Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Χειροτερο opening/closing theme?


  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#76 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 17 March 2008 - 03:01

Καλα το αμερικανικο πρωην opening του one piece(4kids) παιζει να ναι ενα απο τα χειροτερα Evah!

[YOUTUBE]http://youtube.com/watch?v=2OrMqQP_oDk[/YOUTUBE]

Τι Rap k μ******ς!

#77 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 17 March 2008 - 13:23

μόλις άκουσα το opening του Dragon Ball(not Z) στα ισπανικά...νομίζω ότι έχει τα πρωτεία του thread
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#78 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 31 March 2008 - 16:48

Το δεύτερο opening του Death Note, είναι για τα μπάζα εντελώς. Είναι από τα πιο φριχτά κομμάτια. Και το δεύτερο ending του Death Note είναι χάλι μαύρο, αλλά κάπως καλύτερο από το opening.

#79 GorgiGR

GorgiGR

    Gillian

  • Members
  • 67 posts

Posted 31 March 2008 - 23:35

Δεν μου αρέσει καθόλου το 4ο Opening του Bleach, το Rolling Star των Bear Crusaders.


Κατι χάνω εδω? Εγω γιατί νόμιζα πως το "Rolling star" είναι της Yui??? Όπως και το "Life" που παίζει στο 3ο Ending? Τα οποία παρεπιπτόντως τα λατρεύω?:P
Και το "Alones" κράζετε αρχικά δε μου άρεσε αλλά στο τέλος το λάτρεψα :)

Anyway , εγώ συχαίνομαι το opening apo Last Exile... Απλά gtp...
Posted Image
Eye for an eye, and the whole world goes blind...


#80 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 01 April 2008 - 17:11

Το δεύτερο opening του Death Note, είναι για τα μπάζα εντελώς. Είναι από τα πιο φριχτά κομμάτια. Και το δεύτερο ending του Death Note είναι χάλι μαύρο, αλλά κάπως καλύτερο από το opening.


Οντως,ηταν σαν System of a Down+Slipknot και παρ οτι τους ακουω,δεν ταιριαζε το στυλ για την σειρα...

#81 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 01 April 2008 - 17:19

Καλα το αμερικανικο πρωην opening του one piece(4kids) παιζει να ναι ενα απο τα χειροτερα Evah!

Youtube Video


Τι Rap k μ******ς!


Γιατι ρε μια χαρα ειναι:wooi2:

#82 Trail

Trail

    Linux Ubuntu

  • Members
  • 89 posts

Posted 01 April 2008 - 17:47

Το δεύτερο opening του Death Note, είναι για τα μπάζα εντελώς. Είναι από τα πιο φριχτά κομμάτια. Και το δεύτερο ending του Death Note είναι χάλι μαύρο, αλλά κάπως καλύτερο από το opening.


Τι λέτε! Πολύ καλό είναι! Ταιριάζει απόλυτα η καφρίλα που δείχνει... Κι εμένα μου την έσπαγε στην αρχή, αλλά τώρα δε το χορταίνω. (Αν και ακούω metal, slipknot χείριστοι και soad δε με χαλάνε).

Το χειρότερο ending είναι ΜΑΚΡΑN το δέυτερο τέλος του Monster. Μιλάμε, είναι απαίσιος ο ιάπωνας... ( στο πρώτο είναι ωραίο το τραγούδι). Σε φάση να το πάρω να το παίζω στα μεγάφωνα για να σπάω απεργίες και τέτοια.

#83 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 August 2008 - 19:37

Το χειρότερο ending είναι ΜΑΚΡΑN το δέυτερο τέλος του Monster. Μιλάμε, είναι απαίσιος ο ιάπωνας... ( στο πρώτο είναι ωραίο το τραγούδι). Σε φάση να το πάρω να το παίζω στα μεγάφωνα για να σπάω απεργίες και τέτοια.


Πω ρε... Ενα τοσο καλο ανιμε γιατι επρεπε να εχει τοσο τραγικο ed? Kαι το πρωτο ειναι χαλια αλλα το 2ο ειναι:puke:
Posted Image

#84 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 31 August 2008 - 19:44

το ending του naruto οπου τραγουδαει η sakura με την ino (νομιζω ειναι το 4ο?)

#85 Yu_Kanda

Yu_Kanda

    Live and die by the sword

  • Members
  • 309 posts

Posted 02 September 2008 - 00:54

To χειροτερο ever opening ειναι του Blade of the immortal δεν φτανει που το κατεστρεψαν απο τη μεταφορα μανγκα σε ανιμε του βαλαν και το πιο αθλιο opening που υπηρχει και δεν κολλαει κιολας στη σειρα...ακους εκει Its not the moon but its just a rabbit:puke:
Posted Image

#86 nookie

nookie

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 03 September 2008 - 14:50

Το Opening του Spiral αλλα και το δευτερο ζευγος ανοιγματος/κλεισιματος του Death Note...

Καμμια,μα καμμια συνοχή στα τραγουδια αυτα!!
Posted Image

#87 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 September 2008 - 21:43

Το Opening του Spiral αλλα και το δευτερο ζευγος ανοιγματος/κλεισιματος του Death Note...

Καμμια,μα καμμια συνοχή στα τραγουδια αυτα!!


Πραγματι το συγκεκριμενο op το ακουσα και ειναι μαπα... Οσο για το Death Note... τι εννοεις οτι δεν εχουν συνοχη? Εγω νομιζω οτι εχουν και πολυ μαλλιστα.

Παντως για το 2ο ed του Death Note οσο βλεπω ποστ σαν κι αυτα γελαω παντα γιατι καποτε ελεγα και εγω αναλογα πραγματα (χωρις να ξερω) και τωρα δεν λεω να ξεκολλησω απο τη visual kei!!! (Oι Maximum Hormone, βεβαια εξακολουθουν να μη μου αρεσουν! :))
Posted Image

#88 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 04 September 2008 - 00:32

Το δεύτερο opening του Death Note, είναι για τα μπάζα εντελώς. Είναι από τα πιο φριχτά κομμάτια. Και το δεύτερο ending του Death Note είναι χάλι μαύρο, αλλά κάπως καλύτερο από το opening.

Θα συμφωνησω απολυτως γιατι και εμενα μου φαινεται παντελως ακυρο.

Το αλλο χειροτερο κατ'εμε ειναι το opening του Tenjou Tenge. Δυσκολευομαι καν να το πω τραγουδι...
Posted Image

#89 AnO!

AnO!

    ZINO-είσαι μέσα?

  • Members
  • 83 posts

Posted 04 September 2008 - 01:19

Το αλλο χειροτερο κατ'εμε ειναι το opening του Tenjou Tenge. Δυσκολευομαι καν να το πω τραγουδι...


απλα οτι να ναι...δν μ αρεσε
επισης μου την εσπασε το ending του Hellsing και το opening του Τrinity Blood

oσο για το 'What's up people"κατα την ταπεινη μ γνωμη ειναι ενα απο τα οpenings που με πορωσε οσο κανενα αλλο...
Posted Image
I'd make the vampire cry.Great.I felt like a superhero. Harry Dresden,breaker of monsters' hearts.
Spoiler:

#90 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 04 September 2008 - 01:36

το opening του Τrinity Blood


οχι, δεν ειδα αυτες τις λεξεις να ποσταρονται μαζι σε αυτο το thread... ο________Ο
εχει επηρρεαστει η οραση μου απ την αϋπνια και δε βλεπω καλα...
δε μπορει να βλεπω καλα... :terror2:
BUCK-TICK rule this solar system mmkay???? :deadga6:


on topic:

Hana Yori Dango opening.
δε ξερω αν φταιει το οτι ξεκινησα απ το dorama οπου στα themes αλωνιζουν οι Arashi (<333) αλλα srsly πρεπει να ειναι απ τα αθλιοτερα που μπορουν να υπαρξουν (to my ears at least:stubborn:)..

Posted Image

Spoiler: &#33909