Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#84556 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 April 2017 - 17:49

Well ας πω τι κατάλαβα εως τώρα με όσο ποιο ανόητες λέξεις.
 
1. Όποιος και εαν ανέβει ΑΠΟΚΛΕΙΤΕ να αφέρει ανάτπυξη. Η ανάπτυξη θέλει φόρους χαμηλούς πράγμα που ΔΕΝ θα γίνει.
2. Δεν ξέρουε εμείς σαν λαός τι θέλουμε. Δηλαδή ΠΟΤΕ δεν καθόμαστε να αναλύσουμε να δούμε τι στο καλό συμβαίνει και ποια θα ήταν η καλύτερη πολιτική.
3. Τέλος η διαπραγματευη αυτή καθ αυτή σημαινεί ότι άλλοι κάνουν κουμάντο θες δεν θες.
4. "480€ συν ΙΚΑ", "part time ή σπαστό (βλ. ελαστική εργασία ~sic~)" > Δεν συμβαίνει ήδη?
5. "για αρχή define ανάπτυξη" = Offshore, λεφτά, αγρότες με porche. Πιστεύω αυτό θέλουμε, πως ο Παπανδρέου ο Sr. και Σιμήτης είχε πλειοψηφία? (Ακόμα δεν συμβαίνει μερικώς στην Κύπρο; Κάτι μου λέει πως ναι αλλά που τα βρίσκουν λεφτά τα άτομα;)


Από τη μία η χώρα έχει υπογεννητικότητα και από την άλλη η ανεργία στους νέους είναι στα ύψη.
Και μετά μας διατυμπανίζουν πως χάρη στους μετανάστες σωζώμαστε. Ενώ όλα αυτα έχουν καταρρεύσει στην Ευρώπη και εμείς θεωρούμε παρωχημένες απόψεις ως μελλοντικούς στόχους.

#84557 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 April 2017 - 15:33

Για πρώτη φορά αγόρασα κάτι στο comicdom. Τσίμπησα το πρώτο τευχάκι του manga που έχει βγάλει ο skullkaizer και ένα print από μία κοπελιά με το Eva απο το nge. Επίσης πολύ καλή έκθεση για retro games.
rsrGbGx.gif

#84558 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 10 April 2017 - 02:59

Έλα ρε Aki τι λαϊκισμοί είναι αυτοί, ενώ οι κουστουμάτοι και οι σοβαροί που ήταν δεκαετίες τα πήγαν καλύτερα.  :wet2:

arkas_skitso_2104.jpg


Edited by Aki, 10 April 2017 - 02:59.


#84559 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 April 2017 - 08:56

Καλό.


rsrGbGx.gif

#84560 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 10 April 2017 - 10:13

Για πρώτη φορά αγόρασα κάτι στο comicdom. Τσίμπησα το πρώτο τευχάκι του manga που έχει βγάλει ο skullkaizer και ένα print από μία κοπελιά με το Eva απο το nge. Επίσης πολύ καλή έκθεση για retro games.

στο comicdom γενικα τα τελευταια χρονια αγοραζω..
1ον.απο την ανουμπις..ετσι και φετος τσιμπισα το marvel zombies που το ηθελα καιρο..
2ον.απο την giganto..o Τασος Παπαιωαννου και ο Ηλιας Κυριαζης κανουν εξαιρετικη δουλεια αλλα φετος που πηγα δεν ειχε κατι να παρω μιας και τα ειχα ολα...

φετος ειχα παει αποφασισμενος να ψαξω για πληροφοριες σχετικα με ενα κομικ με ελληνικους σουπερ ηρωες και μπας και καταφερνα να βρω τα 6-7 τευχη που βγηκαν ολα και ολα αλλα ματαια.......αυτο το πραγμα με το comicdom αρχιζει να γινεται ανυποφορο...
η περιοχη ειναι εντελος μη πρακτικη..παρκινγκ 0
ο χωρος πολυ απλα δεν κανει πια....παρα πολυ κοσμος παλι 0 εξαερισμος 0 κλιματισμος η μποχα απαλευτη και και για ολα αυτα ο κοσμος ειχε νευρα με αποτελεσμα να σπρωχνουν και να βριζουν(οχι αδικα κατα την γνωμη μου)
αποτελεσμα?εκατσα μαξ 3 τεταρτα(τοσο αντεξα)αγορασα οπως οπως οτι ηθελα απο εκει που ηξερα δεν ειδα κανενα αλλο περιπτερο εκανα μια γυρα για να ξαναβγω στην εξοδο και κατεβηκα στο γκαζι που ειχε την εκθεση vintage toys bazzar και ξεφραγκιαστικα μιας και λογο ηλικιας ηταν παραδεισος για μενα εκει...φαν φακτ η ΛΕ.ΦΙ.Κ. αντι να ειναι στο comicdom ηταν στην εκθεση  στο γκαζι και μπραβο τους...

