Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Final Fantasy General


  • Please log in to reply
644 replies to this topic

#631 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 30 July 2013 - 13:37

ΤΕΛΟΣ το FFXII! Μετα απο 2 φορες παιξιματος και πολλες δυσκολιες (λογω τεχνικων ελλειψεων και προβληματων :P) επιτελους τερματισα το αγαπημενο μου παιχνιδι! Τοσα χρονια εχω ακουσει διαφορα για το 12! Οτι δεν ειναι οσο ff πρεπει, οτι ειναι σαν mmo, οτι δεν εχει την ιστορια που θα σου μεινει κλπ. Απ οσα ff εχω παιξει (V, VII, X, XII, XIII, τερματισμενα τα VII, ΧΙΙ και το Χ στο τσακ :P) αντικειμενικα προσφερει πιο πολλα απο τα υπολοιπα για μενα. Εχει μια OK ιστορια, εναν τεραστιο κοσμο, ενδιαφεροντα sidequests με τα hunts τα οποια πραγματικα ειναι φοβερα και κυριως πολυ αγαπητους χαρακτηρες! Ολοι μου φανηκαν ενδιαφεροντες ,παρολο που ειχαν καποια κλασσικα στερεοτυπα, εκτος ισως της Penelo η οποια βεβαια δεν ειναι και κακος χαρακτηρας. Απλως δεν προσφερει τοσα οσα οι υπολοιποι. Μονο εναν ξεχωριζω: Balthier, the leading man! Ο τυπος ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας στο παιχνιδι! Γενικα ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι αλλα σιγουρα εχει και πολλα καλα οπως πχ το grinding που σε πολλα σημεια ειναι απαραιτητο για να προχωρησεις και κατανταει μερικες φορες κουραστικο κ.α

 

Τωρα εχω 2 μεγαλους τιτλους της σειρας να παιξω το IX και το VIII! Ξεκιναω με το ΙΧ γιατι θελω να περιμενω την HD εκδοση το VIII για το pc! 

Σορρυ για το double post αλλα παει καιρος απο το προηγουμενο και εχει πεσει λιγο νεκρα στο thread. 


Edited by Zeroloke, 30 July 2013 - 13:50.


#632 Frenzy89

Frenzy89

    Moumantai

  • Members
  • 100 posts

Posted 22 September 2013 - 12:46

Παίζει κανείς το XIV:ARR? Ξεκίνησα με Lancer, τον οποίο έφτασα lv 32 και τελικά αποφάσισα να έχω ως main gladiator (lv 20 right now). Παίζω όλα τα instances με την σειρά ξανά μιας και στην ουσία είναι το πρώτο μου MMO και έχω αρκετά να μάθω για tanking. Αν υπάρχει κάποιος που να ασχολείται και ενδιαφέρεται για Free Company πείτε το να κάνουμε κάτι. Είμαι στον Phoenix μιας και ήταν ο μόνος που μπορούσα να κάνω character όταν ξεκίνησα.


Edited by Frenzy89, 22 September 2013 - 12:46.


#633 Ground_zero

Ground_zero

    The Monk

  • Members
  • 35 posts

Posted 09 October 2013 - 20:10

Πρωτον, μπραβο στον Zeroloke, ασε τους αλλους να λενε, το FFXII ειναι με διαφορα το καλυτερο FF σαν overall τιτλος.
Σου δινει τα παντα και κανει οικονομια σε πολυ λιγα πραγματα, το International Zodiac Job System μαλιστα ειναι ακομη αρτιοτερο.

Δευτερον, παιζω FFXIV  στον Sargatanas μαζι με καποιους αλλους Ελληνες.


COME AT ME!!!
1JL9A1I.jpg



#634 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 26 February 2014 - 20:28

Σε ποιον server παίζεται FFXIV guys?Εγώ παίζω shiva...


Posted Image


#635 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 February 2014 - 21:12

Στον πανέμορφο server του Sargatanas (αν και έχω 2 μήνες να μπω).

Zaport the Yankland.


Edited by Napster, 26 February 2014 - 21:15.


#636 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 30 September 2014 - 17:55

Μετά από πολλούς μήνες που το γυρόφερνα μου δόθηκε η ευκαιρία (10 ευρώ η PS3 έκδοση + το γεγονός ότι είχα αγοράσει κάποτε το 1.0 = 1 μήνας στα PC/PS3). 

 

Τελικά δεν κάνατε πλάκα για το τι παιχνιδάρα είναι. Και ακόμα δεν έχω δει τίποτα (26lvl).

 

vyDEoYs.png



#637 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 19 October 2014 - 22:16

FF7 Midgar city MINECRAFT map.

Ο  τύπος το τερμάτισε. Το map είναι  υπέροχο.


Posted Image


#638 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 22 March 2015 - 16:21

Youtube Video

Κατι καινουργιο για αλλαγη ;)


header.jpg?t=1485907896


#639 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 06 December 2015 - 03:41

Youtube Video

Aκομα να το σχολιασει καποιος εδω περα :P ?


header.jpg?t=1485907896


#640 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 06 December 2015 - 04:46

Youtube Video

Aκομα να το σχολιασει καποιος εδω περα :P ?

NAAIIII!! NAIII! NAI NAI NAI NAI NAI NAI NAI!!!

Spoiler:

 


ezgif.com-resize.gif


#641 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 07 December 2015 - 17:57

Κάτι διάβασα οτι το δεν θα βγει το παχνιδι ολοκληρο αλλα θα το βγαζουν λιγο λιγο σαν επεισοδια σειρας.......................Αν οντως ισχυει ειναι τραγικοι και απαραδεκτοι ..............


2008ipman01.jpg


#642 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 07 December 2015 - 18:10

Σύμφωνα με τις λεπτομέρειες που αποκάλυψαν οι δημιουργοί, ο λόγος πίσω από αυτό ήταν στο ότι αν ήθελαν να το κάνουν πραγματικό remake στα σημερινά δεδομένα απαιτεί τεράστιο όγκο εργασίας. Επιπλέον επισήμαναν πως αν έβγαινε σε ένα κομμάτι θα αναγκάζονταν να κόψουν αρκετό υλικό. Όλες οι πληροφορίες στα αγγλικά εδώ:

Spoiler:


#643 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 13 December 2015 - 12:50

Απλά θέλουν όσο το δυνατόν περισσότερα λεφτά, όσο το δυνατόν γρηγορότερα.



#644 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 13 December 2015 - 18:06

Έτσι παει.marketing tactics. Αλλά να πω την αλήθεια καλύτερα έτσι.Το προτειμώ από το να κόψουν το μισό game.Ας δώσουν λίγο προσοχή παραπάνω και ας μείνει πίσω.


Posted Image


#645 Ch1K4r1ArIm0a3i

Ch1K4r1ArIm0a3i

    Starting...

  • Members
  • 7 posts
  • LocationStockholm

Posted 25 December 2015 - 02:43

Παιδιά το remake λέτε να αξίζει;
Πάντως εύχομαι να το βγάλουν για πιο παλιές πλατφόρμες γιατί ps4 δεν βλέπω να παίρνω;
Έχω παίξει το original και είναι αναμφισβήτητα το καλύτερο. Λατρεύω και το story, character design, soundtrack.
Δεν μπορώ να το φανταστώ όλο αυτό με καινούργια γραφικά. :)
Πάντως ελπίζω η Square να μην τα κάνει σαλάτα όπως τα τελευταία -_-
Cloud 4ever <3

Peace ^^