Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93857 replies to this topic

#89536 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 30 March 2020 - 18:43

Hazuki, τελικά και εσύ θα πάρεις 800€; (με την προϋπόθεση να είσαι μηχανικός το ρωτάω αυτό :P )

 

Που λέτε, εγώ πιστεύω ότι όλη αυτή η κατάσταση θα πάει βαριά μέχρι τον Μάιο και μετά θα πουν "fuck it, δεν μπορούμε πλέον σαν κράτος να δίνουμε λεφτά... Ας πεθάνουν όλοι!". Και εκεί είναι που θα έχουμε και την έξαρση όλων των κρουσμάτων παγκοσμίως, γιατί όλοι θα βγουν έξω και θα συνωστίζονται, για να κάνουν όσα δεν έκαναν τους τελευταίους 2 μήνες. Η πανδημία του ιού Η1Ν1 το 2009-2010 διήρκησε 1,5 χρόνο σχεδόν, και δεν ήταν τόσο έντονος ο αντίκτυπος στην ανθρωπότητα.



#89537 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 March 2020 - 19:58

Η πανδημία του ιού Η1Ν1 το 2009-2010 διήρκησε 1,5 χρόνο σχεδόν, και δεν ήταν τόσο έντονος ο αντίκτυπος στην ανθρωπότητα.

O H1N1 είχε ένα ποσοστό θνητότητας της τάξης του 0.02%.


 


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#89538 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 March 2020 - 20:34

Hazuki, τελικά και εσύ θα πάρεις 800€; (με την προϋπόθεση να είσαι μηχανικός το ρωτάω αυτό :P )


Που λέτε, εγώ πιστεύω ότι όλη αυτή η κατάσταση θα πάει βαριά μέχρι τον Μάιο και μετά θα πουν "fuck it, δεν μπορούμε πλέον σαν κράτος να δίνουμε λεφτά... Ας πεθάνουν όλοι!". Και εκεί είναι που θα έχουμε και την έξαρση όλων των κρουσμάτων παγκοσμίως, γιατί όλοι θα βγουν έξω και θα συνωστίζονται, για να κάνουν όσα δεν έκαναν τους τελευταίους 2 μήνες. Η πανδημία του ιού Η1Ν1 το 2009-2010 διήρκησε 1,5 χρόνο σχεδόν, και δεν ήταν τόσο έντονος ο αντίκτυπος στην ανθρωπότητα.


Νοουπζ, δουλεύω κανονικά remotely, δεν είμαστε στις πλητόμενες.
rsrGbGx.gif

#89539 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 30 March 2020 - 21:21

εγω που ειμαι ντελιβερας τι να πω ρε παιδια



#89540 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 30 March 2020 - 21:44

O H1N1 είχε ένα ποσοστό θνητότητας της τάξης του 0.02%.

 

Ναι, ήθελα να δείξω ότι ακόμη και ο Η1Ν1 που δεν ήταν τόσο θανατηφόρος ιός, εν τούτοις δημιούργησε διάφορα προβλήματα κατά την διάρκεια της πανδημίας του. Επιπλέον, είναι ότι πιο κοντινό σε πανδημία έχουμε ζήσει μέσα στον 21ο αιώνα και γι' αυτό συνέκρινα την σημερινή πανδημία με την πανδημία του 2009, για να δείξω το εύρος της. Αντίστοιχο εύρος (σχεδόν 2 ετών) είχε και η πανδημία της "ισπανικής γρίπης".

 

I guess ότι δεν το διατύπωσα καλά.

 

Νοουπζ, δουλεύω κανονικά remotely, δεν είμαστε στις πλητόμενες.

Ah, I see!

 

Πάντως, αυτό που παρατηρώ είναι ότι η Σάρα και η Μάρα ζητάει να μπει στις λίστες, με πιο τρανταχτό παράδειγμα τις εκκλησίες και τις Μονές :dazed:

εγω που ειμαι ντελιβερας τι να πω ρε παιδια

Αν και δεν έχω παραγγείλει ποτέ, σεβόμενος την ταλαιπωρία ενός ντελιβερά (ναι, ακόμη και όταν ήμουν φοιτητής πήγαινα ο ίδιος στο γυράδικο που ήταν 300μ από το σπίτι μου! :P ), θαυμάζω το κουράγιο σας και την αυτοθυσία σας. Δεν είμαι σίγουρος ότι θα μπορούσα να κάνω ποτέ τέτοια δουλειά... Ακόμη και γκαρσόνι κουτσά-στραβά θα το έκανα.
 



#89541 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 31 March 2020 - 01:10

Γεια σας παιδια, καιρο εχω να γραψω.
Εκπεμπω ακομα απο τα Χανιά.
Οσο για καραντινες και τετοια ισχυει μεχρι ενα βαθμο. Εγω προσωπικα δε σταματησα τις βολτες μου.
Και το σκυλι και τη κοπελια παω να δω. Απλα οκ δε μπλεκω με πολυ κοσμο. Βοηθαει μαλλον που ειμαι αντικοινωνικος.
Και να πω την αληθεια χαιρομαι που η Γη αναπνεει και παλι. Τα ποσοστα ρυπανσης και μολυνσης εχουνε πεσει δραματικα, και αυτο με κανει να σκεφτομαι μηπως ειναι καλο ολο αυτο.
Σιγουρα θα εχουμε τρελα οικονομικα κρασ κλπ αλλα ειλικρινα με δε με ενδιαφερει τοσο οσο ο πλανητης.
Πιο πολυ με ενδιαφερει να ληξουν οι πολεμοι της κουλτουρας, και της θρησκειας.
Ακομα και ο ιος να ηταν πιο φονικος και παλι καλο θα εκανε στον πλανητη(θεριζοντας και μενα).
Ισως θα ηταν για το καλυτερο :)
Απλα οσοι επιβιωσουν εχουν ευθυνη να κανουν τα πραγματα καλυτερα για τις επομενες γενεές.

ΥΓ: Πρεπει να μαθουμε να συνυπαρχουμε με την ιδεα του θανατου.
Οσο και να ακουγεται παραδοξο, ακομα και ο θανατος κατοικει μεσα στη ζωη.


Edited by LethalMike, 31 March 2020 - 01:53.

ezgif.com-resize.gif


#89542 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 31 March 2020 - 12:07

βαριεμαι


wdasa.png


#89543 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 31 March 2020 - 15:10

Πάντως, αυτό που παρατηρώ είναι ότι η Σάρα και η Μάρα ζητάει να μπει στις λίστες, με πιο τρανταχτό παράδειγμα τις εκκλησίες και τις Μονές :dazed:

 

Μα οι εκκλησίες είναι στις πληττόμενες επιχειρήσεις. Δεν χάσανε την πελατεία τους;



#89544 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 March 2020 - 15:42

εγω που ειμαι ντελιβερας τι να πω ρε παιδια

 

Γενικά ντελιβεράδες και οι υπάλληλοι στα super market είναι οι ήρωες της εποχής.

Την 1η εβδομάδα πήγα μία φόρα super market, 8:30 το πρωί, Σάββατο. Πάω στα αλλαντικά και ενώ περιμένω στις ανάλογες αποστάσεις, γέρος που στεκόταν στην ουρά για τα κίτρινα τυριά μανουριάζει

και αρχίζει φασαρία με άλλο γέρο που τον προσπέρασε και πήγε στην ουρά για λευκά τυριά όπως γίνεται πάντα.

Φασαρία του τύπου θα σου κάνω, θα σου ράνω και έλα να τα πούμε έξω να σου δείξω και λέω ρε μλκ είναι που είναι εδώ οι άνθρωποι (οι υπάλληλοι) έχουν το κάθε γιδόπουλο να τους πρήζει.

Τέσπα, την ίδια στιγμή πέρασε άλλος γέρος που φορούσε τη χειρουργική μάσκα κάθετα, με τα λάστιχα να είναι γύρω από το κεφάλι/λαιμό αντί για τα αυτιά. Τρελοκομείο!

Καραπετσοβ πρόσεχε ρε φίλε, πέτατα από το μηχανάκι στην πόρτα και φύγε. :dazed:


rsrGbGx.gif

#89545 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 01 April 2020 - 12:31

και με πηραν να δουλεψω σε ενα μεγαλο στουντιο μεταγλωτισης αλλα λογω του κοροναιου its postponed.


wdasa.png


#89546 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 01 April 2020 - 17:57

λενε για 10 Μαιου να χαλαρωσουν τα μετρα αλλα διαβαζω οτι ανακοινωθηκαν νεα μετρα κυκλοφοριας που θα ισχυσουν μεχρι 31 Μαιου.


wdasa.png


#89547 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 April 2020 - 20:56

Μεχρι φθινόπωρο θα πιασει λογικα ο ϊος, τωρα το μεχρι πότε θα χει μετρα κιη ελλαδα , ποσο θα αντεξει ή θα πει χου κεηρζ ας πεθανουν οσοι δεν ακουνε ή δεν κανουν τεστ ειναι αλλο θέμα.
Ας μη γινουμε αμερικη ή ιταλια μόνο... Υποδομες κιη υγεια παρομοια ισως και χειροτερη εχουμε ως γνωστον ετσι κ σκτασει κατι μαζικό, δεν ειμαστε γ τετοια...κιουτε κινα ειναι εφικτο να γινουμε γ να θεραπευτουν τόσοι


Για την ωρα τρολλαρει το ενα καναλι το αλλο χωρις να χουμε ειδιαιτερα μεγαλο θεμα...
Η παραλία της θεσσ ότι πιο μαγικο...κ εκτος πραγματικότητας

Edited by GhostPrince, 01 April 2020 - 21:01.

フカフカ

#89548 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 April 2020 - 21:07

Είχε κόσμο τελικά ή όχι; Btw δείτε κι αυτό ...

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#89549 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 01 April 2020 - 22:17

.
Σιγουρα θα εχουμε τρελα οικονομικα κρασ κλπ αλλα ειλικρινα με δε με ενδιαφερει τοσο οσο ο πλανητης.
Πιο πολυ με ενδιαφερει να ληξουν οι πολεμοι της κουλτουρας, και της θρησκειας.
Ακομα και ο ιος να ηταν πιο φονικος και παλι καλο θα εκανε στον πλανητη(θεριζοντας και μενα).
Ισως θα ηταν για το καλυτερο :)
Απλα οσοι επιβιωσουν εχουν ευθυνη να κανουν τα πραγματα καλυτερα για τις επομενες γενεές.

ΥΓ: Πρεπει να μαθουμε να συνυπαρχουμε με την ιδεα του θανατου.
Οσο και να ακουγεται παραδοξο, ακομα και ο θανατος κατοικει μεσα στη ζωη.

..είπε ο ποιητής.....


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#89550 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 April 2020 - 23:39

Ειχε στα νορμαλ πλαίσια οπως εχει και αθηνα στους δρομους κ στα παρκα, συνοστησμος οπως δειχνανε στα μονταριζμενα η με πλανα απο περυσυ δεν νομιζω να υπηρχε, παιζουμε για να λεμε οτι εχουμε κιεμεις προβλημα μ φαίνεται ωρες ωρες XD
フカフカ