Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Χειροτερο opening/closing theme?


  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#46 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 17 July 2007 - 01:03

Ωχ καλε ναι XDDDD :hahaha:!! Ακομα χειρότερα τότε! Σοβαρά νόμιζα ότι είναι γυναίκα! Και αναρωτιόμουν που βρήκαν γιαπωνέζα τραγουδίστρια με τόσο μπάσα φωνη XDDD

LMAO

#47 stainless

stainless

    Sutenresusei

  • Members
  • 88 posts

Posted 24 August 2007 - 14:45

Μάλλον από ότι έχω δει είμαι από τα λίγα άτομα που θα διαφωνήσουν με το γενικό συνολο, αλλά το 2ο op/cl του Death Note, όχι μόνο ήταν μέσα στο θέμα, αλλά ήταν και το πιο ταιριαστό. Πολύ καλύτερο από το 1ο. Εμένα προσωπικά μου άρεσε, ήταν κάτι που με πόρωσε αρκετά. Οι Maximum the Hormone δεν θα έλεγα πως ανήκουν στην Death Metal (για όσους γνωρίζουν έστω και λίγα από metal, ξέρουν πόσο απέχει αυτό που παίζουν οι ΜΤΗ από την Death), άλλωστε οι ίδιοι (μαζί με την κοπελιά) έχουν δηλώσει πως είναι αρκετά επηρεασμένοι από System of A Down.
Αν και ακούω αρκετά "σκληρή" μουσική, αυτό το pop-rock opening του Ergo Proxy, μου άρεσε τόσο που το κατέβασα κι όλας...

#48 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 25 August 2007 - 09:14

το opening του murder princess!!!

#49 Trail

Trail

    Linux Ubuntu

  • Members
  • 89 posts

Posted 20 September 2007 - 09:29

Κατ' αρχήν, το 2ο OP του Death Note δε μου άρεσε τις πρώτες φορές που το άκουσα, αλλά τώρα είναι απλά πόρωση. Ειδικά οι τελευταίες σκηνές είναι έτσι πολύ καφρίλα, αρκετά ταιριαστό.

Κατά δέυτερον... Cowboy Bebop, Ghost in the Shell SAC, Samurai Champloo, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu έχουν απίστευτα OP και ED (τα περισσότερα και ακουστικά και σαν video), όποιος διαφωνεί παρακαλώ πολύ να παραδεχτεί οτι είναι κακόγουστος :) (και το ED του School Rumble 1 τα σπαει btw, το έχω ringtone)

Τέλος, το χειρότερο OP/ED.... είναι με ΜΕΓΑΛΗ διαφορά το 2o ED του Monster. Όλοι οι φίλοι μου + εγώ συμφωνούμε. Σε επίπεδο, να ξέρεις οτι κοντέβει να τελειώσει το επισόδειο και να είσαι με το χέρι έτοιμο να βάλεις το επόμενο επισόδειο πριν αρχίσει να "τραγουδάει" ο Ιάπωνας. Άγχος. Λέγαμε να το βάζουμε σε ντουντούκα για να σπάμε τις απεργίες. Μιλάμε για μια φωνή.... (Το 1ο ED ήταν αρκετά ωραίο, και το OP εμένα με πορώνει πολύ)

#50 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 20 September 2007 - 13:20

Μάλλον το opening του Negima.Όπως και το ending του.Φρίκη.
Το αμερικάνικο opening του Dragonball GT ήταν τρομερά ξενέερωτο από πλευράς στοίχων.
Δυσηχώς το ending του Kare Kano είναι ξενέρωτο,σε αντίθεση με το opening.

Εμένα πάντως το δεύτερο opening του Death Note μου άρεσε πιο πολύ απ' το πρώτο.
Posted Image

#51 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 20 September 2007 - 14:00

Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό είναι το τελευταίο (4ο) Opening του Gundam Seed Destiny. Το χειρότερο opening ever. Ούτε για 5 δευτερόλεπτα δεν αντέχεται:thumbdown:. Στο τέλος βρήκαν να το χαλάσουν....


2x that
Δεν παλεύεται η κατάσταση μ'αυτό.ΈΒλεπα πάντα τα opening και ending στο GS και στο GSD και τα τελευταία επεισόδια με έσπασαν πάρα πολύ μ'αυτό το Opening.

#52 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 06 November 2007 - 14:59

Μιάς και είδα ότι ο (φαντάρος πια) αδερφός μου άρχισε το thread, είπα και εγώ να μιλήσω (μη χάσω!)... Ρε παιδια, τί λέτε?? το 2ο opening του Death Note ήταν βλακία! Και το Alumina (1ο ending) ήταν το καλύτερο μέρος του soundtrack της σειράς! Μην τρελαθούμε τώρα! Επίσης δεν μου άρεσε το opening του witch hunter robin, άθλιο!:oo:

#53 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 06 November 2007 - 15:09

yami no matsuei opening and closing theme!!!!!!!!!:puke::puke::puke::puke:

#54 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 06 November 2007 - 23:10

το 2ο opening του Death Note ήταν βλακία! Και το Alumina (1ο ending) ήταν το καλύτερο μέρος του soundtrack της σειράς! Μην τρελαθούμε τώρα!


Συμφωνω για το Alumina, αλλα και το Waht's Up People?! μου αρεσε πολυ, μαλλον ισως γιατι μου θυμιζε soad

Posted Image


#55 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 07 November 2007 - 14:44

yami no matsuei opening and closing theme!!!!!!!!!:puke::puke::puke::puke:

HELL YEAH!!!!!


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καποιος συμφωνει μαζι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:congrats:

Posted Image


#56 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 08 November 2007 - 00:47

HELL YEAH!!!!!


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καποιος συμφωνει μαζι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:congrats:



το ξερα...κακιασμένη....

το EDEN ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!! end of all(δημοκρατικά πάντα) GLASTENEN??? ΜΙΛΑ PLEASE
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#57 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 08 November 2007 - 18:53

Απόλυτη φρίκη το opening/ending του Now and then,here and there
Posted Image

#58 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 08 November 2007 - 20:15

Gasaraki opening beats all. :colddd: :uhh: :sadist: :puke:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#59 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 09 November 2007 - 22:40

Συμφωνω για το Alumina, αλλα και το Waht's Up People?! μου αρεσε πολυ, μαλλον ισως γιατι μου θυμιζε soad


Βασικά ήμουν λίγο απόλυτος... Δεν είναι βλακία, απλά σε κάποια στιγμή εγώ το σιχάθηκα... το 2ο ending από Maximum the hormone όμως κάτι έλεγε... Αλλά είπαμε, Alumina από Nightmare και ξερό ψωμί...

#60 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 10 November 2007 - 09:17

Δεν μου αρέσει καθόλου το 4ο Opening του Bleach, το Rolling Star των Bear Crusaders.