Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τι φταίνε τα ζώα ωρέ?....


  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#31 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 April 2007 - 18:42

'Εχω ακούσει από πολλους ότι τα αρσενικά φεύγουν μετά απο καποια χρόνια όσο αγάπη και να τους έχεις δώσει.


Δε ξέρω αν ισχύει μόνο για τους γάτους αλλά έχω ένα μούργο σκύλο [ντάξει δεν είναι και θυρίο o ζουμπάς :P ], ποτέ λουρί δεν του βάλαμε και συνέχεια είναι έξω, την κοπάναγε που και που αλλά πάντα ερχόταν πίσω για να φάει :hahaha: Τώρα που "εξασφάλισε" απογόνους :d5f02ecd: όλη τη μέρα στην αυλή είναι και κοπροσέρνεται, γειρατιά βλέπεις [καμιά 8 χρονών πρέπει να ναι:nosey:]
rsrGbGx.gif

#32 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 29 April 2007 - 19:55

'Εχω ακούσει από πολλους ότι τα αρσενικά φεύγουν μετά απο καποια χρόνια όσο αγάπη και να τους έχεις δώσει.


x2 :9bbc76d5:

Ο πατέρας από τα γατάκια της D'eon, o Kyo, που ήταν επίσης δικός μας, έφυγε όταν γεννήθηκαν τα γατάκια, και μάλιστα, μάλλον έχει αφήσει και άλλη γάτα (που ήρθε και αυτή εδώ... :8c460310:) έγγυος... Τελικά γατοτροφίο γίναμε εδώ...:fadeba1b: Έχουμε 3 μικρά γατάκια, μία γάτα έγκυος, και να δούμε τι άλλο θα έρθει... :uhh:

oR4yYRl.gif


#33 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 30 April 2007 - 00:38

Παιδια αυτο ισχυει. Αμα θελεις σκυλι για φυλακα θα παρεις θυληκο, διοτι τα αρσενικα δεν κρατιουνται αμα τους πεταξεις μια θυληκια διπλα...:wis:
Ασχετα με το οτι ξαναγυρνανε, ακομα και μετα απο μηνες...
Posted Image

#34 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 02 May 2007 - 12:44

Παίδες περάσατε σε άλλο θέμα άλλα πιστεύω οτί είναι καλύτερα γιατί το προιγούμενο ήταν πολύ άθλιο.

Εγώ πάντως δεν ξέρω απο σκυλιά είχα κάποτε έναν γάτο ΣιαΜ (πολύ τρέλα),βασικά τον είχε ο θείος μου για 8-9 χρόνια και τον είχα άλλα 4 εγώ αλλά ήταν πολύ φάση ο τύπος και ευτυχώς μου είχε μιάξει..: :bleh:
Και ένα Humster είχα για 3-4 πάλι.. Καλή φαση..

Για σκύλους πάντος δεν ξέρω..:P

#35 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 05 May 2007 - 12:54

Εγώ τώρα έχω ένα γατάκι μόλις 2 βδομάδων και το προσέχω μέχρις να μεγαλώσει...Μια κωλόγρια πέταξε τα γατάκια και κρατήσαμε το ένα που είναι γλυκούλι να το μεγαλώσουμε και μετά θα το αφήσουμε ελεύθερο να φύγει...Έτσι μικρό που είναι δεν λέει να κυκλοφορήσει στους δρόμους...Αλλά το να κρατάς μία γάτα για κάτι χρόνια είναι σαν να φυλακίζεις το ίδιο σου το ζώο αλλα είναι για το καλό της μην την πατήσει και κανάς μαλάκας.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#36 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 05 May 2007 - 19:00

2 εβδομάδων; Πώς το ταΐζετε; Αμφιβάλω αν μπορεί να φάει με σύριγγα καν... Εμάς ήταν 3 εβδομάδων και δυσκολευτήκαμε. Μάλλον μεγαλύτερο θα είναι...
Όταν λες τα γατάκια; Τα άλλα τι απέγιναν; :

oR4yYRl.gif


#37 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 05 May 2007 - 23:30

2 εβδομάδων; Πώς το ταΐζετε; Αμφιβάλω αν μπορεί να φάει με σύριγγα καν... Εμάς ήταν 3 εβδομάδων και δυσκολευτήκαμε. Μάλλον μεγαλύτερο θα είναι...


