Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#86461 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 10 February 2018 - 17:33

Να δίνεις εξεταστική και όταν ανακοινώνονται οι βαθμοί να παίρνεις παντού 10, εκτός από ένα μάθημα που πήρες 5, επειδή ο καθηγητής ήθελε να κάνει τη διαφορά... :kakaka:

 

Αξία ανεκτίμητη!

 

Σκέψου και τα χειρότερα, θα μπορούσες να είχες κοπεί με 4.7! I cri evri taim! Καλά μια φορά το χω πάθει βασικά, αλλα ήταν γελοιο, βάλε ενα 5 να μη το ξαναδίνουμε έστω ρε σαίνι! Την επομένη το πέρασα με 9 το συγκεκριμένο μάθημα βέβαια, αλλά είναι σαδιστές μερικοί!   :dazed:  :kakaka: Απλά θέλουν να βλέπουν τον κόσμο να υποφέρει! 


フカフカ

#86462 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 10 February 2018 - 19:48

Youtube Video


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#86463 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 February 2018 - 20:28

Σκέψου και τα χειρότερα, θα μπορούσες να είχες κοπεί με 4.7! I cri evri taim! Καλά μια φορά το χω πάθει βασικά, αλλα ήταν γελοιο, βάλε ενα 5 να μη το ξαναδίνουμε έστω ρε σαίνι! Την επομένη το πέρασα με 9 το συγκεκριμένο μάθημα βέβαια, αλλά είναι σαδιστές μερικοί!   :dazed:  :kakaka: Απλά θέλουν να βλέπουν τον κόσμο να υποφέρει! 

 

Σου έχω χειρότερο, να παίρνουν τηλέφωνο 15:30 τελευταία εργάσιμη του χρόνου και να σου λένε ότι έχει χαλάσει τελείως ο εξοπλισμός και θέλουν υποστήριξη.

 

egdQNQ7.jpg

 

Ευτυχώς το γλυτώσαμε το χωσέ.

 

Το θέμα με το 4.7 είναι ότι σαν βαθμός δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Θες να με κόψεις παιχταρά μου, βάλε ένα ωραίο 4 και είμαστε οκ. Και 3 δεν με πειράζει.

Αλλά μην μου χαλάς την ψυχολογία. Έτσι κι αλλιώς αν θα είμαι καλώς στην δουλειά μου θα κριθεί αργότερα όχι από το δικό σου  μάθημα. :madtodeath:


rsrGbGx.gif

#86464 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 10 February 2018 - 20:37

 

 

Το θέμα με το 4.7 είναι ότι σαν βαθμός δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Θες να με κόψεις παιχταρά μου, βάλε ένα ωραίο 4 και είμαστε οκ. Και 3 δεν με πειράζει.

Αλλά μην μου χαλάς την ψυχολογία. Έτσι κι αλλιώς αν θα είμαι καλώς στην δουλειά μου θα κριθεί αργότερα όχι από το δικό σου  μάθημα. :madtodeath:

 

αυτό, πραγματικά!  χίλιες φορές το 3άρι πάρα τέτοια   :golgo:  :kakaka:  


フカフカ

#86465 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 February 2018 - 20:41

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

 

όταν σε κόβουν και σου λένε θέλουν να κρατήσουν ένα επίπεδο στη σχολή.

 

ΤΕΡΛΕΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ! ΜΕ ΑΝΑΒΑΝ ΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΣΕ ΛΕΩ!  :erk:


rsrGbGx.gif

#86466 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 10 February 2018 - 21:48

Σκέψου και τα χειρότερα, θα μπορούσες να είχες κοπεί με 4.7! I cri evri taim! Καλά μια φορά το χω πάθει βασικά, αλλα ήταν γελοιο, βάλε ενα 5 να μη το ξαναδίνουμε έστω ρε σαίνι! Την επομένη το πέρασα με 9 το συγκεκριμένο μάθημα βέβαια, αλλά είναι σαδιστές μερικοί!   :dazed:  :kakaka: Απλά θέλουν να βλέπουν τον κόσμο να υποφέρει! 

Εγώ θα προτιμούσα να με έκοβε, παρά αυτό που έγινε τώρα με τον Μ.Ο. μου να κάνει ελεύθερη πτώση :hahaha: Είχα και κάτι 5αρια από το πρώτο έτος, τα οποία βεβαια άξιζα τότε ( : ) και τώρα προστέθηκε αυτή η βλακεία :sleepy:

 

Δεν ξέρω από τι έκοψε ρε... Παίζει να έκοψε επειδή σε όλες τις ερωτήσεις έγραφα 5 σειρές και αυτός μάς έλεγε να απαντήσουμε όσο πιο λακωνικά γίνεται... Μήπως έκοψε επειδή υπήρχε έντονο υποκειμενικό στοιχείο; Αλλά και πάλι, ας μην ρωτούσε "ποιο θεωρείτε σημαντικότερο γεγονός" κλπ Μήπως έβαλε 5 σε εμένα και σε όλο το δεύτερο γκρουπ επειδή ήμασταν 2ο γκρουπ και όχι πρώτο;;

 

Άβυσσος η ψυχή του καθηγητή που περιμένει ένα εξάμηνο για να πάρει σύνταξη :kakaka:

 

(Μακριά από μαθήματα ιστορίας... Δεν το χώνεψα ποτέ αυτό το μάθημα, ούτε στο σχολείο, ούτε τώρα στο πανεπιστήμιο)



#86467 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 February 2018 - 22:08

Δεν μας λες και την σχολή να έχουμε μια εντύπωση! 


rsrGbGx.gif

#86468 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 10 February 2018 - 23:03

Δεν μας λες και την σχολή να έχουμε μια εντύπωση! 

