Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τι φταίνε τα ζώα ωρέ?....


  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#16 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 27 April 2007 - 10:57

Παιδια παντα οι ιδιοκτητες φταινε...Αυτοι ειναι τα βληματα!

Τα ζωα δεν φταινε.

Επισης εχω να πω κατι ακομα.....Να χαρω εγω τους ζωοφιλους που πανε και ευνουχιζουν τα ζωα τους! Ναι ωραια! Πολύ τα αγαπατε μπραβο σας!
Posted Image

#17 tokyo pig

tokyo pig

    Attorney at LoL

  • Members
  • 52 posts

Posted 27 April 2007 - 11:05

Spoiler:


Σκέψου λίγο πριν γράψεις τέτοια πράγματα...πραγματικά ντροπή...επειδή δηλαδή ο τάδε ιδιοκτητης είναι μαλάκας αντί να την πλήρωση ο ιδιοκτητης θα την πλήρωση το καημένο το ζωντανό το οποιο δεν φταίει σε τίποτα...έλεος..Γιατί να μην φωλιάσουμε και κανένα από τα κλασικά κωλόπαιδα που πετάνε πέτρες η κανένα από τους "τσαγουρες" που κυκλοφορεί 4 το πρωί με το amksi στην διαπασών να πεζή israelia...σκέψου το ξανά...
Posted Image
For teh nigra brothers, for teh pool, for teh aids...i was there.
Teh BloG si teh BacK
---------------------------------------------------------------------------

#18 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 27 April 2007 - 12:01

εγώ θα το θέσω και κάπως αλλιώς... είμαστε πραγματικά ζωόφιλοι ή απλά το λέμε;

γιατί έχω τύχει σε περίπτωση "κυρίας" που βγάζει έξω το σκύλο της βόλτα... και τον αφήνει να πιάσει μια γάτα και να τη σκοτώσει... και δεν κάνει τπτ το ζώο το δίποδο [κ προσβάλω τα ζώα με το που τη χαρακτηρίζω έτσι]

η γάτα ήταν αδέσποτη μεν [από την άλλη ήταν μία από τις πολλές που ταΐζουν οι γονείς μου στο μαγαζί]. Φυσικά και δεν είχε πειράξει κανέναν... αλλά για να μη χαλάσουμε το χατήρι του "μπουμπη" της έπρεπε να το αφήσει... Στη συγκεκριμένη περίπτωση δε μου φταίει καθόλου το ζώο αλλά η ιδιοκτήτης. Που γύρισε και είπε στη μάνα μου [που έχασε δέκα χρόνια από τη ζωή της γιατί το σκηνικό έγινε μπροστά στα μάτια της και ήταν από τις αγαπημένες της γάτες] "ε και τι έγινε , υπάρχουν άλλες τόσες εδώ γύρω..."

ζωόφιλος σου λέει ο άλλος...

Σκατά στα μούτρα της (1000 SOZ και για την έκφραση)
άλλα δεν αντέχω αυτές τις Μ@.@#%___ες.
Άκου εκεί.. "έχει και άλλες τόσες"..τί θα πεί έχει άλλες τόσες?:erk:

Τόσο ΗΛΙΘΙΑ δικιολογία πρώτη φορά έχω ακούσει..
Πόσο βλαμένη μπορεί να είναι...:wallbash: :wallbash: :wallbash: ??
Πραγματικά,αν είμουν μπροστά δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα...:erk: :dwarf:

τέτοιοι (ΚΑΙ ΚΑΛΑ) άνθρωποι με αϊδιάζουν..
Ντρέπομαι που είμαι άνθρωπος...
Βγαίνω έξω απ'τα ρούχα μου..

(τι να πώ ρε σείς δεν έχω λόγια να περιγράψω μερικές καταστάσεις και άτομα):mad2: :angry:

(Επιδή και εγώ εκεί που μεγάλωσα είχαμε πάλι έτσι γάτες και τις ταϊζαμε κάθε μέρα,ξέρω τι είναι να βλέπεις τα αγαπημένα σου ζώα έστω κι αν είναι αδέσποτα...)

