Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#87946 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 December 2018 - 16:15

Ακόμη δε ξεκίνησα γυμναστική, παλεύω να χάσω βάρος το minimum είναι 10min τρέξιμο 10 min Περπάτημα και όσες κάμψεις, και κοιλιακούς μπορώ.


6 ώρες περπάτημα και 2.5 ώρες ποδήλατο με άνω των 30 βαθμών κελσίου αν μπορείς. Θα ξανά και κολύμπι 2.5 ώρες αλλά είναι υπερβολικά βαρετό....

#87947 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 03 December 2018 - 16:46

6 ώρες περπάτημα και 2.5 ώρες ποδήλατο με άνω των 30 βαθμών κελσίου αν μπορείς. Θα ξανά και κολύμπι 2.5 ώρες αλλά είναι υπερβολικά βαρετό....

Ξέρω την λύση και ΝΑΙ έρχετε από τα anime:

Youtube Video

 

 

Να ενα παραδειγμα.
Κατι τετοια παθαινω και με τον pc_magas...
Λογω οπτικου ερεθισματος επανω μπαινω σε destruction mode.

Φίλε θες Waifu σου συστήνω την Vanilla ;)

thumb-350-801325.png


Edited by pc_magas, 03 December 2018 - 17:20.


#87948 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 05 December 2018 - 15:54

Εγώ το κόλπο που βρήκα είναι να συνεχίζω να παίρνω κιλά μέχρι να επέλθει η μίτωση, η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχει γίνει ακόμα αλλά που θα πάει θα έρθει.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#87949 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 05 December 2018 - 16:00

Εγώ το κόλπο που βρήκα είναι να συνεχίζω να παίρνω κιλά μέχρι να επέλθει η μίτωση, η αλήθεια είναι ότι δεν μου έχει γίνει ακόμα αλλά που θα πάει θα έρθει.

Θυμαμαι καποτε που ημουν 110...
Τωρα πλεον 75 και δε μπορω να παρω κιλο.


ezgif.com-resize.gif


#87950 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 06 December 2018 - 14:42

Θυμαμαι καποτε που ημουν 110...
Τωρα πλεον 75 και δε μπορω να παρω κιλο.

Clap clap εάν θες να πάρεις κιλά ξέρεις πίτσες σουβλάκια πρωϊ- μεσιμέρι - βράδυ 24/7/365.



#87951 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 06 December 2018 - 15:29

Clap clap εάν θες να πάρεις κιλά ξέρεις πίτσες σουβλάκια πρωϊ- μεσιμέρι - βράδυ 24/7/365.

Αποτι εχω καταλαβει τα ζυμαρικα σε κανουν να παχαινεις.
Ξερεις, αυτες οι πιαταρες που φτιαχνεις σπιτι που μετα απο καθε μπουκια πετας και ενα κιλο τυρι.
Αυτο καθε μερα και αντε γεια. Και μπυρες να μη πινεις, τη μπακα θα την κανεις
Προσωπικα πλεον δε γουσταρω να τρωω μεγαλα γευματα, με κοβει σε ταχυτητα και οξυδερκεια.
Με κανει μαλθακο και να μη θελω να κουνησω.
Το χειροτερο βεβαια ειναι να ξεχνας να φας. Προσφατα μου χε τυχει μετα απο 1μιση μερα να καταλαβω πως δεν εχω φαει τιποτα.
Κατι δε παει καλα :P
Αλλα σιγουρα το προτιμω απο το να τρωω πρωι μεσημερι βραδυ.
Ενα γευμα την ημερα το γιατρο τον κανει περα.
 


ezgif.com-resize.gif


#87952 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 December 2018 - 15:37

Ένα μιλφειγ κάθε τρεις μέρες από Κωνσταντινίδη για μερικούς μήνες, δοκιμασμένη μέθοδος!  :unlucky:


rsrGbGx.gif

#87953 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 06 December 2018 - 21:53

ελα μαζι μου σε μια μπεργκεροεπιδρομη η σε καταδρομικη σε χασαποταβερνα και θα εισαι 10 κιλα βαρυτερος , και ετοιμος να δωσεις υποθηκη το σπιτι σου εννοειτε



#87954 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 07 December 2018 - 19:22

τα ορφανα πορευονται και η χηρες κονομιονται εδω μεσα!!!! ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ...???
βγηκε το trailer για το avengers....!!!! :Crying2:  :Crying2:  :Crying2: 

Youtube Video


Edited by vectrapearl, 07 December 2018 - 19:23.

