Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Playmobil or Lego?


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

Poll: Playmobil or Lego? (84 member(s) have cast votes)

Playmobil or Lego?

  1. Playmobil (37 votes [44.05%] - View)

    Percentage of vote: 44.05%

  2. Lego (30 votes [35.71%] - View)

    Percentage of vote: 35.71%

  3. Και τα δύο (14 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Τίποτα από τα δύο (3 votes [3.57%] - View)

    Percentage of vote: 3.57%

Vote Guests cannot vote

#46 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 04 August 2008 - 11:17

Lego. Αφιέρωνες πολύ περισσότερο χρόνο στην κατασκευή, και ήταν περισσότερο interactive. Μπορούσες να διαλύσεις αυτό που είχες φτίαξει, και να κάνεις κάτι καινούριο. Είχαν επίσης και αυτά πολλά θέματα, καθώς και διάφορα επίπεδα ανάλογα με την ηλικία.
Playmobil είχα κάποια, αλλά όχι κάτι μεγάλο, πιο πολύ ανθρωπάκια, άλογα κλπ. Κάποια στιγμή, κερδίσαμε σε ένα διαγωνισμό ένα σπίτι Playmobil, αλλά ήρθε σε μια ηλικία που είχα χάσει πια το ενδιαφέρον μου για αυτά.



#47 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 04 August 2008 - 11:19

Started with Playmobils (i.e. simple) and moved on to Legos (i.e. complicated)

Also can Playmobils do this??

Spoiler:

Τα είπε όλα. :nod:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#48 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 06 August 2008 - 22:40

LEGO για πάντα η πιοτιτα δεν συγκρίνετε με τίποτα:wooi2:...σαν να συγκρίνουμε ένα κινεζικής κατασκευής ηλεκτρικι σισκεβι με γερμανικής:uhh:. Συγνώμη άλλα τα playmobil όσο έχω ασχοληθεί:tensai: (ναι ναι έχω κώλυμα με αυτά και άμα δεν μου λεγαν σινεχια οτι ειναι για μορα οι γονεις μου ακόμα και τώρα θα επερνα lego:hahaha:) δεν μου άρεσε πότε η πιοτιτα κατασκεβης και τα χρώματα:colddd:...παίξτε με ένα πειρατικό πλοίο της LEGO και με ένα του playmobil καιμια σχέση:nbleed:!!! Συγνώμη όσους fan στεναχωρώ άλλα αυτί είναι η γνώμη μου και δεν την αλλάζω:burningbe3:...επί τις ευκεριας ένα ανεκπλήρωτο όνειρο :emptyonexg1::nanana: μου είναι ένα τεράστιο κάστρο του LEGO :nbleed: λέω καμιά μέρα όταν θα μένω μόνος μου να το πάρω και να το χτίσω:orly:... πο ποο ξύπνησε το παιδάκι μέσα μου (λες και κοιμόταν:hahaha:)
Posted Image

#49 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 07 August 2008 - 10:21

και τα δυο.
καστρο και ιπποτες vs πειρατες με καραβι κα ινησι playmobil ( αν και οτα νημουν μικρος ειχα κα ιενα παρακμοιακακο διαστημοπλοιο/ιπταμενο δισκο/lunar base που ειχαν βγαλει)
και οτιδηποτε σε σχεση με διαστημα και technics απο Lego.

αμετρητες ωρες παιχνιδιου και ευχαριστησης. αν χρειαστει να διαλεξω παντως, σιγουρα θα πω Lego. οι επιλογες που εχεις, και οι αμετρητοι διαφορετικοι τροποι στησιματος το επιβαλλουν. ακομα τα εχω κρατησει ολα αυτα μαζι με τα υπολοιπα παιχνιδια μου ( οταν μου προτεινε η μανα μου να τα δωσει καπου κοντεψα να γινω μητροκτονος)
θα ηθελα να συνεχισω να τα αγοραζω αλλα δυστυχως μεγαλη ακριβεια

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#50 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 08 August 2008 - 10:41

...

Edited by ATANASHIOSU, 24 January 2009 - 06:05.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#51 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 August 2008 - 10:29

ahtanasiosu... you are 26 when you were Kid you didn't have LEGO

#52 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 14 August 2008 - 10:42

Τα Lego υπάρχουν από το '40.

oR4yYRl.gif


#53 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 August 2008 - 10:53

....Ash.... honestly have you seen Lego products in Greece during the 70s?
even I as a kid i had something like bricks, but it wasn't lego.
or... maybey your family where friends with the Nazi and had lego since the 2nd world war.

#54 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 14 August 2008 - 11:16

Playmobil. Ειχα τα απειρα μικρος και διοργανωνα ολοκληρα σεναρια με αυτα, μεχρι και μονομαχιες μεταξυ ομαδων Playmobil/Transformers στις οποιες εξεδιδα και περιοδικο με νεα, αναλυση του καθε παικτη και μεταγραφες των ομαδων (ξερω, δεν παω καλα!).
Posted Image

#55 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 14 August 2008 - 11:33

lego ενοειτε!!!!:burningbe3: Ενταξυ επαιζα και με playmobile αλλα με τα lego δν συγκρινοντε! εφτιαχνα ρομποτ, αεροπλανα, καραβια, σπιτια..... παλιες καλες εποχες :blingeye2:

#56 moutzah3d1n

moutzah3d1n

    call me the GODFATHER

  • Members
  • 131 posts

Posted 14 August 2008 - 11:47

lego ρε!!!! τα lego technic!!!! πειτε οτι εχω μεινει ακομα στα 15 αλλα σκαω τουλαχιστον 300 ευρω τον χρονο για lego!!!! τα φταιχνω και μετα τα κρατας σαν διακοσμιτικα!!!! πραγματικα ειναι τελεια


#57 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 15 August 2008 - 07:46

...

Edited by ATANASHIOSU, 24 January 2009 - 06:06.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#58 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 16 August 2008 - 15:49

Lego,lego και πάλι lego..... Είχα κάνει πολλές κατασκευές από αυτοκίνητα μέχρι μίνι κάστρα
Posted Image

#59 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 16 August 2008 - 16:12

playmobile ......απο μικρος τρελαμενος απανω τους

#60 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 19 August 2008 - 01:34

Άμα δείτε κάποιο λεονταρη ή κάποιο άλλο ζώο φτιαγμένο από lego από κοντά σιγουρα θα αλαξετε γνομι οσοι υποστιριζετε το playmobil...
Posted Image