Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#91231 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 03 February 2021 - 04:33

(serious) shower thoughts

Εδώ και έναν χρόνο ασχολούμαστε με την πορεία της πανδημίας, τα μέτρα και το αντίκτυπο που έχει ο SARS-CoV-2 στην παγκόσμια οικονομία.

Δυστυχώς, σε προσωπικό επίπεδο, ήμουν έτοιμος να ξεκινήσω την δική μου επαγγελματική καριέρα και όλα μου τα σχέδια έχουν ανατραπεί. Είναι τραγικό που έχω μιλήσει με 5 εργοδότες, όλοι από τους οποίους ήθελαν να με απασχολήσουν, αλλά λόγω των μέτρων που άλλαζαν κάθε φορά, ποτέ δεν φτάναμε στην υπογραφή των συμβάσεων!

Θεωρώ ότι έχω επιδείξει πολλή μεγάλη ευελιξία και ανθεκτικότητα στην αναζήτηση εργασίας, δεδομένων των συνθηκών, αλλά πλέον έχω φτάσει σε ένα τέλμα. Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω για να αντιμετωπίσω μία, ως φαίνεται, απελπιστική κατάσταση, επακολουθούμενη από έναν εργασιακό μεσαίωνα. Και ήδη φτάνω στα 25 ζώντας ακόμη με τους γονείς μου (ξεφτίλα), μη μπορώντας να ζήσω μόνος μου με αξιοπρέπεια...

Ξέρω ότι αρκετοί είστε μεγαλύτεροι από εμένα και η ζωή σας επηρεάστηκε λόγω της γενικότερης κατάστασης εξίσου ή σε μεγαλύτερο βαθμό. Η δική μου, όμως, δεν άρχισε καν, και σε 2-3 χρόνια οι εργοδότες θα μου λένε ότι "δεν έχω εργασιακή εμπειρία".

Στενοχωριεμαι που ΕΓΩ, η χαρά της ζωής και ο ορισμός της θετικής διάθεσης, έχω καταλήξει να σκέφτομαι τόσο απαισιόδοξα! :(

 

Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ (είμαι 27). Ξεκίνησα να δουλεύω λίγο μετά το στρατό στην ηληκία σου παράλληλα με το μεταπτυχιακό μου στο εξωτερικό. Μισθός της πλάκας σαν φοιτητής (Ολλανδία) και προφανώς αναγκαζόμουν να φεσώνω γονείς. Δυστυχώς η κατάσταση στην Ελλάδα είναι τραγική (όχι ότι στο εξωτερικό πάει πίσω για τους μετανάστες) Ξέρω πολλά άτομα μεγαλύτερα κι από εσένα αλλά κι από εμένα που παρότι έχουν μια όποια δουλειά δεν τους επιτρέπει ο μισθός να "πιάσουν" σπίτι δυστυχώς. Συμμερίζομαι την απαισιοδοξία σου...



#91232 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 03 February 2021 - 10:01

αυτες οι δουλειες δεν θα προχωρησουν μολις καλυτερευσει η κατασταση;

wdasa.png


#91233 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 03 February 2021 - 12:49

η αληθεια ειναι πως με τις δουλειες εχω και γω ψιλοαπελπιστει , ειδικα με την κατασταση του εργασιακου μεσαιωνα , βσκ μου χουν σπασει τοσο πολυ τα νευρα που σκεφτομαι να ανοιξω δικο μου μαγαζι


Edited by Nikolai_Karapetsov, 03 February 2021 - 12:49.


#91234 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 03 February 2021 - 14:53

deliveradiko?

 

εχεις οικονομιες για να το ανοιξεις?


wdasa.png


#91235 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 03 February 2021 - 19:52

η αληθεια ειναι πως με τις δουλειες εχω και γω ψιλοαπελπιστει , ειδικα με την κατασταση του εργασιακου μεσαιωνα , βσκ μου χουν σπασει τοσο πολυ τα νευρα που σκεφτομαι να ανοιξω δικο μου μαγαζι

+1 Η μόνη λύση είναι να είσαι αφεντικό του εαυτού σου εν τέλει...



#91236 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 03 February 2021 - 23:39

Αύριο γίνεται μια πορεία στην Αθήνα και θέλω να πάω. Το μόνο ζήτημα που αντιμετωπίζουμε εγώ και οι γονείς μου ειναι η αιτιολόγηση για να μειώσουμε το ρίσκο του προστιμου σε περίπτωση ελέγχου σε οποιοδήποτε σημείο της διαδρομής. Έχετε καμία ιδέα για το πως μπορώ να κοντράρω αυτή την κατάσταση? Αν είναι δυνατόν, να μην μπορώ να διαμαρτυρηθώ σαν άνθρωπος για τα θέματα που με καίνει γιατί τους σβούριξε να τους πληρώνουμε για να διεκδικούμε. Αγανακτώ και μόνο που μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις για την πορεία.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#91237 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 04 February 2021 - 11:28

To οτι, δεν υπαρχουν δουλειες στην πολη που βρισκεται καποιος, με μισθο, την συγκεκριμενη περιοδο, δε σημαινει σχεδον τιποτα. Μπορεις να κανεις δουλειες παγκοσμιως, με το κομματι, (τεσταροντας ιστοσελιδες, γραφοντας διαφημιστικα μπλογκ ποστ, κλικαροντας διαφημισεις) και ταυτοχρονα να εκπαιδευτεις σε κατι καινουριο online, και οταν τελειωσει ολο αυτο να σε βρει με περισσοτερα skills απο οτι σε βρηκε στην αρχη. Αν θελετε να σκεφτεστε την καριερα σαν κατι γραμμικό, που εχει μονο εναν τροπο να συμβει (σχολειο, πανεπιστημιο, πρωτη κακοπληρωμενη δουλεια για προυπηρεσια, κτλ.)  και το να εξαρτασαι για λιγα χρονια in your 20s απο τους γονεις ως κατάντια, fine. 

 

Aπλά μην απορρησετε μετά οταν αλλοι το δουνε σαν ευκαιρία να προχωρησουνε και μετά εχετε να αντιμετωπισετε ακομα μεγαλυτερο ανταγωνισμο.

Haviing said that, ειναι και λογικο ταυτοχρονα να νιωθεις απελπισια και αλλα δυσαρεστα οταν καποιος σουξηλωνει ολες τις ευχαριστες συνηθειες, κοβει τις ελευθερειες σου, και χεζει στα ονειρα σου. Αλλά μην νομιζετε οτι ΟΛΟΙ το αντιμετωπιζουν με τον ιδιο τροπο, ουτε οτι οσοι ειναι καλυτερα, ειναι γιατι εχουν κατι παραπανω απο εσας. Συνηθως εχουμε πολύ μεγαλυτερο ελεγχο στη ζωη μας απο οσο νομιζουμε. 

 

Και το computer μπορει να κανει πολυ περισσοτερα για μας περα απο προσβαση στο ανιμε.γρ  :himitsu:


stasou%2520mygdala.jpg


#91238 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 04 February 2021 - 12:29

To οτι, δεν υπαρχουν δουλειες στην πολη που βρισκεται καποιος, με μισθο, την συγκεκριμενη περιοδο, δε σημαινει σχεδον τιποτα. Μπορεις να κανεις δουλειες παγκοσμιως, με το κομματι, (τεσταροντας ιστοσελιδες, γραφοντας διαφημιστικα μπλογκ ποστ, κλικαροντας διαφημισεις) και ταυτοχρονα να εκπαιδευτεις σε κατι καινουριο online, και οταν τελειωσει ολο αυτο να σε βρει με περισσοτερα skills απο οτι σε βρηκε στην αρχη. Αν θελετε να σκεφτεστε την καριερα σαν κατι γραμμικό, που εχει μονο εναν τροπο να συμβει (σχολειο, πανεπιστημιο, πρωτη κακοπληρωμενη δουλεια για προυπηρεσια, κτλ.)  και το να εξαρτασαι για λιγα χρονια in your 20s απο τους γονεις ως κατάντια, fine. 

 

Aπλά μην απορρησετε μετά οταν αλλοι το δουνε σαν ευκαιρία να προχωρησουνε και μετά εχετε να αντιμετωπισετε ακομα μεγαλυτερο ανταγωνισμο.

Haviing said that, ειναι και λογικο ταυτοχρονα να νιωθεις απελπισια και αλλα δυσαρεστα οταν καποιος σουξηλωνει ολες τις ευχαριστες συνηθειες, κοβει τις ελευθερειες σου, και χεζει στα ονειρα σου. Αλλά μην νομιζετε οτι ΟΛΟΙ το αντιμετωπιζουν με τον ιδιο τροπο, ουτε οτι οσοι ειναι καλυτερα, ειναι γιατι εχουν κατι παραπανω απο εσας. Συνηθως εχουμε πολύ μεγαλυτερο ελεγχο στη ζωη μας απο οσο νομιζουμε. 

