Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Pokemon Place


  • Please log in to reply
933 replies to this topic

Poll: Ποια προσδοκάτε να είναι η επόμενη έκδοση που θα κυκλοφορήσει; (67 member(s) have cast votes)

Ποια προσδοκάτε να είναι η επόμενη έκδοση που θα κυκλοφορήσει;

  1. GSC Remakes (50 votes [74.63%])

    Percentage of vote: 74.63%

  2. Συμπληρωματική των Diamond/Pearl (17 votes [25.37%])

    Percentage of vote: 25.37%

Vote Guests cannot vote

#916 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 08 January 2014 - 22:13

Εγω εγω εγω το θελω! 5158 2275 0438 οποτε μπορεις στειλε μηνυμα  :respect:

 

Θα πρέπει να περιμένεις λίγο γιατι όποιος είχε το παιχνίδι δεν έχει ενεργοποιήσει το Wifi, ούτε κωδικό έχει και τρέχα γύρευε. Πρέπει να φτιάξω τα τεχνικά.

 

Πληροφοριακά, βρήκα επίσης τα εξής Pokemon: το Rotom του καθηγητή Oak, το Roggenrola του Ash και μερικά ακόμη από distibution events (όλα έχουν κόκκινο κωδικό).



#917 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 25 March 2014 - 20:48

PokeMMO ή Pokemon World online? Σκέφτομαι να ξεκινήσω με παρέα ένα από τα δυο, και θα ήθελα καμιά γνώμη αν υπάρχει άτομο που να ασχολείται.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#918 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 07 May 2014 - 16:36

Hoenn remake confirmed λοιπόν

Youtube Video


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#919 crazyfrog3

crazyfrog3

    血液怒りと怒りの赤 Red of Blood Anger and Fury

  • Members
  • 74 posts

Posted 07 May 2014 - 18:26

Πλάκα μου κάνεις!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! μακάρι να είναι πρωταγωνιστής ο Ruby πάλι! Βασικά μακάρι να είναι Remake των παλιών και όχι απλά να είναι στην Hoenn! ΤΕΛΕΙΑ η emerald ήταν πολύ καλη κασέτα! :riiight:  :riiight:  :riiight:


Posted Image

#920 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 07 May 2014 - 20:37

Αγαπώ Hoenn! Sapphire και Emerald οι κασέτες των παιδικών μου χρόνων (μαζί με Leafgreen) με Latias, Kyogre, Sceptile να τα λατρεύω.
Ίσως η Emerald στο top 3 παιχνιδιών pokemon ever λαμβάνοντας υπόψη και τις εκάστοτε συνθήκες.

Δε ξέρω τι να πώ, είμαι πολύ χαρούμενος, θα δώ αν κάποιος από τους φίλους μου που έχει το κωλομηχάνημα(αν δεν ήταν αυτό, την κασέτα την έπαιρνα και τώρα) την αγοράσει, οπότε να την δανειστώ για κάποιες βδομάδες.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#921 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 07 May 2014 - 21:48

ναι!! χρονια τωρα συζητουσαν ολοι για ενα remaike των ruby & saphire και τωρα επιτελους θα γινει!!! μαλλον θα παρω saphire γιατι την ruby την εχω, το kyogre και το groudon μου φαινονται καπως διαφορετικα παιζει νανε mega evolutions δεν ξερω, τεσπα χαρηκα πολυ για αυτα τα νεα :)

latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#922 Stam

Stam

    Tsuki no Me

  • Members
  • 496 posts
  • LocationΞάνθη, Θεσσαλονίκη

Posted 08 May 2014 - 14:20

Με το που έμαθα τα νέα τρελάθηκα απο την χαρά μου! Η Emerald ήταν η 1η μου κασέτα και μακράν η καλύτερη gba πόκεμον κασέτα που έχει βγεί! Hoenn αγαπημένη μου region (μάλλον και επειδή ήταν η 1η μου κασέτα). Το πρόβλημα ποιό είναι τώρα.. το οτι δεν έχω 3ds :/ Είπα να ξεκινήσω να μαζεύω απο τώρα σιγά σιγά λεφτά, εξάλλου έχω 6 μήνες μέχρι να βγουν τα remakes ruby/sapphire. Πολύ πιθανό να πάρω και την X μιας που θα πάρω και 3ds! 

I am so fucking happy!!!!!! :D THE NOSTALGIA


Edited by Stam, 08 May 2014 - 14:20.


#923 Coko

Coko

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 10 May 2014 - 13:32

Παιδια,επειδη ψαχνω εδω και καιρο να βρω φιγουρες ποκεμον στην ελλαδα αλλα δεν τα εχω καταφερει,μηπως εχετε εσεις απο παλια και δεν τις θελετε? Θα το εκτιμουσα πολυ μιας κ δεν εχω την δυνατοτητα να αγορασω απο το ebay η καποιο αλλο site.Ευχαριστω πολυ.



#924 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 28 November 2014 - 23:05

Ήρθαν και στην Ευρώπη τα remakes (!!!!) και βλέπεις τους είκοσι-φεύγα φίλους σου να τρέχουν να τις αγοράσουν ενώ εσύ αναρωτιέσαι αν θα υποκύψεις επίσης.
Λοιπόν, αγόρασε κανένας από εδώ τις καινούργιες κασέτες (δεν ξέρω και αν έφτασαν Ελλάδα ή μόνο προπαραγγελίες)? Έχω δει τα πάντα από playthroughs και το hype δεν συμμαζεύεται.

Κατέβασα και όλα τα theme songs, οπότε προβλέπεται τρελό replay button-ing!!!
Youtube Video

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#925 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 29 November 2014 - 01:16

Την πήρα σήμερα, μόλις νίκησα 2ο gym με Marshtomp, Zubat και Lombre στην κύρια ομάδα (well μόνο το 2ο χρειάστηκε για το gym lol), αλλά εντάξει μέχρι στιγμής τα κλασικά οπότε περιμένω να τη προχωρήσω κι'άλλο.


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#926 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 29 November 2014 - 01:17

Το έχω και είναι υπέροχο. Μπορείς να το βρείς σε όλα τα μεγάλα καταστήματα ηλεκτρονικών. Εκτώς απο αυτά στα οποία έχει εξαντηληθεί, που μάλλον είναι όλα.

Την πήρα σήμερα, μόλις νίκησα 2ο gym με Marshtomp, Zubat και Lombre στην κύρια ομάδα (well μόνο το 2ο χρειάστηκε για το gym lol), αλλά εντάξει μέχρι στιγμής τα κλασικά οπότε περιμένω να τη προχωρήσω κι'άλλο.

Τι level είναι οι βλακείες σου; Εγώ έχω μια 6-δα απο 14-16lv βλακείες και μόλις έφτασα στην Dewford.

#927 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 31 January 2015 - 19:52

Αφηνω κωδικό για Shiny Gengar:

Spoiler:

είναι εξαργυρώσιμος για τις X/Y μέχρι την 5η Φεβρουαρίου, επομένως όποιος προλάβει ας τον χρησιμοποιησει ;)



#928 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 31 January 2015 - 19:56

To τσακωνω!!!Τhnks a lot!!!


header.jpg?t=1485907896


#929 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 31 January 2015 - 20:15

Τίποτα :)



#930 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 10 September 2015 - 20:51

The hype is real!!

Youtube Video

 

Πόσες awkward καταστάσεις θα δημιουργήσει αυτή η εφαρμογή δεν περιγράφεται.