Ιστορίας και Αρχαιολογίας.



#86469 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 12 February 2018 - 00:30

Ψιτ, κάποιο καλό παιδί ας μου πεί, πότε τελειώνει η εξεταστική;

 

Περιμένω για κάτι καλό και χρειάζομαι ενημέρωση...


Edited by Aki, 12 February 2018 - 00:30.


#86470 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 February 2018 - 00:32

Δες στο site της σχολής σου, η δικιά μου τελείωσε πάντως!  :bath:


rsrGbGx.gif

#86471 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 12 February 2018 - 01:36

Δες στο site της σχολής σου, η δικιά μου τελείωσε πάντως!  :bath:

Ευχαριστώ! Perfect timing! Γι' αυτό και "τώρα" μου ήρθε καλό μαντάτο, έτσι εξηγείται, αφού πήραν να τελειώνουν οι εξεταστικές... 

 

*Kiss* *Hug*

 

I LOVE YOU ALL!!!

 

By the way, i am not a university student myself... (αν και πάω στα πάρτυ του ΑΠΘ και στα πάρτυ γενικότερα ουπς)


Edited by Aki, 12 February 2018 - 01:38.


#86472 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 12 February 2018 - 15:47

Θέλω να μου εξηγήσει ένας άνθρωπος ΓΙΑΤΙ τα περίπτερα δεν έχουν POS. ΓΙΑΤΙ!!!


xbJ3b2w.jpeg


#86473 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 12 February 2018 - 16:51

Θέλω να μου εξηγήσει ένας άνθρωπος ΓΙΑΤΙ τα περίπτερα δεν έχουν POS. ΓΙΑΤΙ!!!

Απλό, απλούστατο. Τα περίπτερα αρχικά, προοριζόταν για αναπήρους πολέμου. Τον παλιό καιρό, οι ανάπηροι δέχονταν ελεημοσύνη, κατά το "ασήμωσε να σου πω τη μοίρα σου και το ριζικό σου"; Καμμία σχέση!

 

Τέλοσπάντων, στην πορεία, γίνανε και τα περίπτερα κλικαδόρικα και μιζαδόρικα, ακριβώς σαν τα ταξί και τα φαρμακεία ένα πράγμα; Καμμία σχέση!

 

Κι οι δικηγόροι μαζί με τους γιατρούς, γκουχ, γκουχ, αρνούνται να βάλουν POS, όπως κάθε ευηπόληπτος περιπτεράς και ψιλικατζής, ας πούμε; Καμμία σχέση!

 

Το σημαντικό είναι η λευκή φοροδιαφυγή, ακριβώς όπως το λευκό ψεμματάκι; Καμμία σχέση!

 

Όλα είναι συμπτώσεις και συγκυρίες... Εκεί που κάποτε όλοι και όλα συνδέονται και είναι σχετικοί, ξυπνάνε ένα ωραίο πρωί αναφωνώντας: "Καμμία σχέση"!

 

MEOOOW


Edited by Aki, 12 February 2018 - 17:00.


#86474 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 February 2018 - 17:01

Ιδού

 

 

Ποιοι πρέπει οπωσδήποτε να έχουν POS – Ποιοι εξαιρούνται

Υποχρεωτικά θα πρέπει να έχουν POS κάποιες κατηγορίες ελεύθερων επαγγελματιών αλλά και ορισμένες κατηγορίες καταστημάτων. Ουσιαστικά πρόκειται για τις επαγγελματικές ομάδες που είναι στην κορυφή της λίστας των… υπόπτων για φοροδιαφυγή. Έτσι στο πρώτο εξάμηνο θα είναι υποχρεωτικά τα μηχανήματα POS για καταστήματα εστίασης, ηλεκτρολόγους, υδραυλικούς, κάποια ελεύθερα επαγγέλματα, κ.λπ.

Μετά μέχρι τέλος του έτους θα προστεθεί μια άλλη ομάδα και η επόμενη ομάδα θα προστεθεί μέχρι τέλους του 2018. Θα υπάρχουν και επαγγελματίες οι οποίοι θα εξαιρεθούν από την υποχρέωση λόγω αναντιστοιχίας κέρδους με προμήθεια τράπεζας. όπως πχ. τα περίπτερα, μικρά καταστήματα τροφίμων, ψιλικατζίδικα, μικρά μπακάλικα κ.λπ.


rsrGbGx.gif

#86475 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 12 February 2018 - 19:50

Καλα, λατρευω τους καθηγητες μου.

"Ερεθίζεις το σαδιστικό μου στοιχείον"

"Την απάντηση στο αν υπάρχει Θεός μόνο ένας Θεός μπορεί να μας τη δώσει"

"Έρχεστε τούβλα, φεύγετε τσιμεντόλιθοι"

Και το επικο που ειχε γραφτεί στον πινακα:

Τι θα γινόταν αν δεν υπήρχε τριβη;
Το έλα να δεις.



Ολα αυτα απο διαφορετικους δασκαλους. Με κανει να θελω να τους αγκαλιάσω.

8J90AKf.jpg

that's a dude!