Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Playmobil or Lego?


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

Poll: Playmobil or Lego? (84 member(s) have cast votes)

Playmobil or Lego?

  1. Playmobil (37 votes [44.05%] - View)

    Percentage of vote: 44.05%

  2. Lego (30 votes [35.71%] - View)

    Percentage of vote: 35.71%

  3. Και τα δύο (14 votes [16.67%] - View)

    Percentage of vote: 16.67%

  4. Τίποτα από τα δύο (3 votes [3.57%] - View)

    Percentage of vote: 3.57%

Vote Guests cannot vote

#31 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 13 May 2007 - 01:50

Les instants où ils m'ont offert Playmobil elles je change avec rien. Instants abondants charmes et je rêvais de les acquérir .Nous avons grandi avec ceux-ci, mais les enfants d'aujourd'hui…

Είμαστε Ελληνικό forum αγορίνα...

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#32 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 13 May 2007 - 01:59

Προτιμώ τα Playmobil. Είχα μπόλικα Playmobil όταν ήμουν μικρή, ενώ από Lego είχα μόνο έναν αστυνομικό με το περιπολικό του. Θυμάμαι είχα ένα drug store και ένα σπίτι, ενώ η αδελφή μου είχε ένα saloon. Ακόμα μας αρέσουν τα Playmobil και μάλιστα η αδελφή μου παίρνει καμιά φορά παιδικό γεύμα στα Goody's κι έτσι έχουμε αποκτήσει μερικά ακόμα κουκλάκια. Ελπίζω να πρόλαβε να τα πήρε όλα γιατί τώρα έχει Tom & Jerry.

#33 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 May 2007 - 21:06

Les instants où ils m'ont offert Playmobil elles je change avec rien. Instants abondants charmes et je rêvais de les acquérir .Nous avons grandi avec ceux-ci, mais les enfants d'aujourd'hui…



ακομα και σημερα υπάρχουν οι μάρκες αυτές αλλά αν είσαι μικρός και έχεις X-box και Playstation σιγά μην ασχοληθείς. Το Atari 2600 που ειχαμε τοτε δεν μας πορωνε και ουτε μας αποχαυνωνε τοσο, ελεώ γραφικών.

Δεν ειχα πορωθει τότε ούτε με Lego ούτε με Playmobil., γιατί το αγαπημενο μου ήταν το "Κάστρα και Πολιορκητες". Αντι για Lego έκανα σπιτια με τα τουβλακια απο εκεινο το παιχνιδι.

#34 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 13 May 2007 - 23:51

Δεν ειχα πορωθει τότε ούτε με Lego ούτε με Playmobil., γιατί το αγαπημενο μου ήταν το "Κάστρα και Πολιορκητες". Αντι για Lego έκανα σπιτια με τα τουβλακια απο εκεινο το παιχνιδι.


Ω ρε τι μου θύμισες!....:nanana:

Κάπου πρέπει να έχω το expansion set ο παπάρας...και τι δεν κάναμε για να κλέψουμε σε αυτό το παιχνίδι..από τριπλά λάστιχα, σε βώλους μέσα στο κάστρο για έρμα, σε μεταλλικά παξιμάδια αντί για τις στρογγυλές σφαίρες κτλ κτλ...:Blissfull:

Με τον καταπέλτη ήμουν lethal...:kill4u:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#35 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 14 May 2007 - 00:02


Με τον καταπέλτη ήμουν lethal...:kill4u:


Κανόνι ftw :hahaha:

LfNX0dh.png


#36 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 14 May 2007 - 00:56

Δεν είχαμε κανόνια τότε ρε man...μιλάμε για το original παιχνίδι...κατεπέλτες και βαλλίστρες...:emptyonexg1:

βγήκαμε offtopic, επιστροφή στα τουβλάκια...:nanana:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#37 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 14 May 2007 - 02:54

Τα lego ηταν ωραιο παιχνιδι απο αποψη κατασκευης...αν ειχες αρκετα και πολλων μεγεθων, μπορουσες να φτιαξεις απο βαρκα μεχρι καστρο...τα playmobil ομως ηταν σκετο σφαγειο..αν ειχες κιολας τα καστρα, τα καραβια κλπ κλπ εφτιαχνες τετοια σεναρια που τυφλα να εχουν Οι Πειρατες της Καραιβικης...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#38 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 14 May 2007 - 13:10

Playmobil.Για την υλικία που ασχολιόμουνα ήταν ποιο ασφαλές και κρατούσαν περισσότερο καιρό μιας και ήταν μονοκόματα κομμάτια και δεν αποτελώντουσαν από μικρά κομμάτια που ήταν έυκολα να χαθούν ή να φαγωθούν όπως τα Lego.:bike:
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#39 Kira_DG

Kira_DG

    Death Ruler

  • Members
  • 49 posts

Posted 18 May 2007 - 15:55

Playmobil 100%. Eιχα πολλα αλλα αυτο που με τρλαινε ηταν το καστρο! Βεβαια μαζι με τους ιπποτες εβαζα και Ινδιανους και Καουμπόυδες!


+1 playmobil rulez και εγώ όπως και οι περισσότεροι μεγάλωσα με τους ινδιάνους,τους πειρατές και τους καουμπόηδες!!:wooi2:
Posted Image
''The human whose name is written in this note shall die''

#40 Shanks

Shanks

    Kaizoku

  • Members
  • 194 posts

Posted 01 August 2008 - 22:48

lego παλια ημουν πορωμενος με αυτα επαιζα καθε μερα@!!!!!!

#41 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 01 August 2008 - 23:03

playmobil φυσικα και εμενα μου εχει αποθημενο το καραβι αλλα ειχα ενα καραβι της fischer price και αυτο με παρηγορουσε. απο lego μονο με bionicle ασχοληθηκα.
Posted Image

#42 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 01 August 2008 - 23:09

Playmobil βεβαια...με αυτα μεγαλωσα....τα ειχα σχεδον ολααα!!!
Ειναι τελιαα...απλα...
τα Lego ειναι για πιο νεες γενιες...on the other hand Playmobil ειναι retro...ετσι το βλεπω εγω...!!!
Αρε τι μου θυμησατε τωρα...

Tiger-stock-blog-header.jpg


#43 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 01 August 2008 - 23:14

και τα 2!!!!!!!!
lego- helloooo ειχε το καστρο του μαωρου ιπποτη (or smthng like it)
playmobile-καλα τα ειχα ολα, πριγκηπισσες, καστρα, μονομαχιεσ, σαλουν, ινδιανους, καουμποίδες <3333 τι ωραια παιχνιδια!!

Posted Image


#44 Skiarxon

Skiarxon

    Starcaller

  • Members
  • 134 posts

Posted 03 August 2008 - 00:14

Playmobil ...

και αυτο το καράβι τους μου έχει μείνει απωθημένο... :cry5:


Φαντασου να ειναι πρωτοχρονια και να βλεπεις κατω απο το δεντρο ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ κουτι που μεσα εχει το καραβι.Muhahahahah!

Playmobil για μενα.

#45 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 03 August 2008 - 00:46

Εγω το καραβι το 'κονομησα απ' τα ξαρδεφια μου :D

Playmobil here, too

Posted Image