Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Aλ Τσαντιρι Νιουζζζζζ


  • Please log in to reply
135 replies to this topic

Poll: Τι αποψη εχετε για την εκπομπη? (103 member(s) have cast votes)

Τι αποψη εχετε για την εκπομπη?

  1. Τα σπαει χαλαρα και εχει πολυ γελιο!!! (68 votes [65.38%])

    Percentage of vote: 65.38%

  2. Και αυτος τα ιδια κανει και καθολου δεν τον παω! (27 votes [25.96%])

    Percentage of vote: 25.96%

  3. Τι ειναι αυτο ρε σεις ποτε παιζει?/ Δεν ασχολουμαι! (9 votes [8.65%])

    Percentage of vote: 8.65%

Vote Guests cannot vote

#31 Boss

Boss

    Bakemono

  • Members
  • 231 posts

Posted 04 November 2007 - 23:48

ναι καλα καλα κρυφολαζοπουλικοι ολοι σας! LOL!


Εκτός από το "Τα σπάει χαλαρά και έχει πολύ γέλιο!!!" το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι προτιμώ τα anime από οποιοδήποτε πρόγραμμα της τηλεόρασης. Και αφού δεν με ενοχλεί η εκπομπή του , τι παραπάνω να γράψω;


OFF TOPIC: (προς anime.gr team) πάνω σ' αυτό (γενικά για τις δημοσκοπήσεις) έχω μια απορία:

Πως γίνεται σε άλλες να μπορούμε να δούμε ποιοι ψηφίζουν και σε άλλες (π.χ. εδώ) να μη μπορούμε;
Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#32 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 04 November 2007 - 23:54

Τι ειναι αυτο ρε σεις ποτε παιζει?/ Δεν ασχολουμαι! Posted ImagePosted ImagePosted Image 8,00%


???????????????????????????????????
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#33 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 04 November 2007 - 23:57

Αυτοί που δεν ξέρουν πιθανότατα και το Κανάλι ή κάποιοι που Pollαραν για πλάκα..
Πίσω απο τα πιο όμορφα όνειρα σου κρύβεται ο χειρότερος σου εφιάλτης....
Aπλά ζήσε τα όνειρα και περίμενε τον Εφιάλτη...
Posted Imagehttp://s1.metaldamage.gr/c.php?uid=21661
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=26806
http://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=34457

#34 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 05 November 2007 - 00:03

OFF TOPIC: (προς anime.gr team) πάνω σ' αυτό (γενικά για τις δημοσκοπήσεις) έχω μια απορία:

Πως γίνεται σε άλλες να μπορούμε να δούμε ποιοι ψηφίζουν και σε άλλες (π.χ. εδώ) να μη μπορούμε;

Όταν κάποιο μέλος δημιουργεί ένα poll στις επιλογές που έχει υπάρχει και μία που λέει αν επιθυμεί να φαίνονται τα ονόματα αυτών που ψηφίζουν η όχι.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#35 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 05 November 2007 - 00:05

κρημα δεν το ηξερα.
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#36 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 05 November 2007 - 00:08

Αρχηκα ο Ανουγιαμα ειναι σουπερ βλασφημος, η καλυτερη σατυρα του κοσμου ειναι η αρχαια ελληνικη βλεπε Αρηστοφανης μερια, το πως διαολο εχουμε φτασει σημερα να τρωμε στη μαπα τις δηθεν τεχνες των ξενων και να τις εκθιαζουμε και να τις αντιγραφουμε ειληκρηνα δεν το καταλαβαινω, νταξει κατα καιρους , μαλλον παλιους καιρος οι ευρωπαιοι ανεπτυξαν πολυ καλη ποιοτητα πχ στη μουσικη(κλασσικη μουσικη) και οι Αμερηκανοι επισης (jazz) αλλα σημερα εγω παντου βλεπω σκουπιδια, και βλεπω να αποθεωνουμε τα λιγοτερο σκουπιδια στον κοσμο αυτο.

Εγω πιστευω οτι στο φορουμ υπαρχει μια φιλλοσοφια σνομπαριας στα ελληνικα προιοντα σε οποιοδηποτε επιπεδο, και επισης οσον αφορα τον Λακη δεν πιστευω οτι ειναι ευκολο αυτο που κανει αν ηταν θα μπορουσε να το κανει ο καθενας και να υπαρχει και ανταγωνησμος(πχ τα τελευταια επεισοδεια του ΑΜΑΝ που ειναι βλακειες ή ο Μιτσιχωστας που απετυχε γρηγορα μιας και κορεστηκε γρηγορα διαφορετικες προσεγκησεις στη σατυρα πανω στα δρωμενα βεβαια...), θεωρω οτι η σατυρα ειναι μια μεγαλη μορφη τεχνης και ανεκαθεν στυρηζοταν στα ευτραπελα αυτου του κοσμου για να κανει τον αλλον να γελασει.


Μερικές φορές νομίζω ότι τα λές επίτηδες για να μας κάνεις να γελάσουμε:hahaha:

1:Πράγματι,η σάτυρα είναι κάτι που ξεκίνησε απ' την Ελλάδα.ΌΜΩΣ δεν μιλίσαμε για τι σάτυρες που γραφτήκανε πριν από 2000+ χρόνια αλλά για τις σημερινές.

2.Επέτρεψε μου αφότου έχω διαβάσει τα περρισσότερα ποστς που έχεις κάνει,να πιστεύω ότι η σχέση σου με την τέχνη είναι τόση όση η σχέση που έχει ο σολωμός με το γαλακτομπούρεκο και τα διαστημόπλοια του Λιακόπουλου,δλδ ανύπαρκτη.Η τέχνη δεν χωρίζεται παρά καταχραστηκά σε ελληνική,αμερικάνικη,μογγολέζικη,κτλ.Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!!Ψάξε λίιιιιιιιγο παραπάνω να δείς πόσα αξιόλογα,ή έστω ενδιαφέροντα έργα βγαίνουν απ' το εξωτερικό.Η Ελλάδα έχει μικρότερη και λιγότερο αξιόλογη παραγωγή καθαρά λόγω έλλειψης παιδείας,δεν είπε κανείς ότι οι Έλληνες είναι λιγότερο ικανοί.

3.Εξαρτάτε το ελληνικό προιόν.Αμφισβήτισε κανείς την αξία που έχει ας πούμε το ρεμπέτικο?Ή μήπως μίλησε κανείς για τα ποιήματα του Καβάφη?Όχι.Επειδή όμως ο Λαζόπουλος είναι έλληνας δεν σημαίνει ότισυγκρίνεται με αυτά ή κάνει και κάτι το αξιόλογο.

4.Νομίζω σου απάντησαν προηγουμένος σε αυτό.Το δύσκολο είναι να κλείσεις τη τηλεόραση,όχι να γελάς με τις μπούρδες που δείχνει.
Posted Image

#37 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 posts

Posted 05 November 2007 - 00:13

Πρωτα απ ολα εχω μια απορια, πως γινεται τα μισα ποστ να μην γουσταρουν την εκπομπη και στην δημοσκοπηση να εχουν μονο 17%...ε?

Αρχηκα ο Ανουγιαμα ειναι σουπερ βλασφημος, η καλυτερη σατυρα του κοσμου ειναι η αρχαια ελληνικη βλεπε Αρηστοφανης μερια, το πως διαολο εχουμε φτασει σημερα να τρωμε στη μαπα τις δηθεν τεχνες των ξενων και να τις εκθιαζουμε και να τις αντιγραφουμε ειληκρηνα δεν το καταλαβαινω, νταξει κατα καιρους , μαλλον παλιους καιρος οι ευρωπαιοι ανεπτυξαν πολυ καλη ποιοτητα πχ στη μουσικη(κλασσικη μουσικη) και οι Αμερηκανοι επισης (jazz) αλλα σημερα εγω παντου βλεπω σκουπιδια, και βλεπω να αποθεωνουμε τα λιγοτερο σκουπιδια στον κοσμο αυτο.

Εγω πιστευω οτι στο φορουμ υπαρχει μια φιλλοσοφια σνομπαριας στα ελληνικα προιοντα σε οποιοδηποτε επιπεδο, και επισης οσον αφορα τον Λακη δεν πιστευω οτι ειναι ευκολο αυτο που κανει αν ηταν θα μπορουσε να το κανει ο καθενας και να υπαρχει και ανταγωνησμος(πχ τα τελευταια επεισοδεια του ΑΜΑΝ που ειναι βλακειες ή ο Μιτσιχωστας που απετυχε γρηγορα μιας και κορεστηκε γρηγορα διαφορετικες προσεγκησεις στη σατυρα πανω στα δρωμενα βεβαια...), θεωρω οτι η σατυρα ειναι μια μεγαλη μορφη τεχνης και ανεκαθεν στυρηζοταν στα ευτραπελα αυτου του κοσμου για να κανει τον αλλον να γελασει.


x2 100%!!!
Μια φορά τη βδομάδα ανοίγω την τηλεόραση και αυτή για να δω το αλ τσαντίρι νιούζ. Αν και έχω σταματήσει να βλέπω τηλεόραση εδώ και μερικά χρόνια αυτή η εκπομπή από την αρχή μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Δεν περίμενα τον Λάκη για να μάθω το τι γίνεται στην Ελλάδα απλά κατά την διάρκεια της εκπομπής του έχει αρκετές εύστοχες ατάκες σχετικά με τα χάλια μας που πραγματικά βγάζουν πολύ γέλιο. Δεν είναι θέμα και τόσο το ότι τολμάει να το κάνει, εξάλλου ο οποιοσδήποτε με παρόμοια φρονήματα(πολιτικά κατά κύριο λόγο) θα μπορούσε να κάνει παρόμοια εκπομπή. Το θέμα είναι ότι κάνει το κοινό του να γελάει. Έχει το ύφος, το στυλ όπως θέλετε πείτε το και το πετυχαίνει αυτό. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι εδώ μέσα είναι αντίθετοι με τις απόψεις του Λαζόπουλου αλλά μην τους παρασέρνει το 'εγώ' τους και λένε διάφορα. Πρέπει να πούμε συμφωνούμε ή όχι πως τα θέματα που καυτηριάζει και αυτά που λεέι έχουν μια αλήθεια
Ή μήπως δεν είναι έτσι τα πράγματα?...
Posted Image

#38 PreToRiaN

PreToRiaN

    Make love, NOT warcraft

  • Members
  • 81 posts

Posted 05 November 2007 - 00:14

γιατι ρε παιδια τετοιο μισος προς τον Λαζοπουλο ? Η γνωμη μου ειναι οτι ο ανθρωπος εχει τρομερη αισθηση του χιουμορ και βασικα ειναι η μονη εκπομπη που παρακολουθω απο τηλεοραση.Και απο τι στιγμη που με κανει να γελαω δεν εχω να ζητησω κατι παραπανω .Τωρα απο που συμπερενεται οτι τα μυαλα του εχουν παρει αερα δεν το καταλαβαινω.
Οσον αφορα το Βρετανικο χιουμορ μου θυμισες το επισοδειο ''a star is born-again'' των simpsons.(ο νοων νοειτω);)

Spoiler:
Αυτή η υπογραφή δεν ξεπερνά σε καμία περίπτωση τα 250 pixels ύψος.( who am i kidding : :. my beautiful and intelligent sign is ruined ).

#39 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 05 November 2007 - 00:16

2.Επέτρεψε μου αφότου έχω διαβάσει τα περρισσότερα ποστς που έχεις κάνει,να πιστεύω ότι η σχέση σου με την τέχνη είναι τόση όση η σχέση που έχει ο σολωμός με το γαλακτομπούρεκο και τα διαστημόπλοια του Λιακόπουλου,δλδ ανύπαρκτη.Η τέχνη δεν χωρίζεται παρά καταχραστηκά σε ελληνική,αμερικάνικη,μογγολέζικη,κτλ.Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!!Ψάξε λίιιιιιιιγο παραπάνω να δείς πόσα αξιόλογα,ή έστω ενδιαφέροντα έργα βγαίνουν απ' το εξωτερικό.Η Ελλάδα έχει μικρότερη και λιγότερο αξιόλογη παραγωγή καθαρά λόγω έλλειψης παιδείας,δεν είπε κανείς ότι οι Έλληνες είναι λιγότερο ικανοί.



