Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#90931 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 17 November 2020 - 15:18

Από ότι φαίνεται θα φύγει σταδιάκα το Lockdown για χάρη της οικονομίας. 2 άτομα στα τραπέζια φάση. και μετά πάλι κλεισιμο

 

 

Tελικά να πάρω ps5 ή να το αφήσω να πάρω τρίτη φουρνιά? Έχουν θέματα τα updates και η θερμότητα?


Edited by Erudinam, 17 November 2020 - 15:37.

wdasa.png


#90932 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 November 2020 - 17:16

Κράτησε τα για το Πάσχα, να δούμε αν υπάρχει θέμα με το Database rebuild πρόβλημα που εμφανίστηκε σε κάποιους.


rsrGbGx.gif

#90933 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 17 November 2020 - 20:02

Ιαπωνία έχουν ελάχιστα κρούσματα γιατί 1. Σχεδόν όλοι φοράνε μάσκες. 2. Είναι πολύ σχολαστικοί με την καθαριότητα 3. Δε συνηθίζουν να αγκαλιάζουν και να φιλούν. Δεν υπήρξε κάποιο lockdown ούτε πρόστιμα, απλά βασικές προτροπές. Τα τραίνα όπως πάντα γεμάτα, όλα λειτουργούν κανονικά.

Αν προσέχουμε τα παραπάνω, ούτε lockdown χρειάζεται ούτε άλλο ακραίο μέτρο. Αρκετό πλήγμα δέχτηκε η οικονομία και ο τουρισμός. Η ταπεινή μου γνώμη.

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ. Η ιαπωνική κυβέρνηση δεν χρειάστηκε να έρθει σε ρήξη με τους Ιάπωνες πολίτες, ακριβώς γιατί έδειξαν και οι ίδιοι μεγάλη πειθαρχία. Αν έδειχναν και οι πολίτες των δυτικών κοινωνιών την ίδια πειθαρχία, δεν θα αναγκάζονταν οι κυβερνήσεις να επιβάλλουν αυστηρότερα μέτρα και να κλείνουν την οικονομία ξανά και ξανά...

Εκτός αυτού, η Ιαπωνία είναι επίσης νησιωτικό κράτος, όπως η Αυστραλία, οπότε αν απαγορεύονται οι πτήσεις, δεν εισέρχονται στη χώρα κρούσματα από την αλλοδαπή. Αντίθετα, στην Ευρώπη ή στις ΗΠΑ δεν μπορεί να γίνει αυτό με την ίδια ευκολία, γιατί εντός Σένγκεν και μεταξύ των πολιτειών δεν υπάρχει συνοριακός έλεγχος.

Ωραία τα λέμε εμείς ως πολίτες, αλλά η κατάσταση είναι "συν Αθηνά και χείρα κίνει"! (ή μάλλον "χείρα πλύνει" :kakaka: )

#90934 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 18 November 2020 - 11:16

Τί ενδιαφέρον άρθρο διαβάσατε σήμερα?


wdasa.png


#90935 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 18 November 2020 - 11:50

1000 + 1 τροποι να κολήσεις απο κορονοϊο

Edited by GhostPrince, 18 November 2020 - 11:51.

フカフカ

#90936 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 19 November 2020 - 15:46

μελομακάρονα και ουισκυ jack daniels. τα μονα goals για τα Χριστούγεννα :yawn2:


Edited by Erudinam, 19 November 2020 - 15:47.

wdasa.png


#90937 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 19 November 2020 - 22:11

Μου ρθε μεταθεση ναιιι, πρωτη δεκεμβρη επιστρεφω στο ρακουν ζόμπι συτυ (αθηνα)
フカフカ

#90938 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 19 November 2020 - 23:48

meso,?

wdasa.png


#90939 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 20 November 2020 - 12:58

Μπα για ολους ηρθαν τωρα στο 4μηνο, ηρθαν κ νωρίτερα αποτι επρεπε δν ξερω τι φαση (της σειρας μου)

Επειδη ΓεΣ φοβουμε οτι θα νε χειροτερα απτο χαλαρό π ειμαι τωρα εδω ΚΩ αλλα απτην αλλη θα μαι σπιτι μου οποτε οκ, αν μ δίνουν ΔΝ και με κορονα καλα θα νε

Edited by GhostPrince, 20 November 2020 - 13:01.

