Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

●●Ore no chi〇po! ( ^ω^)ノ -janakutte, Ore no Art!●●


  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#31 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 23 February 2008 - 14:00

Uh...Random thing I drew yesterday in Open Canvas...
Δέν είχα σκοπό να καταλήξει εκεί που κατέληξε...
I know the girl sucks.

Spoiler:

LfNX0dh.png


#32 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 23 February 2008 - 15:28

:riiight::hehehe:

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#33 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 23 February 2008 - 20:40

Zettai Ryouiki:

Spoiler:


Hid the hands on purpose cause I was too lazy to make, might make a face sometime... enjoy...

Spoiler:

LfNX0dh.png


#34 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 10 March 2008 - 12:56

Shameless double post! :bike::fromabove:

Messing around with blood in Open Canvas.

Spoiler:

LfNX0dh.png


#35 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 10 March 2008 - 13:00

Naisu desu! :wooi2: Το αριστερό χέρι πρόσεξε λίγο, και τον ποδόγυρο του φορέματος, και είσαι κομπλέ.

/me wants Sekai - Kotonoha bitchfight with kitchen knives. :hahaha:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#36 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 10 March 2008 - 13:23

/wish granted.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DU-pZ0ozBG8[/youtube]

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#37 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 10 March 2008 - 17:19

nice:riiight:οι πιτσιλιες πολυ μου αρεσαν

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#38 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 10 March 2008 - 17:58

oooooi Dante! If you're gonna spam in my topic at least comment on the pics as well! D:

Βασικά οι πιτσιλιές ήταν ο λόγος που έκανα την εικόνα, όλο το υπόλοιπο είναι πολύ βιαστικό. Η φούστα είναι fail, την έκανα έτσι γιατί ήθελα να κάνω κάτι άλλο αλλά τελικά δέν το έκανα και την παράτησα έτσι.

Υ.Γ. Open Canvas ftw

LfNX0dh.png


#39 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 10 March 2008 - 18:48

Τι να πω....Αφωνος....Hajime man Keep up the good Work..:wooi2:
Nice pics...I love em:Blissfull:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#40 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 11 March 2008 - 19:53

Rena-san:hahaha:

#41 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 24 March 2008 - 17:40

Hi, remember me!?

Spoiler:


Ήθελα να δοκιμάσω καινούριες τεχνικές για χρωμάτισμα που είδα και έπεσα πάνω σε αυτή την κοπελιά που δέν την τελείωσα ποτέ.

Spoiler: <br />Τα-ρατα-ταν!

LfNX0dh.png


#42 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 24 March 2008 - 18:00

Spoiler: Τα-ρατα-ταν!

Πολύ ωραίο! :congrats:

Μία πρόταση. Τα μαλλιά θέλουν πάνω από ένα gradient. Δες το πάνω μέρος των μαλλιών, είναι πολύ ανοιχτό. Δοκίμασε να βάλεις εκεί κι ένα δεύτερο gradient με την ανάποδη "φορά".

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#43 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 24 March 2008 - 23:53

+__+ Wow, pretty. Kudos, I've never managed to do the lineart directly with the tablet.
Posted Image

#44 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 03 April 2008 - 14:05

Yo, ανοίγω καινούριο τόπικ για τις δημιουργίες μου εκτός του Badminton Ultimate!

Oekaki που το τελείωσα πριν από λίγο:
Posted Image

Ένας φίλος μου ήθελε να δεί πως ζωγραφίζουν κεφάλια...
Posted Image

Και αυτή είναι η καλύτερη δημιουργία μου απο τότε που αγόρασα την graphics tablet μου. :lovulovu:

Posted Image

Spoiler:


Ξέρω οτι είναι άχρωμα, αλλά μου παίρνει πολύ περισσότερο χρόνο να τα βάψω από το να τα ζωγραφίσω.
Comments and critics are more than welcome. :nod:


μμμ κοιτα εχω αργησει πολυ στο θεμα με τα μαλλια-τυχερουλη εχεις photoshop-
το κοκκινο το εξερω το μαλλακι...γενικα για να δςσεις εμφαση στα ματια μιασ που ειναι χαρακτηρας μονο προσοψη και εχει καφε ματια...θα προτεινα το η το πρασινο..γενικα οι συνδιασμοι χρωματων στα μαλλια και στα ματια πρεπει ναναι αντιστροφως αναλογη...πχ στα μπλε μαλλια ταιριαζει απολυτα το κιτρινο..οπως και στα μωβ...στο κοκκινο τα πρασινα στο καφε τα γαλαζια και στο πρασινο καφε η μωβ...γενικα τα το ρωμα το μαλλιων πρεπει να κανει αντιθεση με τα ματια...αν θεσ βεβαια να επικεντωθεις στο προσωπο τοθ χαρακτηρα ς...οσο πιο φωτεινα μαλλια τοσο πιο σκουρα τα χρωματα στα ματια..εχει σχεση με τν κυκλο των χρωματων και τα 3 βασικα χρωματα :nosey:
-----------------------------------
σχεδιαζεις παραααααα πολυ τελειαααα μακαρι να ξερα και γω τοσο καλο χρωμα :emptyonexg1:
λιγι δουλεια στο σωμα θελεις και εισαι κομπλε :congrats: θα προσπαθησω-αμα λειτουργισει η ταβλετα να βαλω την ανατομια του σωματος
Keep up the good work...Love it:lovulovu:
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#45 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 10 April 2008 - 16:39

Geh, I forgot to reply :oo:

Πολύ ωραίο! :congrats:

Μία πρόταση. Τα μαλλιά θέλουν πάνω από ένα gradient. Δες το πάνω μέρος των μαλλιών, είναι πολύ ανοιχτό. Δοκίμασε να βάλεις εκεί κι ένα δεύτερο gradient με την ανάποδη "φορά".


Βασικά πειραματιζόμουν, αν και έχεις δίκιο. Τελικά κατέληξα οτι στα μαλλιά δέν πάει και τόσο το gradient, προτιμώ να αλλάζω κατευθείαν σε πιο σκούρο χρώμα όπως έκανα παλαιότερα...

+__+ Wow, pretty. Kudos, I've never managed to do the lineart directly with the tablet.


Δέν είναι και τόσο δύσκολο, απλα θέλει υπομονή και πολυυυυυυυ ζούμ.

μμμ κοιτα εχω αργησει πολυ στο θεμα με τα μαλλια-τυχερουλη εχεις photoshop-
το κοκκινο το εξερω το μαλλακι...γενικα για να δςσεις εμφαση στα ματια μιασ που ειναι χαρακτηρας μονο προσοψη και εχει καφε ματια...θα προτεινα το η το πρασινο..γενικα οι συνδιασμοι χρωματων στα μαλλια και στα ματια πρεπει ναναι αντιστροφως αναλογη...πχ στα μπλε μαλλια ταιριαζει απολυτα το κιτρινο..οπως και στα μωβ...στο κοκκινο τα πρασινα στο καφε τα γαλαζια και στο πρασινο καφε η μωβ...γενικα τα το ρωμα το μαλλιων πρεπει να κανει αντιθεση με τα ματια...αν θεσ βεβαια να επικεντωθεις στο προσωπο τοθ χαρακτηρα ς...οσο πιο φωτεινα μαλλια τοσο πιο σκουρα τα χρωματα στα ματια..εχει σχεση με τν κυκλο των χρωματων και τα 3 βασικα χρωματα :nosey:
-----------------------------------
σχεδιαζεις παραααααα πολυ τελειαααα μακαρι να ξερα και γω τοσο καλο χρωμα :emptyonexg1:
λιγι δουλεια στο σωμα θελεις και εισαι κομπλε :congrats: θα προσπαθησω-αμα λειτουργισει η ταβλετα να βαλω την ανατομια του σωματος
Keep up the good work...Love it:lovulovu:


Υπάχουν και περιπτώσεις σαν τα μοβ μαλλια που τα μάτια που τους ταιριάζουν απόλυτα είναι ένας άλλος τόνος του μοβ. Στην συγκεκριμένη περίπτωση τα μάτια έμειναν στο ίδιο χρώμα γιατι απλά δέν ασχολήθηκα.

Βασικά δέν είμαι και τόσο περήφανος για τον τρόπο που χρωματίζω, αλλα προσπαθώ να βελτιωθώ. Έχω κάνει επίσης αρκετή πρόοδο και στην ανατομία μου αλλα και πάλι, έχω ακομα πολύ δρόμο.

Νά και κάτι καινούριο...


YU-ΓΙ-ΟΗ (you-γιόη)

Spoiler:


Typos are always a great source for jokes... :nosey:

LfNX0dh.png