Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#93256 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 23 October 2022 - 13:42

Φαινεται κουλ φαση, αν δεν τα θελει κανεις αλλος πιο εντονα, δεν θα με πειραζε να σου παρω αυτο το φορτιο απο τα χερια σου  :hehehe:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93257 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 23 October 2022 - 14:54

Δικά σου, έχω και κάποια shonen ai manga, πάρτα κι αυτά σε παρακαλω και καντά ότι θες, πούλατα, χάρισε τα.

happy mania

Absolute Boyfriend

La Esperança

INDIAN SUMMER

ONE

JUVENILE ORION!

Τα Orion είναι κομπλέ, το esperanca λείπει ο τελευταίος. Τα υπόλοιπα είναι ο πρώτος τόμος εκτός από το happy mania που είναι και ο δεύτερος.
rsrGbGx.gif

#93258 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 23 October 2022 - 15:41

Αχαχαχαχαχ, εγω λεω αστα μια δυο μερες εδω να τα δουν και αλλοι μηπως θελει και κανενας αλλος. Αν δεν δειξει κανενας ενδιαφερον για κανεναν απο τους τιτλους, θα τους παρω. Και παλι ευχαριστουμε!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93259 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 23 October 2022 - 15:46

Ποιος μωρέ, ο ghost είναι στου διαόλου την κάλτσα, ενώ εσύ ανεβαίνεις πανεπιστημιουπολη να σε βρω στην κεντρική πύλη να στα δώσω.
rsrGbGx.gif

#93260 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 23 October 2022 - 16:17

αχαχαχαχαχ αν ειναι ετσι, συναντιομαστε οποτε θες  :riiight:


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93261 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 24 October 2022 - 00:01

absolute boyfriend ≤3

Καλορίζικα angel.!
Πέρα του οτι δεν είμαι Αθήνα και μαλλον δεν θα μαι για καιρό οπότε ναι θα ταν δύσκολο, έχω κόψει κιολας τα μεταφρασμένα.. ' _ '
Θενξ πάντως :)
フカフカ

#93262 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 24 October 2022 - 22:02

in other news ξεκινησε η καινουργια σαιζον golden kamuy και τωρα το πηρα χαμπαρι ...



#93263 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 October 2022 - 18:07

Πηγα να βαλω win 11 και τελικα καταλαβα πως δεν μπορω. Τα βγαζει μη συμβατα για καποιο λογο. Το pc ειναι παλιο δεν λεω, το εχω κοντα 10χρονια πλεον αλλα ειναι i7 με 7 ή 8 πυρινες δεν ειμαι σιγουρος, 3.20ghz , 12gb ram κτλπ. Ενω για τα 11 γράφει οτι με 2 πυρινες και 1ghz και πανω υποστηρίζεται τον συγκεκριμένο επεξεργαστη δεν τον υποστηρίζει, εχει κανείς καμια ιδεα τι μπορει να φταιει; Γιατί μάλλον δεν μιλαμε για θεμα σπεκς αλλα για αρνηση της μικροσοφτ για συγκεκριμενο μοντελο εοεξεργαστη. Οτι να ναι δηλαδή. Εκτος κιαν εχουν βάλει λιμιτ τα 2πυρηνα κιαν εχει σ
παραπάνω δεν μπαινουν;

Edited by GhostPrince, 31 October 2022 - 18:10.

フカフカ

#93264 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 October 2022 - 19:27

Αν δεν έχει η μητρική tpm module 2.0 τότε μάλλον αυτό σε κόβει. Πλέον είναι προαπαιτούμενο η κρυπτογράφηση του δίσκου και θέλει το συγκεκριμένο module για να την κάνει. Αν η μητρική έχει υποδοχή μπορείς να πάρεις με λίγα χρήματα ένα module και να ολοκληρώσεις την αναβάθμιση.
rsrGbGx.gif

#93265 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 October 2022 - 21:01

Πιθανον να φταίει κατι τετοιο, γιατι σιγουρα δεν ειναι θέμα πυρήνων. Θενξ.
Καλα εν τέλει δεν με νοιαζει και τόσο να μη τα βαλω απλα με προβλημάτισε γιατι μαλλον δεν θα μπορω να κανω και καμια αναβάθμιση οσο περνάνε τα χρονια όπως το πανε.. κιειναι κριμα γιατί μια χαρα δουλευει το pc ..

Edited by GhostPrince, 31 October 2022 - 21:02.

