Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Count Cain - Godchild


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#31 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 17 December 2007 - 01:19

το Boys next door είναι υπέροχο, αλλά το Cain for me είναι το δεύτερο καλύτερο manga που έχω διαβάσει. επίσης δεν είναι μόνο το θέμα της έκτασης, αλλά και το ύφος του story που κάνει τη σύγκριση μεταξύ τους δύσκολη.
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#32 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 12 March 2008 - 10:32

Όσοι προμηθευτήκατε το 8ο και τελευταίο vol....

Ending Spoiler alert:


Spoiler:

Posted Image


#33 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 12 March 2008 - 13:45

Respect η signature σου Glastenen

Spoiler:

Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#34 sumiregusa

sumiregusa

    Anime Amateur

  • Members
  • 80 posts

Posted 25 April 2008 - 12:20

Αν η σειρα δεν ειχε ονομαστει count cain θα επρεπε να ονομαστει Victorian mortuary ως προς αναλογια προς το angel sanctuary.
Η kaori yuki μεγαλουργησε για ακομη μια φορα καταρχας με την πιστοτατη αναπαραστασης του ζοφερου βικτοριανου backround την ακομη πιο σκοτεινη πλοκη και τους ψυχολογικα συμπλεγματικους χαρακτηρες, που αποτελουν δειγματα παρνασσιστικησ ομορφιας.
Αυτο που παρατηρησα ειναι μια εξελιξιμοτητα στο σχεδιο απο το cain saga της προ εποχησ στο godchild της μετα angel sanctuary.
Παρεπιπτοντως οσοι δεν το εχουν διαβασει τσακιστητε και διαβαστε το.

#35 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 30 April 2008 - 10:14

μετά από 20 τόμους AS....όλων νομίζω το σχέδιο θα βελτιωνόταν! :wooi2:

Posted Image


#36 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 30 April 2008 - 17:03

Τα μόνα manga που έχω διαβάσει από την Υuki Kaori είναι το Angel Sanctuary και το Boys next door. Το Count Cain πρέπει να τα σπαεί.....θα το αρχίσω σίγουρα μια από αυτές τις μέρες :orly:


Όσο για το art της Yuki Kaori είναι μοναδικό, so dark and gothic :wooi2:
Κρίμα που σχεδόν κανένα από τα έργα της δεν έχουν γίνει anime....

#37 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 01 May 2008 - 22:37

ιιιι να αρχισεις cain ASAP!!! θα πέσει φωτιά να σε κάψει....:hahaha:

να προτείνω επίσης το ludwig kakumei το οποίο θεωρώ αριστουργηματικό...αν το as και το cain δεν ήταν τόσο άρτια θα ήταν το αγαπημένο μου μάνγκα.....(LOL at μεροληψία και ποικιλία:bath:)


σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, το angel sanctuary έχει ένα ova 3 επεισοδίων που έχει reviewέψει και η Katan-chan στο φόρουμ μας. αν εννοείς τα ΜΕΓΑΛΑ και ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΑ και ΠΛΗΡΗ άνιμε που όλοι έχουμε παράπονο...νομίζω ότι οι λόγοι είναι πρακτικοί. το εχμ...περιεχόμενο σχεδόν όλων των έργων της kaori yuki αφήνει περιθώρια το πολύ σε κανένα ova. που λόγος για high-budget 26αρες σειρές και δε συμμαζεύεται.

από την άλλη πάλι, τόσες πατάτες έχουνε γίνει άνιμε (γιατί να μη γίνει κάτι που το αξίζει?) , τόσα σοκαριστικά πράματα έχουμε δει σε άνιμε (το splatter/incest/insanity/keep organs in a jar/am I beautiful ποτ-πουρί της sensei είναι αθώο...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ έχει νόημα...δεν γίνεται για να γίνεται).
whatev. πείτε τα στις άτιμες τις εταιρίες...:emptyonexg1:

Posted Image


#38 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 01 May 2008 - 22:53

Νταξ. Τι να πω.

Γραμμένο απ' την Kaori Yuki (Angel Sanctuary) αποτελεί ένα έξοχο manga σε gothic/horror ύφος (προσωπικά είναι ότι πιο μαύρο έχω δει στην φούξια ζωούλα μου:oo:).

Το πρώτο μέρος ονομάζεται Count Cain και το δεύτερο Godchild.