 

Και το computer μπορει να κανει πολυ περισσοτερα για μας περα απο προσβαση στο ανιμε.γρ  :himitsu:


 

 

όπως τι?

 

 

ΟΠΩΣ ΤΙ?

 

 

 

ΟΠΩΣ ΤΙ?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ, ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ Ή ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.


Edited by Erudinam, 04 February 2021 - 13:04.

wdasa.png


#91239 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 04 February 2021 - 14:23

Εγώ ξέρετε τι λέω; Να πάρει ο καθένας την κουβερτούλα του, να συγκεντρωθούμε σε ένα πάρκο και να κάνουμε Ομμ..

Και θα περάσουν όλα.

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#91240 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 04 February 2021 - 16:55

Αύριο γίνεται μια πορεία στην Αθήνα και θέλω να πάω. Το μόνο ζήτημα που αντιμετωπίζουμε εγώ και οι γονείς μου ειναι η αιτιολόγηση για να μειώσουμε το ρίσκο του προστιμου σε περίπτωση ελέγχου σε οποιοδήποτε σημείο της διαδρομής. Έχετε καμία ιδέα για το πως μπορώ να κοντράρω αυτή την κατάσταση? Αν είναι δυνατόν, να μην μπορώ να διαμαρτυρηθώ σαν άνθρωπος για τα θέματα που με καίνει γιατί τους σβούριξε να τους πληρώνουμε για να διεκδικούμε. Αγανακτώ και μόνο που μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις για την πορεία.

Απ' όσο άκουσα σε πρόσφατη πορεία ο Χρυσοχοϊδης έκανε το εξής: επειδή αρχικά δεν κατάφερε να την απαγορεύσει, έβγαλε ανακοίνωση σε όσους θέλουν να πάνε να στείλουν το 6. Μετά όμως, αντισυνταγματικά έκρινε την πορεία παράνομη και τους έριξε πρόστιμα και συλλήψεις.

Αυτά είναι, από το να μην τους αφήσουν να πάνε καθόλου, καλύτερα να κάνει και μια αρπαχτή η κυβέρνηση!


O6rrvsU.jpg


#91241 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 04 February 2021 - 18:22

 

 

όπως τι?

 

 

ΟΠΩΣ ΤΙ?

 

 

 

ΟΠΩΣ ΤΙ?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ, ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ Ή ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Well προγραμματισμό μπορείς να μάθεις εύκολα λόγο πληθώρας υλικού.

 

 

To οτι, δεν υπαρχουν δουλειες στην πολη που βρισκεται καποιος, με μισθο, την συγκεκριμενη περιοδο, δε σημαινει σχεδον τιποτα. Μπορεις να κανεις δουλειες παγκοσμιως, με το κομματι, (τεσταροντας ιστοσελιδες, γραφοντας διαφημιστικα μπλογκ ποστ, κλικαροντας διαφημισεις) και ταυτοχρονα να εκπαιδευτεις σε κατι καινουριο online, και οταν τελειωσει ολο αυτο να σε βρει με περισσοτερα skills απο οτι σε βρηκε στην αρχη. Αν θελετε να σκεφτεστε την καριερα σαν κατι γραμμικό, που εχει μονο εναν τροπο να συμβει (σχολειο, πανεπιστημιο, πρωτη κακοπληρωμενη δουλεια για προυπηρεσια, κτλ.)  και το να εξαρτασαι για λιγα χρονια in your 20s απο τους γονεις ως κατάντια, fine. 

 

Aπλά μην απορρησετε μετά οταν αλλοι το δουνε σαν ευκαιρία να προχωρησουνε και μετά εχετε να αντιμετωπισετε ακομα μεγαλυτερο ανταγωνισμο.

Haviing said that, ειναι και λογικο ταυτοχρονα να νιωθεις απελπισια και αλλα δυσαρεστα οταν καποιος σουξηλωνει ολες τις ευχαριστες συνηθειες, κοβει τις ελευθερειες σου, και χεζει στα ονειρα σου. Αλλά μην νομιζετε οτι ΟΛΟΙ το αντιμετωπιζουν με τον ιδιο τροπο, ουτε οτι οσοι ειναι καλυτερα, ειναι γιατι εχουν κατι παραπανω απο εσας. Συνηθως εχουμε πολύ μεγαλυτερο ελεγχο στη ζωη μας απο οσο νομιζουμε. 

 

Και το computer μπορει να κανει πολυ περισσοτερα για μας περα απο προσβαση στο ανιμε.γρ  :himitsu:

 

ΑΛΛΑ όλοι δεν μπορούν να γίνουν προγραμματιστές θέλει υπομονή και αναλυτικό μυαλό. Και στην τελική δεν ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ όλοι να είναι προγραμματιστές. Πχ. εγω θα έγραφα κώδικα και στο τσαμπέ γιατί πρώτα μου αρέσει ο κώδικας και μετά η εργασία. Αλλά αυτό δεν κάνει apply σε όλους. Πχ εύκολα μαθαίνεις python php όμως το να γράψεις σωστά engineered python, php software είναι a wholla lotta different story χρειάζετε desighn patterns. Δλδ μαθαίνεις κώδικα αλλά up to a point, μετα ή πλερώνεις ή μαθαίνεις εμπειρικώς δια εργασίας.

Δε αρκετοί devs σε συστήματα όπως Internet Cafe well ξέμειναν απο εργασία. Ακόμα και το να εργαστείς σε εξωτερικό πάλι έχει τα issues του πχ. πως θα πληρώνεσε, πως θα διακαιολογείς τα έσοδά σου, πως θα καλύπτεις τα έσοδά σου; Βέβαια το μαύρο μετά απο κάποιο ποσο και άνω είναι more like Μπελάς. Άρα αναγκαστικά πας σε freelance.

 

 

 

Απ' όσο άκουσα σε πρόσφατη πορεία ο Χρυσοχοϊδης έκανε το εξής: επειδή αρχικά δεν κατάφερε να την απαγορεύσει, έβγαλε ανακοίνωση σε όσους θέλουν να πάνε να στείλουν το 6. Μετά όμως, αντισυνταγματικά έκρινε την πορεία παράνομη και τους έριξε πρόστιμα και συλλήψεις.

Αυτά είναι, από το να μην τους αφήσουν να πάνε καθόλου, καλύτερα να κάνει και μια αρπαχτή η κυβέρνηση!

Αυτό μου προκαλεί απορία μήπως η κυβέρνηση manipulates τα επιδιμιολογικά δεδομένα για να εφαρμόζει ότι πολιτικές θέλει; Και αυτό το κάνει λέγοντας ψευδή νούμερα ή απλά περιορίζοντας και ξαμολώντας ώστε να έλθουν τα νούμερα στα επίπεδα που θέλουν;

 

Πώς στο καλό μετρούν τα κρούσματα πως τα μετρούν και πως κρίνουν την σοβαρότητα της κατάστασης;

Τέλος, πως το υποκείμενο νόσημα σε συνδυασμό το covid γίνετε θανατηφόρο; Πχ εάν έχεις καρκίνο και covid πως ξέρεις ποιος τράβηξε το trigger και σε σκότωσε. Μήπως έχετε δει paper για το ζήτημα αυτό;


Edited by pc_magas, 04 February 2021 - 18:28.


#91242 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 04 February 2021 - 23:42

deliveradiko?

 

εχεις οικονομιες για να το ανοιξεις?

το ντελιβερι το χω κανει απο σποντα γτ χρειαζομουν λεφτα γρηγορα , τεχνικος υπολογιστων ειμαι κανονικα



#91243 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 05 February 2021 - 10:48

Well προγραμματισμό μπορείς να μάθεις εύκολα λόγο πληθώρας υλικού.

 

 

 

ΑΛΛΑ όλοι δεν μπορούν να γίνουν προγραμματιστές θέλει υπομονή και αναλυτικό μυαλό. Και στην τελική δεν ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ όλοι να είναι προγραμματιστές. Πχ. εγω θα έγραφα κώδικα και στο τσαμπέ γιατί πρώτα μου αρέσει ο κώδικας και μετά η εργασία. Αλλά αυτό δεν κάνει apply σε όλους. Πχ εύκολα μαθαίνεις python php όμως το να γράψεις σωστά engineered python, php software είναι a wholla lotta different story χρειάζετε desighn patterns. Δλδ μαθαίνεις κώδικα αλλά up to a point, μετα ή πλερώνεις ή μαθαίνεις εμπειρικώς δια εργασίας.

Δε αρκετοί devs σε συστήματα όπως Internet Cafe well ξέμειναν απο εργασία. Ακόμα και το να εργαστείς σε εξωτερικό πάλι έχει τα issues του πχ. πως θα πληρώνεσε, πως θα διακαιολογείς τα έσοδά σου, πως θα καλύπτεις τα έσοδά σου; Βέβαια το μαύρο μετά απο κάποιο ποσο και άνω είναι more like Μπελάς. Άρα αναγκαστικά πας σε freelance.

