Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#84526 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 04 March 2017 - 16:40

Είχα δει μια παρουσίαση για την αυτόνομη οδήγηση. Είναι κοντά στο να τελειοποιηθεί και είμαι σίγουρος οτι στο νερό σε 10 χρόνια θα χρησιμοποιούν οι περισσότεροι στην Αμερική. Στην Ελλάδα θα αρχίσει αμυδρά να εφαρμόζεται σε καμιά 20αριά χρόνια because ελλαδάρα. όπως και να έχει η αυτόματη οδήγηση είναι προφανώς πρόγραμμα.  Αυτό με λίγα λόγια σημαίνει οτι θα είναι τέρμα δύσκολο να φτιαχτεί, όχι μόνο επειδή εξαρτάται η ζωή του ανθρώπου απ' αυτό και μπορεί ένα bug να παίξει και να γίνει χοντρή βλακεία, αλλά επειδή ακριβώς θα είναι ένα σύνολο προγραμμάτων με πολλές μεταβλητές που θα πρέπει να είναι δυναμικό ως προς τις αλλαγές της διαδρομής, τις κίνησεις και των διάφορων ερεθισμάτων που θα παίρνει το αυτοκίνητο απο το περιβάλλον, θα είναι δύσκολο να προβλέψεις όλα τα bugs που πρόκειται να συμβούν σε ένα τέτοιο σύνολο προγραμμάτων.



#84527 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 05 March 2017 - 17:22

Το ότι τα αυτοκίνητα θα πάνε μόνα τους, δε μας εμποδίζει σε τίποτα να είμαστε ακόμη, η πρώτη χώρα σε τροχαία στην Ευρώπη. Εδώ ήμασταν η πρώτη χώρα σε τροχαία, όταν δεν είχε εφευρεθεί το αυτοκίνητο, καν! Τροχαίο ατύχημα με άμαξα, έχετε ξανακούσει; Ένας από τους πιο γνωστούς ποιητές μας στη νεότερη ιστορία, το 1885, σακατεύτηκε από τέτοια φάση.

 

Ίσα ίσα που όσο πιο πολύ εξελίσσεται η τεχνολογία, τόσο πιο πολύ δεν θα νιώθουμε και θα τη χρησιμοποιούμε λάθος. Τουλάχιστον εδώ μεριά.

 

Για το δυστύχημα, τραγικό. Τόσο για την οικογένεια του θύτη, όσο και για του θύματος. Σπάνιος χαρακτήρας ο τραγικός πρώην οικογενειάρχης, που ζήτησε μέχρι να μην κακολογούν τον κάγκουρα που έτρεχε.


Edited by Aki, 05 March 2017 - 17:27.


#84528 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 05 March 2017 - 18:23

Προσωπικά όσο αφορά την Οδική ασφάλεια πιστεύτω πρέπει να παραδειγματιστούμε απο την Ιαπωνία. Νομίζω έχουν παιδεία σε ότι αφορα το βολάν.



#84529 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 05 March 2017 - 20:25

 Εδώ ήμασταν η πρώτη χώρα σε τροχαία, όταν δεν είχε εφευρεθεί το αυτοκίνητο, καν! Τροχαίο ατύχημα με άμαξα, έχετε ξανακούσει;

 

 

Dude.. ατυχηματα με αμαξες συνεβαιναν συνεχεια παντου. οχι μονο εδω περα
 

 στις ΗΠΑ ειδικα μπορεις να βρεις το λιγγοτερο καμια 300αρια ατυχηματα με αμαξα στα τελη του 19ου αιωνα


Edited by The Tragic Prince, 05 March 2017 - 20:28.


#84530 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 05 March 2017 - 20:45

Προσωπικά όσο αφορά την Οδική ασφάλεια πιστεύτω πρέπει να παραδειγματιστούμε απο την Ιαπωνία. Νομίζω έχουν παιδεία σε ότι αφορα το βολάν.

 

αν οχι απο την ιαπωνια ΣΙΓΟΥΡΑ απο την Γερμανια που ειναι και πιο κοντα.



#84531 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 10 March 2017 - 17:53

Youtube Video


header.jpg?t=1485907896


#84532 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 March 2017 - 22:37

Δυστύχημα στην Θήβα, έχετε να πείτε τίποτας. Τουλάχιστον τραγικό!

 

Χαμός και στην κηδεία. Κίνηση και  αστυνομία στην Αγία Σκεπή.



#84533 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 March 2017 - 00:17

Kombo breakerrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#84534 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 22 March 2017 - 18:54

I'll leave this here

Youtube Video



2bbd14fc.jpg


#84535 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 22 March 2017 - 21:52

Ίσως να ζήσουμε ιστορική στιγμή στην ιστορία του δυτικού κινηματογράφου και δούμε για πρώτη φορά μια decent μεταφορά από manga. :P Που ξέρεις καμιά φορά, για κάποιο λόγο έχω αποκτήσει expectations πάντως.  Αν μη τι άλο θα δούμε σίγουρα μια προσεγμένη παραγωγή. oλσο netflix <3

Εντομεταξύ πέθανα όταν έμαθα ότι επέλεξαν για τον ρόλο του L, τον Keith Stanfield. Μιλάμε για ένα χαρακτήρα που ναι πιο λευκός  κιαπτό γάλα ξέρω γω,, η ειρονία η ίδια.  :zombie:


フカフカ

#84536 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 24 March 2017 - 00:49

Γεια σας φίλοι επέστρεψα. Επίσης πολύ αμφιβάλλω ότι θα είναι καλό το movie του DN sorry :/



#84537 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 March 2017 - 09:40

Welcome άντε μπας και μαζευτούμε!  :gn2:


rsrGbGx.gif

#84538 november27

november27

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 24 March 2017 - 11:22

Ο μόνος τρόπος να (κατα την γνώμη) να βγεί η DN movie "καλή" είναι να έχει "διαφορετικό" story απ το manga/anime,δλδ να υπάρξει άλλη πλοκή απ αυτές που έχουμε δει ως τώρα( και στην ιαπωνική real action movie υπήρχαν πολλές διαφορές απ το original story ).

 

Ό,τι και να κάνουν πάντως το Anime/Manga δεν το ξεπερνάν( το Manga το θεωρώ καλύτερο/πιο tragic ending-γνώμη μου:P).

 

Το Gantz 0 (η καινούργια 3D movie) μέτρησε πολύ,και δεν το περίμενα..



#84539 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 March 2017 - 19:10

Από την μία είναι παραγωγή του netflix οπότε θα είναι κάπως καλύτερη από τις αντίστοιχες Ιαπωνικές αλλά βλέπωντας το trailer μου έκανε λες και βλέπω κάποια young adult ταινία. Οκ, ναι το περιεχόμενο μπορεί να ταιριάζει δημογραφικά αλλά ρε γμτό τον L μόνο Ιάπωνα μπορώ να τον φανταστώ!


rsrGbGx.gif

#84540 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 March 2017 - 20:56

In other newzzz

 

http://luben.tv/stream/108941

 

swrras-bodyb-mesa.jpg


Edited by Hazuki, 29 March 2017 - 20:57.

rsrGbGx.gif