Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τι φταίνε τα ζώα ωρέ?....


  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#1 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 27 April 2007 - 00:01

μισώ αυτόν που φόλιασε τα σκυλιά της κολλητής μου και γενικότερα μισώ
όλους εκείνους τους παλιανθρώπους που φολιάζουν αθώα ζωάκια

rrmr.png


#2 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 27 April 2007 - 00:04

Τον οτε.
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#3 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 27 April 2007 - 00:06

μισώ αυτόν που φόλιασε τα σκυλιά της κολλητής μου και γενικότερα μισώ
όλους εκείνους τους παλιανθρώπους που φολιάζουν αθώα ζωάκια


Spoiler:

Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#4 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 27 April 2007 - 01:30

Spoiler:


Spoiler:

rrmr.png


#5 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 27 April 2007 - 01:37

Spoiler:



Ναι δεν έχω τπτ με τα ζωάκια αλλά εννοείται οτι οταν υπάρχει δράση, για κάποιο λόγο, υπάρχει και αντίδραση. Απλή φυσική είναι. Αν δεν υπάρχει δράση ΔΕΝ πρέπει να υπάρχει αντίδραση ούτε καφριλίκια. I think συμφωνούμε μέχρι εδώ.
Απο την άλλη οι ηλίθιοι ιδιοκτήτες ζώων(συμπεριλαμβανομένου του εαυτού τους) έχουν γίνει τόσοι πολλοί που την πληρώνουν τα ζώα. Νομίζουν οτι τα ζώα είναι κουκλάκια με μπαταρίες και αν τις βγάλουν τα κάνουν ότι θένε ή ακόμα καλύτερα οτι προγραμματίζονται...:oo::hahaha: :6e45ec9e::fromabove:
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#6 Kuso Kenshi

Kuso Kenshi

    Anime Fan

  • Members
  • 218 posts

Posted 27 April 2007 - 01:46

Spoiler:


Ε, όχι κι έτσι ρε φίλε... Πώς θα σου φαινόταν δηλαδή να σου έκαναν το ίδιο για μια σκανδαλιά που έκανες μικρός. επειδή δε διάβασες χθες, επειδή μάλωσες με το γείτονα κλπ; Δεν είναι αυτή η λύση.

#7 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 27 April 2007 - 01:49

Νομίζουν οτι τα ζώα είναι κουκλάκια με μπαταρίες και αν τις βγάλουν τα κάνουν ότι θένε ή ακόμα καλύτερα οτι προγραμματίζονται...:oo::hahaha: :6e45ec9e::fromabove:


Σωστός εδώ και ναι μισώ και αυτούς..... και ναι ξέρω ότι τα ζώα δεν είναι τέλεια όπως δεν είναι και ο άνθρωπος, και ναι δεν θέλω να παρεξηγηθώ ούτε είμαι καμιά κακιά. Απλά πικραμένη είμαι γιατί μόλις χθές τρία σκυλιά που τα ήξερα και τα αγαπούσα και που δεν είχαν πειράξει ποτέ κανένα
πέθαναν από φόλα μπροστά στα μάτια μου και όπως και να το κάνεις καρδιά έχω δεν έχω τρύπα

rrmr.png


#8 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 27 April 2007 - 01:51

Ε, όχι κι έτσι ρε φίλε... Πώς θα σου φαινόταν δηλαδή να σου έκαναν το ίδιο για μια σκανδαλιά που έκανες μικρός. επειδή δε διάβασες χθες, επειδή μάλωσες με το γείτονα κλπ; Δεν είναι αυτή η λύση.


Άμα έρχεσαι οικειοθελώς και μου καθαρίζεις την είσοδο όποτε κάνει την ανάγκη του το σκυλάκι θα του βάλω και χαρτί υγείας.

Spoiler:


Σωστός εδώ και ναι μισώ και αυτούς..... και ναι ξέρω ότι τα ζώα δεν είναι τέλεια όπως δεν είναι και ο άνθρωπος, και ναι δεν θέλω να παρεξηγηθώ ούτε είμαι καμιά κακιά. Απλά πικραμένη είμαι γιατί μόλις χθές τρία σκυλιά που τα ήξερα και τα αγαπούσα και που δεν είχαν πειράξει ποτέ κανένα
πέθαναν από φόλα μπροστά στα μάτια μου και όπως και να το κάνεις καρδιά έχω δεν έχω τρύπα


μήπως γαύγιζαν 3 μέρες σερί? Αν ναί ίσως ξέρεις το λόγο που έγινε ότι έγινε. Τέσπα τα ζώα θέλουν τον χώρο τους με ότι σημαίνει αυτό. Και αν κάποιος θέλει να έχει το σκυλί του αγκαλιά οταν κοιμάται, δεν πρέπει και εγώ να έχω την ίδια σχέση με το σκυλί αυτό.

