Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αν ήσασταν μέσα σε ένα anime


  • Please log in to reply
332 replies to this topic

#316 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 18 June 2011 - 11:49

Θα ήμουν ο cool deliquent τύπος που τους δέρνει όλους, αλλά είναι και γελοίος ταυτόχρονα.
Posted Image

#317 Hikaru Kun

Hikaru Kun

    こんにちは :3

  • Members
  • 8 posts

Posted 06 November 2011 - 11:48

Νομιζω πως θα ημουν ο χαζοχαρουμενος αλλα και αρκετα εξυπνος και εμπειρος χαρακτηρας :thatsit:

#318 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 06 November 2011 - 12:44

Θα ήμουν ο πιο κατεστραμένος και καμμένος χαρακτήρας που γίνεται γελοίος σε όλα τα επεισόδια :P
Posted Image

#319 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 06 November 2011 - 12:55

Θα μουν ένας χαμογελαστός σατανικός τύπος, ένα evil mastermind και θα καθοδηγούσα όλα τα γεγονότα

#320 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 06 November 2011 - 13:30

Αν ήμουν σε anime μάλλον θα ήμουν σε seinen. Θα ήμουν η καημένη -Zura this is your fault- megane έξυπνη χαρακτήρας την οποία θα την ένοιαζε μόνο ο εαυτός της και οι κοντινοί της άνθρωποι. Παίζει να ήμουν με τους όχι τόσο συμπαθητικούς χαρακτήρες της υπόθεσης τους οποίους/τον οποίο θα βοηθούσε λόγω συγγένειας/μακροχρόνιας φιλίας και θα έσπαγε τα νεύρα στους άλλους γι αυτό συν την φλυαρία της περί ηθικής και της αποτυχημένης αίσθησης του χιούμορ.

Αν ήμουν σε shounen θα ήμουν η καημένη megane έξυπνη χαρακτήρας που η κύρια ασχολία της θα ήταν να εξηγεί την πλοκή -με δραματικές στιγμές όπου θα ανεβάζει τα γυαλιά της και αυτά θα λάμπουν- θα ήμουν μάλλον με τον anti-hero (ή μάλλον θα έτρεχα από πίσω του) γιατί δε θα πίστευα στις γλυκανάλατες μ@λακίες του πρωταγωνιστή και θα βοηθούσα σε θέματα manipulation αλλά θα έσπαγα τα νεύρα των άλλων με τους μακροσκελείς λόγους μου -κοινώς rants- και την αποτυχημένη αίσθηση του χιούμορ. :kakaka:

Just as planned! :tensai:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#321 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 06 November 2011 - 13:32

Με τόσες πολλές ιδέες γιατί δε φτιάχνεις και το δικό σου anime? :P

#322 HakunaMatata

HakunaMatata

    Remember my name.

  • Members
  • 178 posts

Posted 06 November 2011 - 13:47

Εγώ θα ήμουν η Badass γκόμενα που παλεύει με τα πάντα(προτιμάει λεπίδες ωστόσο),είναι η bossy της παρέας και όλοι την φοβούνται,αλλά θα κάνει τα πάντα για τους φίλους της.Επίσης έχει ένα κρυφό crush,ωστόσο δεν το λέει γιατί είναι άρρωστη(κανείς δεν είναι τέλειος)και θα πεθάνει.Τώρα το σκέφτομαι αν θα ζήσει ή όχι ακόμα,αλλά μάλλον θα ζήσει,απλά θα είναι αδύναμη.Ξέρετε,αλλάζει τα φώτα σε 20 μαντράχαλους και μετά αναίσθητη στο νοσοκομείο για μήνες.Δεν έχει ιδέα απο άντρες,θεωρεί το crush της αδυναμία της,οπότε τσακώνονται όλη της ώρα,και έιναι τέρμα ειρωνική και κυνική.:try:
To find Hakuna Matata,you must look beyond what you see....

#323 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 06 November 2011 - 13:49

Εγώ θα ήμουν η Badass γκόμενα που παλεύει με τα πάντα(προτιμάει λεπίδες ωστόσο),είναι η bossy της παρέας και όλοι την φοβούνται,αλλά θα κάνει τα πάντα για τους φίλους της.Επίσης έχει ένα κρυφό crush,ωστόσο δεν το λέει γιατί είναι άρρωστη(κανείς δεν είναι τέλειος)και θα πεθάνει.Τώρα το σκέφτομαι αν θα ζήσει ή όχι ακόμα,αλλά μάλλον θα ζήσει,απλά θα είναι αδύναμη.Ξέρετε,αλλάζει τα φώτα σε 20 μαντράχαλους και μετά αναίσθητη στο νοσοκομείο για μήνες.Δεν έχει ιδέα απο άντρες,θεωρεί το crush της αδυναμία της,οπότε τσακώνονται όλη της ώρα,και έιναι τέρμα ειρωνική και κυνική.:try:


Αυτό είναι αρκετά πρωτότυπο αλλά κάτι μου θυμίζει από ένα anime που έχω δει αν και δεν είμαι σίγουρος.

#324 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 06 November 2011 - 13:51

Εγώ θα ήμουν η Badass γκόμενα που παλεύει με τα πάντα(προτιμάει λεπίδες ωστόσο),είναι η bossy της παρέας και όλοι την φοβούνται,αλλά θα κάνει τα πάντα για τους φίλους της.Επίσης έχει ένα κρυφό crush,ωστόσο δεν το λέει γιατί είναι άρρωστη(κανείς δεν είναι τέλειος)και θα πεθάνει.Τώρα το σκέφτομαι αν θα ζήσει ή όχι ακόμα,αλλά μάλλον θα ζήσει,απλά θα είναι αδύναμη.Ξέρετε,αλλάζει τα φώτα σε 20 μαντράχαλους και μετά αναίσθητη στο νοσοκομείο για μήνες.Δεν έχει ιδέα απο άντρες,θεωρεί το crush της αδυναμία της,οπότε τσακώνονται όλη της ώρα,και έιναι τέρμα ειρωνική και κυνική.:try:


Μην το διαβάσει ο Mashima, γιατί στο επόμενο τσάπτερ θα βγεί πως η Erza έχει καρκίνο

#325 HakunaMatata

HakunaMatata

    Remember my name.

  • Members
  • 178 posts

Posted 06 November 2011 - 13:54

Μην το διαβάσει ο Mashima, γιατί στο επόμενο τσάπτερ θα βγεί πως η Erza έχει καρκίνο


Πιο κυνική απο την Erza,δεν θα έκανα kyaaaaa όταν έπεφτα σε λάκκο :P
Ούτε στολές θέλω,μόνο αυτή που έχει όταν κρατάει το katana ίσως.
To find Hakuna Matata,you must look beyond what you see....

#326 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 06 November 2011 - 14:03

Πιο κυνική απο την Erza,δεν θα έκανα kyaaaaa όταν έπεφτα σε λάκκο :P
Ούτε στολές θέλω,μόνο αυτή που έχει όταν κρατάει το katana ίσως.


Σημασία δεν είχε το kya, αλλά το αβαβά που έκανε μετά. Μην την πάρουν και στο ψιλό. Δεύτερον, γίνε μια άγρια με κατάνα και επίδεσμους αντί σουτιέν, αλλά μην μου θυμίζεις εκείνη την
Spoiler:


