Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#90106 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 23 June 2020 - 02:14

Έλα μην ψαρώνετε. Psyop είναι για να καλύψουν τεστς βιολογικών όπλων. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και τους εξωγήινους.

Χ#σε μέσα.... Το τι θεωρίες συνωμοσίας έχω ακούσει κι εγώ δε λέγεται. Πως η Κίνα ανέπτυξε τον ιό και το κρύβουν, πως η Αμερική έκανε το ίδιο -- πως τους ξέφυγε από το εργαστήριο κατά λάθος, πως τον έβγαλαν επίτηδες επειδή [insert idiotic explanation #200000 here], πως δεν υπάρχει ιός και διαλύουν όλες τις οικονομίες για [insert idiotic explanation #200001 here], πως οι φαρμακευτικές εταιρείες έφτιαξαν και εξαπέλυσαν τον ιό για να κερδίσουν χρήματα από [insert idiotic explanation #200002 here], 'μα δεν μπορεί να βγήκε ιός με τέτοια χαρακτηριστικά χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση', λες και δε μεταλλάσσονται οι ιοί, βγάζοντας νέες ποικιλίες, εδώ και δεν ξέρω πόσα εκατομμύρια χρόνια χωρίς τον άνθρωπο, πως πως πως....

 

Όλα αυτά από ανθρώπους που έχω συναντήσει από κοντά, όχι στο ντερνέτι. Προσωπικά μου αρέσει η εξήγηση πως φταίει που ο Κυριάκος Μητσοτάκης έγινε πρωθυπουργός, λόγω... τρελής γκαντεμιάς. Δεν είναι περισσότερο γελοία εξήγηση από τις υπόλοιπες.


Edited by Gamer, 23 June 2020 - 02:26.


#90107 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 23 June 2020 - 08:50

Οι άνθρωποι ψάχνουν εξηγήσεις για όσα συμβαίνουν και επειδή ο ιστορικός διαλεκτικός υλισμός τους κάθεται κομματάκι βαρύς και απαιτεί να αναρωτηθούν για την πηγή των υλιστικών συνθηκών τους και ενίοτε να ξεβολευτούν, θα τα δώσουν όλα στο φαντασιακό. Η δυσπιστία προς το κατεστημένο είναι θετική, προς τα πού κατευθύνεται είναι ολίγον προμπλεματίκ.

 

Σε άλλα άσχετα νέα έχω συγκλονιστεί από το βαθμό του φακελώματος που πέφτει στο άλσος που πάω βόλτα το Γιούρι. Τελικά, όπου αναπτύσσονται μικρές κοινωνίες αναπόφευκτα όλοι θα ξέρουν τα πάντα για όλους. Και οι μεγαλύτεροι κουτσομπόληδες σκυλογονείς είναι οι άντρες χεχεχε


xbJ3b2w.jpeg


#90108 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 23 June 2020 - 09:08

Οι άνθρωποι ψάχνουν εξηγήσεις για όσα συμβαίνουν και επειδή ο ιστορικός διαλεκτικός υλισμός τους κάθεται κομματάκι βαρύς και απαιτεί να αναρωτηθούν για την πηγή των υλιστικών συνθηκών τους και ενίοτε να ξεβολευτούν, θα τα δώσουν όλα στο φαντασιακό. Η δυσπιστία προς το κατεστημένο είναι θετική, προς τα πού κατευθύνεται είναι ολίγον προμπλεματίκ.

 

Σε άλλα άσχετα νέα έχω συγκλονιστεί από το βαθμό του φακελώματος που πέφτει στο άλσος που πάω βόλτα το Γιούρι. Τελικά, όπου αναπτύσσονται μικρές κοινωνίες αναπόφευκτα όλοι θα ξέρουν τα πάντα για όλους. Και οι μεγαλύτεροι κουτσομπόληδες σκυλογονείς είναι οι άντρες χεχεχε

Το κουτσομπολιό θεωρείται γυναικείο 'άθλημα' και στις ηλικίες 70+ το στερεότυπο επιβεβαιώνεται πλήρως απ' όσο έχω δει. Κάτω από τα εβδομήντα, από όσα άτομα έχω γνωρίσει, οι χειρότερες κουτσομπόλες... δεν ήταν κουτσομπόλες. Ήταν κουτσομπόληδες.

 

Από τον γείτονα που είναι λίγα χρόνια μικρότερος από μένα έως τον γνωστό που κοντεύει τα εξήντα.



#90109 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 23 June 2020 - 09:59

Διαφωνω καπως γτ κιοι αντρες τα ιδια κ χειροτεροι κουτσομπολιδες ειναι πολλοι, οταν μιλανε γ τς αλλους πιο άγνωστους και οχι γ τν εαυτό τους ή κολλητούς εξτρα χολή ακομα κ σε μικρες ηλικιες. Εστω εντος της χωρας μας δν μπορω να πω οτι μπορουμε να κανουμε τετοια διακριση πανω σαυτο. Και δν εχει να κανει τοσο και με την ηλικία αυτο, αυτοι οι ανθρωποι παντα το καναν, απλα στα γεράματα μαλλον δν εχεις να κανεις κ κτ καλύτερο οποτε χειροτερευουν παραπανω... Οι παππούδες δν ειναι κατι καλυτερο στη νοοτροπια.

Αλλα ας μη τα γενικοποιουμε κιολας, δν ειναι κτ π θα κανουν σε υπερβολικο βαθμο ολοι κ όλες, ανάλογα κ τ άτομο πάντα..
フカフカ

#90110 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 23 June 2020 - 10:22

ακριβως υπαρχει ενα φαινομενο που επειδη βλεπουμε κατι αρκετες φορες, αμεσως, το γενικευουμε. πχ βλεπουμε ο Ελληνας να συμπεριφερεται και αμεσως, το ονομαζουμε η νοοτροπια του Ελληνα. οπως και με τον ιο, βλεπουμε μια, δυο, τρεις φορες στις ειδιησεις να λενε οτι καποιος νεος πηγε νοσοκομειο και αμεσως, λενε "αααα πανε και οι νεοι με τον ιο, γρηγορα κρυφτειτε μην παμε νοσοκομειο"


wdasa.png


#90111 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 23 June 2020 - 10:34

Διαφωνω καπως γτ κιοι αντρες τα ιδια κ χειροτεροι κουτσομπολιδες ειναι πολλοι, οταν μιλανε γ τς αλλους πιο άγνωστους και οχι γ τν εαυτό τους ή κολλητούς εξτρα χολή ακομα κ σε μικρες ηλικιες. Εστω εντος της χωρας μας δν μπορω να πω οτι μπορουμε να κανουμε τετοια διακριση πανω σαυτο. Και δν εχει να κανει τοσο και με την ηλικία αυτο, αυτοι οι ανθρωποι παντα το καναν, απλα στα γεράματα μαλλον δν εχεις να κανεις κ κτ καλύτερο οποτε χειροτερευουν παραπανω... Οι παππούδες δν ειναι κατι καλυτερο στη νοοτροπια.

Αλλα ας μη τα γενικοποιουμε κιολας, δν ειναι κτ π θα κανουν σε υπερβολικο βαθμο ολοι κ όλες, ανάλογα κ τ άτομο πάντα..

 

Γι' αυτό και είπα 'από όσους έχω γνωρίσει' και 'απ' ό,τι έχω δει'. Η υπόθεσή μου είναι πως επειδή είμαι του ίδιου φύλου και όχι πολύ μακρινός σε ηλικία, είναι πιο πιθανό να μοιραστούν κουτσομπολιό με μένα οι άντρες από τα είκοσι έως τα εξήντα. Φαντάζομαι πως οι γυναίκες είναι εξίσου κουτσομπόλες μεταξύ τους.

 

Γιατί έχω δει πολύ περισσότερο κουτσομπολιό από γριές, παρά από γέρους, δεν ξέρω.
 



#90112 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 23 June 2020 - 14:39

Εγώ μίλησα για τους σκυλογονείς του πάρκου που πάω εγώ. Πιο συγκεκριμένη δεν θα μπορούσα να γίνω. Τώρα γενικά και αόριστα θεωρώ ότι όλοι κουτσομπολεύουν γυναίκες και άντρες απλά ίσως παλιότερα που οι γυναίκες δεν δούλευαν είχαν περισσότερη ώρα ή όρεξη να το κάνουν και τους βγήκε το όνομα? Ίσως. Κοινωνικά διαμορφώνονται όλα άλλωστε από τις εκάστοτε συνθήκες.

 

Πλάκα έχει που χαϊδεύω το Γιούρι και όταν σταματώ με σκουντάει να συνεχίσω. ~Τον πόνο μου εγώ~


xbJ3b2w.jpeg


#90113 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 23 June 2020 - 14:58


Πλάκα έχει που χαϊδεύω το Γιούρι και όταν σταματώ με σκουντάει να συνεχίσω. ~Τον πόνο μου εγώ~

μου χει τυχει με γατι αυτο



#90114 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 23 June 2020 - 15:24

Best conspiracy theory video ever

Youtube Video
 


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#90115 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 23 June 2020 - 18:17

με μανια ευστροφια γρηγοραδα περισση!


wdasa.png


#90116 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 25 June 2020 - 10:42

Youtube Video

 

 

 

νοσταλγια παντου.

 

sonic era, καλοκαιρι, ανιμε, διακοπες, παραλια, θαλασσα, arcade games στις διακοπες, εξερευνησεις με την παρεα. λιμανι. νυχτα. ολα αυτα μου το προκαλεσε αυτο το τραγουδι


wdasa.png


#90117 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 25 June 2020 - 20:38

Άσε σήμερα έπρεπε να patchάρω μια εφαρμογή full στο SQL Injection. Δλδ έλεος ούτε ένα prepared statement?



#90118 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 June 2020 - 21:28

Σε τι php τρέχει; Σε 7 δεν είναι υποχρεωτική η χρήση mysqli statements που λύνει το θέμα;


rsrGbGx.gif

#90119 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 26 June 2020 - 16:23

Καλησπέρα

wdasa.png


#90120 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 26 June 2020 - 19:41

DiyU2Sm.jpg


LfNX0dh.png