                                                                       


#87955 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 07 December 2018 - 22:13

ελα μαζι μου σε μια μπεργκεροεπιδρομη η σε καταδρομικη σε χασαποταβερνα και θα εισαι 10 κιλα βαρυτερος , και ετοιμος να δωσεις υποθηκη το σπιτι σου εννοειτε

:hehehe: :hehehe: :hehehe: :kill4u: :kill4u: :kill4u: Να χάσω καμιά 5ρια κιλά να την κάνω ;) για να κρατήσουμε το ισοζύγιο.
 

Το αντίθετο είναι 1 κρουασαν όλο το γεύμα σου την ημέρα και τουλάχιστον 1 ώρα περπάτημα. Πήγα ένα καλοκαίρι Κύπρο για εργασία και γύρισα 3 κιλά αδύνατος.

 

Άσχετο λεκιθήνη πόσο βοηθάει στην απώλεια βάρους;


Edited by pc_magas, 07 December 2018 - 22:14.


#87956 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 08 December 2018 - 19:57

στην πραγματικοτητα για εναν υγιή  ανθρωπο το χασιμο βαρους ειναι κτ απλο αλλα χρειαζεται αρκετη αυτοπειθαρχια

 

η λυση ειναι απλη , πρεπει να τρως λιγοτερες θερμιδες απο οσες καις , αλλα να μην το παρακανεις με το κοψιμο των θερμιδων γτ θα γινει πιο αργος ο μεταβολισμος σου καπου εδω ειναι που μπαινει και η ασκηση στο παιχνιδι και βοηθαει λιγο

 

BTW πισι μανγκα στο μπουτσερς εφαγες τελικα ?



#87957 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 08 December 2018 - 21:08

Ειναι τοσο απλο οσο περιγραφεις ΑΛΛΑ
σε οποια γωνια και να κοιταξεις υπαρχει ενα φαστφουνταδικο που θα σου προσφερει ντοπα σε γευση φαι.
Οποτε ειναι σκληρος ψυχολογικος πολεμος.


ezgif.com-resize.gif


#87958 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 December 2018 - 15:06

BTW πισι μανγκα στο μπουτσερς εφαγες τελικα ?

Ναι έχω φάει δις.

 

Ειναι τοσο απλο οσο περιγραφεις ΑΛΛΑ
σε οποια γωνια και να κοιταξεις υπαρχει ενα φαστφουνταδικο που θα σου προσφερει ντοπα σε γευση φαι.
Οποτε ειναι σκληρος ψυχολογικος πολεμος.

Γι αυτό θέλει πειθαρχεία τάπερ και κριτσίνι.



#87959 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 09 December 2018 - 20:17

ε πες καμια γνωμη , ο λαος ζηταει ριβιου


Edited by Nikolai_Karapetsov, 09 December 2018 - 20:17.


#87960 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 December 2018 - 21:19

Βασικά σε μένα τι είδα ότι δουλεύει και βοηθάει

 

1) Το προφανές, να καις παραπάνω από ότι καταναλώνεις

2) Πρωτεϊνική δίαιτα, όχι τίποτα υπερβολές ούτε σκόνες κλπ, γιαούρτι full λιπαρά, κανά αυγό, κρεατικά και τόνο. Κυρίως για να κρατάς ότι έχεις από μυς γιατί πέρα από το ότι πρέπει να καις παραπάνω από ότι τρως πρέπει να κρατήσεις τους μυς καθώς χάνεις λίπος. Όσους περισσότερο μυς κρατάς τόσο περισσότερες καύσεις έχεις κι άρα τόσες περισσότερες θερμίδες καις.

3) Συντηρητική κατανάλωση υδατανθράκων, κανά τοστ, μακαρόνια χωρίς σάλτσες κλπ  

4) Αποχή από αναψυκτικά, γλυκά και οτιδήποτε με υψηλή συγκέντρωση ζάχαρης. Έτρωγα μέλι αλλά σε κάποια φάση το χα τσακίσει οπότε το κοψα κι αυτό. Επίσης τελευταία έχω περιορίσει και την ζάχαρη, ακόμα και καφέδες πίνω όσο μπορώ σκέτο.

5) Αποχή από πίτσες, παρόλα αυτά λέμε ναι σε σουβλάκι και όσο το δυνατό πιο light μπεργκερ.

 

FINALY 15 μέρες σε ξερόνησο το καλοκαίρι με ένα πακέτο κράκερς όλη τη μέρα και δύο πίτες το βράδυ. Χάνεις το πεντόκιλο για πλάκα!  :riiight:


rsrGbGx.gif