Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.::: Worst Movies :::.


  • Please log in to reply
384 replies to this topic

#16 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 01 August 2007 - 12:46

Ακόμα να αναφέρει κανείς το Hostel; :sick:


Αν μιλάς για το πρώτο(δεν έχω δεί το 2 ακόμα)εντάξει,δεν ήταν κακό,έκανε κοιλιά σε αρκετά σημεία σίγουρα,αλλά δεν το λές και σκουπίδι(δλδ να στο πώ μαθηματικά εγώ θα του έβαζα 6 όχι 3).
Posted Image

#17 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 August 2007 - 13:03

δλδ να στο πώ μαθηματικά εγώ θα του έβαζα 6 όχι 3).


Xmm hostel με μεγάλη μου χαρά θα του έβαζα ένα μείον άπειρο :terror2: γιατί είναι απλά μια hyped ταινία.

Vote for kenny :burningbe3:

#18 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 01 August 2007 - 13:18

Άλλες μλκς:

He got game:Αν και την σκηνοθετεί ο ΘΕΟΣ Σπάικ Λί,αν και πάζει ο Ρέι Άλεν(Γκάρντ στους Supersonics μέχρι πρόσφατα),αν και πρωταγονιστοέι και ο Ντάνζιελ(τι πάει να πεί ποιος είναι αυτός?) και η Γιογκοβιτς,η ταινία είναι μπαρούφα,χωρίς νόημα,χωρίς εξέλιξη,υπερβολική και εντελώς εκτός στόχου.Το μόνο θετικό της το τραγούδι των Public Enemy που παίζει όπως και η καλή σκηνοθεσία,άντε και τα λίγα ωραία καρφώματα.Μακριά,δείτε την 25η ώρα καλύτερα.

Λουφα και παραλλαγή2:Είναι δυνατόν τέτοιες μπούρδες να συγκεντρόνουν την προσοχή του κόσμου???

Underworld:Ντάξει,ξέρω ότι δεν περίμενε κανείς να ναι αριστούργημα,αλλά όταν θέλω να δώ ταινία,θέλω να δώ ταινία.Αυτό στην καλύτερη περίπτωση ήταν σαν βιντεοπαιχνίδι που δεν μπουρούσες να εμπλακείς στην πλοκή.Ανύπαρκτη πλοκή,βαρετό soundtrack,μα πάνω απ' όλα μου την έδωσε που θέλησαν να το προβάλουν ώς τανία τρόμου,τη στιγμή που πιο πολύ φοβάται κανείς ενώ βλέπει την εκδίκηση της ξανθιάς παρά αυτό.Με 1 λέξη βαρετό.
Posted Image

#19 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 01 August 2007 - 19:51

- The Last Samurai:


Παλι καλα που πεθανε στο τελος και δεν ειχαμε sequel...

Αισχρη ταινια!
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#20 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 01 August 2007 - 23:08

Pirates of Caribbean II - Dead Man's Chest

Μία τεράστια ντροπή για την πρώτη, η οποία ήταν απίστευτη... Πραγματικά, ο ορισμός της εμπορικοποίησης, του ξεζουμίσματος, της έλλειψης ιδεών για συνέχεια, και του εξευτελισμού για προσπάθεια λήψης περισσότερων χρημάτων. Η ταινία ξεκινάει, και παίρνει ΠΟΛΥ ώρα μέχρι να καταλάβει αυτός που τη βλέπει τι γίνεται. Φαίνεται διπλάσια από ό,τι είναι και συνθέτεται από διάφορα κομμάτια που έχουν να κάνουν είτε με μάχες ενάντιας θαλασσίων τεράτων, ή ασυναρτησίες από άλλο χώρο και χρόνο. Στο τέλος κάνει τα πάντα για να σου πει ότι πρόκειται να συνεχίσει, ακόμα και αν αυτό είναι με έναν εντελώς ηλίθιο τρόπο. Όσο έπαιζε η ταινία, ενώ ήμουν θετικά προδιατεθειμένος, έχοντας δει αρκετές φορές την πρώτη, δεν ήταν λίγες οι φορές που είπα "Πότε τελειώνει;". Πραγματική απογοήτευση η ταινία, από την τέχνη το πήγαν στην αποτυχημένη δράση.

Αυτό το 2ωρο+ που κράτησε, αν μπορούσα, θα το έπαιρνα πίσω και θα ασχολούμουν με πλέξιμο instead...

oR4yYRl.gif


#21 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 02 August 2007 - 00:12

Σχόλια για προαναφερόμενες ταινίες:

Team America:
Mε τις κωμωδίες (που 'ναι και το αγαπημένο μου είδος) είμαι πολύ δύσκολος. Η συγκεκριμένη, όμως, είναι από τις καλύτερες που έχω δει.

Last Samurai:
Προς Strawhat Nikos: Bρε συ, είσαι σίγουρος ότι ο Toμ Κρουζ πεθαίνει στο τέλος; Aν ναι, είναι κι αυτό μια παρηγοριά. :wooi2:

Pirates of the Caribbean:
Eίναι η ιδέα μου ή είμαι ο μοναδικός στον πλανήτη στον οποίο δεν άρεσε αυτή η ταινία; Tην πρώτη που είδα μαζί με τον αδερφό μου είναι από τις λίγες που παράτησα στην μέση επειδή ήταν άκρως κοινότυπη ως ταινία, με αδιάφορους χαρακτήρες, μπλα, μπλα, μπλα...Και παραήταν ντιζνεϊκό, ρε γαμώτη μου!

Άσε δε που στην δεύτερη έχω ακούσει ότι οι ψαράνθρωποι ήταν απομίμηση από τους mermaidmen του One Piece. Aν ισχύει αυτό...laaaaaaaaaaaaaaaame!

#22 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 02 August 2007 - 12:18

Ολες οι ταινιες που αναφερατε βλεπονται καπως....

Μια ειναι η ταινια που σε κανει να θες να βγαλεις τα αντερα σου...

Battlefield Earth

Posted Image

:puke::puke::puke::puke::puke:


Posted Image

#23 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 02 August 2007 - 13:38

H τελευταία των fantastic four,
Spoiler:


Το Spiderman μου άρεσε λίγο παραπάνω απο ότι σε όλο τον κόσμο, ίσως βέβαια είμαι υποκειμενικός επειδή είμαι και φαν :)

Ισως μια απο τις μακράν χειρότερες να είναι και το Epic movie :S
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#24 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 02 August 2007 - 13:48

θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, χάλια το Miami Vice πολύ βαρετό.
Spiderman 3 : το 1o ήταν ok δεν λέω, το 2ο με ξίνισε αρκετά. Όσο για το 3o ας μην
το σχολιάσω καλύτερα. Ακόμα κλαίω τα λεφτάκια που έσκασα για να το δω.
Επιπλέον σιχαίνομαι που όταν κάτι πουλάει το ξεφτιλίζουν..... το ίδιο έγινε και με το
Pirates of the Caribbean. Eντάξει η 1η ταινία αλλά αν θέλετε την γνώμη μου η 2η και
η 3η ταινία δεν χρειαζόντουσαν, άσε που από το τρόπο που τελείωσε η 3η... αν δω
να βγαίνει και τέταρτη δεν θα το αντέξω :deadga6:



μετά ικετεύω το πλήθος να μην κάνει το λάθος να δει το Gigli, για εκείνη την ταινία που παίζουν
οι Ben Affleck και Jennifer Lopez μιλάω. Πιστεύω ότι ήδη καταλάβατε για τι ταινία με ''ποιότητα'
πρόκειται. Εγώ μια φορά ακόμα βλέπω εφιάλτες με την Lopez :P
αφού το τραγούδι της πάει καλύτερα γιατί δεν ασχολείται μόνο με αυτό, ε γιατί?!

> > και μην ξεχάσουμε τα γνωστά άθλια αμερικάνικα θρίλερ που έχουν βγεί τα τελευταία χρόνια....
House of the Dead, The Return of the Texas Chainsaw Massacre, Alone in the Dark,
BloodRayne(αν και αυτό θρίλερ δεν το λες αλλά μια φορα ήταν άθλιο), House of Wax
όλα αυτά απλά.... :puke:
:terror2::run: μακριά!!

rrmr.png


#25 ghostdog

ghostdog

    Καμένος στη μετάφραση...

  • Members
  • 157 posts

Posted 02 August 2007 - 14:12

Ok, ήρθε η ώρα να δώσω και τα δικά μου βατόμουρα , για τις πιο πρόσφατες ταινίες ... and the winners are :
(in random order)

1. Ghost Rider
2. Spiderman 3

3. Highlander : The source
4. Eragon
5. Dungeons And Dragons
5. House Of the dead , Bloodrayne
... και τα δύο ανήκουν στον ίδιο τύπο , ό οποίος ετοιμάζει και την ταινία του Dungeon Siege , οπότε ξέρετε τι να περιμένετε...:thumbdown:


#26 Psycho

Psycho

    #1 FMA fan

  • Members
  • 116 posts

Posted 02 August 2007 - 17:21

all the movies that were/are directed by Uwe Boll (Bloodrayne, DS, etc)

Aeon Flux - I thought that it was a copy of several other movies.

Rocky Balboa - just die already.

John Rambo - still not released and already on my hate list.
Posted Image

#27 NyoGR

NyoGR

    I am NOT the ONE

  • Members
  • 31 posts

Posted 02 August 2007 - 17:46

Ολες οι ταινιες που αναφερατε βλεπονται καπως....

Μια ειναι η ταινια που σε κανει να θες να βγαλεις τα αντερα σου...

Battlefield Earth

Posted Image

:puke::puke::puke::puke::puke:

Νομιζω οτι θα συμφωνισω μαζι σου και εχω να πω οτι οσες ταινιες και αν γραψετε τις οποιες ξερω εχω ακουσε ή εχω δει βλεπονται εκτος απο μερικες πολυ αθλιες βλεπε Full Frontal

http://a5.vox.com/6a00c2251c52baf21900c2251d54458e1d-pi
Posted Image
There is no spoon...(Gomenasai):nod:

#28 Shadow

Shadow

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 02 August 2007 - 17:46

Epic movie, Ghost Rider και spider-man δαγκωτό!!! :P

#29 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 03 August 2007 - 00:39

και μην ξεχάσουμε τα γνωστά άθλια αμερικάνικα θρίλερ που έχουν βγεί τα τελευταία χρόνια....
House of the Dead

To ξέρεις ότι το House of the Dead είναι βασισμένο στην επιτυχημένη τριλογία light-gun shooters της Sega; To πρώτο είχε βγει για Sega Saturn, το δεύτερο για Dreamcast και το τρίτο για X-Box. Και τα τρια είχαν βγει πιο μετά και για PC. Το πρώτο το είχα λιώσει στο PC και το δεύτερο το έχω παίξει λίγο στο Dreamcast ενός φίλου μου.

Γι' αυτό μόνο και μόνο που διάβασα την υπόθεση της ταινίας όταν το πέτυχα στο videoclub μ' έπεισε ώστε να μην το δω. Κι απ' ότι φαίνεται καλά έκανα.

#30 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 03 August 2007 - 03:05

Deathproof - το μόνο που έχει είναι fanservice αλλά όχι ό,τι καλύτερο. Η πλοκή είναι αχνοφαίνεται. Αν δεν είχα πληρώσει θα είχα φύγει στο 5λεπτο. Το τέλος είχε λίγο πλάκα αλλά apart from that...

Posted Image