Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

●●Ore no chi〇po! ( ^ω^)ノ -janakutte, Ore no Art!●●


  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#16 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 14 September 2007 - 22:38

are u gonna color it?:3


Nah, too much trouble.

LfNX0dh.png


#17 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 15 September 2007 - 01:24

o_O Τρομερη δουλεια!! Μπραβο!! Χρησιμοποιεις αριστα το Graphics Tablet!! Gongrats!!

Οσο για την κοπελιτσα στην αρχη,εγω διαλεγω τα κοκκινα ή τα μωβ μαλλια^^:wooi2:
Συνεχισε έτσι!!:congrats:

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#18 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 15 September 2007 - 17:33

Posted Image

Αυτός είναι ο Nantoka-Senpai (yeah, couldn't think of a name XD)
Ήθελα να δοκιμάσω να κάνω κάτι που να μοιάζει σαν να έγινε με μολύβι και αυτό ήταν το αποτέλεσμα.
Το σώμα δεν μου αρέσει και τόσο όπως και η μύτη, αλλα αυτός δεν ήταν ο σκοπός της εικόνας.

Όσο για τα μαλλιά της κοπελιάς...

Purple:2
Red:2
Blue:1
Brown:1 <- my vote XD
Green:1

Αρκετή ποικιλία :hmmm:

LfNX0dh.png


#19 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 September 2007 - 22:48

BLATANT DOUBLE POST

Μετα το χθεσινό Reborn, απλά έπρεπε να το κάνω...

Posted Image

LfNX0dh.png


#20 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 20 September 2007 - 22:53

Great~! ^^
20nen go no Lambo = uber love <3

#21 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 September 2007 - 23:08

Ευχαριστώ. :D
Aho Ushi = Best character in the series XD

(The pain on the wrist was a bit late but it came after all... :deadga6: )

LfNX0dh.png


#22 Balsa-san

Balsa-san

    bored to write english

  • Members
  • 62 posts

Posted 21 September 2007 - 18:40

είσαι πολύ καλός ^_^
Posted ImageDanzai no hana Guilty sky....

#23 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 22 September 2007 - 00:39

Ευχαριστώ πολύ! ^^

Μόλις έμαθα κάτι πολύ ενδιαφέρον :nosey:

Next BU is gonna rock

LfNX0dh.png


#24 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 22 September 2007 - 00:51

hehe,i see screen tones :P nice :>

#25 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 12 February 2008 - 13:36

REVIVE!
Αυτή την φορά δοκίμασα να κάνω 4 koma... το μετάνιωσα... Το κάθε ένα χρειάζεται τουλάχιστον 2 ώρες δουλειάς και αυτός που το διαβάζει του παίρνει 30 δευτερόλεπτα να τα διαβάσει... so not worth it...
Τέσπα, το κείμενο έχει αφαιρεθεί μιας και είναι inside jokes απο άλλο site. Απλά θέλω C&C για τις εικόνες. :nod:

Posted ImagePosted Image

LfNX0dh.png


#26 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 12 February 2008 - 14:58

Ωραίος! Keep it up! Τα comic σου μου αρέσουν πολύ. Μάθε καλύτερα τη tablet και θα τα κάνεις σε χρόνο ρεκόρ. Εγώ ακόμα δεν έχω πιάσει καν tablet και θέλω τόσο σβήσιμο με μολύβια που δε τολμάω:nod:

Άν μου επιτρέπεις....Έβαλα ένα κείμενο. Σόρι αν δε σου αρέσει, αλλά αυτό μου ήρθε με το που το είδα:hahaha: Πές μου να το σβήσω αν θές.



Spoiler:


#27 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 February 2008 - 16:59

Αυτή την φορά δοκίμασα να κάνω 4 koma... το μετάνιωσα... Το κάθε ένα χρειάζεται τουλάχιστον 2 ώρες δουλειάς και αυτός που το διαβάζει του παίρνει 30 δευτερόλεπτα να τα διαβάσει... so not worth it...

daijoubu desu... :P απλά σκέψου πόση ώρα παίρνει να φτιάξεις 30 δευτερολέπτων animation. DD:

Επί του 4-koma τώρα - I like it! :3 (BTW, do I see male censorship in the last frame? xDDD)

Και μία ερώτηση. Με ποια μέθοδο παράγεις τις ακτινικές γραμμές στα frames που φωνάζουν; Τουλάχιστον ελπίζω να υπάρχει μια μέθοδος, γιατί αν κάνεις την κάθε γραμμη ξεχωριστά... :terror2:

Keep it up. ^^

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#28 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 12 February 2008 - 19:40

Ωραίος! Keep it up! Τα comic σου μου αρέσουν πολύ. Μάθε καλύτερα τη tablet και θα τα κάνεις σε χρόνο ρεκόρ. Εγώ ακόμα δεν έχω πιάσει καν tablet και θέλω τόσο σβήσιμο με μολύβια που δε τολμάω:nod:


Βασικά το σχέδιο δέν ειναι το μόνο που με καθυστερεί. Editing and coming up with the joke is a pain as well. :uhh:

Άν μου επιτρέπεις....Έβαλα ένα κείμενο. Σόρι αν δε σου αρέσει, αλλά αυτό μου ήρθε με το που το είδα:hahaha: Πές μου να το σβήσω αν θές.

Spoiler:


Χαχά, καλό, αν και δεν έχει καμία σχέση με αυτά που είχα γράψει εγω. :hihi2:

daijoubu desu... :P απλά σκέψου πόση ώρα παίρνει να φτιάξεις 30 δευτερολέπτων animation. DD:
Επί του 4-koma τώρα - I like it! :3


Εγώ δυστυχώς δεν πληρώνομαι D:

(BTW, do I see male censorship in the last frame? xDDD)


Yes... you do... :hahaha:

Και μία ερώτηση. Με ποια μέθοδο παράγεις τις ακτινικές γραμμές στα frames που φωνάζουν; Τουλάχιστον ελπίζω να υπάρχει μια μέθοδος, γιατί αν κάνεις την κάθε γραμμη ξεχωριστά... :terror2:


Είναι έτοιμες εικόνες που είχα βρει κάποτε. Απλά αλλάζω το μέγεθός τους και αφαιρώ τα κομμάτια που δέν χρειάζομαι.


Keep it up. ^^


I will :3

LfNX0dh.png


#29 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 12 February 2008 - 19:43

Μας κάλυψε όλους το παιδί:riiight:

#30 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 12 February 2008 - 22:24

GOOOOD!!!...Αν και θα ηθελα να δω και το κειμενο,απο πλευρας σχεδιου ειναι πολυ ωραια !! Δεν εχω τιποτα αλλο να προσθεσω :) Συνεχισε ετσι!!!

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