Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Nightwish


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#46 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 26 September 2011 - 14:25

Τί εννοείς προσωπική εμπειρία?:orly:Συνεργάστηκες ποτέ με την Τάρζα,της πήρες συνέντευξη ή έπαιξες στο γκρουπ κάποτε και δεν τόξερα??...Εγώ μίλησα συγκικριμένα για την δουλειά της με το γκρουπ,η οποία ήταν συνολικά αξιοθαύμαστη και όχι μόνο..Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω κάτι

Kαι κανεις πολυ καλα.Δεν εχει βγαλει ΤΙΠΟΤΑ αξιολογο μονη της...

sc5bab.jpg


#47 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 26 September 2011 - 14:51

Τί εννοείς προσωπική εμπειρία?:orly:Συνεργάστηκες ποτέ με την Τάρζα,της πήρες συνέντευξη ή έπαιξες στο γκρουπ κάποτε και δεν τόξερα??...Εγώ μίλησα συγκικριμένα για την δουλειά της με το γκρουπ,η οποία ήταν συνολικά αξιοθαύμαστη και όχι μόνο..Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω κάτι


Hey, ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ με το προσωπική εμπειρία :hiding_something:. Πάντως δεν θα ήμουν ποτέ στη θέση να συνεργαστώ με την Tarja ή να παίξω στο γκρουπ lol :P. Η Tarja είναι όντως από τις πιο αξιοθαύμαστες καλλιτέχνιδες και ποτέ δεν το αρνήθηκα αυτό, απλά είπα οτι με τους Nightwish ταίριαζε καλύτερα απ'οτι μόνη της γιατί όπως είπε ο Καλαμάρης, δεν έχει βγάλει τίποτα αξιόλογο μόνη της
Posted Image

#48 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 26 October 2011 - 20:46

Youtube Video

:lovulovu:

Youtube Video

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#49 Jcenawl

Jcenawl

    Anime Amateur

  • Members
  • 141 posts

Posted 27 October 2011 - 22:28

Συγνώμη αγαπητοί Nightwish αλλά θα προτιμήσω τους Psycho Clowns των Blind Guardian (τουλάχιστον από αυτό το μικρό απόσπασμα που άκουσα)
Posted Image

"Sehen Sie mich! Sehen Sie mich! Das Monstrum in meinem Selbst ist so groß geworden!"

#50 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 09 November 2011 - 15:48

Tο video clip του Storytime
Youtube Video

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#51 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 14 November 2011 - 04:31

0.00-2.35 BULLSHIT
2.36-3.05 NIGHTWISH
3.07-4.04 BULLSHIT


Tuomas αγορι μου τι επαθες? Βγάλε τη μάσκα, και γράψε κανα κομματι της προκοπης! Έχεις γίνει γραφικός, και ασε τις βλακείες με τις ταινιες, και διώξε αυτη τη τύπισσα δε μπορώ να την ακούω

ελπιζωταυπολοιπακομματιατουδισκουναεχουνκατιπαραπανωναδωσουν

Posted Image


#52 Vaizard

Vaizard

    Ghost of Perdition

  • Members
  • 298 posts

Posted 14 November 2011 - 08:22

Μην περιμένετε να φύγει σύντομα η Άνετε.Κάποια στιγμή μετά από καιρό μπορεί να ξαναδούμε μαζί με την Τάργια.Αλλα για την ώρα Άνετε και ελπίζω να αντέξουμε.

#53 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 20 November 2011 - 21:17

Samples απ'όλα τα κομμάτια του δίσκου
http://soundcloud.com/nightwishband/sets/imaginaerum/

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#54 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 21 October 2012 - 13:41

Απο το site του συγκροτήματος

Another chapter of the Nightwish story has ended today. Nightwish and Anette Olzon have decided to part company, in mutual understanding, for the good of all parties involved.

In recent times it has become increasingly obvious that the direction and the needs of the band were in conflict, and this has led to a division from which we cannot recover.

Nightwish has no intention of cancelling any upcoming shows, and as a result we have decided to bring in a substitute vocalist starting in Seattle 1.10.2012. Her name is Floor Jansen from The Netherlands (ex-After Forever, ReVamp), and she has graciously stepped in to help us complete the Imaginaerum world tour.

We are all strongly committed to this journey, this vehicle of spirit, and we are sure that this will lead to a brighter future for everyone.
We forever remain excited about the adventures to come, and we are extremely proud of the two beautiful albums and the wonderful shows we shared together.

- NIGHTWISH & Anette Olzon


Posted Image

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#55 Hyuuga_Nikorasu

Hyuuga_Nikorasu

    Cine Iubeste Si Lasa

  • Members
  • 374 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 23 October 2012 - 03:06

μακαρι να κρατησουν μονιμα την floor, αξιζει και ταιριάζει πολύ καλύτερα στην μπάντα απο την προηγούμενη, απο μερικα Live που ακουσα στο youtube τραδουδάει πολύ καλά τα δυσκολα κομματια της ταρια, αν και κανει μικρολαθακια λογω των ελαχιστων προβων... με λιγη δουλεια την βλεπω να γινεται τελεια

Posted Image


#56 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 02 December 2014 - 01:40

Μην περιμένετε να φύγει σύντομα η Άνετε.Κάποια στιγμή μετά από καιρό μπορεί να ξαναδούμε μαζί με την Τάργια.Αλλα για την ώρα Άνετε και ελπίζω να αντέξουμε.

Μήπως να αμφιβάλλω για συνεργασία Ανετε και Τάργια??....

Συνεργάστηκε ψιλοπροσφατα με την τραγουδίστρια των πολυαγαπημενων μου within temptation σένα τραγουδι το οποίο δεν μου πολυέκανε εντύπωση αυτη ειναι η αληθεια. (paradise...what about us).... δεν ανέδειξε τα προσόντα της ή έτσι μου φάνηκε?

Μια άλλη πανέμορφη αλήθεια είναι ότι θα τραγουδήσω το walking in the air που έχει διασκευάσει το γκρουπ όταν εμπλεκόταν η Τάργια στην εκκλησία της πόλης μου σε κανα δυο βδομαδες....αααχχχ.... τι τιμη.

Youtube Video


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