανει χαζο. Τα του καισαρος...
Posted Image

#127 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 26 June 2011 - 17:58

για το μπλα μπλα στις μαχες συμφωνω με τα χιλια,οσον αφορα ωστοσο τους κακους,δεν ειναι κακοστημενη η νοοτροπια τους. Ειναι μια καλη αναπαρασταση της μαφιοζικης ζωης,ολιγον τι japanised βεβαια, και ο big daddy και ο harry , ειχαν τη δικη τους κοσμοθεωρια, η οποια δεν ηταν το κλασσικο θα γινω πιο πλουσιος / πιο αρχοντας/ πιο χαρεμ κακος ¨-)

Βεβαια από εκει και ύστερα αν το αντιπαραβάλεις με το Νονο πχ θα σου φανει χαζο. Τα του καισαρος...


Καλά στο σημείο που είμαι (ep 12) δεν έχω δει αυτούς τους δύο να κάνουν κάτι χειρότερο από ότι ένας average μαφιόζος αλλά εγώ μιλάω για τραγικά του στιλ:

Spoiler:

15fkk04.jpg


#128 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 26 June 2011 - 23:28

Θα σε αφησω να το τελειωσεις για να το δεις και εσυ, αυτη η ελευθερια που πρεσβευει ειναι αυτοσκοπος και οχι το μεσο για να το παιξει πιο πλουσιος/αρχοντας/χαρεμ κακος. Εμενα μου αρεσε αυτο το θεμα, αν και τον κανει να μοιαζει με φασιστα αναρχικο :-P
Posted Image

#129 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 27 June 2011 - 09:04

Θα σε αφησω να το τελειωσεις για να το δεις και εσυ, αυτη η ελευθερια που πρεσβευει ειναι αυτοσκοπος και οχι το μεσο για να το παιξει πιο πλουσιος/αρχοντας/χαρεμ κακος. Εμενα μου αρεσε αυτο το θεμα, αν και τον κανει να μοιαζει με φασιστα αναρχικο :-P


Your mileage may vary, I guess. :P Αλλά ο συγκεκριμένος μου αρέσει σαν χαρακτήρας κατά τα άλλα οπότε μπορεί μέχρι το τέλος να αλλάξω γνώμη.

15fkk04.jpg