 

 

 

Αυτό μου προκαλεί απορία μήπως η κυβέρνηση manipulates τα επιδιμιολογικά δεδομένα για να εφαρμόζει ότι πολιτικές θέλει; Και αυτό το κάνει λέγοντας ψευδή νούμερα ή απλά περιορίζοντας και ξαμολώντας ώστε να έλθουν τα νούμερα στα επίπεδα που θέλουν;

 

Πώς στο καλό μετρούν τα κρούσματα πως τα μετρούν και πως κρίνουν την σοβαρότητα της κατάστασης;

Τέλος, πως το υποκείμενο νόσημα σε συνδυασμό το covid γίνετε θανατηφόρο; Πχ εάν έχεις καρκίνο και covid πως ξέρεις ποιος τράβηξε το trigger και σε σκότωσε. Μήπως έχετε δει paper για το ζήτημα αυτό;

 

Δεν ειπα εγω μονο κωδικα. Υπαρχουν δεκαδες πραγματα που μπορεις να κανεις. Απο σχετικά με κωδικα, οπως π.χ. να φτιαχνεις ιστοσελιδες με Wordpress, game development από editor, manual testing σε εφαρμογες κινητου, ιστοσελιδες, διαφορα UI κτλ, και πολλά αλλα. Από άσχετα με κωδικα, μπορεις να κλικαρεις διαφημισεις, να φτιαχνεις υφασματινες τσαντες για ψωνια, ή κοσμηματα απο χαντρες και να τα πουλας, ιδιαιτερα ελληνικών αν μιλας καλα αγγλικα σε ανθρωπους απο ολο τον κοσμο που θελουν να μαθουν, ή μαθηματα αγγλικων/γαλλικων/γιαπωνεζικων/κλινγκον σε ελληνες της ελβετιας/αυστριας/βελγιου που εχουν μαθει να πληρωνουν ενα 50ρικο την ωρα... Μπορεις να κανεις διακπεραιωσεις για ελληνες του εξωτερικου που θελουν καποιον να στηνεται σε ουρες και να πληρωνει λογαριασμους ή να πηγαινει δεματα σε μερη που δεν βρισκουν τα ΕΛΤΑ ... ΑΝ κατσω αλλα 10' θα βρω κι αλλα. Μερικές απο τις πιο επιτυχημενες σταρταπ ξεκινησαν απο ανεργους ή απο «χόμπι».

 

Αλλά και εθελοντισμό να κανεις υπαρχουν τοσοι αστεγοι, ηλικιωμενοι, και νοσοκομειακοι που χρειαζονται βοηθεια. Χιλιάδες πραγματα που μπορεις να κανεις δωρεαν λιγους μηνες και να μπει στο βιογραφικό. Αλλά σου βάζω στοιχημα οτι 8 στους 10 που θα διαβασουν αυτες τις γραμμες θα πούνε "μεχ, σιγα μην τρεχω μες στο κοβιντ για 200ευρω το μηνα. αν δε μου δωσει μηνιατικο να πα να νοικιασω μονη μου, θα αραξω σπιτι και 200 μου τα δινει και ο φάδερ. Να ηταν κανα 600αρι να το συζητησουμε" 

 

 

Οσο για το δευτερο που ειπες, αυτη ειναι η μεγαλυτερη απογοητευση μου σε παγκοσμιο επιπεδο. Δεν ακολουθουν ολοι την ιδια γραμμη για τις αυτοψιες αλλα και δεν γινονται σωστες μετρησεις για αναλυση δεδομενων ωστε να μπορορυμε να πουμε με βεβαιοτητα αν το λοκνταουν δουλευει και ποσοι παραπανω θα πεθαιναν αν δεν καναμε απολυτως τιποτα η αν καναμε κατι αλλο. Αυτη ειναι η μεγαλυτερη ητα στην πραγματικοτητα, ή ελειψη μεθοδου, και δεδομενων προς αναλυση κατ'επεκταση. 


stasou%2520mygdala.jpg


#91244 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 05 February 2021 - 14:48

λενε τα σ/κ 6 ώρα κλεισιμο οι κοκκινες περιοχες.

 

ωραιο μετρο. πολυ πετυχημενο


wdasa.png


#91245 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 05 February 2021 - 18:15

ε ναι γτ ολοι ξερουν οτι τα σαβατοκυριακα βγαινει παγανια ο κορδονοιος