Καθαρα οτινανισμος δεν καταλαβες τιποτα απο οσα ειπα, αρχηκα τα περι Αρηστοφανη πανε στο ποστ του ανουγιαμα που ειπε οτι ενας εκει περα κανει την καλυτερη σατιρα του κοσμου ( Ενας εκει περα LOL!), αμεσως μετα αναφερομαι στις επηροες της Ελλαδας απο το εξωτερικο για αυτο μηλαω για διαφορα ρευματα, το τι υπηρχε πριν και τι τωρα, και σε καμια περηπτωση δεν υποβαθμιζω την τεχνη απο εξω, μιας και η ανωτερη μορφη μουσικης για μενα ειναι η κλασικη, η ανωτερη μορφη ζωγραφικης επισης η κλασικη και μου αρεσει παρα πολυ η μεταλ μουσικη, αρα τι θελω να πω? οτι οι συγχρονες μορφες τεχνης που εξαγωνται ειναι παρα πολυ χαμηλες σε ποιοτητα για να τις ασπαζωμαστε, οπως το hollywood,ή η ποπ μουσικη, η τα αμερικανικα 3d ανιμε, πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτα που γραφω τωρα δεν ενοουντε παραπανω?
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#40 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 05 November 2007 - 00:23

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτα που γραφω τωρα δεν ενοουντε παραπανω?



Πρωτα απ ολα εχω μια απορια, πως γινεται τα μισα ποστ να μην γουσταρουν την εκπομπη και στην δημοσκοπηση να εχουν μονο 17%...ε?

Αρχηκα ο Ανουγιαμα ειναι σουπερ βλασφημος, η καλυτερη σατυρα του κοσμου ειναι η αρχαια ελληνικη βλεπε Αρηστοφανης μερια, το πως διαολο εχουμε φτασει σημερα να τρωμε στη μαπα τις δηθεν τεχνες των ξενων και να τις εκθιαζουμε και να τις αντιγραφουμε ειληκρηνα δεν το καταλαβαινω, νταξει κατα καιρους , μαλλον παλιους καιρος οι ευρωπαιοι ανεπτυξαν πολυ καλη ποιοτητα πχ στη μουσικη(κλασσικη μουσικη) και οι Αμερηκανοι επισης (jazz) αλλα σημερα εγω παντου βλεπω σκουπιδια, και βλεπω να αποθεωνουμε τα λιγοτερο σκουπιδια στον κοσμο αυτο.

Εγω πιστευω οτι στο φορουμ υπαρχει μια φιλλοσοφια σνομπαριας στα ελληνικα προιοντα σε οποιοδηποτε επιπεδο, και επισης οσον αφορα τον Λακη δεν πιστευω οτι ειναι ευκολο αυτο που κανει αν ηταν θα μπορουσε να το κανει ο καθενας και να υπαρχει και ανταγωνησμος(πχ τα τελευταια επεισοδεια του ΑΜΑΝ που ειναι βλακειες ή ο Μιτσιχωστας που απετυχε γρηγορα μιας και κορεστηκε γρηγορα διαφορετικες προσεγκησεις στη σατυρα πανω στα δρωμενα βεβαια...), θεωρω οτι η σατυρα ειναι μια μεγαλη μορφη τεχνης και ανεκαθεν στυρηζοταν στα ευτραπελα αυτου του κοσμου για να κανει τον αλλον να γελασει.


Ας μιλίσουν τα ποστς!!!
Posted Image

#41 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 05 November 2007 - 00:25

κατσε θα κανω ενα extra poll για αυτα τα ποστ...
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#42 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 posts
  • LocationAthens

Posted 05 November 2007 - 00:49

Όπως και να έχει ας μη συγκρίνουμε τον Αριστοφάνη με το Λαζόπουλο στο Αλ Τσαντίρι Νιουζ, γιατί υπάρχει σάτιρα και σάτιρα, όπως υπάρχει θέατρο και θέατρο και κινηματογράφος και κινηματογράφος. Μη γίνονται όλα ένας αχταρμάς γιατί σίγουρα δε βγαίνει κερδισμένος ο Αριστοφάνης και η Σάτιρα, αλλά οι Πάνιες και τα Τσαντίρια και αν είναι αυτό που η Ελλάδα έχει να δείξει στον έξω κόσμο, 10000000 φορές τα ξένα!
Και κάπου είναι και "βλάσφημο", κατά κάποιο τρόπο, ουχί θρησκευτικό βέβαια.
Το Αλ Τσαντίρι Νιουζ δεν έχει καμμιά σχέση με τις Εκκλησιάζουσες ή τη Λυσιστράτη. Εδώ δεν έχει σχέση με τους 10 Μικρούς Μήτσους που άξιζε σαν κωμωδία ΚΑΙ σαν σάτιρα.