フカフカ

#90940 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 20 November 2020 - 13:14

Καλημερα.

Μια ερωτηση, μου προσεφεραν εργασια απο το σπιτι για τεχνικη υποστηριξη στη cosmote..
Τι πιστευετε; Ποια τα θετικα και ποια τα αρνητικα;


 


ezgif.com-resize.gif


#90941 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 20 November 2020 - 13:26

Μόνο αρνητικα αυτες οι τηλεφωνικές, απ'οσα ακούγονται δλδ x'd
フカフカ

#90942 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 November 2020 - 13:29

Θετικά δουλεύεις από το σπίτι, αρνητικά η ίδια η φύση της συγκεκριμένης εργασίας, πολλά τηλέφωνα στα οποία θα πρέπει να είσαι ευγενικός και ήρεμος!

Μισθός βασικό ή λίγο παραπάνω εκτός κι αν σου έχουν κάνει κάμια άλλη πρόταση. Με το χαμό που γίνεται τώρα, αν έχεις θέμα οικονομικό πήγαινε.

Λογικά μάλλον στην e-value θα σαι βάλουν οπότε μπες glassdoor να διαβάσεις πραγματικές κριτικές.


rsrGbGx.gif

#90943 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 20 November 2020 - 16:43

Το παιδί λέει ότι τον πήραν στην τεχνική υποστήριξη και όχι στην προώθηση :P

Η τεχνική υποστήριξη τουλάχιστον είναι καλύτερη, γιατί σε παίρνει ο πελάτης τηλέφωνο και όχι εσύ τον (εν δυνάμει) πελάτη. Αλλά και πάλι, υπάρχουν γερόντια ή τεχνολογικά αναλφάβητοι, που θα σου βγάλουν την ψυχή. Ευτυχώς, όμως, πλέον τα περισσότερα είναι αυτοματοποιημένα και μπορείς να κάνεις ρυθμίσεις στο router απομακρυσμένα. Το χειρότερο πιστεύω ότι θα είναι η συνδεσμολογία, που άντε να εξηγήσεις στη γριά πού μπαίνει τι...

Αν είσαι στην κινητή, είναι πιο απλά τα πράγματα. Το πολύ πολύ να τρως βρισιμο για τα 5ψηφια sms, αν και το πρόβλημα διορθώνεται εύκολα.

Ο μισθός ακούω ότι μπαίνει στην ώρα του, αλλά μην περιμένεις τρελά ποσά.

#90944 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 21 November 2020 - 11:32

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Σιγουρα θα με ζορισει οντας λιγο οξυθυμος αλλα ευκαιρια να το εξελιξω.
Εχει συνεργαστει ξανα κανεις με την teleperformance ;


ezgif.com-resize.gif


#90945 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 21 November 2020 - 11:52

Teleperformance ειχα δουλεψει παλια σε τμημα τοτε tellas και telestet, στους αρχαιους προγονους της wind  :P

 

Το περιβαλλον ηταν απαραδεκτο εκτος απο τους τελευταιους δυο μηνες στην στετ που καταχωρουσα μια απλη φορμα οποτε ηταν σχεδον χαβαλε.

 

Αν ειναι για προωθηση ειναι γάματα, πολυ αγχος, γκαζια και μπινελικια.

Σε υποστηριξη δεν εχω κανει αλλα λογικα θα ειναι πολυ καλυτερα.

Ξερω 3-4 ατομα που δουλευουν στο αγγλοφωνο τμημα εξυπηρετησης και αν εξαιρεσεις το ωραριο που ειναι 24ωρο, τα χρηματα ειναι πολυ καλα. Γνωριζω και αρκετους απο αλλες χωρες που δουλευουν σε αντιστοιχα ποστα με τη γλωσσα τους και τους ειναι μια χαρα.

 

Εχω κανει αιτηση ξανα για διαφορα τμηματα με προτιμηση στο αγγλοφωνο αλλα δε με εχουν παρει.

Τη μοναδικη φορα που μου εκαναν συνεντευξη κοπηκε η γραμμη την ωρα που μιλουσαμε και ενω επικοινωνησα με το τηλεφωνικο κεντρο να εξηγησω τι εγινε, δε με ξανακαλεσαν  :?  


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg