Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Yaoi (anime)


  • Please log in to reply
904 replies to this topic

#16 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 07 June 2007 - 21:02

Μάλλον στο τίτλο του θέματος έπρεπε να γράψεις ''Yaoi καμμία;'' καθώς μάλλον μόνο γυναίκες τα βλέπουν...:wis:
Προσωπικά έχω δει μόνο μία φορα στις προβολές στην Ίριδα και έχω να πω ότι το συγκεκριμένο είδος το μισώ!!! :redcard2:
Ειλικρινά πιστεύω ότι μόνο γυναίκες και ομοφυλόφιλοι άντρες θα μπορουν να το δουν! Ένας straight άντρας δεν θα μπορεί να κάτσει να βλέπει ομοφυλοφιλικές σειρές/ταινίες, απλά του προκαλούν αηδία...:puke:

Ναι, είναι δύσκολο να πιστέψω ότι κάποιος που είναι straight, όσο ανοιχτόμυαλος και να είναι, θα απολαύσει ένα yaoi. Δηλαδή ακόμα και σε ένα ετεροφυλοφιλικό anime ή οτιδήποτε, ένας άντρας έχει διαφορετική προσέγγιση στην σχέση από μια γυναίκα και βάζει τον εαυτό του στην θέση του άντρα που υπάρχει στην ιστορία, η τουλάχιστον εστιάζει περισσότερο εκύ.

Και εδώ που τα λέμε, τι έγινε οι υπόλοιπες γυναίκες του forum δεν τους αρέσουν τα yaoi, ή είναι τόσο ντροπαλούλες; :wooi2:

#17 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 07 June 2007 - 21:25

Και ομως οι μεγαλυτερες φαν τον Yaoi ειναι κοπελες!!!!!! Δεν μπορω να καταλάβω πως μπορει μια κοπελα να θεωρει 2 αντρες να make out, kawaii :SSSS μπιαχ Βασικά γουστα ειναι αυτα... τι να πω... I just dont get it

Posted Image


#18 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 07 June 2007 - 23:19

Μάλλον στο τίτλο του θέματος έπρεπε να γράψεις ''Yaoi καμμία;'' καθώς μάλλον μόνο γυναίκες τα βλέπουν...:wis:
Προσωπικά έχω δει μόνο μία φορα στις προβολές στην Ίριδα και έχω να πω ότι το συγκεκριμένο είδος το μισώ!!! :redcard2:
Ειλικρινά πιστεύω ότι μόνο γυναίκες και ομοφυλόφιλοι άντρες θα μπορουν να το δουν! Ένας straight άντρας δεν θα μπορεί να κάτσει να βλέπει ομοφυλοφιλικές σειρές/ταινίες, απλά του προκαλούν αηδία...:puke:


Θα ξαφνιαζώσουν αν τσέκαρες πόσοι ετεροφυλόφυλοι μπορεί να γουστάρουν τα ελαφρύτερα έργα του είδους,π.χ.Gravitation.Θα μπορούσα να το προχωρίσω πολύ,αλλά μάλλον κάποιος πρέπει να ανοίξει ξεχωριστό thread για το θέμα.

Πρωσοπικός πάντως να σου πω ότι πιστεύω ότι μάλλον πρέπει να δείς και άλλα έργα αυτού του στυλ,έστω κάποια που μπορεί να 'ναι ποιο κοντά στο στυλ σου.Αν δεν δείς και προσπαθήσεις να καταλάβεις και κάτι το διαφορετικό,τότε μάλλον περιορίζεις τον εαυτό σου πολύ.Μιλάω σε επίπεδο anime,μην το παρεξηγίσεις:hahaha:

#19 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 08 June 2007 - 01:20

Θα ξαφνιαζώσουν αν τσέκαρες πόσοι ετεροφυλόφυλοι μπορεί να γουστάρουν τα ελαφρύτερα έργα του είδους,π.χ.Gravitation.Θα μπορούσα να το προχωρίσω πολύ,αλλά μάλλον κάποιος πρέπει να ανοίξει ξεχωριστό thread για το θέμα.

Πρωσοπικός πάντως να σου πω ότι πιστεύω ότι μάλλον πρέπει να δείς και άλλα έργα αυτού του στυλ,έστω κάποια που μπορεί να 'ναι ποιο κοντά στο στυλ σου.Αν δεν δείς και προσπαθήσεις να καταλάβεις και κάτι το διαφορετικό,τότε μάλλον περιορίζεις τον εαυτό σου πολύ.Μιλάω σε επίπεδο anime,μην το παρεξηγίσεις:hahaha:

Το θεμα είναι πως εσεις οι fan του είδους βλεπεται yaoi σχέσεις εκει που δεν υπαρχουν.... με το παραμικρό! δεν μπορει δύο αντρες απλα να ειναι φίλοι ελεος.... πολυ με εκνευριζουν κατι τετοια... Βρησκω εναν χαρακτήρα να θαυμαζω και τυχαινει να εχει εναν κολλιτο τσουπ να σου τα κοριτσακια yaoi freaks αχχχχ kawaii Lovu lovu .... lovu lovu στα μουτρα σας :burningbe3::roar::mador2::madtodeath: θα μου κανετε ολους τους αντες gay... :P
πχ L + Lighto, Kurogane + Fay και πολλές αλλες περιπτώσεις αυτες μου ηρθαν τωρα στο μυαλό.

Posted Image


#20 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 08 June 2007 - 01:52

Το θεμα είναι πως εσεις οι fan του είδους βλεπεται yaoi σχέσεις εκει που δεν υπαρχουν.... με το παραμικρό! δεν μπορει δύο αντρες απλα να ειναι φίλοι ελεος.... πολυ με εκνευριζουν κατι τετοια... Βρησκω εναν χαρακτήρα να θαυμαζω και τυχαινει να εχει εναν κολλιτο τσουπ να σου τα κοριτσακια yaoi freaks αχχχχ kawaii Lovu lovu .... lovu lovu στα μουτρα σας :burningbe3::roar::mador2::madtodeath: θα μου κανετε ολους τους αντες gay... :P
πχ L + Lighto, Kurogane + Fay και πολλές αλλες περιπτώσεις αυτες μου ηρθαν τωρα στο μυαλό.


Θα υποθέσω πως κάνεις πλάκα οπότε:hahaha::hahaha::hahaha:

μην ανυσηχείς πάντως,θα σου αφήσουμε κανένα να έχεις:riiight::thatsit::hihi2:

#21 tinagk

tinagk

    Starting...

  • Members
  • 31 posts

Posted 11 June 2007 - 13:29

Και εδώ που τα λέμε, τι έγινε οι υπόλοιπες γυναίκες του forum δεν τους αρέσουν τα yaoi, ή είναι τόσο ντροπαλούλες; :wooi2:


Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο αλλά οι περισσότερες γυναίκες είναι πολύ επιφυλακτικές με το είδος. Εγώ έκανα φίλες μου να διαβάσουν manga και να κολλήσουν με κολλήσουν με το είδος. Και δεν έχουν καμία σχέση με anime/manga. Απλά μην περιμένεις μεγάλο ποσοστό στην Ελλάδα. Οι περισσότεροι είναι homophobic...

#22 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 11 June 2007 - 14:19

Οι περισσότεροι είναι homophobic...

Το ότι δεν σου αρέσει κάτι, δεν πάει να πει και ότι το φοβάσαι...:thatsit:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#23 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 11 June 2007 - 14:45

Το ότι δεν σου αρέσει κάτι, δεν πάει να πει και ότι το φοβάσαι...:thatsit:

x2 συμφωνω με τον Fingolfin

Posted Image


#24 mizuiroElk

mizuiroElk

    Anime Amateur

  • Members
  • 71 posts

Posted 11 June 2007 - 14:58

Πολύ ετοιμολογικα το ερμηνεύετε.

Quote from Wiki

Homophobia is the irrational fear of, aversion to, or discrimination against homosexuality or homosexuals. It can also mean hatred, hostility, or disapproval of homosexual people, sexual behavior, or cultures, and is generally used to insinuate bigotry.

Για του λόγου το αληθές οχι τίποτα.
Posted ImagePosted Image

#25 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 09 July 2007 - 14:10

Μάλλον στο τίτλο του θέματος έπρεπε να γράψεις ''Yaoi καμμία;'' καθώς μάλλον μόνο γυναίκες τα βλέπουν...:wis:
Προσωπικά έχω δει μόνο μία φορα στις προβολές στην Ίριδα και έχω να πω ότι το συγκεκριμένο είδος το μισώ!!! :redcard2:
Ειλικρινά πιστεύω ότι μόνο γυναίκες και ομοφυλόφιλοι άντρες θα μπορουν να το δουν! Ένας straight άντρας δεν θα μπορεί να κάτσει να βλέπει ομοφυλοφιλικές σειρές/ταινίες, απλά του προκαλούν αηδία...:puke:


Exactly...
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#26 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 25 August 2007 - 09:02

ειμαι τρελη fan των yaoi:wooi2:, και εχω παρακολουθησει σχεδον ολες τις σειρες yaoi anime που εχουν βγει.τα yaoi ειναι φυσιολογικο να αρεσουν στις γυναικες, γιατι εχουν φτιαχτει για αυτες.οι gay ανδρες αποταλουν την μειοψηφια των τηλεθεατων yaoi.αντιθετα τα yuri,ειναι για ανδρες.

#27 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 25 August 2007 - 11:58

ειμαι τρελη fan των yaoi:wooi2:, και εχω παρακολουθησει σχεδον ολες τις σειρες yaoi anime που εχουν βγει.τα yaoi ειναι φυσιολογικο να αρεσουν στις γυναικες, γιατι εχουν φτιαχτει για αυτες.οι gay ανδρες αποταλουν την μειοψηφια των τηλεθεατων yaoi.αντιθετα τα yuri,ειναι για ανδρες.


Θα 'θελες τόττε αφού είσαι εισαι ειδική να μας πείς σειρές που αξίζει να δούμε?Τι ενοείς ότι τα yaoi έχουν φτιαχτεί για τις γυναίκες?

Και διαφωνώ για το ότι τα yuri είναι μόνο για άντρες,για λόγους που αναφέρθηκαν από πάνω για τα yaoi.:wis:
Posted Image

#28 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 25 August 2007 - 18:37

Δεν ξερω αν εχετε ακουσει για την ταση MOE που επικρατει.....
ειναι ιαπωνικος ορος και απο οτι εχω πληροφορηθει περιγραφει την αρεσκεια των γυναικων να παρακολουθουν τις ερωτικες ιστοριες των ομοφυλοφιλων οπως θα παρακολουθουσαν τις ερωτιεκς ιστοριες ενος κανονικου ζευγαριου...:hahaha:

λιγο περιεργο...αλλα στα Yaoi αυτο συμβαινει.....δεν ειμαι καθολου φαν αυτου του ειδους, καθως δεν μου αρεσει να βλεπω ομοφυλοφιλους να παιζουν....ωστοσο μπορω να σου προτεινω το descedants of darkness η αλλιως Yami no matsuei....
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#29 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 25 August 2007 - 20:05

Θα 'θελες τόττε αφού είσαι εισαι ειδική να μας πείς σειρές που αξίζει να δούμε?Τι ενοείς ότι τα yaoi έχουν φτιαχτεί για τις γυναίκες?

Και διαφωνώ για το ότι τα yuri είναι μόνο για άντρες,για λόγους που αναφέρθηκαν από πάνω για τα yaoi.:wis:

Σειρες που αξιζει να δεις ειναι το Loveless,papa to kiss in the dark,gravitation.Επισης μπορει να σου αρεσει και το angelic feathers και το sukisyo.Δεν ενωουσα οτι τα yaoi ειναι μονο για γυναικες .τα παρακολουθουν και ανδρες φυσικα,απλως οι γυναικες ειναι αυτες που τα παρακολουθουν περισοτερο.το ιδιο και με τα yuri.τα παρακολουθουν και γυναικες,κι εγω καμια φορα, απλως οι ανδρες ειναι αυτοι που τα παρακολουθουν περισσοτερο.:wis:

#30 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 25 August 2007 - 21:31

Δεν ξερω αν εχετε ακουσει για την ταση MOE που επικρατει.....


Αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις περισσότερα για τα Moe, ρίξε μια ματιά στην ανάλυση του φίλτατου Vetus

E5VV38U.jpg