με το σταγονόμετρο και με πολύ πολύ υπομονή.... επίσης αν είναι όντως τόσο μικρό
επειδή δεν έχει πάρει αρκετό γάλα από την μαμά του άρα και του λείπουν και βιταμίνες
αν θέλετε να γίνει μια γερή γάτα και να μην έχει και προβλήματα όρασης και υγείας γενικότερα
το γάλα που θα του δίνετε πρέπει να είναι από αυτό που πίνουν τα μωρά συν ότι πρέπει
να παίρνει και ένα ειδικό γαλάζιο φαρμακευτικό τζέλ μέχρι να πάει 2μηνών τουλάχιστον.
Τώρα δεν θυμάμαι πως λεγόταν αυτό το τζέλ αλλά μου το είχε δώσει
ο κτηνίατρος όταν η γάτα μου πήγε από αυτοκίνητο και τα 5γατάκια της ήταν μόλις 10 ημερών

Εγώ τώρα έχω ένα γατάκι μόλις 2 βδομάδων και το προσέχω μέχρις να μεγαλώσει...Μια γρια πέταξε τα γατάκια και κρατήσαμε το ένα που είναι γλυκούλι να το μεγαλώσουμε και μετά θα το αφήσουμε ελεύθερο να φύγει...

DjDragon sorry κιόλας αλλά ένα γατάκι που από μωρό έχει μάθει να ζει με τους ανθρώπους
και δεν έμαθε ποτέ από την μαμά του πως να επιβιώνει και πως να κυνηγάει
αν οι άνθρωποι που το έχουν κάποια στιγμή το βγάλουν στο δρόμο να ζήσει τελείως
μόνο του δυστυχώς δεν έχει και πολλές ελπίδες να επιβιώσει. Οπότε αν δεν μπορείτε
να το κρατήσετε καλύτερα να του βρείτε ένα σπίτι,κάποιους ανθρώπους που έστω
θα το ταΐζουν και θα το φροντίζουν

rrmr.png


#38 Matthew

Matthew

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 posts

Posted 06 May 2007 - 00:21

Eνα εχω να πω:
οτι αυτοι οι ανθρωποι που φολιαζουν τα ζωα
ειναι για λυπιση!:9bbc76d5:

Ελπιζω καποια μερα να καταλαβουν το λαθος τους
και να μην το παιζουν αδιαφοροι με τα κατορθοματα τους:oo:


#39 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 06 May 2007 - 18:17

Αυτό το έχω ξαναπεί αυτοί δεν είναι ανθρώποι,είναι Τέρατα...

Είναι για ΛΥΠΙΣΗ..
Τί άλλο???

#40 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 06 May 2007 - 19:23

Ο ανθρωπος ειναι Τερας...
Εδω δεν λυπατε το ιδιο το ειδος του.. ας φροντισει το χαλι του πρωτα κ το χαλι που εχει προξενησει στο περιβαλλον κ στους συνανθρωπους του κ θα μαθει να σεβετε κ τα ζωα...

Το κακο με την εννοια "ειμαι ζωοφιλος" ειναι οτι βαζω τα ζωα πανω απο ουσιαστικα προβληματα, αν ηταν ο κοσμος καλυτερος δεν θα υπαρχαν καν κατικοιδια, δηλαδη αυτη που εχουν ενα ζωα σπιτι τους φυλακισμενο δεμενο στο λαιμο θεωρουνται ζωοφιλοι?
Αμα σε παρω εναν τυπο κ σε δεσω κ σε βγαζω βολτα σε φροντιζω κτλ θεωρουμε οτι τον νοιαζομαι κ τον αγαπαω???
Ελεος αυτα ειναι μικροαστυσμοι, τα ζωα ειναι για αν ζουν στο περιβαλλον τους απο την στιγμη που εσυ τους το καταστρεψες, οσο φιλοζωος κ εισαι αν δεν κοιταξεις το προβλημα στην γενικη του μορφη απλα "δεν αγαπας" τα ζωα...
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#41 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 06 May 2007 - 21:45

2 εβδομάδων; Πώς το ταΐζετε; Αμφιβάλω αν μπορεί να φάει με σύριγγα καν... Εμάς ήταν 3 εβδομάδων και δυσκολευτήκαμε. Μάλλον μεγαλύτερο θα είναι...
Όταν λες τα γατάκια; Τα άλλα τι απέγιναν; :


Τα άλλα δεν τα βρήκαμε...αυτά έχουν κρυφτεί μετά από αυτό που τους έκανε η γριά καρακάξα.

