Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Final Fantasy General


  • Please log in to reply
644 replies to this topic

#616 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 15 June 2013 - 21:13

γενικα φαινεται πολυ δυνατο παιχνιδι! τελειως διαφορετικο βεβαια απο τα προηγουμενα! με πιο ρεαλιστικους χαρακτηρες και μεγαλυτερη εμφανιση στο character development! και οσο για το Noctis: πιο badass πεθαινεις! σιγουρα αγορα μαζι με kh3 και ενα ps4 για να τα παιξουμε!

#617 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 16 June 2013 - 01:26

kh3 τι ειναι?
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#618 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 16 June 2013 - 01:38

kh3 τι ειναι?

kingdom hearts 3.
Εχω αρχίσει να θέλω να πάρω ps4 >.> I really need the money xD Πολύ μ'άρεσε το FF14 versus, εντυπωσιακό αν μη τι άλο, που επιτέλους αξιόθηκε να βγει, τόσα χρόνια το περιμέναμε, έλεος πια! αχαχα xD
Και Kh3 θα θελα να παίξω =_= πρέπει να αρχίσω να μαζεύω λευτά μου φαίνεται :P

Edited by GhostPrince, 16 June 2013 - 01:42.

フカフカ

#619 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 16 June 2013 - 03:38

kingdom hearts 3.
Εχω αρχίσει να θέλω να πάρω ps4 >.> I really need the money xD Πολύ μ'άρεσε το FF15 , εντυπωσιακό αν μη τι άλο, που επιτέλους αξιόθηκε να βγει, τόσα χρόνια το περιμέναμε, έλεος πια! αχαχα xD

Fixxed.Βέβηλε το είπες λάθος.Φωτιά και θειάφι.

Posted Image


#620 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 16 June 2013 - 10:24

400 euros guys το ps4! καλο μας μαζεμα! ΔΕΝ γινεται να μην παιξω αυτα τα 2(ffXV kh3)! μπορει ps3 να μην ειχα αγορασει αλλα το ps4 δε μου γλιτωνει αναγκαστικα!

Edited by Zeroloke, 16 June 2013 - 10:25.


#621 Ground_zero

Ground_zero

    The Monk

  • Members
  • 35 posts

Posted 16 June 2013 - 11:03

Ωραιο το FFXV.
Η διαφορα στα γραφικα σε σχεση με την εκδοση που ετοιμαζανε για PS3 ειναι ολοφανερη.
Ειναι λογικη η καθυστεριση εαν χρειαστηκε να μεταφεροθν τα παντα στο PS4.
Δεν θα υπαρχει εκδοση για PS3, μονο για PS4 kai XBOX One, ισως και για PC γιατι ο Nomura ειπε οτι μπορουν να κανουν την μεταφορα.

#622 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 16 June 2013 - 18:49

Ευχαριστω ghost.
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#623 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 16 June 2013 - 23:11

Δεν θα υπαρχει εκδοση για PS3, μονο για PS4 kai XBOX One, ισως και για PC γιατι ο Nomura ειπε οτι μπορουν να κανουν την μεταφορα.


δεν το ειχα παρει χαμπαρι αυτο! μακαρι παντως αν και θα το παρω το ps4! αλλη αιγλη εχουν τα ff games στο play! Στο pc εχω τερματισει το ffvii και μεσα στο καλοκαιρι θα παιξω επιτελους το ffviii(επιτελους μετα απο πολλες αναβολες, μη με ρωτατε γιατι απλα ετυχε! :P), αλλα αλλη ατμοσφαιρα το playstation με την καναπεδαρα σου αραχτος να καιγεσαι για ωρες!