フカフカ

#93266 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 01 November 2022 - 16:47

Νομίζω κάπου είχα δει ότι γίνεται να "αναγκάσεις" τον μη-συμβατό υπολογιστή να τρέξει Windows 11, απλά η Microsoft λέει ότι δεν μπορεί να εγγυηθεί για την λειτουργία.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#93267 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 November 2022 - 19:36

Παντως είναι αστειο το οτι μπλοκαρουν και καλα μη συμβατους υπολογιστές ενω μπορει να χουν τα τριπλα χαρακτηριστικά απο αλλους που τους βγαζει "συμβατους". Συγκεκριμένα πολλα i7 σε σχεση με τα win 11 έχουν θέμα αποσο χαζευω κιεγω σε φορουμς. Οτι να ναι γενικα.

Σε άλλα νεα και η nvidia παει κιακυρωνει παλιες καρτες γραφικων γιατι απλα μπορει, ως αποτέλεσμα να μη τρεχουν οι drivers πλεον και να βγαζει μαυρες οθονες κατα την εκκίνηση. Καλα πάμε. Εν τελει μια χαρα παιζει το παλιό πι σι, απλα δεν μπορω να κανω rendering με gpu πλεον ή να παιξω καποιο βαρυ γκεημ υποθέτω, γιατί ετσι "αποφασισαν". Μεχρι περυσι δουλευαν τα drivers και τωρα δεν μπορω να τα εγκαταστησω καν γιατι δεν θα ανοιγει το πι σι μετά οποτέ το αφήνω χωρις με το να τρεχει σε μια αναλυση τυπου κατω απτα 720p χωρις λογο και αιτία.

Η φαση γενικά είναι "αγοραζε νέα μηχανήματα καθε τοσο γιατί ετσι θελουμε να κανεις χωρις να σου χει χαλασει απαραίτητα ή πεσει η επιδοση του υπολογιστή"
Ευτυχώς που εχω και το λαπτοπ που ειναι πιο "καινούριο" και δεν εχει αποκτήσει τετοια τρολλ θεματα....ακομα.

Γενικα όπως καταλάβατε τολμησα να κανω φορματ στο παλιό και απεκτησε θεματα που δεν ειχε μεχρι προσφατα ξερω γω.

Edited by GhostPrince, 01 November 2022 - 19:39.

フカフカ

#93268 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 01 November 2022 - 23:05

ti gpu εχεις?



#93269 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 November 2022 - 09:52

Μπορείς να βάλεις κάποιο link για αυτό που λες για την Nvidia. Πρώτη φορά το ακούω.

Όπως λέει ο ata υπάρχει τρόπος να παρακάμψεις το tpm αν θες οπωσδήποτε να βάλεις 11. Κατά τα άλλα τα 10 θα υπάρχουν για αρκετά χρόνια ακόμα οπότε μπορείς να μείνεις σε αυτά.
rsrGbGx.gif

#93270 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 03 November 2022 - 03:00

Προφανως και θα μεινω στα 10 για οσο τραβιξει, τσιλ.
Οσο για τη νβίντια δεν ξερω τι φαση, δεν εχω ξανά αντιμετωπίσει και κατι παρομοιο στο παρελθον αλλα καθε φορα που εγκαταστω το ντραηβερ της, στο ρισταρτ δεν φορτωνουν τα windows. Οποτε αναγαζομαι να κανω απεγκατασταση σε σεηφ μοουντ γιατι αλλιως δεν μπορω να μπω καν ξερω γω. Ψάχνοντας κτλβα οτι δεν ειμαι ο μονος που αντιμετωπίζει κατι τετοιο, οποτε ναι προσπαθω να βρω καποιο φιξ ή παλιοτερη εκδοση μπας και...
Η συγκεκριμένη καρτα με εβγαλε μια 10ετια χωρις κανενα θεμα επίδοσης τοσα χρονια γιαυτο μου κανει και τοση εντυπωση. Quadro 4000 ειναι. Ή η νβίντια εχει οντως βγαλει απτη λιστα τη συγκεκριμένη καρτα η ειναι καποιο προβλημστικό update τι να πω. Η οθονη δεν νομιζω να φταιει γιατι φόρτωνε πριν το φορματ.

Παραθετω το λινκ εδω μιας εχω ακριβως το ιδιο θέμα με τη διαφορα οτι δεν βρισκω hotfix για τη δικια μου καρτα οποτε ριπ.
https://youtu.be/igGMySLFJCU

Edited by GhostPrince, 03 November 2022 - 03:04.

フカフカ