Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Count Cain - Godchild


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#16 Nishizono

Nishizono

    Starting...

  • Members
  • 31 posts

Posted 06 November 2007 - 21:08

Εχω διαβάσει μόνο το Godchild και είναι απλώς φοβερή σειρά!Η απόλυτα goth ατμόσφαιρα και φοβερό στόρυ! Μου άρεσε απίστευτα και το συστ'ηνω ανεπιφύλακτα! μόνο ένα πράγμα με χαλάει και είναι εντελώς ψείρα: δεν μου αρέσει καθόλου το πως σχεδιάζει τα χέρια!!! Πολύ παράξενο για μια τόσο καλή σχεδιάστρια του επιπέδου της Kaori Yuki...

#17 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 02 December 2007 - 19:36

Εγώ τώρα έχω φτάσει στον 3ο τόμο του Count Cain και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενδιαφέρον.

Τώρα το κακό είναι που κοίταξα ότι ακόμα δεν έχει μεταφραστεί από την Viz o 8ος τόμος του Godchild, οπότε μέχρι να βγει θα περιμένω με την αγωνία, γιατί θέλω να την πάρω όλη την σειρά μαζί.

Και τελικά οι προτάσεις την αγαπητής Glastenen και Katan αποδείχθηκαν πάρα πολύ καλές.
Posted Image

#18 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 02 December 2007 - 19:53

οποιος ξαναπει κακια κουβεντα για οτι εχει βαλει το θεικο της χερι η Kaori να του ξεραθει η γλαστρα ρε.



<3<3<3


πότε θα φέρουν τα comicsάδικα και το 7....*cries

έχοντας διαβάσει όμως το τέλος της σειράς

Spoiler:


Alexiel,μην απογοητεύεσαι! αργά ή γρήγορα θα βγάλουν και το 8! εσύ όμως μαθαίνεις και γαλλικά, έτσι? get it in french!
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#19 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 06 December 2007 - 08:36

Katan-kun βγήκε το 7? Ενημέρωξέ με πληζ....:blingeye2:

Επίσης προσωπική άποψη: αν το Cain είχε το σχέδιο του Godchild θα ήμουν ευτυχισμένη χ 1000000000. Τι να πω...είχε κάτι το τελείως δικό του το Cain.
Α ρε Kaori τσίφτισσα τι μας κάνεις και υποφέρομε λέμε :hahaha:

Posted Image


#20 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 06 December 2007 - 09:04

To 7 έχει βγει το έλεγξα. Τώρα πότε θα το φέρουν στην Ελλαδα ακόμα δεν ξέρω. Πάντος στα νετ μαγαζιά που κοίταξα το έχουν.
Posted Image

#21 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 06 December 2007 - 22:37

Βασικά στα παλιά της yuki δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το σχέδιο (Cruel Fairy Tales, το πρώτο Cain Saga) και κυρίως φαίνεται ότι ακόμα το ψάχνει εκείνη την εποχή. Τώρα τα Ludwig Kakumei, Neji και Godchild, FULL RESPECT. Ωστόσο, οι τόμοι που βγαίνουν από τη VIZ για το Count Cain έχουν και άσχετες ιστορίες της ίδιας εποχής και είναι λίγο ενέσεις από τη βαρεμάρα.:nosey:

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#22 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 07 December 2007 - 02:11

το 7 έχει σίγουρα βγει, και μέχρι σήμερα το απόγευμα που έκανα μια "έρευνα" δεν έχει έρθει στα κομιξάδικα....ΕΛΠΙΖΩ αύριο......

επίσης είναι λογικό στις παλιότερες δουλειές της το σχέδιο να είναι...χειρότερο(λέεεμε τώρα, εμένα πάντού μου αρέσει, εκτός από το πρώτο Cain).
μην ξεχνάτε ότι το cain βγήκε πριν το Angel Sanctuary και το Godchild μετά από αυτό.
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#23 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 07 December 2007 - 08:03

Εμένα πάλι το σχέδιο ακόμα και στα πρώτα μου αρέσει πολύ και από όσο έχω διαβάσει από το count cain μία ιστορία είχε άσχετη με την σειρά, αλλά και πάλι για μένα ήταν αρκετά καλή.
Posted Image

#24 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 07 December 2007 - 20:34

το the boy who stopped time από τις "άσχετες" ιστορίες είναι πάρα πολύ ωραίο.

btw να ενημερώσω ότι το Godchild 7 ήρθε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#25 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 11 December 2007 - 12:50

IUDSGISERGLsdkfjhdhjFGBLSIUTO79P7%)*^$(&e&%du&%$*&%#K



Godchild.....when am I going to read it!?!?!?!?!!?!??!?!?!?!*cries*

Posted Image


#26 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 16 December 2007 - 16:04

το καβάτζωσα το 7 τυχαία την Παρασκευή KUKUKUKUKUKUKU :hahaha::hahaha:

το 6 δεν έχω προλάβει να το διαβάσω...ακόμα...λοοοοολ :deadga6:

προσωπικά μ' αρέσουν πολύ οι παραπάνω ιστορίες που βάζουν στα cain. είναι λίγο ξεκάρφωτες και αρχαίες μεν, αλλά παραμένουν πολύ καλές. έχουμε και ευκαιρία να δούμε τα πρώτα πατήματα της sensei να πάρουμε κουράγιο :bath::hahaha:

ΩΡΕ Λούντβιχ να χάρει η ψυχή μας λέμε :gn2:

Posted Image


#27 SSJGojeta

SSJGojeta

    Anime Fan

  • Members
  • 145 posts

Posted 16 December 2007 - 16:08

Δεν ξέρω, το σχέδιό της από την αρχή μου άρεσε. Μπορεί βεβαίως στα πρώτα να ήταν λίγο κατώτερο αλλά παρόλα αυτά έχει απίστευτο χέρι η άτιμη.... Εγώ να δω πότε θα τα διαβάσω /sigh
I am a proud "human" obsessed with anime and manga. And i am proud with that obsession:wis:

#28 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 16 December 2007 - 16:14

Το "Boys Next Door" σε συγκριση με το Cain/Godchild πως σας φαινεται?

Posted Image


#29 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 16 December 2007 - 16:18

το cain/godchild ειναι 5+8=13 τόμοι. το bnd είναι 3 κεφάλαια. σύγκριση με το godchild σαν δουλειά θα τράβαγε μόνο το as.
το point σου δεν μπορώ να καταλάβω. ή μάλλον μπορώ να το υποψιαστώ.


@gojeta: me2 :Blissfull: απλά η σύγκριση...πριν και μετά....σε αφήνει άναυδο...εχ...:terror2:

Posted Image


#30 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 16 December 2007 - 16:20

το cain/godchild ειναι 5+8=13 τόμοι. το bnd είναι 3 κεφάλαια. σύγκριση με το godchild σαν δουλειά θα τράβαγε μόνο το as.
το point σου δεν μπορώ να καταλάβω. ή μάλλον μπορώ να το υποψιαστώ.


@gojeta: me2 :Blissfull: απλά η σύγκριση...πριν και μετά....σε αφήνει άναυδο...εχ...:terror2:

αφου το υποψιαστηκες τι φοβασαι να μας το πεις?:Blissfull:

Posted Image