(Ουσιαστικά όλο είναι το Count Cain με το τελευταίο ark να λέγεται Godchild, απλά επειδή το GC πήρε 8 vols και ανάμεσα σε αυτό και τον προκάτοχό του μεσολάβησαν και μια 20αριά τόμοι Angel Sanctuary, ε, είπε η γυναίκα να τα χωρίσει...)


Ειλικρινα με μπέρδεψες...πόσοι τόμοι είναι?οι σειρές angel sactuary ,goldchild και count cain, συνδέονται μεταξύ τους??


Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#39 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 02 May 2008 - 01:24

Ειλικρινα με μπέρδεψες...πόσοι τόμοι είναι?οι σειρές angel sactuary ,goldchild και count cain, συνδέονται μεταξύ τους??

[/size]


το angel sanctuary ειναι ξεχωριστη σειρα...

το count cain (the cain saga βασικα) ειναι 4 τομοι και αποτελουν prequel του godchild το οποιο πιανει 8 -θεικους- τομους..

Spoiler:


Glastenen η ελλειψη anime υπαρχει για πρακτικους λογους...

Kira animated σε 26-αρα σειρα η οποια και θα ειναι ανταξια του original (ή εστω αξιοπρεπης) και με την φωνη που του ειχαν δωσει στο OVA would be an overkill for hospitals.... ηδη εχουν ελλειψη σε μπουκαλες αιμα λυπησου τους!!!
:hahaha:

and that's just the tip of the iceberg....
και οι γιατροι ανθρωποι ειναι δεν μπορουν να κανουν μεταγγισεις και ανανηψεις απο καρδιακα και εγκεφαλικα συνεχως..

Posted Image

Spoiler: &#33909


#40 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 03 May 2008 - 18:47

lucy σσσσςςςςς αυτούς τους λόγους δεν τους λέμε παραέξω....:himitsu:

Posted Image


#41 Loba E. VonWahnsinn

Loba E. VonWahnsinn

    The Mineral Soul Bottle

  • Members
  • 16 posts

Posted 30 May 2008 - 16:03





Άιντε τρέξτε να το αγοράσετε, σκανς δεν υπάρχουν :Blissfull:




[/CENTER]


Ε...υπαρχουν. Εγω εδω τα βρηκα.
z7.invisionfree.com/Celestial_Kingdom/index.php?showtopic=2
Heaven can't help a teenage witch, from sinking deeper down into the ditch.
Eels man.

#42 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 31 May 2008 - 19:57

Ε...υπαρχουν. Εγω εδω τα βρηκα.
z7.invisionfree.com/Celestial_Kingdom/index.php?showtopic=2


για το cain ναι. οι περισσότεροι από sakura crisis το πρωτοδιαβάσαμε. godchild όμως θα βρεις πολύ αποσπασματικά πράματα και αν...με το ζόρι βρήκα raws ολότελα!:emptyonexg1:

Posted Image


#43 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 27 June 2008 - 01:37

Τοσα καλα λογια ακουστηκαν σε αυτο το thread για το συγκεκριμενο manga και ετσι ειπα και εγω να το αρχισω να δω τι χανω :)

6 chapters στο onemanga διαβασα so far το σχεδιο σιγουρα δεν με εντυπωσιασε αν και ειπωθηκε οτι μετα βελτιωνεται αρκετα και στο gc αλλα οι αυτωνομες ιστοριες και το παρελθον του cain are very very interesting :D :D :D

επειδη να το συνεχισω online για καποιο λογο δεν μου καθεται καλα μεσα μου λεω να συνεχισω αγοραζωντας και διαβαζωντας το οποτε θα ξανακανω ποστ οταν φτασω σε ικανοποιητικο επιπεδο ^^

#44 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 28 June 2008 - 01:01

το σχεδιο σιγουρα δεν με εντυπωσιασε


:oo:
/fail

Μια χαρά σχέδιο έχει το Godchild. Το σχέδιο της Θεάς-Kaori είναι τέλειο! Επίσης, το gothic στοιχείο που έχει το συγκεκριμένο manga είναι sugoi... :wooi2:

#45 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 28 June 2008 - 01:46

:oo:
/fail

Μια χαρά σχέδιο έχει το Godchild. Το σχέδιο της Θεάς-Kaori είναι τέλειο! Επίσης, το gothic στοιχείο που έχει το συγκεκριμένο manga είναι sugoi... :wooi2:


im reffering to the first volume of count cain not godchild :)