Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.::: Worst Movies :::.


  • Please log in to reply
384 replies to this topic

#31 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 03 August 2007 - 09:25

Deathproof - το μόνο που έχει είναι fanservice αλλά όχι ό,τι καλύτερο. Η πλοκή είναι αχνοφαίνεται. Αν δεν είχα πληρώσει θα είχα φύγει στο 5λεπτο. Το τέλος είχε λίγο πλάκα αλλά apart from that...


Tarantino is legend και θα παω όπως και δίποτε, απλά σκέψου οτι είναι ταινία του Tarantino με βοήθεια απο Rodrigez σαν μία νέα προσπάθεια να βγάλουν cult thrillers :D
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#32 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 03 August 2007 - 16:20

Κοίτα και εγώ αυτό σκέφτηκα όταν πήγα να τη δω, άλλωστε είμαι από αυτούς που κατάφεραν να δουν το Kill Bill 2 ευχάριστα, αφού δεν έτυχε να δω το πρώτο. But still όπως είπα αυτό δεν είναι τίποτα:yawn2:Δεν είναι θρίλερ, είναι μια ιστορία ~totally weird~ που ουσιαστικά πέρα από fan service δεν προσφέρει τίποτα, πέρα από μια μικρή ικανοποίηση στο τέλος(όχι στα τελευταία λεπτά, στο τέλος τέλος:nosey:).

Τεσπα δες την και θα μας πεις:byejg9:

Posted Image


#33 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 03 August 2007 - 18:10

Για μένα το Kill Bill 2 είναι πιο TOP απο το 1 :)
Spoiler:


Anyway, θα πάω να την δώ, μπορεί να τα ακούσω μετά απο την παρέα/φίλους που θα εχω παρασήρει μαζί μου για να την δούμε αλλά .... η "τέχνη" θέλει θυσίες (λολ, μόνος μου γελώ τώρα, τι έγραψα ο άθεος :D)
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#34 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 03 August 2007 - 22:08

To Last Samurai μου άρεσε πολύ . :P
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#35 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 03 August 2007 - 22:37

To Last Samurai μου άρεσε πολύ . :P

:uhh:..
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#36 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 04 August 2007 - 00:27

Δεν έχει κάνα 2ωρο που έιδα το DeathProof. Εφυγα με ενα περίεργο σατανικο χαμόγελο απο το σινεμά και απορώ άν κατα βάθος είμαι Cult-ουρίαρης :D Μου αρεσε η ταινια, πολυ ειρωνία και ατάκα και μερικές σκηνές δανεισμένες που προκαλέσαν γέλιο. B,C,D και ακόμα παραπέρα cult movie - το λεγομενο Σακατια!!!

Αλλα παρ'ολ΄αυτα δεν το προτινω σε κανεναν εκτος αν ξερει τι περιμενει να δει :deadga6:
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#37 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 04 August 2007 - 17:37

To ξέρεις ότι το House of the Dead είναι βασισμένο στην επιτυχημένη τριλογία light-gun shooters της Sega; To πρώτο είχε βγει για Sega Saturn, το δεύτερο για Dreamcast και το τρίτο για X-Box. Και τα τρια είχαν βγει πιο μετά και για PC. Το πρώτο το είχα λιώσει στο PC και το δεύτερο το έχω παίξει λίγο στο Dreamcast ενός φίλου μου.

Γι' αυτό μόνο και μόνο που διάβασα την υπόθεση της ταινίας όταν το πέτυχα στο videoclub μ' έπεισε ώστε να μην το δω. Κι απ' ότι φαίνεται καλά έκανα.


sorry Vetus :oops: όταν είδα την ταινία δεν είχα ιδέα για αυτό που λές.
Τώρα απο εσένα το μαθένω. Δεν πολιασχολούμε με παιχνίδια και κονσόλες βλέπεις.
Πάντως από όσο ξέρω δεν είναι η πρώτη φορά που φτιάχνουν μια ταινία που βασίζεται
σε ένα καλό video game και την κάνουν τελείως άθλια.



πίσω στο θέμα τώρα.... λοιπόν δεν μου άρεσε καθόλου μα καθόλου το Blair Witch Project,
θα μου πείτε γούστα είναι αυτά αλλά εμένα απλά δεν μου άρεσε.
Επίσης με αηδιάζουν το πόσο άθλια μπορεί να είναι κάποια sequel. Πάρτε για παράδειγμα
τις ταινίες ''Son of the Mask'' , ''Jaws 3'', ''Jaws: the Revenge'', Speed 2

rrmr.png


#38 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 04 August 2007 - 18:14

Borat, στο μισαωρο το εκλεισα.
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#39 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 06 August 2007 - 16:43

το Χοστελ και το Ελιζαμπεθταουν ητο απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει...
ευτυχως το χοστελ το νοιακασε ενας φιλος μου και το ειδαμε μαζι αλλα στο ελιζαμπεθταουν τα εκλαψα τα λεφτα μου

#40 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 06 August 2007 - 22:21

ΜΗΝ δείτε το The Grudge 2,ούτε βέβαια και τη μετριότητα που λέγετε Jackie Brown(του Tarantino).Και τα 2 έργα αποτελούν δείγμα της παρακμής,σύντομης ή μη των δημιουργών τους είτε στο σεναριακό είτε στο σκηνοθετικό τομέα.
Posted Image

#41 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 08 August 2007 - 21:36

Με εβαλαν να δω με το ζορι τη 2η ταινια του Μr.Bean και ηταν 1 βαρετο αισχος.Φυσικα εκλεισα το dvd στο 1ο 15λεπτο.

XD

Τα Underworld μου φανηκαν μετριοτατα...οπως και το Butterfly Effect 2(το 1ο ηταν πολυ καλο)

^^

α και για το καλο ολων σας να αποφευγετε το Mega μετα τις 2.Εχει μια ταση τωρα τελευταια να βαζει ελεεινα splatter που δεν τα ξερει ουτε η μανα τους.

χ0α0χα0χ0α0χα0χ0αχ0α0χ0αχ0α0χα0α

#42 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 08 August 2007 - 22:02

Amagad! gief splatterz :D

Πλάκα μου κάνεις, άντε να δώ πως θα ξυπνώ το πρωί :) Το Mega γενικά έχει περίεργα γούστα στις ώρες που βάζει ταινίες. Έχω πετύχει Monty Pythons στις 5 το πρωι και πάει ο ύπνος :wooi2:
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#43 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 08 August 2007 - 23:01

Date Movie,Epic Movie,Slackers...δεν πιστεύω οτι χρειάζεται να αναφέρω λόγο για να μην τις δείτε σε περίπτωση που ο εγκεφαλός σας συνέχιζε να αναπτύζετε μετά τα 6.
Όπως και την Πολίτικη κουζίνα,Λούφα και Παραλαγή και 5 λεπτά ακόμη.Όταν ταινίες όπως το Σπιρτόκουτο ανεβάζουν την ποιότητα του ελληνικού κινηματογράφου,αυτές το μειώνουν απότομα.
Posted Image

#44 gorillazz

gorillazz

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts

Posted 09 August 2007 - 00:34

Πωωωω όντως,το Λούφα και παραλαγή 2 πολύ σάπια ταινία..
Πρόσφατα είδα την ταινία "Tenacious D in the Pick of Destiny" και αν και συμπαθώ τον Jack Black,δεν μου άρεσε ιδιαίτερα..Νομίζω ήταν χάσιμο χρόνου..

#45 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 09 August 2007 - 17:56

πηγα να δω το Σαββατο το Tokyo Story στην ΕΤ1, που το ειχε και σα πρωτη επιλογη

Τι αθλιος υποτιτλισμος ηταν αυτος; Εμφανιζονταν οι υποτιτλοι και μετα από ένα λεπτό αρχιζε ο αναλογος διαλογος.

Στο μισο του εργου (το οποιο ηταν μεχρι εκει που ειδα κορυφαιο) εκλεισα τη τηλεοραση γιατι δε βλεποταν με τετοιους υποτιτλους. Ασε που δε τα μετεφραζαν ολα.

Ντροπη. Ολοκληρο κρατικό κανάλι που βαζει ταινιες παγκοσμιας εμβελειας να μην μπορει να βρει στουντιο μεταφρασης ιαπωνικων.