#624 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 25 June 2013 - 02:05

Σήμερα έτυχε να δω τα trailer. Είμαι ο μόνος που το gameplay του θύμησε τα Devil May Cry; Όχι πως είναι αρνητικό αυτό, αλλά πιστεύω η σειρά έγινε γνωστή σαν turn-based και είχε περισσότερο βάθος που δύσκολα θα αποδωθεί έτσι. Κατά τ'άλλα ήταν γαμάτο και δεν έχω πρόβλημα που μετονομάστηκε. Ο Noctis είναι όντως badass, καιρό είχαμε να δούμε σκοτεινό πρωταγωνιστή, απ'το VIII. Ελπίζω μόνο να είναι κι άλλοι playable εκτός απ'αυτούς τους 6.

#625 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 25 June 2013 - 12:50

Σήμερα έτυχε να δω τα trailer. Είμαι ο μόνος που το gameplay του θύμησε τα Devil May Cry; Όχι πως είναι αρνητικό αυτό, αλλά πιστεύω η σειρά έγινε γνωστή σαν turn-based και είχε περισσότερο βάθος που δύσκολα θα αποδωθεί έτσι. Κατά τ'άλλα ήταν γαμάτο και δεν έχω πρόβλημα που μετονομάστηκε. Ο Noctis είναι όντως badass, καιρό είχαμε να δούμε σκοτεινό πρωταγωνιστή, απ'το VIII. Ελπίζω μόνο να είναι κι άλλοι playable εκτός απ'αυτούς τους 6.


Βασικα το gameplay θυμιζει Kingdom Hearts στην πιο σοβαρη του εκδοση. Δηλαδη action rpg! περιμενω σιγουρα το βαθος της σειρας να αποδωθεί και με το νεο συστημα μαχης! αν πραγματικα γινει αυτο θα εχουμε ενα επος απο τα λιγα!


Btw τωρα παιζω ξανα το FFXII το οποιο δεν το ειχα τερματισει(μου ειχε μεινει μονο το τελευταιο dungeon) ελεω καταστροφης του ps2 μου! Να ναι καλα ενας φιλος μου που μου δανεισε το δικο του τωρα. Μετα λεω να παιξω το IX σε emulator στο pc. Το χει παιξει κανενας σε emulator? ειναι εφικτο? γτ με τα emulators του ps1 δεν εχω και πολυ καλη σχεση...

#626 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 25 June 2013 - 13:32

Βασικα το gameplay θυμιζει Kingdom Hearts στην πιο σοβαρη του εκδοση. Δηλαδη action rpg! περιμενω σιγουρα το βαθος της σειρας να αποδωθεί και με το νεο συστημα μαχης! αν πραγματικα γινει αυτο θα εχουμε ενα επος απο τα λιγα!


Btw τωρα παιζω ξανα το FFXII το οποιο δεν το ειχα τερματισει(μου ειχε μεινει μονο το τελευταιο dungeon) ελεω καταστροφης του ps2 μου! Να ναι καλα ενας φιλος μου που μου δανεισε το δικο του τωρα. Μετα λεω να παιξω το IX σε emulator στο pc. Το χει παιξει κανενας σε emulator? ειναι εφικτο? γτ με τα emulators του ps1 δεν εχω και πολυ καλη σχεση...


Το χα παίξει πριν κάνα χρόνο σε emulator(μετά το έβαλα στο PSP) και απ'όσο θυμάμαι δεν είχε κανένα θέμα. Γενικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με emulation των PS1 games, συνήθως τα θεματάκια παριουσιάζονται στου PS2(όπως εκείνο το bug στο Rogue Galaxy, που βρήκα σε forum μόνο αφού πέρασα το σημείο που το δημιουργούσε και έπρεπε να κάνω ξανά 2 dungeons.)

#627 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 25 June 2013 - 16:30

Το χα παίξει πριν κάνα χρόνο σε emulator(μετά το έβαλα στο PSP) και απ'όσο θυμάμαι δεν είχε κανένα θέμα. Γενικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με emulation των PS1 games, συνήθως τα θεματάκια παριουσιάζονται στου PS2(όπως εκείνο το bug στο Rogue Galaxy, που βρήκα σε forum μόνο αφού πέρασα το σημείο που το δημιουργούσε και έπρεπε να κάνω ξανά 2 dungeons.)