Τί άλλο να πώ ρε σείς,με το να λέμε και να λέμε ΔΥΣΤΗΧΩΣ δεν γίνεται τπτ..:unsure:

#19 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 27 April 2007 - 12:21

Οπως πολλοι προειπαν, δεν ειναι τα ζωα κακα, απλα εχουν κακους ιδιοκτητες.

Το 1ο μου κατοικιδιο ηταν ενα μικρο γατακι που περιμαζεψε η μανα μου απτο δρομο. Δεν θα ξεχασω ποτε τη μερα αυτη, ηταν απο τις πιο ευτιχισμενες της ζωης μου.
Επισης δεν θα ξεχασω ποτε τη μερα που πεθανε...απο φολα...στο διπλανο οικοπεδο στη γειτονια μου. Το αφησαμε για 1 μερα μονο εξω και να το αποτελεσμα. Γυρισε πισω τρεμουλιαζωντας και σπαρταρωντας. Η μανα μου μες στο σοκ και τα δακρια της εψαχνε να βρει απεγνωσμενα κτηνιατρο. Οταν γυρισε ηταν πολυ αργα ηδη. Εκλαιγε 2μερονυχτα. Ο τυπος που εβαλε τη φολα δεν βρεθηκε.

Νομιζω αυτο κατι λεει για το τι "ομορφα" ατομα κυκλοφορουν αναμεσα μας...

#20 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 27 April 2007 - 12:22

Εγω να πώ την πικρή αλήθεια σκέφτηκα πολές φορές να δηλητηριάσω τον σκύλο της γειτόνισσας επειδή καιμένος ήταν άρωστος και κανένας δεν τον πρόσεχε, και ήταν κλεισμένος μεσα στην αυλή για χειμώνες και δεν μπορούσε να περπατήσει και ειλικρινά ήθελα να τον βγάλω απο την τραγική του κατάσαση.

φαντάζομαι ότι δεν έχεις δει ποτέ ένα ζωντανό να το έχουν δηλητηριάσει
και να υποφέρει για ώρες ή ακόμα και μέρες,να χτυπιέται μπροστά στα μάτια σου,
να βγάζει αίμα και ακαθαρσίες από μπρός και από πίσω. Ειλικρινά αυτό το ζώο αν
δεν μπορεί να σωθεί, μέχρι να πεθάνει φαίνεται ξεκάθαρα ότι υποφέρει αφάνταστα.
Οπότε αν η υγεία ενός ζώου είναι στο απροχώρητοκαι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το βοηθήσεις
τότε καλύτερα να το πας σε ένα κτηνίατρο και να του κάνει ευθανασία. Kαι ναι σίγουρα
αυτό δεν ακούγεται καθόλου ηθικό κτλ αλλά τουλάχιστον έτσι παραλύουν οι μύες,
σταματάει η καρδιά άρα και το ζωάκι δεν πονάει όσο αν είχε φάει το αναθεματισμένο το δηλητήριο

Αλλά και το να έχεις 14 σκυλιά δεν το βλέπω οτι βοηθάς την κατάσταση απλά δείνεις στόχο στους επιτήδιου. η φίλη σου θα έπρεπε να το περιμένει οτι θα έχει τέτοια προβλήματα. Ακόμη και αυτοί με τα εκτροφία (ή όπως τα λένε) παιρνον τα μέτρα τους γι αυτές τις περιπτώσεις.

