Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

●●Ore no chi〇po! ( ^ω^)ノ -janakutte, Ore no Art!●●


  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#1 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 23 August 2007 - 16:11

img1ud.png

 

Youkoso, enjoy your stay...

Spoiler: Old Intro


LfNX0dh.png


#2 thakis

thakis

    Almighty nothing

  • Members
  • 10 posts

Posted 23 August 2007 - 16:27

Καλή φάση :kakashithumbup:Για χρώμα θα πρότεινα το κόκκινο που πάει και με το φιόγκο :bleh: Μια που το 'φερε η κουβέντα ξέρεις κανα καλό πρόγραμμα για να αρχίσω να σχεδιάζω στο pc;

#3 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 23 August 2007 - 16:37

Εγώ χρησιμοποιώ Photoshop CS2 το οποίο δουλεύει άψογα με την Graphics Tablet μου. Το Oekaki έχει γίνει σε Group-board που έχει παρόμοιες επιλογές με το Paint.

LfNX0dh.png


#4 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 23 August 2007 - 17:00

Πολυ ωραια ολα! για το κοριτσακι, θα προτιμουσα τα μωβ μαλλια...keep up the good word...!!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#5 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 23 August 2007 - 17:01

Ρε εσύ είσαι καλός! Μπράβο παλικάρι μου. συνέχισε έτσι! lawl. 1L1k3t3hW31rd0z-kun.
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#6 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 23 August 2007 - 17:22

ανοιξες καινουργιο τοπικ βλεπω!!!

λοιπον για την πρωτη εικονα!!

στο προσωπο...το αριστερο ματι(απο τη δικη μας μερια το δεξι)
το πλαισιο του ειναι λαθος τοποθετιμενο αλλα δεν χτυπαει τοσο γιατι το μεσα του ματιου εχει μπει οχι τοσο ασχημα για τη θεση που εχει τοποθετηθει το πλαισιο(ακομα και αν ειναι σε λαθος θεση) και αν το εκανες λιγο φαρδυτερο το κυκλακι και η ακρη του εφτανε πιο κατω στο ειδη προσαρμοσμενο πλαισιο θα διορθωνοταν ακομα πιο πολυ!!:thatsit:

επησης δεν ειναι ξεκαθαρο το σχημα του προσωπου.δηλαδη ειναι καπως προχειρα φτιαγμενο αν το κανες λιγο πιο καλοφτιαγμενο εκει στο πιγουνι ειδικα και απο θεμα ευκρινειας και τις γραμμες συνεχεις στο ιδιο παχος θα δειχνει πολυ πιο ωραιο!!

για το σχημα του προσωπου που εχεις κανει το δεξι ματι του (δικη μας μεριατο αριστερο) ειναι σωστοτατο!!++
μαλι εχεις ++ γιατι ειναι και αυτο σωστα τοποθετιμενο ανεξαρτητα του αν μπορεις να το κανεις γενικα πιο καθαροσχηματισμενο ολο το σχεδιο...!^^

για τα κεφαλια κατω εχω να πω πως ειναι αρκετα ενδιαφεροντα αλλα σιγα σιγα θα δεις πως θα συνηθισεις και δεν θα κανεις ολες αυτες τις μετρησεις!!εγω ποτε δεν εκανα μετρησεις γιατι με τσαντιζε και ακομα αυτο ισχυει (μεσα μου ελεγα θα μπορεσω κανοντας μετρησεις με το ματι) αλλα ειναι πολυ καλο για να μην κανεις λαθος να κανεις τις μετρησεις πανω στο σχεδιο!!αν και εχεις "κλεψει" το δεξι ματι βαζοντας επιδεσμους!καλο ειναι να τους "ξετυληξεις" και να προσπαθησεις να το φτιαξεις λαμβανοντας υποψη και την προπτικη φυσικα γιατι ετσι θα μαθεις!!το αλλο το ματι του ειναι ενταξει!!(για κανενα τετοριαλ το βλεπω αυτο...σωστα;;;:hahaha: )

το τελευταιο σχεδιο ειναι το καλυτερο απο λα!οσον αφορα το προσωπο ειναι αρκαιτα καλοφτιαγμενο ++και το ματι ενδιαφερον ισος να το βαζες ελαχιστα(ενα κλικ που λεμε) πιο κατω.τα μαλια ειναι ενταξει!το υπολοιπο σωμα θελει δουλιτσα τα χερια ειναι καπως λιγο παραπανω στραβα απο σο πρεπει.

και κατι αλλο που πρεπει να προσεχεις ειναι να μη μπερδεψεις τα δυο στιλ.αρσενικο θυληκο!δηλαδη το κεφαλι εμενα για παραδειγμα με παραπεμπει αν και δεν μου ειναι και εντελως ξεκαθαρο γιατι εχει γυναικειιο ματι(αλλα αυτο δεν λεει τιποτα γιατι υπαρχουν πολλα στιλ αρσενικα με καπως μεγαλυτερα ματια) σε αντρικο στιλ αλλα το στηθος καπως το κανει γυναικειο!ισως με μπερδευει το μαλι που θεωρω οτι κωλλαει πιο καλα σε αντρα παρα σε γυναικα!γυναικα ειναι, ετσι;;:hmmm:

γενικα στα μανγκα μπορει να δεις χαρακτηρες που αναροτιεσαι και λες τι ειναι;;;αντρας ή γυναικα;;;και δεν ειναι ασχημο να συνβαινει αυτο(δηλαδη το στιλ του προσωπου δεν προσδιοριζει 100% την ταυτοτητα του χαρακτηρα και το φυλο το καταλαβαινεις απο αλλα χαρακτηριστικα στο σωμα)με λιγα λογια αυτο το κεφαλι κανει κα για αντρα και για γυναικαι αλλα πρωτα απο λα αν θες να το κανεις να φεναιται πιο γυναικειο μπορεις να κανεις και το αλλο ματι χωρις να το κρυβεις και μια μικρη καμπυλωτη μυτουλα!!ετσι θα παρει γυναικειο αερα!αν το αφυσεις ετσι ειναι πιο απροσωπο^^

παντως ειναι πολυ καλες προσπαθειες και παρο λα υτα εμενα μου αρεσαν!!
KEEP IT UP και ολο καλυτερος θα γινεσαι καιρο με τον καιρο!!!!:congrats:

για τα χρωματα μπορω να πω πως εχεις κανει αρκετα καλη δουλεια και στις σκιες αν και προτοιμω την τελευταια πιο πολυ απο τις αλλες εκδοχες!!^^

ελπιζω να βοηθησα και να μην στεναχωρησα καθολου!!^^:blingeye2:
KORE DE OWARI DA!!

#7 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 23 August 2007 - 17:41

Uwaa... Wofer ευχαριστώ για την έκθεση που κάθισες και έγραψες!
Το πρώτο σκίτσο έγινε βιαστικά και μέσα σε groupboard όπου εκεί δεν υπάρχει undo μόνο σβήστρα, και στο συγκεκριμένο στύλ (oekaki) είναι σύνηθες φαινόμενο να βλέπεις τέτοιες βιαστικές, μουντζουρωμένες γραμμές. Δέν θα διαφωνήσω σε καμία απο τις παρατηρήσεις σου.

Στο δεύτερο οι επίδεσμοι δεν έγιναν γιατί ήθελα να αποφύγω να ζωγραφίσω το δεξι μάτι, είναι στοιχείο το χαρακτήρα απλα. Θα τον τελείωνα, αλλα μετά είναι οτι μοιάζει με τον Orochimaru όταν είχε τις γάζες και έτσι το παράτησα. (Μιλας και πήγαινε για original chara) Το οτι στους δύο τελευταίους λείπει ένα μάτι είναι καθαρή σύμπτωση, δέν το αποφεύγω. XD

Λοιπόν, το τρίτο είναι χαρακτήρας psycho schoolgirl οπότε τα χαρακτηρηστικά της έπρεπε να είναι λίγο πιό άγρια και όντος το μάτι θα έπρεπε να είναι κομματάκι κάτω. Στα σώματα δέν είμαι και τόσο καλός ακόμα, οπότε δέν έχω παρά να εξασκηθώ.

Τέλος, δέν με στεναχώρησες καθόλου, ίσα ίσα χαίρομαι που κάθισες και έγραψες τόσα πολλά για να με βοηθήσεις.
:nod:


1L1k3t3hW31rd0z-kun.


Nickname GET! XD

LfNX0dh.png


#8 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 23 August 2007 - 18:11

συγχωρεσε μου την αγνοια αλλα δεν ηξερα τι ειναι το οεκακι!!λολ(θελω να γινω και μανγκακα τρομαρα μου:hahaha:)!!

ενιγουει θα χαρω να δω και αλλα σου σχεδια συντομα^^:riiight:
KORE DE OWARI DA!!

#9 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 23 August 2007 - 23:50

Πολύ όμορφα, μου θυμίζεις αρκετά το δικό μου στυλ, με τη διαφορά ότι εγώ χρησιμοποιώ λιγότερα strokes (για τις original works μου πάντα - στο fanart μένω πιστός στο αρχικό σχέδιο) για τα μαλλιά. In any case, keep up the good work!

Θα πρότεινα για την κοπελίτσα να άλλαζες χρώμα στο κουστούμι πρώτα, ίσως και στο παπιγιόν και μετά να δοκίμαζες το καφέ. Έτσι όπως είναι τώρα μάλλον μπλέ. Ανάλογα για τι είδους feeling θες να βγάζει βέβαια...
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#10 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 24 August 2007 - 03:49

Εγω προσωπικα δεν εχω και πολλα σχολια βελτιωσης να κανω μιας και μου φαινονται πολυ ομορφα.
Θα ηθελα να δω κι αλλες δουλειες σου και ισως καμια ολοσωμη δουλεια για να σχηματισω μια πιο σφαιρικη αποψη. Μεχρι παντως βρισκεσαι σε πολυ καλο δρομο^^

#11 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 01 September 2007 - 22:58

Posted Image

WIP που μου έχει βγάλει την πίστη ανάποδα εδω και κατι ώρες...
Μάλλον αυριο θα το τελειώσω. :gn2:

LfNX0dh.png


#12 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 01 September 2007 - 23:32

Posted Image

WIP που μου έχει βγάλει την πίστη ανάποδα εδω και κατι ώρες...
Μάλλον αυριο θα το τελειώσω. :gn2:


:wooi2::riiight::riiight::nod:
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#13 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 September 2007 - 02:19

Έχεις αποδώσει πολύ ωραία την αντανακλαση των ματιών! Εύγε! :thatsit::wooi2::blingeye2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#14 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 14 September 2007 - 21:55

Posted Image

Τίποτα το φοβερό εδώ, απλά ζωγράφισα πάνω σε screenshot για εξάσκηση...
Απλά μου αρέσει η εικόνα. XD

btw το απο πάνω δεν το τελείωσα ποτε (I know, I suck)

LfNX0dh.png


#15 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 14 September 2007 - 22:03

nice,nice :3333
*love how they have the same expression XD*
are u gonna color it?:3