#327 crazyfrog3

crazyfrog3

    血液怒りと怒りの赤 Red of Blood Anger and Fury

  • Members
  • 74 posts

Posted 07 November 2011 - 12:29

Εγώ σίγουρα θα ήμουν το παιδί που δεν θα'χε καμία ικανότητα σε τίποτα αλλά θα δούλευε σκληρά για να την αποκτήσει θα ήταν ο αστείος και χαζοχαρούμενος της υπόθεσης αλλά όταν σοβάρευε απλά δεν θα του την έμπαινε κανείς εννοείται όποτε τον έβλεπε κοπέλα θα άλλαζε δρόμο και εκείνος θα ήταν ερωτευμένος με την πιο όμορφη κοπέλα η οποία είναι με τη σειρά της θα ήταν ερωτευμένη με τον καλύτερό του φίλο τον οποίο ο ίδιος βλέπει και σαν rival και θέλει απελπισμένα να περάσει σε ικανότητες και δύναμη!! (βαθιά ανάσαααα:uhh:...) Σας θυμίζει τίποτα?? :hihi2::hihi2:
Posted Image

#328 Yotsuba-chan

Yotsuba-chan

    Hello Mate :)

  • Members
  • 16 posts

Posted 08 November 2011 - 18:57

Χμμμ.. Αναρωτιέμαι, η ερωτηση είναι: ''τι θα ησουν πιθανότατα;'' (δηλ με βαση τον χαρακτήρα σου in real life) ή ''τι θα ήθελες να ήσουν;'' (αυτο που όλοι θέλουν να απαντήσουν :Ρ)
Στο ''τι θα ημουν'', πιθανοτατα οτάκου κοριτσάκι, οχι πολλους φίλους, ντροπαλη (οπότε λιγομίλητη) και chubby (κλασσικος ανιμε χαρακτηρας :Ρ) (βλ. genshiken ένας συνδιασμός Ohno Kanako και Chika Ogiue :Ρ)
Στο ''τι θα ήθελα να ήμουν'' θα διάλεγα slice-of-lofe anime καταρχας και θα ημουν και παλι οτακου αλλα αγορακι αυτη τη φορα (anime boys FTW! xP) και λιγο πιο τραβηγμένη κατάσταση (neet) (βλ. welcome to the NHK Tatsuhiro Satō ή Genshiken Harunobu Madarame :blingeye2: )
λολ καλο θέμα :)

#329 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 10 November 2011 - 18:57

Θα ημουν ενας psycho character ο οποιος οταν ηταν μονο του θα απηγαγε ανθρωπους και θα εκανε πειραματα πανω τους κρυφα, ενω οταν υπηρχε κοσμος (και παρεα) θα ηταν ο πιο καλμαρισμενος και λογικος. Επισης θα ημουν τελιως ψυχρη και οταν καποια στιγμη καποιος με ανακαλυπτε ακομα και απο οικογενεια, φιλους θα τον σκοτωνα κανοντας πειραματα πανω του. Με λίγα λόγια physcho doctor.

Edited by Keito, 30 August 2012 - 11:53.


#330 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 29 July 2013 - 12:44

θα ήθελα να ήμουν ένας κάζουαλ φιλικός τύπος , αλλά IMBA και γαμάτος και θα είχα ή δυνάμεις ηλεκτρισμού ή κάποιου είδους υπεράνθρωπη δύναμη. Θα ήθελα να πετάγομαι λίγο ψηλά στον αέρα και να παρατηρώ τα πράγματα από εκεί. Και γενικά να δέρνω στις μάχες τους κακούς και οι ήρωες του άνιμε (γιατί εγώ θα ήμουν κάτι σαν μέντορας) να με θαυμάζουν!
Βασικά αν ήμουν όμως όντως δε θα ήμουν καν κάτι τέτοιο και σε shonen άνιμε θα ήμουν πάλι κανάς sidekick που δε θα έριχνε καν ξύλο και θα βοηθούσα αλλιώς τους φίλους μου! Αν ήμουν σε slice of life θα ήμουν κανάς απλός τύπος απ'αυτούς που κάθονται στο πίσω θρανίο , λένε σαχλαμάρες στην τάξη και ανεβαίνουν στην ταράτσα για να φάνε κολλατσιό (κλασσικά!) :Ρ


Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36