Nαι το καταλαβαίνω αυτό που λες, το ξέρω. Στο κάτω κάτω και για αυτό και η φίλη μου
ήταν εξοπλισμένη,είχε στο σπίτι της όλα τα απαραίτητα φάρμακα για τέτοιες περιπτώσεις.
Αλλά και πάλι και τα σκυλάκια ψυχούλες είναι,δεν είναι δυνατόν να τα βλέπεις να υποφέρουν
και να μην σπαράζεις.
Επιπλέον σε μια περιοχή εξοχική,που τα σπίτια απέχουν το ένα από το άλλο,που
το κάθε σπίτι είναι στρέμματα και στρέμματα, που όλοι λένε ότι είναι φιλόζωοι
και που όλοι έχουν το λιγότερο 5 και το περισσότερο 30 σκυλιά (ναι το έχω δει και αυτό : )
αλλά και πάλι θα ήθελα να ήξερα ποιός λαλάκας βρέθηκε και άρχισε να θερίζει τα έρμα τα ζωντανά.


Τέσπα ένα άλλο παράπονο που έχω είναι ότι ένας άνθρωπος που π.x. έχει βλάψει ένα
ή περισσότερα ζώα ακόμα και αν πιαστεί επαυτοφόρω δεν τιμωρείται. Οι νόμοι μας αφήνουν
απροστάτευτα τα ζώα και εντάξει θα μου πείτε εδώ αφήνουν απροστάτευτα τα παιδιά αλλά και
πάλι αυτό δεν σημαίνει ότι σε οποιαδήποτε περίπτωση και αν είναι αυτή πρέπει να κλείνουμε τα μάτια
και να παριστάνουμε ότι δεν βλέπουμε τι συμβαίνει γύρω μας

rrmr.png


#21 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 27 April 2007 - 13:00

εγώ θα το θέσω και κάπως αλλιώς... είμαστε πραγματικά ζωόφιλοι ή απλά το λέμε;

γιατί έχω τύχει σε περίπτωση "κυρίας" που βγάζει έξω το σκύλο της βόλτα... και τον αφήνει να πιάσει μια γάτα και να τη σκοτώσει... και δεν κάνει τπτ το ζώο το δίποδο [κ προσβάλω τα ζώα με το που τη χαρακτηρίζω έτσι]

η γάτα ήταν αδέσποτη μεν [από την άλλη ήταν μία από τις πολλές που ταΐζουν οι γονείς μου στο μαγαζί]. Φυσικά και δεν είχε πειράξει κανέναν... αλλά για να μη χαλάσουμε το χατήρι του "μπουμπη" της έπρεπε να το αφήσει... Στη συγκεκριμένη περίπτωση δε μου φταίει καθόλου το ζώο αλλά η ιδιοκτήτης. Που γύρισε και είπε στη μάνα μου [που έχασε δέκα χρόνια από τη ζωή της γιατί το σκηνικό έγινε μπροστά στα μάτια της και ήταν από τις αγαπημένες της γάτες] "ε και τι έγινε , υπάρχουν άλλες τόσες εδώ γύρω..."

ζωόφιλος σου λέει ο άλλος...


OMG! Πλάκα κάνεις, έτσι;!
Η παλιοπ#@%@#%ουτ@#%@#%ά@#%@#%@#%να! Ειλικρινά, εύχομαι, να έχει έναν αργό και μαρτυρικό θάνατο. Μακάρι να την κάψουν ζωντανή, να την σβήσουν πριν πεθάνει. Να έχει παραμορφωθεί, όμως να ζει. Μετά να την δαγκώσουν 50 φίδια. Τέλος, λίγο πριν πεθάνει, να την κατασπαράξει ένα λιοντάρι! Τίποτα να μην μείνει! Έλεος δηλαδή...