Είχα και εγώ ζωάκια, μικρά μέν, αλλά έμαθα αρκετά απο αυτά.
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#9 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 27 April 2007 - 02:06

Ναι δεν έχω τπτ με τα ζωάκια αλλά εννοείται οτι οταν υπάρχει δράση, για κάποιο λόγο, υπάρχει και αντίδραση. Απλή φυσική είναι. Αν δεν υπάρχει δράση ΔΕΝ πρέπει να υπάρχει αντίδραση ούτε καφριλίκια.

ok ο καθένας μας έχει δικαίωμα να το βλέπει όπως θέλει,ελευθερία βούλησης έχουμε.
Απλά επίτρεψε μου να μην συμφωνώ στο > > οταν υπάρχει δράση, για κάποιο λόγο,
υπάρχει και αντίδραση Γιατί είπαμε εγώ π.x. όπως ήδη ξαναείπα δεν βλέπω κανένα ζώο να μας τιμωρεί που καταστρέφουμε αυτόν τον πλανίτη

μήπως γαύγιζαν 3 μέρες σερί? Αν ναί ίσως ξέρεις το λόγο που έγινε ότι έγινε. Τέσπα τα ζώα θέλουν τον χώρο τους με ότι σημαίνει αυτό.

και εσύ μιλάς και καμιά φορά φαντάζομαι κάνεις και καμιά γιορτούλα και βάζεις και την μουσική στην διαπασόν αλλά δεν σε φόλιασε κανείς <<
Άσε που π.x. ο γείτονας σου που το παιδί σου του έσπασε το τζάμι ή τον ξύπνησε το μεσημέρι με τις φωνές του σίγουρα δεν του έριξε φόλα :calm:

Και αν κάποιος θέλει να έχει το σκυλί του αγκαλιά οταν κοιμάται, δεν πρέπει και εγώ να έχω την ίδια σχέση με το σκυλί αυτό.

sorry κιόλας αλλά τι σε νοιάζει εσένα αν αυτός παίρνει το σκύλο του αγκαλιά,κοιμάται μαζί του και τα σχετικά. Σκέψου ότι αυτός ο άλλος δεν ασχολείται με το τι κάνεις εσύ στο κρεβάτι σου :P
Eπιπλέον αν αυτός ο άλλος είχε με το άτομο που εσύ κοιμάσαι μαζί του την ίδια σχέση που έχεις και εσύ με το συγκεκριμένο άτομο τότε μόνο θα έπρεπε να ανησυχείς :bleh: :bleh:

rrmr.png


#10 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 27 April 2007 - 02:15

Τέσπα δεν συνεννοηθήκαμε αλλά δεν θα το αναλύσουμε το θέμα μέσω πληκτρολογίου. καλημέρα.
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#11 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 27 April 2007 - 05:01

Split. Μπορείτε να το συζητήσετε εδώ παιδιά...:nosey:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#12 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 27 April 2007 - 08:31

Και εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω για πιο λόγο φωλίαζουν τα ζώα. Εντάξει μερικές φορές μπορεί να κάνουν φασαρία αλλά μέχρι τώρα δεν με έχουν πειράξει τόσο πολύ για να τα φωλίάσω. (Καλά τα ζώα τα αγαπάω και ιδικότερα τις γάτες :6f428754: :6f428754: :6f428754: :6f428754: )

Τώρα πολύ άνθρωποι είναι κάκοι και παράξενοι. Μπορεί να τους πειράζει και η μία φορά στο τόσο που το ζώο θα τους ενοχλήσει.

Θα πω και εγώ τον πόνο μου, έτσι ακριβώς έχασα και εγώ την γάτα μου πολύ παλία (παιδικά τραύματα :) ), όμως η γάτα ουδέποτε προκάλεσε φασαρία και ενόχλησε κάποιον άλλο, πότε δεν είχαμε παράπονα.

Αλλά τι να πεις, μερικές φόρες, άλλοι πληρώνουν την νύφη, και χώρις να έχουν κάνει τίποτα.

C'est la vie.