τελεια! γενικα θα μου φανει λιγο περιεργο το IX νομιζω γτ ειναι πολυ κοντα σαν στυλ με τα πρωτα παιχνιδια της σειρας(πριν του VII) με τα οποια δεν ειμαι πολυ εξοικειωμένος. Αλλα εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για το παιχνιδι και παρατηρω και πολυ αγαπη προς τον black mage τον Vivi! Γενικα μου εχουν πει πως παρολο που το παιχνιδι φαινεται πολυ απλοικο στο ματι εχει κατι πιο βαθυ μεσα του που σε κανει να το αγαπησεις! Και αυτο μ αρεσει απο ενα Final Fantasy παιχνιδι, αυτη ειναι η ομορφια! Να το αγαπησεις το παιχνιδι!

#628 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 25 June 2013 - 19:30

To Final Fantasy 9 για μένα προσωπικά είναι το καλύτερο Final Fantasy, έχοντας δοκιμάσει κάθε τίτλο της σειράς που έχει βγει μέχρι σήμερα εκτός του 11. Δεν είναι τέλειο, έχει τα ψεγάδια του, αλλά τα πάντα έχουν ψεγάδια. Συγκεκριμένα, το 9 έχει πανέμορφο story, υπέροχο "fantasy" setting, και φυσικά από τα ωραιότερα soundtrack του Nobuo αν όχι το πιο ωραίο απ'όλα.

#629 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 26 June 2013 - 00:02

Βασικα το gameplay θυμιζει Kingdom Hearts στην πιο σοβαρη του εκδοση.

Κι αυτό μόνο που τα KH δεν έχουν όπλα. Στο XV έχει ο Prompto.

To Final Fantasy 9 για μένα προσωπικά είναι το καλύτερο Final Fantasy, έχοντας δοκιμάσει κάθε τίτλο της σειράς που έχει βγει μέχρι σήμερα εκτός του 11. Δεν είναι τέλειο, έχει τα ψεγάδια του, αλλά τα πάντα έχουν ψεγάδια. Συγκεκριμένα, το 9 έχει πανέμορφο story, υπέροχο "fantasy" setting, και φυσικά από τα ωραιότερα soundtrack του Nobuo αν όχι το πιο ωραίο απ'όλα.

Ξανακάναμε παρόμοια συζήτηση πριν λίγες σελίδες. Το IX εγώ το βρίσκω κάπως παιδικό, σαν να δοκιμάσαν μία στροφή στο παρελθόν της σειράς πριν το VI. Και το XV τώρα θυμίζει λίγο το VI με τη τεχνολογία και τους σκοτεινούς του χαρακτήρες. Συγκεκριμένα μέχρι κι αυτός με τα κόκκινα μαλλιά που φοράει το καπέλο και κρατάει την ομπρέλα φέρνει λίγο στον Kefka.

#630 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 26 June 2013 - 13:57

To Final Fantasy 9 για μένα προσωπικά είναι το καλύτερο Final Fantasy, έχοντας δοκιμάσει κάθε τίτλο της σειράς που έχει βγει μέχρι σήμερα εκτός του 11. Δεν είναι τέλειο, έχει τα ψεγάδια του, αλλά τα πάντα έχουν ψεγάδια. Συγκεκριμένα, το 9 έχει πανέμορφο story, υπέροχο "fantasy" setting, και φυσικά από τα ωραιότερα soundtrack του Nobuo αν όχι το πιο ωραίο απ'όλα.


πραγματικα ο Nobuo Uematsu εχει φτιαξει αριστουργηματα και το soundtrack ταιριαζει παντα στη σειρα που απευθυνεται! δε θυμαμαι καποιο final fantasy που να με χαλασε το soundtrack! Eκλεισε μετα το τελειωμα του XII παμε φουλ για IX

Edited by Zeroloke, 26 June 2013 - 13:57.