Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93858 replies to this topic

#93121 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 July 2022 - 17:25

E εντάξει μωρεεεε έγιναν παλιά αυτά, τότε που ακόμα ζούσαν βασιλικοί. Εν το μεταξύ η αιτιολογία της δολοφονίας είναι ότι να ναι. Δεν ξέρω μου θύμισε για κάποιο λόγο welcome to nhk. -_0


rsrGbGx.gif

#93122 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 July 2022 - 18:23

Χαχα, ισχυυυει
フカフカ

#93123 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 12 July 2022 - 00:13

Τώρα που φάγανε τον Σίνζο, βγήκαν διαφορά στην επιφάνεια ότι ο γέρο Άμπε ήταν λιγουλακι ακροδεξιουλης μωρέ. Τεσπά με τα πολλά σε ένα άρθρο κάνανε αναφορά για το unit 731 που υπήρχε στη Κίνα κατά την διάρκεια του 2ο παγκοσμίου πολέμου και έχω να πω τζαπαν γιου χαβ μπιν νότι. Τεσπά ρίξε μια ματιά στο λιμα της wikipedia ούτε σε ταινίες τρόμου τέτοια πράγματα. -_+

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Unit_731

Λογικό το βρίσκω, αν σκεφτείς ότι η Ιαπωνία ανήκε στις δυνάμεις του Άξονα και μάλιστα ήταν το τελευταίο "κάστρο" που έπεσε κατά τον Β' Παγκόσμιο. Τις επόμενες δεκαετίες οι ΗΠΑ κατάφεραν να εντάξουν στην σφαίρα επιρροής τους τόσο την Γερμανία (και την Ευρώπη), όσο και την Ιαπωνία, καθιστώντας τις πλέον ακίνδυνες.

 

Από 'κει και πέρα διαφθορά, καρτέλ, μαφίες και άσχημες καταστάσεις υπάρχουν σε όλες τις χώρες του σύγχρονου κόσμου. Πόσο μάλλον στην Ιαπωνία, που εξακολουθεί να είναι μία από τις ισχυρότερες χώρες του πλανήτη.



#93124 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 July 2022 - 00:31

Λογικό το βρίσκω, αν σκεφτείς ότι η Ιαπωνία ανήκε στις δυνάμεις του Άξονα και μάλιστα ήταν το τελευταίο "κάστρο" που έπεσε κατά τον Β' Παγκόσμιο. Τις επόμενες δεκαετίες οι ΗΠΑ κατάφεραν να εντάξουν στην σφαίρα επιρροής τους τόσο την Γερμανία (και την Ευρώπη), όσο και την Ιαπωνία, καθιστώντας τις πλέον ακίνδυνες.

 

Από 'κει και πέρα διαφθορά, καρτέλ, μαφίες και άσχημες καταστάσεις υπάρχουν σε όλες τις χώρες του σύγχρονου κόσμου. Πόσο μάλλον στην Ιαπωνία, που εξακολουθεί να είναι μία από τις ισχυρότερες χώρες του πλανήτη.

 

Εδώ σε έχω, πάρε και για Operation paperclip

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Paperclip#Arrivals

 

Αν διαβάσεις το λίμα για το unit 731 θα δεις ότι και εκεί ακολούθησαν την ίδια τακτική.

 

Εν το μεταξύ ένας από τους "επιστήμονες"

 

220px-Yoshimura_Hisato.jpg

 

μοιάζει με τον υπεύθυνο του freak show από το midori.

 

93367.webp

 

Τέσπα, επίσης τι φάση ρε με το χιπ χοπ, η μεγάλη επιστροφη; 25k την προηγούμενη εβδομάδα ο Λεξ 15 με 20 οι ΒΠ. 


rsrGbGx.gif

#93125 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 July 2022 - 00:39

70K σε λαηβ οι Ιταλοι, μας έχουν.

Εχει να πεσει κλαμα μολις φθηνοποριασει...

Edited by GhostPrince, 12 July 2022 - 00:40.

フカフカ

#93126 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 July 2022 - 00:43

Ποιο φθινόπωρο ρε κατακαημένε :P. Δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα strains αλλά φαίνεται ότι κολλάει πιο εύκολα. Επίσης όσα κρούσματα έχω ακούσει είναι ηλικιωμένοι. ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ! :D


rsrGbGx.gif

#93127 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 July 2022 - 01:11

Εγω παντως το βγαλα το τριπ για Πορτογαλία τωρα που ναι μπατε σκύλοι αλεστε όλα, φοβάμαι οτι θα ξαναμπορεσω σε κανα χρονο πάλι αν μας ξανακλεισουν τα ορκ, ασε που αλλο μπολι δεν παιζει να κανω.
Κολλαει πιο ευκολα ναι, αλλα οπως λες κιεσυ παππούδια κυριως ευπαθεις κτλπ τη πληρώνουν. Πολυ ασχοληθηκαμε και συνεχίζουμε για μια νόσο που εχει ηδη αποδυναμωθεί.

Edited by GhostPrince, 12 July 2022 - 01:14.

フカフカ

#93128 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 12 July 2022 - 20:36

Με προβληματίζει που ασχολείστε τόσα χρόνια με την Ιαπωνία και ακούτε πρώτη φορά για unit 731. Υποθέτω ότι δεν ξέρετε και για τις confort women.