#43 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 05 November 2007 - 01:06

Ρε παιδια πως τα μπλεκετε ετσι ολα, ισχυρηστηκα εγω ποτε οτι ο Λακης ειναι ο νεος Αρηστοφανης? αν ηταν ετσι ζητω που καηκαμε... διαβαζετε καλυτερα τι γραφει καποιος πριν ποσταρετε, στο αλλο τοπικ μου λεγαν οτι ειπα πως το ματριξ εχει αντιγραψει το dragonball...
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#44 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 05 November 2007 - 01:22

οτι οι συγχρονες μορφες τεχνης που εξαγωνται ειναι παρα πολυ χαμηλες σε ποιοτητα για να τις ασπαζωμαστε, οπως το hollywood,ή η ποπ μουσικη, η τα αμερικανικα 3d ανιμε, πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτα που γραφω τωρα δεν ενοουντε παραπανω?


Και επειδή μας διαβάζουν και άνθρωποι που μπορεί να μην έχουν ασχοληθεί και μειώνονται,και τα 3 που ανέφερες έχουν δώσει και δίνουνε ποιοτηκά έργα και αξιόλογους δημιουργούς.Απόλυτα δεν ασπάζεται κανείς τίποτα.Άλλο αυτό και άλλο να μειώνουμε το μηδέν ότι δεν μας αρέσει.
Posted Image

#45 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 05 November 2007 - 02:36


Εγω πιστευω οτι στο φορουμ υπαρχει μια φιλλοσοφια σνομπαριας στα ελληνικα προιοντα σε οποιοδηποτε επιπεδο, και επισης οσον αφορα τον Λακη δεν πιστευω οτι ειναι ευκολο αυτο που κανει αν ηταν θα μπορουσε να το κανει ο καθενας και να υπαρχει και ανταγωνησμος(πχ τα τελευταια επεισοδεια του ΑΜΑΝ που ειναι βλακειες ή ο Μιτσιχωστας που απετυχε γρηγορα μιας και κορεστηκε γρηγορα διαφορετικες προσεγκησεις στη σατυρα πανω στα δρωμενα βεβαια...), θεωρω οτι η σατυρα ειναι μια μεγαλη μορφη τεχνης και ανεκαθεν στυρηζοταν στα ευτραπελα αυτου του κοσμου για να κανει τον αλλον να γελασει.

Στο φορουμ δεν υπαρχει φιλοσοφια σνομπαριας...αλλα αν θυμασαι καλα, το φορουμ ασχολειται ουτως η αλλως με ανιμε...aka εισαγωμενο προιον..ειναι λογικο οτι απο τη στιγμη που ασχολουμαστε ολοι με κατι απο την αλλη ακρη της γης, να μας απασχολουν περισσοτερο τεχνες που παραγονται εξω...
Απο την αλλη...η ελλαδα εχει τεχνη και οποιος ψαχνει βρισκει..το θεμα ειναι οτι ολοι κι ολοι ειμαστε 12 εκατομμυρια, κατα συνεπεια βγαζουμε τουλαχιστον ψυχαγωγικα πολυ λιγοτερα πραγματα απ'οτι χωρες του εξωτερικου...οποτε ειναι λογικο να μιλαμε πιο πολυ για κομιξ/σειρες/καρτουν του εξωτερικου...
Αν ανοιξεις ενα τοπικ με το ποιος ειναι ο αγαπημενος σας ελληνας ζωγραφος, ή αν δεις το ηδη υπαρχον τοπικ με τις ελληνικες σειρες, θα δεις οτι υπαρχουν μεσα στο φορουμ και αυτοι που ασχολουνται και με την ελληνικη τηλεοραση, ή και με πραγματα εκτος ανιμε...Το γεγονος οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν γουσταρουν τον Λαζοπουλο, και θεωρουν φθηνο το χιουμορ του δε σημαινει οτι ειμαστε σνομπ, σημαινει απλα οτι ψαχνουμε αλλου ειδους αισθηση του χιουμορ, που δυστυχως δεν υπαρχει στην ελλαδα..αυτο δεν θα επρεπε να ειναι κατι καταδικαστικο..θα επρεπε να ειναι κατι που επικροτειται, γιατι τουλαχιστον σαν κοινοτητα δεν καθομαστε να μασαμε οτι μας αραδιαζει το ελληνικο χαζοκουτι, και ψαχνομαστε να βρουμε κατι πιο ενδιαφερον...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm