Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#88306 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 05 March 2019 - 10:05

Πεθανε και ο στεργιου με τα τσουρεκια-κρουασαν!!! ολοι την ιδια μερα!

Πλακα στην πλακα την προηγουμενη μερα ειχε βαλει γκολ ο ραμσευ στο τοτεναμ-αρσεναλ..
Για οσους δεν ξερουν ο ραμσευ ειναι ποδοσφαιριστησ της αρσεναλ και εχει χαρακτηριστει ως το ποδι φτιαρι..καθε φορα (καλα οχι παντα αλλα τις περισσοτερες φορες)που σκοραρει καποιος διασημος πεθαινει.....


                                                                       


#88307 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 March 2019 - 10:54

Είχε γενέθλια ο νουδουκληρονομος γι αυτό έγιναν όλα.


rsrGbGx.gif

#88308 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 05 March 2019 - 11:28

Είχε γενέθλια ο νουδουκληρονομος γι αυτό έγιναν όλα.

μπηκα να το συμπληρωσω γιατι το ειχα ξεχασει να το γραψω και με προλαβες.... 

WELL..

%CE%9F-%CE%9A%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%AC%CE


Edited by vectrapearl, 05 March 2019 - 11:29.

                                                                       


#88309 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 05 March 2019 - 15:32

Πεθανε κ ο Γιάννης Μπεχράκης..

 

https://www.news247.gr/koinonia/giannis-mpechrakis-deka-sygklonistika-kare-toy-thrylikoy-fotoreporter.6699197.html


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#88310 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 05 March 2019 - 19:59

Το υπουργείο εσωτερικών, λέει, προετοιμάζεται ακόμη και για το ενδεχομένο εκλογών με 5 κάλπες, σε περίπτωση που προκηρυχθούν εθνικές εκλογές.

Οι φάκελοι των αυτοδιοικητικών θα είναι λευκοί με σήμανση από έξω, για την διευκόλυνση των υποψηφίων. Ο φάκελος για τις ευρωεκλογές θα είναι χρωματιστός, ενώ αν γίνουν και εθνικές εκλογές ο φάκελός τους θα είναι κι εκείνος λευκός.

Σε αυτό το σημείο θέλω να ευχηθώ καλή δύναμη στη mono :P

Edited by Akihito, 05 March 2019 - 19:59.


#88311 thanos300693

thanos300693

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 05 March 2019 - 20:36

Πάμε κάτι ενδιαφέρον... σας έχει επιρρεασει κάποιος φιλόσοφος που διαβάσατε?

#88312 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 05 March 2019 - 22:10

Δεν ξέρω αν πιάνεται για φιλόσοφος, αλλά one day I will get there:

Youtube Video

phmava.php

#88313 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 March 2019 - 23:32

Πάμε κάτι ενδιαφέρον... σας έχει επιρρεασει κάποιος φιλόσοφος που διαβάσατε?

 

O Πλάτων, ο Σπινόζα και ο Γκράμσι. Τη Σχολή της Φρακφούρτης δεν την έχω και σε πολύ εκτίμηση μετα-πολεμικά. Ο πιο αξιόλογος ήταν ο Βάλτερ Μπέτζαμιν που δυστηχώς αυτοκτόνησε.



#88314 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 06 March 2019 - 03:32

H έλλειψη προόδου μου με φέρνει σε τραγική αμηχανία, αλλά θα συμφωνήσω αναμφίβολα για Πλάτωνα και Μπένγιαμιν. Προσωπικά Καμύ, Κίρκεγκορ και λίγο Μπατάιγ και Φουκώ θα έλεγα, αλλά απέχω τόσο πολύ από μια πλήρη ή βαθειά κατανόηση, που ντρέπομαι που υπάρχω.


O6rrvsU.jpg


#88315 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 07 March 2019 - 17:55

Κανένας, αν και βιωματικά κατέληξα σε μια εξατομικευμένη εκδοχή του στωικισμού.



#88316 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 07 March 2019 - 21:40

Το υπουργείο εσωτερικών, λέει, προετοιμάζεται ακόμη και για το ενδεχομένο εκλογών με 5 κάλπες, σε περίπτωση που προκηρυχθούν εθνικές εκλογές.

Οι φάκελοι των αυτοδιοικητικών θα είναι λευκοί με σήμανση από έξω, για την διευκόλυνση των υποψηφίων. Ο φάκελος για τις ευρωεκλογές θα είναι χρωματιστός, ενώ αν γίνουν και εθνικές εκλογές ο φάκελός τους θα είναι κι εκείνος λευκός.

Σε αυτό το σημείο θέλω να ευχηθώ καλή δύναμη στη mono :P

 

 

Έχω κάνει εκλογές με 3 κάλπες και κόντεψα να αφήσω τα κοκαλάκια μου. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ? Πότε θα μετρηθούν όλες αυτές οι ψήφοι? Θα μετράμε μέχρι τις 12 το μεσημέρι της Δευτέρας όπου πλέον δεν θα έχει σημασία, τυχαία θα λέμε ονόματα κομμάτων και θα βγει το ΚΚΕ τελικά γιατί καλά να πάθουν, να κάνουν μαλακίες και μετά να δω τί θα κάνει ο Κουτσούμπας που θα πρέπει  να μας βγάλει από ΝΑΤΟ και ΕΕ. ~Νταξ παραληρώ αλλά με τρίγκαρες άγρια με τις 5 κάλπες, ε!


xbJ3b2w.jpeg


#88317 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 07 March 2019 - 22:55

@thanos300693 γνώριζες εσύ ότι το πεος της πάπιας ειναι τιρμπουσον-οειδές αριστερόστροφο, ενώ το αιδοίο δεξιοστροφο; Ποιά η θέσις των πολέμιων της εξελικτικής θεωρείας πιστεύεις;


stasou%2520mygdala.jpg


#88318 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 07 March 2019 - 23:23

Μιας και ήλθαν οι εκλογές πλέον δεν ξέρω τι να επιλέξω. Έχετε ιδέα από κάποιο μικρό κόμμα που τουλάχιστον να δείχνει κάτι το διαφορετικό.

 

Βαρέθηκα λασπολογία και λόγια λες και βγήκαν από κασέτα του '80που είχε ο Καραμανλής ο πρεσβύτερος στο walkman του. Πολύ θόρυβος λίγη εμπιστοσύνη.



#88319 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 07 March 2019 - 23:34

Μιας και ήλθαν οι εκλογές πλέον δεν ξέρω τι να επιλέξω. Έχετε ιδέα από κάποιο μικρό κόμμα που τουλάχιστον να δείχνει κάτι το διαφορετικό.

 

Βαρέθηκα λασπολογία και λόγια λες και βγήκαν από κασέτα του '80που είχε ο Καραμανλής ο πρεσβύτερος στο walkman του. Πολύ θόρυβος λίγη εμπιστοσύνη.

ΜέΡΑ25: Λίγος θορυβος, λεπτομερείς προτάσεις.


stasou%2520mygdala.jpg


#88320 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 March 2019 - 15:18

ΜέΡΑ25: Λίγος θορυβος, λεπτομερείς προτάσεις.

Πολύ σαφές στο οικονομικό κομμάτι και ενδιαφέρουσες απόψεις. Well τουλάχιστον δείχνει κάτι το καινοτόμο.

 

Αλλά πιστέυω δεν είναι το μόνο.