 

καταλαβαινω οτι γινεται εκει γιατι λογικα ο χωρος τους δινετε δωρεαν και ετσι δεν εχει εισιτηριο εισοδου αλλα δεν γινεται αλλο....γνωμη μου ειναι οτι με λιγο ψαξιμο θα μπορουσαν να βρουν εναν χωρο ποιο ανθρωπινο και ας βαλουν ενα εισιτηριο...δεν θα τους πει κανεις τιποτα....η vintage toys ηταν στο γκαζι και εδινες ενα  3ευρω και για τις 3 μερες μαζι..και δοξα τον θεο επειδη παλιοτερα ειχα ασχοληθει με στησιμο εκθεσεων και τα σχετικα εχω συνεργαστει πολες φορες με την τεχνοπολη και ειναι αρκετα εξυπηρετικοι και ο δημος κανει κρα για τετοια event....

απο την αλλη εχουμε το athenscon που καθε χρονο γινεται και καλυτερο και μεγαλυτερο και με ενα 10αρικο το 2ημερο φετος ειχε 3πλασιο κοσμο απο περυσι ειναι ανετα και οταν πηγα καποια φαση κοιταξα το ρολοι μου και ειμουν εκει 4 ωρες και δεν το ειχα καταλαβει

εγω προσωπικα θα το σκεφτω πολυ για του χρονου για το comicdom μιας και στο athenscon ειναι 1000 φορες καλυτερα


Edited by vectrapearl, 10 April 2017 - 10:45.

                                                                       


#84561 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 April 2017 - 10:34

Επειδή την είχα ψιλιαστεί τη δουλειά και γενικά ποτέ δεν έχω κάτσει πάνω από 1 1/2 ώρα πήγα νωρίς το Σάββατο, είχα ξυπνήσει κι από τις 7 το πρωί οπότε 11 που έφτασα ήταν μια χαρά.

Μόλις είχε αρχίσει να έρχεται κόσμος αλλά γενικά δεν γινόταν χαμός οπότε δεν υπήρχε η ανάλογη μπόχα. Νομίζω ότι πλέον το bazaar θα πρέπει να μεταφερθεί κι αυτό στο Γαλλικό Ινστιτούτο μιας και που εκεί υπάρχουν άπειρες αίθουσες και χώροι.

Τώρα κι εσύ πολλά ζητάς ρε ψιλέ μου!  :chigau:  Κέντρο και πάρκινγκ δεν ταιριάζουν, αν θες μπορείς να το αφήσεις σε χώρους που υπάρχουν γύρω γύρω αλλά δεν ξέρω τι χρεώνουν.

Θα μου πεις για τις μέρες του con θα μπορούσαν να κάνουν καμιά συμφωνία και να έχουν χαμηλό κόμιστρο σε κάποιο χώρο για να εξυπηρετήσουν τον κόσμο.

 

Btw φέτος πέραν του skullkaizer είδα και μερικά ακόμα παιδιά με manga-ish δουλειές αλλά προτίμησα του skullkaizer γιατί μου θυμίζει κάτι από Blame! Δεν είδα πουθενά τον SWA με το δικό του, που σαι ρε χαμένο κορμί, απάντα!  :redcard2:


rsrGbGx.gif

#84562 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 10 April 2017 - 10:57

Επειδή την είχα ψιλιαστεί τη δουλειά και γενικά ποτέ δεν έχω κάτσει πάνω από 1 1/2 ώρα πήγα νωρίς το Σάββατο, είχα ξυπνήσει κι από τις 7 το πρωί οπότε 11 που έφτασα ήταν μια χαρά.

Μόλις είχε αρχίσει να έρχεται κόσμος αλλά γενικά δεν γινόταν χαμός οπότε δεν υπήρχε η ανάλογη μπόχα. Νομίζω ότι πλέον το bazaar θα πρέπει να μεταφερθεί κι αυτό στο Γαλλικό Ινστιτούτο μιας και που εκεί υπάρχουν άπειρες αίθουσες και χώροι.

Τώρα κι εσύ πολλά ζητάς ρε ψιλέ μου!  :chigau:  Κέντρο και πάρκινγκ δεν ταιριάζουν, αν θες μπορείς να το αφήσεις σε χώρους που υπάρχουν γύρω γύρω αλλά δεν ξέρω τι χρεώνουν.

Θα μου πεις για τις μέρες του con θα μπορούσαν να κάνουν καμιά συμφωνία και να έχουν χαμηλό κόμιστρο σε κάποιο χώρο για να εξυπηρετήσουν τον κόσμο.

 

Btw φέτος πέραν του skullkaizer είδα και μερικά ακόμα παιδιά με manga-ish δουλειές αλλά προτίμησα του skullkaizer γιατί μου θυμίζει κάτι από Blame! Δεν είδα πουθενά τον SWA με το δικό του, που σαι ρε χαμένο κορμί, απάντα!  :redcard2:

κοιτα λογο δουλειας μπορουσα να παω σαββατο κατα τις 4-5 και ετσι εκανα..κυριακη επεσε ακυρο απο γυναικα και παιδι που μεταξυ μας δεν φταινε και σε τιποτα να πληρωνουν την nerdουλια μου..που ναι μεν την εχουν και αυτοι σε εναν βαθμο αλλα εγω παιζω σε πολυ ποιο high levels :8): 
για το παρκινγκ θα συμφωνησω οπως το λες...και περυσι και προπερσι πηγα με μετρο και ηταν μια χαρα αλλα υπαρχουν και φορες που οπως το σαββατο ειχα πολυ περιορισμενο χρονο οποτε επρεπε να παρω αμαξι..

το γελιο ειναι οτι εχω την γυναικα του κολλητου μου που ειναι δασκαλα στην ελληνοαμερικανικη και προσφατα συζηταγαμε και μου ειχε πει οτι ειναι μεγαλο μανικι και για αυτους οταν γινετε η εκθεση....σκεψου οτι η αιθουσα της ειναι με προκατ τοιχους και την πεμπτη εφυγε 11 την νυχτα γιατι την ξυλωσε αυτη(!!!!).δηλαδη θρανια καρεκλες τοιχοι ζωγραφιες(κανει σε παιδακια μαθημα)πινακες...ολα πηγαν αποθηκη χωρις καμια βοηθεια απο τους διωργανωτες για να ανοιξει ο χωρος εκει κατω απο την σκαλα στο ισογειο...και μετα ηρθαν τα παιδια της εκθεσης για να στησουν...και γενικα απο οτι εμαθα τουλαχιστων οι εργαζομενοι στην ελληνοαμερικανικη βλαστημανε καθε χρονο τετοια εποχη...

 


                                                                       


#84563 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 10 April 2017 - 22:51

Ακόμα ντε μάτατε να κάνετε εκτέσεις εκεί στο Ελλάντα;   :mafia:  


stasou%2520mygdala.jpg


#84564 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 10 April 2017 - 23:33

Κάτσι κιεσι έκουμε ντοκουμέντα κασελ φέτος. μην μας αντικις


フカフカ

#84565 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 11 April 2017 - 13:01

Τι γίνεται; Έρχεται πάσχα και μας εμφανίζεται και η ομογένεια τώρα;



#84566 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 April 2017 - 16:06

Έχουμ survivor ri! :8):


rsrGbGx.gif

#84567 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 11 April 2017 - 18:03

Έχουμ survivor ri!  :8):

 

Κλαίω! 


Edited by LethalMike, 11 April 2017 - 18:03.

ezgif.com-resize.gif


#84568 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 11 April 2017 - 18:12

Youtube Video


#84569 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 11 April 2017 - 19:19

Υπενθυμίζω πως και φέτος όποιος δεν θέλει την μαγειρίτσα του, μπορεί να μου την στείλει ταχυδρομικώς.

 

Όπως πάντα, τα έξοδα αποστολής δικά μου, τα έξοδα πιθανής νοσηλείας μου δικά σας.


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#84570 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 April 2017 - 19:37

Έχεις site με κριτικές μαγειρίτσας και σε ενδιαφέρει τόσο πολύ!  :dazed:

Δεν είχαμε ένα θέμα με μαγειρίτσα και ποιος την σιχαίνεται ή κάτι τέτοιο;  :beaten:


Edited by Hazuki, 11 April 2017 - 19:37.

rsrGbGx.gif