Seriously, η κακομεταχείριση των ζώων είναι μεγάλο αμάρτημα. Σε τελική φάση όλα τους έχουν έναν οδυνηρό θάνατο, μη-περνώντας ό,τι αξίζουν από τους ιδιοκτήτες τους (αν υπάρχουν δηλαδή...).
Έχω υπάρξει ιδιοκτήτης αρκετών ζώων, και δυστυχώς, είχαν όλα άσχημο θάνατο... Άλλα από δηλητηρίαση, άλλα από ατύχημα, και φυσικά η ανευθυνότητα έπαιξε σπουδαίο ρόλο (μικρός ήμουν βέβαια...). Αποφάσισα για αυτό το λόγο να μην ξαναπάρω ζώο. Φυσικά, την ξαδερφή μου δεν την νοιάζει. Έχει ένα σκύλο και ένα καναρίνι (αυτό δεν ξέρω αν ζει ακόμα, βέβαια). Το σκυλί το έχει βαρεθεί, θα έχει να το ταΐσει μήνες, μόνη της. Τώρα εμείς το ταΐζουμε (η Pizza, οι γονείς μου, και σπανίως εγώ... :).

Delin ελπίζω τα σκυλιά της φίλης σου, που πέθαναν, να αναπαυθούν εν ειρήνη... Και αν τυχόν βρεθεί ο εγκληματίας, ελπίζω να τιμωρηθεί, αν και δεν θα φέρει πίσω τους σκύλους...

oR4yYRl.gif


#22 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 27 April 2007 - 13:25

η γάτα ήταν αδέσποτη μεν [από την άλλη ήταν μία από τις πολλές που ταΐζουν οι γονείς μου στο μαγαζί]. Φυσικά και δεν είχε πειράξει κανέναν... αλλά για να μη χαλάσουμε το χατήρι του "μπουμπη" της έπρεπε να το αφήσει... Στη συγκεκριμένη περίπτωση δε μου φταίει καθόλου το ζώο αλλά η ιδιοκτήτης. Που γύρισε και είπε στη μάνα μου [που έχασε δέκα χρόνια από τη ζωή της γιατί το σκηνικό έγινε μπροστά στα μάτια της και ήταν από τις αγαπημένες της γάτες] "ε και τι έγινε , υπάρχουν άλλες τόσες εδώ γύρω..."

ζωόφιλος σου λέει ο άλλος...


Ε άμα είναι έτσι τότε βγάζεις ένα όπλο και της λες δεν πειράζει υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι εδώ γύρω και μετά πυροβολείς (δεν έχει το emoticon με το sniper).

Αλλά κακά τα ψέματα, αλλά έχουν δίκιο που λένε το παιδί σου και το σκυλί σου όπως το μάθεις συμπεριφέρεται.

Μπα και για τιμωρία για όσους βλάπτουν ζώα δεν υπάρχει κάποια νομοθεσία από ότι ξέρω, οπότε ο καθένας μπορεί να δρα ελεύθερα.

#23 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 27 April 2007 - 13:53

Οι ανθρωποι που συμπεριφερονται ετσι στα ζωα τους αξιζει η ιδια ακριβως μεταχειρηση...
Οτιδηποτε κ αν κανει το ζωο δεν εχει κανεις το δικαιωμα να το πειραξει, ποσο μαλλον να του ριξει φολα. Αν κατι τον ενοχλει μπορει να απευθυνθει στον ιδιοκτητη του. Καθε τετοια περιπτωση απλα μας επιβεβαιωνει ποσο απολιτιστοι ειμαστε. Οσο γι αυτους που βασανιζουν τα ζωα για πλακα δεν υπαρχουν λογια να τους χαρακτηρησω.
Ειμαι κ εγω πολυ ζωοφιλος κ ειχα στενοχωρεθει απιστευτα οταν η σκυλα που ειχε ο πατερας μου κ μεγαλωσα μαζι της πεθανε οπως κ πολυ νευριασμενος οταν μετα απο κατι χρονια εμαθα οτι ηταν απο φολα... Προσωπικα θα χτυπησω ζωο μονο αν ειμαι σε ακραια κατασταση (για αμυνα πχ) και για κανεναν αλλο λογο...

ps: το post βγηκε λιγο μεγαλυτερο απ οτι περιμενα :1b38f9e2:
Posted Image

#24 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 27 April 2007 - 15:20

Όταν η μάινα που έχει απέναντι ο γείτονας γαβγίζει (το γάβγισμα χαρακτηρίζει τη φωνή της πιο πολύ από το κελάηδισμα) τυχαίες ώρες από τις 04:00 έως τις 07:00 το πρωί και δεν με αφήνει να κοιμηθώ και να διαβάσω με την ησυχία μου στο δωμάτιό μου, είναι λογικό να θέλω να την δω βραστή:erk:.