#13 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 April 2007 - 09:06

Εγω να πώ την πικρή αλήθεια σκέφτηκα πολές φορές να δηλητηριάσω τον σκύλο της γειτόνισσας επειδή καιμένος ήταν άρωστος και κανένας δεν τον πρόσεχε, και ήταν κλεισμένος μεσα στην αυλή για χειμώνες και δεν μπορούσε να περπατήσει και ειλικρινά ήθελα να τον βγάλω απο την τραγική του κατάσαση. Αλλά τελικά δεν το έκανα. και τώρα το μετανιώνω γιατί ο καιμενούλης δεν τα κατάφερε.

Σιχαίνομαι αυτούς που κακομεταχειρίζονται τα ζώα.
Αλλά και το να έχεις 14 σκυλιά δεν το βλέπω οτι βοηθάς την κατάσταση απλά δείνεις στόχο στους επιτήδιου. η φίλη σου θα έπρεπε να το περιμένει οτι θα έχει τέτοια προβλήματα. Ακόμη και αυτοί με τα εκτροφία (ή όπως τα λένε) παιρνον τα μέτρα τους γι αυτές τις περιπτώσεις.

#14 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 27 April 2007 - 09:57

Εγω να πώ την πικρή αλήθεια σκέφτηκα πολές φορές να δηλητηριάσω τον σκύλο της γειτόνισσας επειδή καιμένος ήταν άρωστος και κανένας δεν τον πρόσεχε, και ήταν κλεισμένος μεσα στην αυλή για χειμώνες και δεν μπορούσε να περπατήσει και ειλικρινά ήθελα να τον βγάλω απο την τραγική του κατάσαση. Αλλά τελικά δεν το έκανα. και τώρα το μετανιώνω γιατί ο καιμενούλης δεν τα κατάφερε.

Σιχαίνομαι αυτούς που κακομεταχειρίζονται τα ζώα.
Αλλά και το να έχεις 14 σκυλιά δεν το βλέπω οτι βοηθάς την κατάσταση απλά δείνεις στόχο στους επιτήδιου. η φίλη σου θα έπρεπε να το περιμένει οτι θα έχει τέτοια προβλήματα. Ακόμη και αυτοί με τα εκτροφία (ή όπως τα λένε) παιρνον τα μέτρα τους γι αυτές τις περιπτώσεις.


Γιατί δεν το ξές..οι άνθρωποι είναι πιο Ζώα κι απ'τα Ζώα,είναι ΤΕΡΑΣ πολύ χειρότερο απο Ζώο.

Δε συχαίνομαι απλά αυτούς που κακομεταχειρίζοντε τα Ζώα,συχαίνομαι αυτούς που συχαίνοντε τα Ζώα γιατι δεν σκεύτοντε ότι αυτοί είναι χειρότεροι..>< >< ><
Εγώ απο την άλλη όταν βλέπω κάτι τέτοια τρελένομαι,εγώ συχαίνομαι που είμαι άνθρωπος..σε τέτοιες καταστάσεις..!!:deadga6: :mador2: :despair: :wallbash: :mad: :mad2: :angry: :thumbdown: :sick: ><

#15 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 27 April 2007 - 10:11

εγώ θα το θέσω και κάπως αλλιώς... είμαστε πραγματικά ζωόφιλοι ή απλά το λέμε;

γιατί έχω τύχει σε περίπτωση "κυρίας" που βγάζει έξω το σκύλο της βόλτα... και τον αφήνει να πιάσει μια γάτα και να τη σκοτώσει... και δεν κάνει τπτ το ζώο το δίποδο [κ προσβάλω τα ζώα με το που τη χαρακτηρίζω έτσι]

η γάτα ήταν αδέσποτη μεν [από την άλλη ήταν μία από τις πολλές που ταΐζουν οι γονείς μου στο μαγαζί]. Φυσικά και δεν είχε πειράξει κανέναν... αλλά για να μη χαλάσουμε το χατήρι του "μπουμπη" της έπρεπε να το αφήσει... Στη συγκεκριμένη περίπτωση δε μου φταίει καθόλου το ζώο αλλά η ιδιοκτήτης. Που γύρισε και είπε στη μάνα μου [που έχασε δέκα χρόνια από τη ζωή της γιατί το σκηνικό έγινε μπροστά στα μάτια της και ήταν από τις αγαπημένες της γάτες] "ε και τι έγινε , υπάρχουν άλλες τόσες εδώ γύρω..."

ζωόφιλος σου λέει ο άλλος...