Και όχι, δεν είναι λογικό επειδή ήταν με το μέρος των Ναζί. Ήταν απότοκο της εθνικιστικης και ρατσιστικης κουλτούρας που καλλιεργουσε για αιώνες και που μέχρι και σήμερα από ότι μαθαίνω δεν έχει ψοφήσει τελείως, αλλά κοντεύει.

stasou%2520mygdala.jpg


#93129 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 July 2022 - 22:23

Έλα ρε και συ παιχταρα μου, αμέσως να μας την πεις που δεν ξέρουμε για το 731. Αφού το ξέρες γιατί δεν μας το πες, ορίστε εγώ ΕΤΡΕΞΑ να μοιραστώ τις πομπές τους. :)

 

----edit----

Καραπετσοβ που είσαι, σου ριξα 4 facebookικα ποστς, κάνε κανά λαικ εκεί να ανέβει η σελίδα! :D


rsrGbGx.gif

#93130 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 13 July 2022 - 12:52

Κι εμένα με κόλλησαν COVID, την τύχη μου τη μαύρη... Από τη δουλειά. Σήμερα βγήκε θετικό το τεστ, αλλά είχα ενόχληση στον λαιμό από την Τρίτη.

Είχαμε βγει συναδελφικά για φαγητό το Σάββατο, άρα εκεί θα έγινε η δουλειά. Βγήκαν ήδη 3 άτομα off (ένας χθες και δύο σήμερα).

#93131 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 13 July 2022 - 14:24

Κοβιντισταν, κλ κιεγω ακομα ειχα κολησει σε καποια φαση, αν και ασυμπτωματικός.

Edited by GhostPrince, 13 July 2022 - 14:26.

フカフカ

#93132 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 13 July 2022 - 15:22

Έλα ρε και συ παιχταρα μου, αμέσως να μας την πεις που δεν ξέρουμε για το 731. Αφού το ξέρες γιατί δεν μας το πες, ορίστε εγώ ΕΤΡΕΞΑ να μοιραστώ τις πομπές τους. :)

----edit----
Καραπετσοβ που είσαι, σου ριξα 4 facebookικα ποστς, κάνε κανά λαικ εκεί να ανέβει η σελίδα! :D


Δε την λέω σε κανέναν απλώς το θεωρούσα όντως τοσο πολύ γνωστό θέμα που θεωρούσα αυτονόητο ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα θα το ήξεραν. Και μου έκανε πολλή εντύπωση.

Δυστυχώς έχει πολλή συνέχεια και προεκτάσεις.

Π.χ. η Νοτια Κορέα νομίζω είχε απαιτησει αποζημιώσεις για τα θύματα και τις οικογένειες των comfort women και όταν η Ιαπωνία τις έδωσε με ανταλλαγμα να κατεβασουν ενα αγαλμα προς τιμη τους, δεν τα δώσανε στους δικαιούχους αλλά τα χρησιμοποιησαν για εγχώρια έργα και αργότερα σήκωσαν άλλο άγαλμα...

Δηλαδή για τα ίδια τα θύματα ισχύει το "και κερατάς και δαρμένος"

stasou%2520mygdala.jpg


#93133 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 13 July 2022 - 18:38

Κοβιντισταν, κλ κιεγω ακομα ειχα κολησει σε καποια φαση, αν και ασυμπτωματικός.

Για εμένα το "γαμωτο" ήταν ότι είχα ξεκωλωθεί τον προηγούμενο μήνα να πηγαίνω σε meetings, σε θάλασσες, σε συναυλίες και τελικά με κόλλησε ένας "μπαμπάς" από τη δουλειά.

Ευτυχώς πλέον ζω μόνος μου, άρα δεν έχω το άγχος μήπως κόλλησα γονείς κλπ. Ελπίζω να το περάσω ελαφρά. Προς το παρόν έχω δέκατα μέχρι 37.9.

#93134 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 July 2022 - 21:19

Έλα άλλος για την βάρκα! :D

Περαστικά akihito, νομίζω σε αυτή την φουρνιά θα κολλήσουν και τα δέντρα. Ήδη έχω δύο κρούσματα από συγγενείς που όλο τον καιρό πρόσεχαν όσο δεν πάει και τελικά τους την έριξε μπάρμπας στο χωριό που χε πάει να απομονωθεί γιατί όλοι είχαν κολλήσει σπίτι στην πολή και νόμιζε ότι είχε προλάβει.


rsrGbGx.gif

#93135 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 14 July 2022 - 21:55

Έλα άλλος για την βάρκα! :D

Περαστικά akihito, νομίζω σε αυτή την φουρνιά θα κολλήσουν και τα δέντρα. Ήδη έχω δύο κρούσματα από συγγενείς που όλο τον καιρό πρόσεχαν όσο δεν πάει και τελικά τους την έριξε μπάρμπας στο χωριό που χε πάει να απομονωθεί γιατί όλοι είχαν κολλήσει σπίτι στην πολή και νόμιζε ότι είχε προλάβει.

Εγώ τι να πω που τον Ιούνιο κόλλησα δεύτερη φορά covid ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ από την πρώτη καραντίνα.

In the meantime έκανα την πρώτη μου windοws εφαρμογή SE LINUX. Σκοπός να χτίζω μια εφαρμογή που θα μπορεί να τρέχει σε windows XP 32 bit, το πρόβλημα δεν υπάρχουν windows εργαλεία ΕΚΤΟΣ απο το linux.

So plz pay yr respects to linux community.