Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Final Fantasy General


  • Please log in to reply
644 replies to this topic

#31 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 05 November 2006 - 21:47

Πάρτε και άλλο ένα video για το Final Fantasy VII Dirge of Cerberus! Λίγο μακρυνάρι το link μα καλό το video!
http://video.google.com/videoplay?docid=-9037358187469199795&q=final+fantasy++VII+Dirge+Of+Cerberus
Oι fans των Final Fantasy έχουν στείλει στη sony παρακλήσεις για remake του final fantasy VII στο PS3 μα δεν εχει επισημοποιηθεί τίποτα ακόμα.

#32 burnside

burnside

    Starting...

  • Members
  • 14 posts

Posted 05 November 2006 - 23:37

εμενα παντως μου αρεσε το ff ix... και ακομα δεν ξερω τι γινετε στο secret endind :@
SEX IS NOT THE ANSWER!!!!
("sex" is the question, "yes" is the answer!)

#33 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 06 November 2006 - 17:50

To ΙΧ μου άρεσε και εμένα πάρα πολύ. Πάντως δεν έχει τίποτα το φοβερό σαν επιπλέον Ending. Μερικές σκηνές (όχι FMV) επιπλέον στην θεατρική παράσταση

E5VV38U.jpg


#34 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 16 February 2007 - 13:01

Λοιπον επιδη ειναι απυρα τα σχολια κ οι λεπτομεριες π μπορει να πει κανεις για ff.....θα πω μοναχα οτι το καλυτερο ειναι το 7 κ αντε γεια...!!! τα ff για μενα ειναι τα καλυτερα rpg ......!!!!! GEIA SAS:twisted:

#35 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 16 February 2007 - 14:36

Θα συμφωνήσω με τον φίλτατο Sora! Το Final Fantasy VII (το οποίο παίζω εκ του παρόντος) είναι το καλύτερο Final Fantasy, από αυτά που έχω παίξει τουλάχιστον.
Το Final Fantasy XIII φαίνεται επίσεις υποσχόμενο, εώς και επαναστατικό (ιδίως το Versus με εντυποσίασε). Νομίζω ότι πρόκειτε να δούμε κάτι το νέο και ίσως κάτι αντάξιο του Final Fantasy VII (χωρίς να λέω ότι τα άλλα δεν είναι καλά, όλα έπος είναι).
Άντε να δούμε πώς θα πάρουμε και PS3 :

oR4yYRl.gif


#36 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 16 February 2007 - 14:49

Απο όσα έχω παίξει (VII, VIII, X, XII) το ΧΙΙ μου αρέσει περισσότερο... Αλλά έχω την κατάρα να μην έχω τερματίσει κανένα.
Posted Image

#37 Liquid

Liquid

    Anime Fan

  • Members
  • 171 posts

Posted 17 February 2007 - 02:10

Γενικώς όσο αφορά FFVII έχει βγεί το παιχνίδι για PS1, η συνέχεια του στην ταινία Advent Children και τώρα θα βγεί το καινούργιο με τον Vincent... Έχει βγεί τπτ άλλο?


Ναι. Νομιζω στην Ε3 του 2005 παρουσιάστηκε ένα Technical Demo για PS3, με άλλα λόγια ένα teaser trailer που δείχνει πως θα μπορούσε να φαίνεται σήμερα το FFVII. Με αφορμή αυτό οι φανς άρχισαν να παρακαλάνε για remake αλλα σε δηλώσεις η square είπε πως δεν θα βγει κάτι περισσότερο. Ασχολείται όμως πολύ με το θέμα FFVII τελευταία κ πιστεύω θα το δούμε κ αυτό...
Posted Image


Water can flow, or it can crash...

#38 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 17 February 2007 - 23:18

Και εγώ ψυλομοιρίζομαι Remake του Final Fantasy VII...
Βασικά η πιθανότητα είναι τεράστια, εφόσον ΌΛΑ τα παιχνίδια Final Fantasy I-VI έχουν γίνει remake για GBA (εκτός του III, το οποίο θα δούμε στο DS)
Δεν θα ήταν και παράξενο να γίνει ανάλογο remake για PS3 ή Wii (κάνω όνειρα, ε; :)
Τουλάχιστον θα έβγαζαν αρκετά χρήματα μέχρι την καταστροφη του κόσμου...

oR4yYRl.gif


#39 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 20 February 2007 - 11:45

Με την διαφορά ότι δεν ήταν remakes, αλλά ports, το οποίο κάνει πιο πιθανή την εμφάνιση του VII σε DS.
Posted Image

#40 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 20 February 2007 - 14:47

Εγώ τώρα κατέβασα και άρχισα το III για το DS ;)

#41 uzumaki_naruto

uzumaki_naruto

    Anime Fan

  • Members
  • 238 posts

Posted 21 March 2007 - 13:33

Αν γηνει remake τος FFVII στο ps3 θα γηνει χαμος στο ισομα,και για μενα το FFVII ειναι μοναδηκο και ειναι το καλητερο παιχνηδι που εχω παιξει.

#42 Missing Score

Missing Score

    Ναι Νικος Κουκος;

  • Members
  • 98 posts

Posted 23 March 2007 - 02:00

Final Fantasy Forever and especially the Seventh! Την τριτη φορα που το επαιξα ( 8 χρονια μετα την πρωτη) και μετα απο κατι ταινιες και OVA, ειδα οτι ο Cloud ειναι ακομα ο καλυτερος χαρακτηρας που εχω δει σε παιχνιδι. Καλα, και το 6 ηταν κορυφαιο και μπλα μπλα μπλα. Μην ξεχναμε και παιχνιδαρες οπως τα Chrono Trigger- Cross, τα Secret of Mana, Xenogears...

AΛΛΑ!

Αφηστε κατω την ερμη την αγελαδα (Ναι στο 7 αναφερομαι) ! Ταινιες, ova, παιχνιδια και ξανα παιχνιδια, τσιχλες, γαριδακια (οκ το φτυσα). Θελετε να κανετε ενα πραμα και καλο κυριοι της Square; Μη το παιδευετε αλλο, ουτε αυτο, ουτε εμας αφου το γυροφερνετε τοσο καιρο, KANTE TO EΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΟ ΕΝΑ ΑΝΙΜΕ να τελειωνουμε (και αν ειναι οσο καλο ηταν και το παιχνιδι, δε θα ξαναδω ανιμε) !

*/Παραληρημα mode off

#43 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 26 March 2007 - 09:15

Ενα έχω να πώ...ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ RPG GAME...:respect: :dwarf: :kakashithumbup: :clap: :thumbup: :twisted: :love: :rofl: :w00t: :head: :drinks: :greece: :greece: :greece:

#44 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 31 March 2007 - 19:00

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε ποιά παιχνίδια FF κυκλοροφούν στο PC ?
έχω τερματίσει το FF8 και γνωρίζω το 7 είναι στο PC...το 9 δεν είμαι σίγουρος αν είναι στο PC.τίποτα άλλο που να με βοηθήσει να τα πάρω και τα υπόλοιπα ?Θέλω μόνο σε PC.το 11 άκυρο για μένα γιατί άκουσα ότι είναι μόνο online multiplayer game.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#45 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 31 March 2007 - 20:39

7 και 8 έχουν κυκλοφορήσει για PC. Τα 9 και 10 δεν έχουν κυκλοφορήσει. Το 11 είναι MMO και το 12 είναι μόνο για PS2. Τα προηγούμενα δουλεύουν με Emulators.

E5VV38U.jpg