Εν τω μεταξύ το ζώο ο γείτονας, μπορεί να τοποθετήσει το κλουβί στον άλλο τοίχο του σπιτιού του που δεν ενοχλεί απολύτως κανέναν, αλλά δεν το κάνει. Ευτυχώς το θέμα λύθηκε εδώ και αρκετό καιρό (όχι και τόσο ήρεμα).
Αλλά όποιος πειράξει τις αδέσποτες γάτες της γειτονιάς μου, να πεθάνει με επώδυνο θάνατο><:rip: .Για να μην αναφέρω τον ανεύθυνο οδηγό που πάτησε ένα τριών χρονών γατάκι που το προσέχαμε σαν τα μάτια μας :bye2:

E5VV38U.jpg


#25 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 27 April 2007 - 19:45

Κατά διαβολική σύμπτωση... :cry: Σήμερα πέθανε η γάτα μου η D'eon... :
Δεν ξέρουμε από τι πέθανε... Αλλά δεν υπήρχαν αίματα ούτε κάποιο τραύμα... :( Ίσως είχε κάποια αρρώστια, αλλά ρε γαμώτο μέχρι σήμερα το πρωί μια χαρά ήταν...
Προφανώς κάποιος έβαλε φόλα, αν και δεν μπορώ να βρω κάποιο πιθανό, λογικό, λόγο για να το κάνει αυτό κάποιος...
Πάντως το βασικό πρόβλημα δεν είναι αυτό... Το θέμα είναι ότι η D'eon άφησε τρία γατάκια τριών εβδομάδων... Και για να αποχωριστούν τη μητέρα τους πρέπει να είναι τουλάχιστον 8 εβδομάδων... : Δεν ξέρουμε τι να κάνουμε, μάλλον θα τα δώσουμε σε κάποια γάτα που έχει γεννήσει, αν και δεν ξέρουμε καμία εδώ γύρω... : Επίσης δεν υπάρχει κτηνίατρος στο χωριό...
Η φροντίδα που χρειάζονται είναι τεράστια, και σίγουρα δεν έχουμε την πολυτέλεια και το χρόνο να τους την παρέχουμε...
Damn... :(

oR4yYRl.gif


#26 boukaw7

boukaw7

    Anime Fan

  • Members
  • 164 posts

Posted 27 April 2007 - 20:42

Τέσπα ένα άλλο παράπονο που έχω είναι ότι ένας άνθρωπος που π.x. έχει βλάψει ένα
ή περισσότερα ζώα ακόμα και αν πιαστεί επαυτοφόρω δεν τιμωρείται. Οι νόμοι μας αφήνουν
απροστάτευτα τα ζώα και εντάξει θα μου πείτε εδώ αφήνουν απροστάτευτα τα παιδιά αλλά και
πάλι αυτό δεν σημαίνει ότι σε οποιαδήποτε περίπτωση και αν είναι αυτή πρέπει να κλείνουμε τα μάτια
και να παριστάνουμε ότι δεν βλέπουμε τι συμβαίνει γύρω μας


Πίστεψέ με σε αυτό κάνεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ λάθος. Το ξέρω γιατί μια φορά είχα περιποιηθεί νομικά ένα τέτοιο άχρηστο απόβλητο και ακόμα το φυσάει και δεν το κρυώνει! Θεωρείται από τον νόμο κακούργημα αν είναι ηθελημένο και πλημέλειμα αν είναι ακούσιο (πχ πετάχτηκε στο δρόμο και το πάτησες). Το θέμα είναι ότι πρέπει να αποδειχθεί αυτό, αλλιώς θα έχεις εσύ τρεχάματα!

#27 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 28 April 2007 - 14:55

Για να μην αναφέρω τον ανεύθυνο οδηγό που πάτησε ένα τριών χρονών γατάκι που το προσέχαμε σαν τα μάτια μας :bye2:


Δεν είσαι και ο μόνος που έχασε ένα γατάκι 3 χρονών από κάποιον ηλίθιο οδηγό...Είχα κι εγώ γατάκια...ήταν πολύ φιλήσυχα και αξιαγάπητα...Είχα 1 γάτα και 4 γατάκια και κάποιος μαλάκας πάτησε την μάνα τους...τα μεγαλώσαμε εγώ και η μάνα μου και μετά τα αφήσαμε ελεύθερα να βρουν τον δρόμο τους και το δικό τους σπίτι και την δικιά τους ελευθερία...

Και σπώνη για τα όσα λες γιαυτό υπάρχουν οι οίκοι προστασίας ζώων...για να τα προστατεύσουν από κάτι μαλάκες σαν την γριά καρακάξα.Κανονικά αντί να τα θανατώσει έπρεπε να τα πάει κάπου να τα φυλάνε σαν να ήταν παιδιά τους.

Όμως μην λέτε άλλα γιατί με τα όσα διαβάζω είναι σαν να βλέπω ταινία τρόμου με τίτλο "Πως να σκοτώνετε τα ζώα σας" και αηδιάζομαι άγρια...:deadga6:
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#28 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 April 2007 - 15:28

Το να ρίξεις φόλα σε ένα ζώο σημαίνει πως έχεις αποτύχει σαν άνθρωπος, τόσο απλά. Από την άλλη όσοι θέλουν να έχουν κάποιο κατοικίδιο καλό είναι να έχουν μια αυλή ή άπλετο χώρο. Καλά το πείραμε το ζώο αλλά πως θα σας φαινόταν να σας κλείσουν σε ένα διαμέρισμα όλη μέρα και να σας πηγαίνουν βόλτα δύο φορές την ημέρα.

ps: Γειτονιά = Warzone [για μια μπάρα σε ένα πεζοδρόμειο και κάτι πεταμένα κλαδιά από μια έλια που έριξε ένας δίπλα στο κάδο και έχει γίνει της πόπης πόσο μάλλον για σκύλους κλπ (mi lovely 'h00d :P )]
rsrGbGx.gif

#29 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 April 2007 - 15:42

ps: Γειτονιά = Warzone [για μια μπάρα σε ένα πεζοδρόμειο και κάτι πεταμένα κλαδιά από μια έλια που έριξε ένας δίπλα στο κάδο και έχει γίνει της πόπης πόσο μάλλον για σκύλους κλπ (mi lovely 'h00d :P )]


i feel you :hahaha:
Posted Image

#30 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 29 April 2007 - 16:57

Ισοροπίες ζώου και ανθρώπου κατα την εξέλιξή τους

Προιστορική περίοδος : μόνο Ζώα

Λίθινη περίοδος : Ζώα = Ανθρωπος

Πρώτα δείγματα πολιτισμού : Ζώα < Άνθρωπος

Σήμερα : Ο άνθρωπος είναι το μονο ζώο

Τί να λέμε τώρα.

Αααααχ ακόμα θυμάμαι τον αρσενικό μας επιβήτορα (γάτο ονόματι Rambo) που μας το σκασε ή για κανα γκομενάκι ή έφαγε κανα καρκινιάρικο ποντίκι ή καμιά φόλα.
'Εχω ακούσει από πολλους ότι τα αρσενικά φεύγουν μετά απο καποια χρόνια όσο αγάπη και να τους έχεις δώσει.
Posted Image