με το σταγονόμετρο και με πολύ πολύ υπομονή.... επίσης αν είναι όντως τόσο μικρό
επειδή δεν έχει πάρει αρκετό γάλα από την μαμά του άρα και του λείπουν και βιταμίνες
αν θέλετε να γίνει μια γερή γάτα και να μην έχει και προβλήματα όρασης και υγείας γενικότερα
το γάλα που θα του δίνετε πρέπει να είναι από αυτό που πίνουν τα μωρά συν ότι πρέπει
να παίρνει και ένα ειδικό γαλάζιο φαρμακευτικό τζέλ μέχρι να πάει 2μηνών τουλάχιστον.
Τώρα δεν θυμάμαι πως λεγόταν αυτό το τζέλ αλλά μου το είχε δώσει
ο κτηνίατρος όταν η γάτα μου πήγε από αυτοκίνητο και τα 5γατάκια της ήταν μόλις 10 ημερών


DjDragon sorry κιόλας αλλά ένα γατάκι που από μωρό έχει μάθει να ζει με τους ανθρώπους
και δεν έμαθε ποτέ από την μαμά του πως να επιβιώνει και πως να κυνηγάει
αν οι άνθρωποι που το έχουν κάποια στιγμή το βγάλουν στο δρόμο να ζήσει τελείως
μόνο του δυστυχώς δεν έχει και πολλές ελπίδες να επιβιώσει. Οπότε αν δεν μπορείτε
να το κρατήσετε καλύτερα να του βρείτε ένα σπίτι,κάποιους ανθρώπους που έστω
θα το ταΐζουν και θα το φροντίζουν


βρε εσύ...το ταίζουμε με μπίμπερο βεβαίως...δεν είναι μεγάλο το μπίμπερο...είναι που δεν έχει θηλάσει από την μαμά του γιαυτό το θηλάζουμε με μπίμπερο με γάλα μέσα του....Και μην απατάσαι...Φυσικά όλα τα ζώα μπορούν να επιβιώσουν και από μόνα τους...Και φυσικά μπορούμε να το κρατήσουμε αλλά το πρόβληαμ είναι ότι δεν μας αρέσει να τα κρατάμε τα ζώα στο σπίτι μέσα...είναι σαν τα τα φυλακίζουμε από τα άλλα ζώα του είδους του...γιαυτό λέμε θα το μεγαλώσουμε και θα το ταίσουμε μέχρις να μεγαλώσει αρκετά ώστε να μπορεί να επιβιώνει στους δρόμους μαζί με τα άλλα γατιά...Και πάνω από όλα να μπορεί να τρέχει γρήγορα ώστε να μην το πατήσει κανά αμάξι...

Και αναρωτιέμαι αν είναι εντάξει το Gel ?Δεν είναι δηλητηρώδες ?Έχω ακούσει ότι κάποια φάρμακα σπάνια τα δηλητηριάζουν...εγώ δεν θέλω να δηλητηριαστεί...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#42 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 06 May 2007 - 21:57

Αμα περασει τους πρωτους μηνες της ζωης του το ζωο με ανθρωπους να το ταϊζουν και να το φροντιζουν εχει 99% πιθανοτητα να μην επιβιωσει...
Posted Image

#43 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 06 May 2007 - 22:03

Τα άλλα δεν τα βρήκαμε...αυτά έχουν κρυφτεί μετά από αυτό που τους έκανε η γριά καρακάξα.


Κομματάκι δύσκολο... :emptyonexg1: Τα γατάκια δεν έχουν ούτε την νοημοσύνη, και κυρίως ούτε την ικανότητα μεγάλης κίνησης, πριν συμπληρώσουν τον ένα μήνα... Ελπίζω να τα βρήκε κάποιος άλλος. Πάντως καλά έκανες και πήρες αυτό που βρήκες, ίσως είσαι απερίσκεπτος κάποιες φορές, αλλά είναι πραγματικά καλό να αναλάβεις την ευθήνη ανατροφής ενός γατιού δύο εβδομάδων! :d5f02ecd::try:

In other news, δώσαμε τα γατάκια, προχτές. Πρέπει να πω ότι αυτή η βδομάδα που τα προσέχαμε ήταν δύσκολη, αλλά ανταμειφτήκαμε με το γεγονός ότι επιβίωσαν! Σίγουρα δεν είμαι τόσο φιλόζωος, και δεν θα ήθελα να έχω αυτή την ευθύνη ξανά... :deadga6: όμως πιστεύω ότι και αυτά είχαν τον τρόπο τους να σε ανταμείβουν για την προσοχή σου, για αυτό στενοχωρήθηκα που τα δώσαμε. Ελπίζω ο άνθρωπος που τα έχει τώρα, να τα φροντίζει καλά! :aaacf4:

oR4yYRl.gif


#44 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 06 May 2007 - 22:06

Αμα περασει τους πρωτους μηνες της ζωης του το ζωο με ανθρωπους να το ταϊζουν και να το φροντιζουν εχει 99% πιθανοτητα να μην επιβιωσει...


Τι εννοείς με αυτό ?Σίγουρα θα επιβιώσει αμά το προσέξει κάποιος άνθρωπος σαν να ήταν παιδί του.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#45 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 06 May 2007 - 22:07

Τι εννοείς με αυτό ?Σίγουρα θα επιβιώσει αμά το προσέξει κάποιος άνθρωπος σαν να ήταν παιδί του.


Εννοω μονο του.... :emptyonexg1:
Posted Image