Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#84511 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 21 February 2017 - 22:34

NIBL το καλύτερο κανάλι στο Αι Ερ Σι
Θα βρείτε τα πάντα.

Στα Χανιά είδα μια αφίσα για ανταλλαγές κόμικς κάτα κύριο λόγω. Κριμα που τα εχω όλα στην Αθήνα XD



#84512 Arata_Wataya

Arata_Wataya

    Starting...

  • Members
  • 18 posts

Posted 21 February 2017 - 22:48

NIBL το καλύτερο κανάλι στο Αι Ερ Σι
Θα βρείτε τα πάντα.

Σε ποιό σέρβερ;



#84513 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 February 2017 - 22:43

 

 

Σε ποιό σέρβερ;

στο rizon φυσικα ;)
 

 

 

Στα Χανιά είδα μια αφίσα για ανταλλαγές κόμικς κάτα κύριο λόγω. Κριμα που τα εχω όλα στην Αθήνα XD

Ναι αλλα λεω για ανιμε.
Μπράβο που τα έχεις όλα :P
Εγω δεν εχω τιποτα.


Edited by LethalMike, 22 February 2017 - 22:46.

ezgif.com-resize.gif


#84514 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 23 February 2017 - 01:08

στο rizon φυσικα ;)
 
Ναι αλλα λεω για ανιμε.
Μπράβο που τα έχεις όλα :P
Εγω δεν εχω τιποτα.


μα το ξερω οτι δεν εχει να κανει με anime εγω απλα το ανεφερα, επίσης προφανως και δεν εχω ολα τα κομικς, απλά όσα έχω τα έχω στην αθήνα XD. Επι της ευκαιριας εχω μια εντυπωση οτι τα manga μετρανε σαν κομικς κατα καποιον τροπο.

#84515 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 24 February 2017 - 17:56

Youtube Video


header.jpg?t=1485907896


#84516 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 24 February 2017 - 21:59

C5c8nucWcAAyhAJ.jpg


Edited by Aki, 24 February 2017 - 22:00.


#84517 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 25 February 2017 - 10:45

Ώρες ώρες χαίρομαι που δεν έχω τηλεόραση μάγκες. Πραγματικά η τρομοκρατία που ασκείται από τα ΜΜΕ είναι τραγική.
Βλέπω κάθε μέρα μούρες μέχρι το πάτωμα. Γιατί ρε παιδιά; Γιατί πρέπει να αφήνουμε τα στόματα αυτών να κάνουν την ψυχολογία μας άνω κάτω;
Γιατί αφήνουμε τα λόγια τους να μας λένε τι μπορούμε και τι δεν μπορούμε να κάνουμε και να καταφέρουμε.
Κάθε μέρα που ξυπνάς σε αυτόν τον γαμωπλανήτη είναι ευλογία, αλλά έχουμε σταματήσει να εκτιμάμε τα βασικότερα όλων.
Το φαγητό, τη στέγη και την αγάπη των δικών μας και ας μην είναι και οι 2 ακόμα εδώ, ξέρουμε ότι η αγάπη τους μας λούζει από παιδιά.

Οπότε ξεσκαλώστε, όσοι παλεύουν με κατάθλιψη το καλύτερο που έχουν να κάνουν να πετάξουν τα πρεζόχαπα και να πάνε μια βόλτα.
Όσοι παλεύουν με συναισθηματική απογοήτευση καλό θα ήταν να βρουν την δύναμη να κάνουν καλό στον εαυτό τους και να καταλάβουν ότι τα συναίσθηματα που δεν αντάλλαξαν δεν ήταν τρόπος να γεμίζουν τις τρύπες τους.
Το μύνημα της ημέρας γενικά;
ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ! ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΤΕ!

Με συγχωρείτε για το πρήξιμο αλλά με ξέρετε και αυτό είναι το μύνημα της ημέρας!


ezgif.com-resize.gif


#84518 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 February 2017 - 23:39

Δυστύχημα στην Θήβα, έχετε να πείτε τίποτας. Τουλάχιστον τραγικό!


rsrGbGx.gif

#84519 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 01 March 2017 - 18:01

Δυστύχημα στην Θήβα, έχετε να πείτε τίποτας. Τουλάχιστον τραγικό!

Ναι, η ταχύτητα σκοτώνει. :P


ezgif.com-resize.gif


#84520 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 01 March 2017 - 20:38

Ναι, η ταχύτητα σκοτώνει. :P

 

Ερεύνες έχουν δείξει οτι δεν σκοτώνει η ταχύτητα, το να μείνεις ξαφνικά στάσιμος σε σκοτώνει. Αδράνεια λέγεται :D



#84521 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 March 2017 - 09:16

Νταν νταν, η βλακεία σκοτώνει. Έπρεπε δηλαδή να τρέχει με 250+ για να φτάσει στην Αράχωβα. Συνήθως το μέρος που πάμε παραμένει στη θέση του χιλιάδες χρόνια τώρα, γιατί βιάζεσαι!


Edited by Hazuki, 02 March 2017 - 09:17.

rsrGbGx.gif

#84522 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 02 March 2017 - 15:40

Ο παππους μου ελεγε "Παω αργα γιατι βιαζομαι" ;)



2bbd14fc.jpg


#84523 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 02 March 2017 - 15:51

Νταν νταν, η βλακεία σκοτώνει. Έπρεπε δηλαδή να τρέχει με 250+ για να φτάσει στην Αράχωβα. Συνήθως το μέρος που πάμε παραμένει στη θέση του χιλιάδες χρόνια τώρα, γιατί βιάζεσαι!

Γιατι φιλε μου ολοι εχουμε συνηθειες που μπορει να αποβουν μοιραίες και συνεχιζουμε να τις κάνουμε γιατί είναι η δόση μας, είναι το ναρκωτικο μας.
Αυτού του ανθρώπου ήταν η ταχύτητα. Το ήξερε, έστρωσε όπως κοιμήθηκε.


ezgif.com-resize.gif


#84524 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 04 March 2017 - 15:28

Ακιρο, παίζει να εχει κανεις διαθεσιμο invite για asiantorrents , Avistaz...
フカフカ

#84525 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 04 March 2017 - 16:08

Also κάνοτνας νοητικό άλμα απο το παραπάνω offtopic ακόμη το δυστήχημα είναι απόδειξη ότι:

  • Όποιος και να είσε ο χάρος θα σε πάρει.
  • Ο χάρος είναι ο μόνος που δεν παίρνει φακελάκι.

 

Ερεύνες έχουν δείξει οτι δεν σκοτώνει η ταχύτητα, το να μείνεις ξαφνικά στάσιμος σε σκοτώνει. Αδράνεια λέγεται :D

Όντως ακόμη και όταν πέσεις από ψηλό κτίριο όσο πέφτεις ζεις όταν φτάσεις στο έδαφος και σταματήσεις πεθαίνεις. Εξ' ου και πολοί κασκαντέρ σε άλματα από κτήριο πέφτουν σε ένα στρώμα που κατά την πτώση ξεφουσκώνει προκειμένου να επιβραδύνει ομαλά την πτώση.

 

Τέλος για κάτι τέτοια ο Ιαβέρης έχει δίκιο.

 

Τέλος για κάτι τέτοια έυχομαι να βγει μια μέρα νωρίτερα η αυτόνομη οδήγηση. Εάν θες να τρέχεις να υπάρχονυ πίστες και να οδηγάς καθαρά από σπορ. Για όλα τα άλλα να κανονίζει το αυτοκίνητο μόνο του.