Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japanese Music Party


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#61 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 19 June 2007 - 16:07

Ισως να ερθω και εγω εκεινη την ωρα...Περιμενω μνμ απο τη Matsu,και αν ειναι ισως συντηθουμε ολοι μαζι...

#62 peritrima

peritrima

    Πορωμένος!

  • Members
  • 104 posts

Posted 19 June 2007 - 17:50

.... θα πηγαινα αλλα ειμαι μακρυα... καριδτσα!.. τεσπα
Posted Image

Check This Out!!
Spoiler:

#63 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 20 June 2007 - 01:32

Μόλις γύρισα.Πέρασα πάρα πολύ καλά και γνώρισα και αρκετούς συνφορουμίτες.Φυσικά δεν έλειψαν και τα cosplay από το party
Spoiler:
Περισσότερες λεπτομέρειες από αύριο.:wooi2:

Posted Image


#64 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 20 June 2007 - 08:23

OK People, θελω λεπτομερεστατη αναφορα για το πως ηταν το παρτυ..

- ποσο κοσμο μαζεψε? ειστε ικανοποιημενοι απο το turnout?
- τι κοσμο μαζεψε? παιδια απο τα γνωστα φορουμ, η ηρθαν και καινουργοι?
- τι μουσικη επαιξε? γιατι τοση j-metal?
- πως αντεδρασε ο κοσμος για την μουσικη, ειδικα αυτοι που δεν την ηχαν ξανακουσει?
- ποιοι ηταν οι cosplayers?
- εσκασε μυτη κανενας γιαπωνεζος/ζα?

ας δωσει καποιος μια καλη περιληψη, απο την αρχη του παρτυ μεχρι το τελος με μπολικες ανεκδοτες ιστοριες, και φυσικα φωτογραφιες!!!
Posted Image

#65 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 20 June 2007 - 11:13

OK People, θελω λεπτομερεστατη αναφορα για το πως ηταν το παρτυ..

- ποσο κοσμο μαζεψε? ειστε ικανοποιημενοι απο το turnout?
- τι κοσμο μαζεψε? παιδια απο τα γνωστα φορουμ, η ηρθαν και καινουργοι?
- τι μουσικη επαιξε? γιατι τοση j-metal?
- πως αντεδρασε ο κοσμος για την μουσικη, ειδικα αυτοι που δεν την ηχαν ξανακουσει?
- ποιοι ηταν οι cosplayers?
- εσκασε μυτη κανενας γιαπωνεζος/ζα?

ας δωσει καποιος μια καλη περιληψη, απο την αρχη του παρτυ μεχρι το τελος με μπολικες ανεκδοτες ιστοριες, και φυσικα φωτογραφιες!!!


Καλα ηταν...Εγω δεν ειχα κανενα παράπονο (και Utada εβαλαν:wooi2:) περασα καλα...
-Ειχε κοσμο,και δεν το περιμενα. Υποθετω οτι πιο πριν απο την ωρα που πηγα με τη Matsu θα ειχε περισσοτερο κοσμο.(10:30) Επισης μας πληροφορησαν οτι ειχαν ηδη φυγει αλλα μελη απο το φορουμ
-Εγω προσωπικα παιδια απο το φορουμ δεν ξερω,αλλά γνωρισα 3-4.Οποτε δεν μπορω να σου πω αν ειχε και καινουρια ατομα.
-Μια κοπελα παντως βαρεθηκε.Λογικο ειναι αφου δεν ηξερε τα τραγουδια κτλ.
-Απο cosplayers ειδα εναν οροτσιμαρου (ο οποιος σερβιρε κιολας,ειδες μετα το Ναρουτο που εφτασε?:hahaha:,αλλα ηταν πετυχημενος,και βαμενος ηταν κλπ.),εναν L (χωρις μαυρους κυκλους βεβαια),μια μαθητριουλα :lovulovu:,ενα αγγελακι, και εναν με ενα κιμονο.
-Ειχε 2-3 Ιαπωνεζες και εναν Ιαπονεζο απ'οτι ειδα...

Τωρα για φωτογραφιες θα πρεπει να περιμενεις τον "παπαρατσι" του φορουμ:hahaha: Για περισσοτερες λεπτομεριες ας πει κανενας αλλος ...

#66 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 20 June 2007 - 12:41

O τύπος με το κιμονό ήταν ο Kabamaroudis, το αγγελάκι ήταν η Tomodachi (ως fan του Haibane Renmei αν το 'γραψα σωστά) και το schoolgirl...η Gunslinger Girl δεν ήταν αν θυμάμαι καλά;

Iδού μερικές photos:
http://forum.jmusic.gr/index.php?topic=80.msg1858#msg1858

#67 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 20 June 2007 - 15:16

Ήμουν κι εγώ εκεί:wooi2:
Προς ενημέρωση, κατά τις 8 πηγα με Spawn, Odin, VasilisK, Jiraya και αργότερα ήρθε η Lockie, ο Hazuki, ο Kabamaroudis(γνωστή φυσιογνωμία του Animeplanet:)) η Tomodachi2 και άρκετοι άλλοι που δεν γνώρισα (γιατί κάποιος, με θεϊκό όνομα, με βασάνιζε να του κανω τον υπηρέτη και να του φέρνω ποτά που θα πληρωνα εγώ φυσικά...:uhh:...αλλά θα τοιχοκολλήσω στο forum φωτογραφία του ως most wanted otaku:bleh:)
Μάζεψε πολύ κόσμο :riiight: και μπορείτε να δείτε κάποιους cosplayers στο link με τις φωτογραφίες που εδωσε ο Vetus.
Η προβολή των Ghiblies ... με άφησε αδιάφορο και έφυγα σχετικά γρήγορα προς την δίπλα αίθουσα της συμμάζωξης, ενώ τα ντοκυμαντερ του BBC, Japanorama, ήταν πολύ ενδιαφέροντα (είναι απίστευτο τι κάνουν οι Ιάπωνες!!!) και προτείνω να τα δείτε κι εσείς.
Κυρίως προς Vetus που έχασε το Kawaii ντοκιμαντερ, βρήκα αυτό το torrent και το κατεβάζω τώρα να το δω ξανά.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#68 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 June 2007 - 20:26

Καλά περάσαμε, προβολές καλούλες αλλά εντελώς ανοργάνωτες. Μουσικές επίσης καλές αλλά πανάκριβες μπύρες [4ε τα 250 ml :wet2::roar:]
rsrGbGx.gif

#69 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 20 June 2007 - 21:26

Λοιπόν ας γράψω και εγώ πιο αναλυτικά.Αφήστε το βαριέμαι πάρτε απλώς μερικές φωτογραφίες(δεν λένε ότι μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις)

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Posted ImagePosted ImagePosted Image

'Εχω και μία του Odin αλλά επειδή δεν ήθελε να την δημοσιεύσω είπα να του κάνω το χατίρι.Πωπω βαρέθηκα να γράφω 6000+ λέξεις πολλές δεν είναι;:hihi2:

Posted Image


#70 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 20 June 2007 - 22:11

yeap... ημουν και εγω εκει... .
πραγματικα πολυς κοσμος... αν σκεφτει κανεις οτι την κυριακη που πηγαν spawn και fingolfin μου ειπαν οτι ηταν αυτοι και ο κουκος... φαινεται την κυριακη προτιμησαν τα μπανια...

σε γενικες γραμμες ωραια ατμοσφαιρα...

PS...

Βρειτε ποιος ειναι αυτος που κρυβει το προσωπο με το περιοδικο στις φωτο που δινει ο Jiraiya και κερδιστε δωρο εκπληξη
Posted Image

#71 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 20 June 2007 - 23:41

'Εχω και μία του Odin αλλά επειδή δεν ήθελε να την δημοσιεύσω είπα να του κάνω το χατίρι.

Και καλα εκανες:Blissfull:

Βρειτε ποιος ειναι αυτος που κρυβει το προσωπο με το περιοδικο στις φωτο που δινει ο Jiraiya και κερδιστε δωρο εκπληξη

Ο Fingolfin δεν ειναι:nosey:???

#72 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 20 June 2007 - 23:52

Το παρατραβάς Odinούλη...είπα να μην βγάλω την φώτο σου γιατί ντρέπεσαι:blush2:...αλλά με πιέζεις...και δεν φημίζομαι για την αντοχή μου σε πιέσεις!
Για την ιστορία αυτός με την κίτρινη μπλούζα είμαι εγώ.:hero:

Spoiler:


edit: Με τον Spawn πήγαμε το Σάββατο και όχι την Κυριακή...και μάλλον προτίμησε κάποια άλλη συναυλία ή έξοδο Σαββατόβραδου ο κόσμος και δεν πήγε εκεί.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#73 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 21 June 2007 - 00:00

Βλέπω περάσατε καλά...Άντε να γίνει και Jmusuic Festival κι εδώ Θεσσαλονίκη...να μας γνωρίσετε κι εμάς...από φωτο-κοντά^^
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#74 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 21 June 2007 - 01:17

Αντι να περιμενουμε απο τους αλλους, γιατι δεν διοργανωνουμε και απο μονοι μας καμια φορα κανενα τετοιο event?Το μονο που χρειαζομαστε ειναι ενας φθηνος χωρος, και fliers...μη μου πειτε οτι δεν εχουμε μουσικη και βιντεο κλιπ γιατι θα αυτοκτονησω...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#75 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 21 June 2007 - 10:07

Προσωπικα θεωρω πως το event ειχε μεγαλη επιτυχια. Πολυ κοσμος ειχε μαζευτει που δεν ηξερα καν! Τελικα οι Jmusic fans ειναι πολλοι! Γνωρισα βεβαια κι απο κοντα μελη του forum που ηθελα να γνωρισω
T.K. Seraphimon
Matsu - (υποκλινομαι στη χαρη σας milady:nod:)
Gunslinger Girl
Jiraiya-sama(απο δω και περα το -sama θα μπαινει καθε φορα που θα εχω το θρασος να γραφω το θεσπεσιο ονομα αυτο. Bows again:nod:)

Επισης γνωρισα παιδια-παλικαρια απτο Jmusic.gr και τελος ειδα καποιους παλιους "συναδελφους" που ειχα να δω καιρο (Pit-bull-swaaan!!!:blingeye2:)

Απο μουσικης αποψης χορτασα Visual-k αν και θα ηθελα λιγο παραπανω J-rock αλλα ντακς τωρα το ειχα ψιλομυριστει πως ετσι θα παει το ρεπερτοριο. Απλα χαιρομαι που ακουσα 2 j-rock favorites

Αντι να περιμενουμε απο τους αλλους, γιατι δεν διοργανωνουμε και απο μονοι μας καμια φορα κανενα τετοιο event?Το μονο που χρειαζομαστε ειναι ενας φθηνος χωρος, και fliers...μη μου πειτε οτι δεν εχουμε μουσικη και βιντεο κλιπ γιατι θα αυτοκτονησω...


Για το θεμα χωρου φοβαμαι δεν μπορω να κανω τπτ...απο θεμα fliers βεβαια μπορω! Οπως και να χει με ψινει η ιδεα:wis: