Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Playmobil or Lego?


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

Poll: Playmobil or Lego? (84 member(s) have cast votes)

Playmobil or Lego?

  1. Playmobil (37 votes [44.05%] - View)

    Percentage of vote: 44.05%

  2. Lego (30 votes [35.71%] - View)

    Percentage of vote: 35.71%

  3. Και τα δύο (14 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Τίποτα από τα δύο (3 votes [3.57%] - View)

    Percentage of vote: 3.57%

Vote Guests cannot vote

#61 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 19 August 2008 - 02:01

TENTE δαγκωτο ρεεεεεε! Εκπληκτικα θεματα, υπεροχη λεπτομερια και τρελα μεγαλη οταν τα εφτιαχνα. Παντα μου εδιναν την εντυπωση δε οτι ειχαν μεγαλυτερη λεπτομερεια απο τα LEGO (πραγμα που οφειλοταν στην τρυπα που ειχαν τα "καρφια" απο τα τουβλακια στην μεση τους και το χτυπημενο λογοτυπο...)

Attached File  Mar_70114_Thumb.jpg   12.84KB   5 downloads

Attached Files


Posted Image
Courtesy of Kenny!

#62 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 19 August 2008 - 02:24

Χαλαρά playmobil. Έλιωναν πολύ πιο γρήγορα....:kill4u:

Μιλάς σοβαρά;
Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος πυρομανής playmobilas.
Θυμάμαι μια σόμπα της γιαγιάς μου την είχα κάνει dungeon για τα playmobile-ληστές που έπιαναν οι αστυνόμοι. Περιττό να πω ότι λίγοι επέστρεφαν από εκεί....


Τέσπα. Και τα δυο για ξεχωριστούς λόγους. Μπορεί τα playmobil να έχουν αφήσει ιστορία, αλλά με τα lego κάνεις παπάδες.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#63 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 22 August 2008 - 10:08

Άμα δείτε κάποιο λεονταρη ή κάποιο άλλο ζώο φτιαγμένο από lego από κοντά σιγουρα θα αλαξετε γνομι οσοι υποστιριζετε το playmobil...

Δείτε τι κάνει αυτός ο τύπος με τα Lego και τα λέμε. :hahaha:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#64 Daf_Chan

Daf_Chan

    Fumoffu!

  • Members
  • 63 posts

Posted 04 September 2008 - 08:02

Both of 'em.Αλλα κυρίως Playmobile..έπαιζα ατέλειωτες ώρες με τον αδερφό μου όταν ήμασταν μικρά.(δηλαδή αυτός μικρός και εγώ νήπιο)
Posted Image Konata rulez.:hero:

#65 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 04 September 2008 - 10:34

Χα,nice thread...

Χαλαρά lego,γιατί προφανώς σου δίνουν πολλές περισσότερες δυνατότητες...
Μικρός είχα και απ'τα δύο,αλλά γενικά playmobil θυμάμαι τα βαριόμασταν γρήγορα,ενώ lego λιώναμε με τις ώρες γιατί κάναμε ότι σκηνικό θέλαμε...Από τη μία δεινόσαυροι και απ'την άλλη mech...Αξέχαστες εποχές :nanana:

#66 neste

neste

    anbu_xousou _ANBU Squad

  • Members
  • 88 posts

Posted 07 September 2008 - 11:36

παιδες lego και ξερο ψωμι ειδικα οταν ειμου και πιτσιρικη επαιζα θεικους wars και παντα ο εμπιρος προταγονιστης μου νηκαγαι τον κακο δοιδοιμο αδερφοτου :if: που και που εβαζα κανενα playmobil που εκαναν τους προδοτες της αυτοκρατοριας μου στος τελος καθαι μαχης η προδοτες κρεμιοντουσαν και γλαστρες τις μανα μου ειχαν καταντειση σφαγιος τοπος για προδοτες ορες αξεχαστες εποχες :nanana:
chidori nagashi :kakaka::kakaka::kakaka::kakaka:

Posted Image

Edited by neste, 07 September 2008 - 11:53.


#67 NeverMore

NeverMore

    Starting...

  • Members
  • 6 posts

Posted 02 October 2008 - 18:08

Playmobil φυσικα,:wooi2:,ειχα τα παντα απο κτιρια και οχηματα απο Playmobil,και ενα στρατο απο ανθρωπακια playmobil,ακομα ζηλευω οταν βλεπω διαφημισεις με playmobil:nanana:,μονο το καραβι δεν αξιωθικα να παρω:sadist:,περισσοτερο καψιμο και απο το final fantasy εριχνα με τα playmobil:joyful:

#68 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 02 October 2008 - 19:32

Ωραια τα Lego αλλα κατα καποιο τροπο με εκνευριζαν. Ηθελες πολλλλλλλλλαααααααααααααα κομματια για να φτιαξεις κατι αξιολογο και υπηρχε ο κινδυνος να τα χασεις (καπου εχω και ενα μικρο διαστημοπλιο...) Συνηθως τα χρησιμοποιουσα για Ζορντς (ή τοιχους) και εβαζα μεσα τα playmobile να πολεμησουν τον Transmetal Megatron :hahaha: για να προστατεψουν την πολη. Ψηφιζω Playmobile :congrats: (ωραιες στιγμες με τους ινδιανους, τους σκιερ, α ειχα και μια παιδικη χαρα)

#69 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 08 October 2008 - 13:25

Playmoil. Αν και τα Lego είναι πιο ευκολόπλαστα (δηλαδή φτιάχνεις της Παναγιάς τα μάτια με αυτά) τα Playmobil ήταν η μανία μου. Είχα καουμπόηδες κι εγώ, και το καράβι. Παρέα με τις φίλες μου παίζαμε ΩΡΕΣ φτιάχνοντας πολιτείες και ιστορίες που δεν είχαν τέλος. Υπάρχουν κομμάτια ακόμα, τα οποία είναι καταχωνιασμένα στο υπόγειο, δυστυχώς...

Posted Image


#70 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 08 October 2008 - 13:55

Μιλάς σοβαρά;
Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος πυρομανής playmobilas.
Θυμάμαι μια σόμπα της γιαγιάς μου την είχα κάνει dungeon για τα playmobile-ληστές που έπιαναν οι αστυνόμοι. Περιττό να πω ότι λίγοι επέστρεφαν από εκεί....


Εγώ μερικές φορές τα έβαζα σε ένα μπρίκι του καφέ γεμάτο με νερό και μετά τα έβαζα στη κατάψυξη:hahaha:

Posted Image


#71 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 08 October 2008 - 14:22

Playmobil For The Win Τέλος!!!!!